2008 Nba Draft

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
anthony randolph fena değil ama keşke jason thompson olsaydı olmadı brandon rush birisi 12 den kings e gitti diğeri de 13 den portland a yoksa onlardan birini seçecekti mullin&nelson
bide bu supersonics ne iş anlamadım 5 takım seçiyor seçmiyor.bakıyoruz presti&carlesimo karşımızda hele 2. turda 5 kişi seçtiler

bu draftta 10 kişi seçsen ne olur.. kaç tane adam akıllı oyuncu çıkacakki eser.. ben bir 2003 drafti bilirim.. gerisini tanımam..Özellikle 2003 ve 2004 draftlarından sonra bomboş geliyor bana.. Belki çok yetenekli adamlar vardır da biz bilmiyoruzdur.. ne olursa olsun bogut veya bargniani nin 1. sıra seçilmesi kadar saçma olmadı tabii hiç bir şey.. o adamlar galatasarayda bile oynayamaz:))

Gökçe ile gece izleyecektik ama uykuma yenik düştüm. Bu sezon geçmişten gelen içimdeki Bulls sevgisini dışarı vurmak istiyorum ama ne kadar başarılı olurlar bilemem. Rose benim Final Four'da çok beğendiğim bir oyuncuydu ama NBA'de ne kadar oynar onu da bilemem. Sanırım onun gelmesinden sonra takaslarda sıcak gelişmeler yaşanacak Chicago'da. İnşallah en azından birazcık olsun büyük takım izlenimi verirler ama sanmıyorum da.

rose a dün drafttn hemen sonra soruyorlar ne olacak ne yapacan bulls ta adamın dediği laf rookie sezonumda mvp olmak istiyorum hayırlı işler sana derrick :)
bu arada gene forumda söylemiştim 96 draftı nba tarihinin gelmiş geçmiş ve gelecek en iyi draftıdır yazmiyim adamları buraya ama warriors fuller ı seçtiği draft :) ıverson #1 di sanırım

Eser Atalay' Alıntı:
rose a dün drafttn hemen sonra soruyorlar ne olacak ne yapacan bulls ta adamın dediği laf rookie sezonumda mvp olmak istiyorum hayırlı işler sana derrick :)
bu arada gene forumda söylemiştim 96 draftı nba tarihinin gelmiş geçmiş ve gelecek en iyi draftıdır yazmiyim adamları buraya ama warriors fuller ı seçtiği draft :) ıverson #1 di sanırım
Marbury, Iverson kapışması vardı o aralar. İki mızmız çocuk Nba de gelecek 10 yıla damga vuracak dendi.

Biri şimdi New York barlarında sürünüyor, diğeri ise Denver'ın yüksek rakımında ayaklarını uzatmış uyuyor.

Vah vah.

Ray de kupa yanında şampanya patlatıyor ayrıca. :)

kerem akşam okuduğum ve dinlediğim şeyler chicago cephesi çok mutlu cdr dan hatta gösterişli bi tanıtım yapcaklarmış bu gece white sox maçının açılış atışını yapacak yani bunları herkese yaptırmazlar chicago da :)
elton brand dan sonra en iyi adam bence draft etiği bulls un bak son 10 yılın bulls first round draftları katılırsın bana umarım bence bulls bu adamı öyle kolay kolay trade etmez anca harika bi teklif gelir(o da zor gibi bu sene) belki
YR PLAYER P N. SCHOOL
2008 Derrick Rose G 1 Memphis
2007 Joakim Noah F 9 Florida
2006 LaMarcus Aldridge F 2 Texas
2006 Rodney Carney F 16 Memphis
2005 None
2004 Ben Gordon G 3 Conn.
2003 Kirk Hinrich G 7 Kansas
2002 Jay Williams G 2 Duke
2001 Eddy Curry C 4 H.S.
2000 Marcus Fizer F 4 Iowa State
Chris Mihm C 7 Texas
Dalibor Bagaric C 24 Croatia
1999 Elton Brand F 1 Duke

buda chicagotribune in oylaması halk memnun anlaşılan seçimden :)

Sources confirm that Derrick Rose is the Bulls' pick at No. 1. You like it?

