2008 Nba Draft

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
G

Guest

Misafir
2008 Nba Draft lottary seçimi bu gece yapıldı ve Chicago Bulls ilk sıradan seçme hakkını elde etti.İkicni sıradan Miami Heat, üçüncü sıradan ise Minnesota seçecek.

Tam liste

14. Golden State Warriors
13. Portland TrailBlazers
12. Sacramento Kings
11. Indiana Pacers
10. New Jersey Nets
9. Charlotte Bobcats
8. Milwaukee Bucks
7. Los Angeles Clippers
6. New York Knicks
5. Memphis Grizzlies
4. Seattle SuperSonics
3. Minnesota Timberwolves
2. Miami Heat
1. Chicago Bulls

Bu drafta 2003 kadar etkileyici olacak.

Birkaç isim vermek gerekirse

Derrick Rose,O.J Mayo,Michael Beasley,Eric Gordon...

Elindeki kemik, genç kadroyu paramparça eden ve Ben Wallace takası ile şaftı dağıtan Chicago Bulls un yeniden 1. sıra çekmiş olması büyük şans.. GM Paxson son şansını kullanacak.. Bulls un baştan başlaması gerekiyor.. Ligi çok erken bırakan Miami de istediğini almış görünüyor.. Onlar draft hayali kuruyordu.. En ballı takım da bence Seattle olmuş.. Geçen sene 2. sıradan seçen Seattle ın bu sene de 4. sıradan seçecek olması.. Kalan sıralama gayet normal.. Play-off görememiş, nispeten başarısız olmuş takımlar hepsi.. Çok genç bir takım olan Portland da 13. sırada.. Bir de draft hayalleri kuran Eser kardeşime geçmiş olsun..Burada saydığı isimlerin 14.sıraya düşmesi çok zor.. GSW için kötü oldu..

Volkan Ozger' Alıntı:
bizim sixers neden olamıyo ilk sıralarda benı aydınlatırsanız sevınırım cahiliz işte :(
Lottary'e girenler playoffa kalamayan takımlarda o yüzden Volkan. :)

# 1 pick micheal beasley drafted by bulls
# 14 sıra zaten belliydi burada lottery kazanan lar sadece değişir yani herkesin yeri teker teker seçilmez.yani öğneğin bulls lottery i kazanmasaydı #4 den seçecekti,zaten oakland da kimsenin kazanma ümidi yoktu o yüzden 14 e razı olmak gerek. 52 maç kazan # 14 pick o da güzel

Play-Off a katılmayan takımların NBA Draftın'dan önce kaçıncı sıradan seçeceklerine dahil bir kura yapılıyor. Bu tamamen bilgisayarala yapılan bir olay. Her takımın kazandıkları galibiyet ve sıraları ile alakalı şansları var. Atıyorum Chicago'nun 1. seçilme olasılığı %25'tir. En kötü ihtimalle 4. çıkar gibi şeyler. Bunun gibi bir sürü karşık hesap var işin içinde.
Bu arada şöyle drafta göz atarsak 1. seçilmesi beklenen isim Beasley. Şuanda onu Durant'ten daha iyi görüyorlar. Performansı ise dikkat çekecek düzeyde 26 sayı 13 ribaunt ortalamaları var. 01.09.1989
doğumlu. Fiziğini iyi kullanıyor ve oldukça yüksek skor potansiyeli var. Ayrıca çok da iyi bir ribauntçu. Güçlü, hızlı ve açık saha oyununu seviyor. Orta mesafe şutlarıda oldukça etkili sayılır. Ancak savunma yanında zaafları var. işin bu tarafında tembelleşiyor. Her ne kadar iyi bir blok sezgisine sahip olsada savunmayı birebirde pek sevmiyor...
rose ise Paul ve Deron'dan sonra son yıllarda en potansiyelli guard olarak görülüyor. 1.94 boyu var ve bu guard için oldukça iyi. Üstün atletik özellikleri var. Kendini çok geliştirdi ve takımını iyi yönetiyor. Oyunun her iki alanında da aynı konsantrasyonla oynuyor ve ellerinin çabukluğu ile çok top kapıyor. Açık sahayı çok seviyor. Sert, agresif ve top hakimiyeti yüksek. Ayrıca çalışmayı çok seviyor. Şutları ise istikrarsız ayrıca temponun düştüğü maçlarda etkinliği de azalıyor. Bazen kendini frenlemekte zorlanıyor...

