#17 Sertaç Şanlı

Re: Sertaç Şanlı Galatasaray Cafe Crown'da

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
Hayırlı olsun.Hoş geldin yeni Aslan...

Beş senelik anlaşma ilk olabilir mi?
daha önce murat kaya ile 4 tufanla 3 yıllık imzalanmıştı evet 5 yıllık ilk oldu gsmobileda selam olsun boştan yere aldırdılar bu hattı bize ..

A.Çağlar TORUN' Alıntı:
İlkan'ı alırsak eğer söyleyeceğim İlkan'a, Güngör'e bir hediye şekli falan yapacak. Menajerinden çok çalışıyor..=)

--

Sertaç'ın takımdaki 3. Ümit Milli oyuncu olması önemli bir detay. Sözleşmenin beş yıllık imzalanması da yeni yapılanmadaki kritik noktalardan bir diğeri. Luksa Andric - Rancik - Ermal Kuqo gibi isimlerle idman yapacak bu sezon. Fatih'i düşünmediğini söylemişti koç. Bu rotasyonda süre almaya başlayacaktır Sertaç henüz ilk sezonunda. geçtiğimiz sezon Genç Telekom'la oldukça sert bir lig olan 2.ligde mücadele etti. Yabancısız takımın pota altındaki en önemli silahıydı. 11.6 sayı 7.1 ribaund ortalamaları tutturdu ki oldukça iyi rakamlar bunlar. Dolayısıyla sertlik noktasında alışması uzun sürmeyecektir buraya. Uzun vadeli bir proje olarak bakmak gerekiyor Sertaç'a, hemen yarın oyuna girip 15-20 dakika civarında süre almasını beklemiyoruz elbette. Fakat imzalanan beş yıllık sözleşme de gösteriyor ki ilk senesinde 8-10 dakika civarında bir süre alabilecek Sertaç, ikinci yılın sonunda yerli rotasyonun en önemli parçası haline gelebilir. Bu yetenek, bu pırıltı fazlasıyla var kendisinde. Mahmuti'nin gerçekleştirdiği yapılanmada temel taşlardan biri olarak görülmeli bence Sertaç.

vallahi menejerinden çok çalıştığım kesin. okumuşmudur bilmem ama 2 defa İlkan'ı da alın diye mesaj yazdım facebook'tan Emir Alkaş'a :) yalnız bi cevap bile atmadı o kadar oyuncu tavsiye ediyoruz :) zaten bu sezon gelse fazla süre alamayacaktı takımda Tofaş'ta bir sezon daha geçirip tecrübe kazansın belki seneye düşünür basketbol şubesi çünkü yeni bir yapılanma içindeyiz Ermal Rancik gibi onun poziyonunda oynayan oyuncularımız yaşlı.

Güngör CAN' Alıntı:
vallahi menejerinden çok çalıştığım kesin. okumuşmudur bilmem ama 2 defa İlkan'ı da alın diye mesaj yazdım facebook'tan Emir Alkaş'a :) yalnız bi cevap bile atmadı o kadar oyuncu tavsiye ediyoruz :) zaten bu sezon gelse fazla süre alamayacaktı takımda Tofaş'ta bir sezon daha geçirip tecrübe kazansın belki seneye düşünür basketbol şubesi çünkü yeni bir yapılanma içindeyiz Ermal Rancik gibi onun poziyonunda oynayan oyuncularımız yaşlı.
Bencede cevap atmaması ayıp..En azından bir teşekkür edilmeliydi..

Can Akan' Alıntı:

:) Neyse işi daha fazla gırgır'a vurmayalım.

Umarım Sertaç abilerinden gerekli dersleri alıp iyi bir pivot olur. (Andric, Rancik, Ermal)

Bu arada Sertaç'ın Galatasaray'lı olduğunu okumuştum bi yerde.

Tutku-Shipp-Shumpert-Rancik-Andric (iyi bir 5 gibi duruyor)

Ha geldi ha gelecek, olmadı, yattı derken nihayetinde 5 senelik sözleşme ile geldi. Yapılanıyoruz lafının altını doldurmak için çok iyi işler yaptık bu yıl. Sertaç da bu hamlelerden biri. Umarım aşama kaydetmeye devam eder ve yerli rotasyonun vazgeçilmez isimlerinden biri olur, ileriki yıllarda.

Hayırlı olsun.

Saim Karakuzu' Alıntı:
[quote="Hüseyin Çıtak":vcyz1qx3]Hayırlı olsun.Hoş geldin yeni Aslan...