Yes -- I'm giggling like a schoolperson (2060 responses)

87.2%

No -- I wanted Beasley instead (215 responses)

9.1%

No -- I wanted them to trade it down (88 responses)

3.7%

Rose kalacak tabi abi ama Hinrich yada Free Agentlardan Gordon yada Deng'i sözleşme yapıp takasta kullanabilirler sanırım. Öyle bir takasta Hinrich kesin içinde olur ama bilemiyorum siz daha iyi bilirsiniz :)

hinrich bu sene chicago da kalma ihtimali galatasaray a gelme ihtimaliyle aynı ,hiç bir trade bulamadılar. 2. tur 60. sıra draft hakkına veririm ben olsam o adamı :)

Minnesota ve Memphis arasında da draftın hemen arkasından takas oldu. Minnesota 3. sıradan seçtiği OJ Mayo'yu Memphis'e gönderirken, Memphis'in 5. sıradaan seçtiği Kevin Love'ı aldı. Bunun yanında Minnesota Mike Miller, Cardinal ve Collins'i alırken, Memphis Jaric, Buckner ve Walker'ı aldı...
Bunun yanında Indiana ve Portland arasında da takas oldu. Portland, Indiana'nın 11. sıradan seçtiği Bayless'i ve Diogu'yu alırken; Indiana, Portalnd'ın 13 sıradan seçtiği Brandon Rush, Jarret Jack ve McRoberts'ı kadrosuna kattı.
Bunların yanında bir dedikodu da Nets'in Jefferson'ı bir hiç uğruna takas etmesinin nedeninin salary i boşaltıp LeBron için girişimlerde bulunmakmış. Fakat bu doğru mudur, sonuç alınabilirler mi bir muamma. Yoksa elleri boş kalır...

Bu Lebron aşkı da her takımda var. Neden bir Wade, Carmelo aşkı yok merak içindeyim. Yoksa 2010 da bitecek Lebron. ahaha

Eser Atalay' Alıntı:
kerem akşam okuduğum ve dinlediğim şeyler chicago cephesi çok mutlu cdr dan hatta gösterişli bi tanıtım yapcaklarmış bu gece white sox maçının açılış atışını yapacak yani bunları herkese yaptırmazlar chicago da :)
elton brand dan sonra en iyi adam bence draft etiği bulls un bak son 10 yılın bulls first round draftları katılırsın bana umarım bence bulls bu adamı öyle kolay kolay trade etmez anca harika bi teklif gelir(o da zor gibi bu sene) belki
YR PLAYER P N. SCHOOL
2008 Derrick Rose G 1 Memphis
2007 Joakim Noah F 9 Florida
2006 LaMarcus Aldridge F 2 Texas
2006 Rodney Carney F 16 Memphis
2005 None
2004 Ben Gordon G 3 Conn.
2003 Kirk Hinrich G 7 Kansas
2002 Jay Williams G 2 Duke
2001 Eddy Curry C 4 H.S.
2000 Marcus Fizer F 4 Iowa State
Chris Mihm C 7 Texas
Dalibor Bagaric C 24 Croatia
1999 Elton Brand F 1 Duke

buda chicagotribune in oylaması halk memnun anlaşılan seçimden :)

Sources confirm that Derrick Rose is the Bulls' pick at No. 1. You like it?