volkan uğurun açıkladığı gibi bayaa bi karışık sistem var yani warriors ın 14 .sıradan başka bi sıra seçme ihtimali çok düşüktü bu stern denen amcamızın getirdiği kurallar bunlar .bu arada beasley denen adamın kısmetiyle bulls seneye kadroyu düzeltebilir!
draft ayağı d..t ayağı kimi kim alacak belli değil rose u seçip takas edebilirler hinrich le falan hiç belli olmaz ama bulls beasley aşkında sona doğru gidiliyor miami pusudayken:)

Anladım ben sixersim ne yapıcak onu merak ediyorum artık iyi bir sene gecırmek istıyorum ahh ıverson webber ugruna gitti ah

Sixers secme hakkı kac pekı bilen yazarsa

First Round
1 Bulls Michael Beasley PF
19 years old; 6'9"; 235 lbs.
Kansas State, Freshman
2 Heat Derrick Rose PG
19 years old; 6'3"; 190 lbs.
Memphis, Freshman
3 Timberwolves Brook Lopez C
20 years old; 7'0"; 260 lbs.
Stanford, Sophomore
4 SuperSonics Jerryd Bayless PG/SG
19 years old; 6'3"; 199 lbs.
Arizona, Freshman
5 Grizzlies Kevin Love PF/C
19 years old; 6'9"; 255 lbs.
UCLA, Freshman
6 Knicks O.J. Mayo PG/SG
20 years old; 6'5"; 195 lbs.
USC, Freshman
7 Clippers Eric Gordon SG
19 years old; 6'3"; 215 lbs.
Indiana, Freshman
8 Bucks Danilo Gallinari SF
19 years old; 6'9"; 209 lbs.
Armani Jeans Milano, International
9 Bobcats Anthony Randolph SF/PF
18 years old; 6'11"; 220 lbs.
LSU, Freshman
10 Nets DeAndre Jordan C
19 years old; 7'0"; 260 lbs.
Texas A&M, Freshman
11 Pacers D.J. Augustin PG
20 years old; 5'11"; 175 lbs.
Texas, Sophomore
12 Kings Donte Greene SF/PF
20 years old; 6'10"; 220 lbs.
Syracuse, Freshman
13 Trailblazers Russell Westbrook PG/SG
19 years old; 6'3"; 187 lbs.
UCLA, Sophomore
14 Warriors Joe Alexander SF/PF
21 years old; 6'8"; 230 lbs.
West Virginia, Junior
15 Suns
From
Hawks Kosta Koufos C

19 years old; 7'1"; 245 lbs.
Ohio State, Freshman
16 76ers Darrell Arthur PF
20 years old; 6'9"; 215 lbs.
Kansas, Sophomore
17 Raptors Nicolas Batum SF
19 years old; 6'8"; 214 lbs.
Le Mans Sarthe Basket, International
18 Wizards Chase Budinger SG/SF
20 years old; 6'7"; 190 lbs.
Arizona, Sophomore
19 Cavaliers Chris Douglas-Roberts SG/SF
21 years old; 6'7"; 200 lbs.
Memphis, Junior
20 Nuggets JaVale McGee C
20 years old; 7'0"; 237 lbs.
Nevada, Sophomore
21 Nets
From
Mavericks Marreese Speights PF/C

20 years old; 6'10"; 245 lbs.
Florida, Sophomore
22 Magic Brandon Rush SG/SF
22 years old; 6'7"; 211 lbs.
Kansas, Junior
23 Jazz Roy Hibbert C
21 years old; 7'2"; 272 lbs.
Georgetown, Senior
24 SuperSonics
From
Suns Alexis Ajinca C

20 years old; 7'1"; 225 lbs.
Hyeres-Toulon, International
25 Rockets Robin Lopez PF/C
20 years old; 7'0"; 255 lbs.
Stanford, Sophomore
26 Spurs Courtney Lee SG/SF
22 years old; 6'5"; 200 lbs.
Western Kentucky, Senior
27 Hornets Ty Lawson PG
20 years old; 5'11"; 175 lbs.
North Carolina, Sophomore
28 Grizzlies
From
Lakers Jason Thompson C