Beş senelik anlaşma ilk olabilir mi?
daha önce murat kaya ile 4 tufanla 3 yıllık imzalanmıştı evet 5 yıllık ilk oldu gsmobileda selam olsun boştan yere aldırdılar bu hattı bize ..[/quote:vcyz1qx3]
Haklisiniz Saim Bey GS mobil den son zamanlarda yapilan transfer haberleri gelmez oldu

Son 10 yılda Cemal Nalga'nın 2006 yılında 5 yıllık zözleşme imzalamasından sonra ilk kez 1 basketbolcuyla bu kadar uzun bir sözleşme imzaladık.Eğer Shupert'da yerli olursa ben her şekilde Efes ve Ülker'le başabaş mücadele edeceğimizi düşünüyorum.Bu sezonun başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum.:)

Erdal Avcı' Alıntı:
Son 10 yılda Cemal Nalga'nın 2006 yılında 5 yıllık zözleşme imzalamasından sonra ilk kez 1 basketbolcuyla bu kadar uzun bir sözleşme imzaladık.Eğer Shupert'da yerli olursa ben her şekilde Efes ve Ülker'le başabaş mücadele edeceğimizi düşünüyorum.Bu sezonun başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum.:)
bayanlarda melek bilgeyle de 5 yıllık imzaladık galiba gerçi bayan takımı ama olsun o da basketçi :)

Hayırlı olsun takımımıza.
Çok önemli bir hamle yapılmış oldu böylelikle.
Fülkerin uzunlarına karşı mücadele verecek güçte bir pota altımız oldu böylelikle.
Bir de İlkanı yada İzzeti alabilirsek mükemmel olur.
90-93 jenerasyonun en iyi uzunlarını böylelikle kadromuza katmış oluruz.
Furkanı almamız çok zor bu yüzden alınabilecek en iyi 4 numaralar İzzet yada İlkan olur.
Sertaça gelecek olursak.Bu sene çok değerli 3 uzunla beraber çalışacak olması basketbolunu geliştirmesine çok büyük katkısı olacak.
Bu sene alacağı 10-15 dakikalık sürede çok büyük katkısı olacağına inanıyorum.

Güngör CAN' Alıntı:
[quote="Can Akan":1vo046qn]

:) Neyse işi daha fazla gırgır'a vurmayalım.

Umarım Sertaç abilerinden gerekli dersleri alıp iyi bir pivot olur. (Andric, Rancik, Ermal)

Bu arada Sertaç'ın Galatasaray'lı olduğunu okumuştum bi yerde.

Tutku-Shipp-Shumpert-Rancik-Andric (iyi bir 5 gibi duruyor)[/quote:1vo046qn]
Ben ciddi manada teşekkür edilmesi taraftarıyım gırgır değil yani..:)

Hayırlı,uğurlu olsun inşallah...Umarım istediğimiz performansı sergileyerek taraftarın gönlünde taht kurup,2.Hüseyin Beşok olur :) ;)

Oyuncuyu tanımasam da uzun zmandır forumda böyle bir beklenti vardı. Hayırlısı olsun.

beyler sertaç transferi iler ki yıllara dönük bir transfer aynı melih transferi gibi bu sezon tabi ki de fazla süreler alamıcak ama uzun vadede çok önemli bir transfer çünkü sertaçın nba de oynama imkanıda var ve bu onun önünün ne kadar açık olduğunun göstergesi

çok iyi transfer ileride çok iyi iş yapıcak sağlam bir uzun boyuda 2.14 galatasaraya ve milli takıma çok faydalı olucak buna inanıyorum

Hayırlı olsun, umarım hocalarının da yardımıyla önemli yerlere gelir. Basketbol takımındaki bu tür gelişmeler sevindirici.

Basketbol'da yavaş yavaş birşeyler değişecek gibi yeterki süreklilik olsun.

Sertaç transferide hayırlı olsun,uzun süredir beklenen bir transferdi.

Futbolda Mehmet Batdal, basketbolda Sertaç Şanlı...

İkisinin de ortak paydaları 2. ligden Galatasaray'a gelip çok başarılı olacak olmaları, hissediyorum :) Ve tabi mevkidaşlarına nazaran devasa fizikleri :)

Kilo verip fiziksel olarak kendini geliştirirse almak isteyipde alamadığımız oyunculardan daha da faydalı olabilir.