Yes -- I'm giggling like a schoolperson (2060 responses)

87.2%

No -- I wanted Beasley instead (215 responses)

9.1%

No -- I wanted them to trade it down (88 responses)

3.7%

eser kardeşim açılış atışı değil 41 pare top atışı yapsalar, vinny del negro ile yalan olur.. adamın asistan coach tecrübesi bile yokken head coach yaptılar.. geçen de bir arkadaş yazdı burada.. chicago ve new york en kötü yönetilen franchise lar diye.. bence de öyle..

draftlarda bitti muabbet kalmadı nba de; suni kavgalar yapalım da rating alalım emre :) sixers bi şirkete satılacak diye bir haber okudum umarım yalan değildir
ah be bugün gazi varmış keşke orada olsaydım :)

Eser Atalay' Alıntı:
draftlarda bitti muabbet kalmadı nba de; suni kavgalar yapalım da rating alalım emre :) sixers bi şirkete satılacak diye bir haber okudum umarım yalan değildir

Gidip simdi altılıyı yatırıyorum :)

Eser Atalay' Alıntı:

evet eser, bizim şirket işte o :) patronuma çok rica ettim.. " emrecim basketbol bizim işimiz değil ama seni mi kıracağım " dedi.. ed stefanski falan hafta sonu bizdeydiler.. türkiyeden oyuncu baktık. zeki gülay ı çok beğendi.. :) seneye sixersda oynarsa şaşırma..

gazi de çok kalabalık değildi eser ya.. tribünde sadece 200.000 kişi falan vardı :p açık havada nefes alamadık valla.. abi her zaman gelebilirsin.. gazi olsa da olmasa da.. başımızın üzerinde yerin var..

pan river gelecek diyordum ama ganyani az cikmis be..
emre eyvallah abi senin yanin bizim yanimiz benim yanim sizin yaniniz ayib ettin sen gel california dan sana kiz alicaz daha :p
hadi iki tane de draft muabbet' yazalim sen sevmessin kes kopyala ama yazama oole 2 saat simdi :p

Value? Maybe. Need? Check. Subjective opinion? Check back with us in a few years. On talent, Speights is certainly a lottery pick, but beyond that, he?s simply not. Drafting him this close to the lottery might be a slight reach, but only if Speights doesn?t wise up, mature and show that he has the internal motivation to prove his doubters wrong. The other players the Sixers were reportedly considering ? Darrell Arthur and DeAndre Jordan ? were no sure things, either.

kisa tercumesi sixers neyi dogru yaptiki :p draft ettiklere adama kendisi disinda kimse guvenmiyor :p

Eser Atalay' Alıntı:
pan river gelecek diyordum ama ganyani az cikmis be..
emre eyvallah abi senin yanin bizim yanimiz benim yanim sizin yaniniz ayib ettin sen gel california dan sana kiz alicaz daha :p
hadi iki tane de draft muabbet' yazalim sen sevmessin kes kopyala ama yazama oole 2 saat simdi :p

Value? Maybe. Need? Check. Subjective opinion? Check back with us in a few years. On talent, Speights is certainly a lottery pick, but beyond that, he?s simply not. Drafting him this close to the lottery might be a slight reach, but only if Speights doesn?t wise up, mature and show that he has the internal motivation to prove his doubters wrong. The other players the Sixers were reportedly considering ? Darrell Arthur and DeAndre Jordan ? were no sure things, either.

kisa tercumesi sixers neyi dogru yaptiki :p draft ettiklere adama kendisi disinda kimse guvenmiyor :p

1800 ytl taskınalp yüzünden gitti 5 de kaldık :(

Volkan Ozger' Alıntı:
[quote="Eser Atalay":2edis9h4]pan river gelecek diyordum ama ganyani az cikmis be..

1800 ytl taskınalp yüzünden gitti 5 de kaldık :([/quote:2edis9h4]
nba draft topigi degil hasan saydam topigine dondu burasi :p
volkan sana tavsiyem bak bu emre varya feci at yarisi oynar nerdeyse haftada bi icerde altili takil onunla 2 aya kalmaz yarislari kendi yatinda izlersin benden soylemesi ben 10 gun takildim su an malibudayim eyvallah emre ne atlardi be onlari nerden buldun :)