21 years old; 6'11"; 250 lbs.
Rider, Senior
29 Pistons J.J. Hickson PF
19 years old; 6'9"; 242 lbs.
N.C. State, Freshman
30 Celtics DeVon Hardin C
21 years old; 6'11"; 250 lbs.
California, Senior
Second Round
1 Timberwolves
From
Heat Ryan Anderson PF
20 years old; 6'10"; 240 lbs.
California, Sophomore
2 SuperSonics J.R. Giddens SG
23 years old; 6'5"; 200 lbs.
New Mexico, Senior
3 Trailblazers
From
Grizzlies Richard Hendrix PF
21 years old; 6'8"; 250 lbs.
Alabama, Junior
4 Timberwolves Nikola Pekovic C
22 years old; 6'11"; 243 lbs.
KK Partizan Belgrade, International
5 Clippers D.J. White PF
21 years old; 6'9"; 230 lbs.
Indiana, Senior
6 Trailblazers
From
Knicks Mario Chalmers PG/SG
22 years old; 6'1"; 190 lbs.
Kansas, Junior
7 Bucks Lester Hudson PG/SG
23 years old; 6'3"; 190 lbs.
Tenn. Martin, Junior
8 Bobcats Davon Jefferson PF
21 years old; 6'8"; 215 lbs.
USC, Freshman
9 Bulls Omri Casspi SF/PF
19 years old; 6'8"; 220 lbs.
Maccabi Tel Aviv, International
10 Nets Shan Foster SG
21 years old; 6'6"; 205 lbs.
Vanderbilt, Senior
11 Pacers Bill Walker SF
20 years old; 6'6"; 225 lbs.
Kansas State, Freshman
12 Kings Wayne Ellington SG
20 years old; 6'5"; 190 lbs.
North Carolina, Sophomore
13 SuperSonics
From
Trailblazers Nathan Jawai C
21 years old; 6'10"; 282 lbs.
Cairns Taipans, International
14 Warriors Omer Asik C
21 years old; 6'11"; 230 lbs.
Fenerbahce Ulker, International
15 Kings
From
Hawks Trent Plaisted C
21 years old; 6'11"; 240 lbs.
BYU, Junior
16 Jazz
From
76ers Kyle Weaver SG/SF
22 years old; 6'6"; 201 lbs.
Washington State, Senior
17 Spurs
From
Raptors Joey Dorsey PF
24 years old; 6'9"; 260 lbs.
Memphis, Senior
18 Wizards Jamont Gordon PG/SG/SF
21 years old; 6'3"; 225 lbs.
Mississippi St., Junior
19 Suns
From
Cavaliers Pat Calathes SF/PF
22 years old; 6'10"; 210 lbs.
Saint Joseph's, Senior
20 SuperSonics
From
Nuggets Goran Dragic PG
22 years old; 6'4"; 200 lbs.
Union Olimpija Ljubljana, International
21 Mavericks Semih Erden C
21 years old; 7'1"; 240 lbs.
Fenerbahce Ulker, International
22 Heat
From
Magic Anton Ponkrashov PG/SG/SF
22 years old; 6'7"; 205 lbs.
Khimki, International
23 Jazz Sonny Weems SG/SF
21 years old; 6'6"; 201 lbs.
Arkansas, Senior
24 Rockets James Gist PF
21 years old; 6'8"; 223 lbs.
Maryland, Senior
25 Trailblazers
From
Suns Maarty Leunen PF
22 years old; 6'9"; 215 lbs.
Oregon, Senior
26 SuperSonics
From
Hornets Gary Forbes SF
23 years old; 6'7"; 220 lbs.
Massachusetts, Senior
27 Spurs Malik Hairston SF/PF
21 years old; 6'6"; 200 lbs.
Oregon, Senior
28 Lakers David Padgett C
23 years old; 6'11"; 240 lbs.
Louisville, Senior
29 Pistons Richard Roby SG
22 years old; 6'5"; 190 lbs.
Colorado, Senior
30 Celtics Mantas Kalnietis PG
21 years old; 6'5"; 185 lbs.
Zalgiris Kaunas, International

Öyle bakarken buldum. Sıralama ve muhtemel seçimler... Sixers 16. sıradan seçiyor...

Volkan Ozger' Alıntı:
Anladım ben sixersim ne yapıcak onu merak ediyorum artık iyi bir sene gecırmek istıyorum ahh ıverson webber ugruna gitti ah

Sixers secme hakkı kac pekı bilen yazarsa

Volkancım üzülme.. Faal olarak ödediğimiz veya ödemesek de capimizde yer işgal eden Chris Webber, Aaron Mckie, Kevin Olie, Gordan Gricek, Shavlik Randolph ve 3 ufak kontrat bitiyor.. Bu kontratlardan kurtulmamız demek cap de yıllık 35 milyon dolar kadar bir rahatlama demek oluyor.. Yalnız burada takımın 1 numaralı adamı olan Iguodala nın sözleşmesi bitiyor ve yüklü bir kontrat isteyecek.. Biz vermesek de verecek takımlar çıkacağından ona biraz çıkma yapacağız.. Şu anda 3 küsür milyon dolara oynuyor.. Alacağı kontrat minimum 8-9 milyon dolardan başlayıp artarak devam edecektir.. 35 milyon eksinin 5 milyonunu iggy aldı dersek kalan 30 milyon dolar civarı para ile free agent piyasasına dalacağız demektir.. İrili ufaklı bir çok oyuncuya talip olacağız.. Draftten çok bişey bekleme.. Çok önemli bir başarı gelmez Billy King den.. İşte 7. sırada seçtiği adam Thaddeus Young ı görüyoruz.. İyi adam ama 7. sıra değildir..

Bu cap in bu sene boşalması planlı Volkan.. Bugün Eser ile de konuştuk.. Iverson ve C-Webb in hatta Korver ın elden çıkması tesadüf değil.. Gelen adamların kontratlarının kısa olmasına özellikle dikkat edildi.. Gordan Gricek ne işimize yaradı ? Hiç.. Ama bu sene kontrarı capimizden düşüyor ve Korverın kontratından otomatik olarak kurtulmuş olduk.. Tradelerin faydası GM e böyle esneklikler sağlamasıdır.. Philly nin buralarda atacağı adımlar çok önemli olup doğu zayıf olduğu için kısa zamanda contender olma şansı vardır.. Sixers para harcama özgürlüğne sahip ender takımlardan olacak bu yaz.. Gm Billy King in iyi düşünmesi, iyi tartması lazım.. Kritik zamanlar bizim için Volkan..

Hay eline saglık abim icim azda olsa rahatladı ama artık planlı bir yapılanma bu sene yapıp seneyede artık sıradakı gelsın dıyecek bir takım istıyorum ...

ömer aşık draft edilmez warriors tarafından garanti veriyorum #14 den virginia lı j.alexander muhtemellerden biri,en kuvvetlisi

mock draft olmamış ya oj mayo yu nyk seçmez oj daha çok sayı ihtiyacı olan takımların adamı olabilir
hibbert oraya asla düşmez çünkü gerçekten iyi bir potaaltı yuncusu olabilir bir de batum o kadar düşmez gibi çünkü baya bir beğenildi bu sene
ponkrashov da iyi bir steal olabilir çünkü çok iyi bir fiziği var pozisyonuna göre ve nba'e fiziki olarak hazır
darrell arthur da iyi bir steal olabilir...brandon rush da nba e alışırsa ve iyi bir sisteme kazandırılırsa iyi bir steal olabilir...ben olsam nocioni ve hinrichi gönderip beasley nin üstüne takım kurardım...seattle da oj mayo'yu alırsa müthiş bir dış potansiyel oluştururlar ama oj iki numara oynar mı?oynarsın be adamım :)

draft 26 Haziran akşamı.. finallerin de bitmesi ile bütün dikkatler draft gecesine döndü.. seçilecek oyuncular ve o gece yapılacak takaslar bekleniyor, 1 temmuz itibari ile de free agent piyasası açılacak.. ilk 2 sıranın rose ve beasley olması kesin gibi bir şey.. 3. sıradan seçecek minnesotta nın o kadar çok ihtiyacı var ki herkesi birden seçmek isteyecektir :p seattle ın o.j mayo yu istediği biliniyor ancak bu adamın disiplinsiz ve kaos seven biri olduğu biliniyor.. re-building in tam ortasında geçen sene süper 2 seçim yapmışken sonics bu riske girer mi bilmem.. herşeyin içine etmek de var işin ucunda.. uzun ağırlıklı draftte lopez kardeşlerden brook olanı üst sıralarda seçilir.. pf kevin love da bana göre ilk 5 den düşmez.. başta seçecek takımların hepsinin uzuna ihtiyacı var.. avrupalılardan gallinari, batum ve ömer aşık beklenebilir.. bence en hazırı gallinari ama bilemiyorum.. toronto ilk tur olsa garanti seçilirdi :) bu arada ny knicks, isiah thomas ve palavralarından sonra yeni gm i ile icraatlara başlıyor.. yeni gm donnie walsh, reggie miller ve al harrington gibi underrated seçimleri ile biliniyor.. new york da gm marifeti ile çok yakında çıkışa geçecek.. biraz daha sabretmeleri lazım ama.. bu arada ben de beklentimi söyleyeyim 1. sıra için..ya da bana göre mantıklı olanı.. bana göre bulls rose u değil beasley i seçmeli.. izlediğim ve okuduğum kadarı ile repertuarı daha geniş ve yeni bir başlangıç için daha sağlam bir parça.. ayrıca bir kaç pozisyonu oynuyor ve savunabiliyor.. john paxson, ben wallace ı alarak yıktığı binayı tekrar bir araya getirmek için büyük bir fırsat yakaladı... % 1.7 oranında 1. sıra seçme şansı vardı ve o gerçekleşti.. ne kadar eser bunun kura ile belirlendiğine inanmasa da öyle.. benim de çok inanasım gelmiyor ama öyle işte.. beasley i alacak bence.. pat riley çok rahat, paxson birini alacak diğeri de ona kalacak.. bekliyoruz..

ömer dışında kimsenin seçileceğine inanmıyorum ama seçilirse mutlu oluruz o ayrı...oj mayo adamımdır yalnız jeff,kev,n ve oj ile müthiş bir tempo izleyebiliriz seattle'dan....içeri de 1 ribaundçu 1 de biraz olsun skoru olan birini aldırlar mı çok can yakabilirler

beklenen seçimler dün gece yapıldı.. önce türk oyunculardan bahsedeyim ömer aşık, 2. tur 36. sıradan portland seçti ancak hakları chicago ya geçti daha sonra.. şu anda hakları chicagoda olan , draft edilmiş bir oyuncumuz daha oldu.. semih erden ise draftin son sırasında 2. tur 60. sırada şampiyon celtics tarafından seçildi.. herkese hayırlı olsun.. ömer aşık ın biraz gayret edebilirse gidebileceğini ve şansı da yaver giderse oralarda tutunabileceğini düşünüyorum.. zaten herhalde bu sene gitmez.. vinny del negro nun ne yaptığını önce bir görelim de sonra gönderelim ömeri :)

chicagonun seçiminin rose olacağı son günlerde iyice netleşmişti.. onlar da pg seçmekle bence doğru yaptılar.. kirk hinrich den beklenen verim gelmiyordu. miami beasley seçimi de sürpriz değil.. beasylenin bazı takımlarla work-out lara çıkmak istememesi falan sorun olmuştu..spor ahlakı ile ilgili şüpheler doğdu ancak pat riley o arkaya taradığı saçları ile onu da cebinden çıkarır.. hiç merak etmesin..

draftin en sorunlu oyuncusu gözüyle bakılan o.j. mayo artık bir kurt oldu ve minnesotta nın yolunu tuttu.. ilk 5 başlayabileceği, adam gibi oynarsa kısa sürede pişebileceği bir franchisea gitti.. bakalım ne yapacak..genç ve potansiyelli bir kadrosu olan seattle, en sıkıntılı olduğu yere arka alana westbrook u getirirlen, westbrook gibi UCLA li olan pivot Kevin Love da , Gasol u bedava veren Memphis e gidiyor.. İtalyan Gallinari 6. sıradan knicks e gitti.. knicks in yeni coachu d'antoni nin italyan asıllı olması ile bir alakası var mı bilmiyorum ama bana biraz fazla yukarıdan seçilmiş gibi geliyor.. r.jefferson ı takasla bucks a gönderim yi jianlian ı alan nets, bir de center brook lopez i aldı ve kristic in de yer aldığı pota altına epey takviye yaptı..herkesin öve öve bitiremediği, benimse hiç bir şeyini göremediğim, nba oyuncusu olacak izlerini seçemediğim batum 25. sıradan rocketsda.. bu çocukta bir ışık varsa da ben göremiyorum..bu sene avrupanın en dikkat çekici uzunu olan pekovic, 2. turun başında seçildi.. hakları minnesotta da ama pozisyonu için kısa ve önümüzdeki sene de avrupada oynayacağı kesin.. efsane knicksli patrick ewing in kendi adını taşıyan ve kendi gibi bir georgetownlu olan oğlu patrick ewing jr. sacramentoda.bir de size ilginç bir not.. sürekli avrupadan oyuncu seçip, nba basketbolunun içine eden raptors ilk seçimini zenci, amerikalı bir pivottan yana kullandı.. kim ne derse desin bana göre çok büyük bir fiyasko olan bargnani olayından sonra ilginç.. sinir oluyorum sadece yüzü dönük oynayabilen, beyaz ve yumuşak uzunlara (bkz. mehmet okur)