2015-2016 Eurocup Şampiyonu Galatasaray!

Valencianın muazzam serisi bitmek üzere hem de evinde Limogesa karşı. Belki de bir düşüsün başlangıcı olur onlar için

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

92-72 Limoges kazandı.
Son zamanlarda izlediğim en iyi defans performansıydı. Valencia neredeyse 1 tane bile boş şut sokamadı, kolay sayı bulamadı. Tabi defans böyle olunca hücumda da ekstra katkılar geldi ve ofansif olarak da kusursuza yakınlardı.
Ciddi bir rakip. Bo Mccaleb ve Vujosevic büyük şans.

Limoges deplasmanda Valenciayı darmadağın ediyor şu anda.
Vujosevic muhteşem bir giriş yaptı Eurocupa.
Harika bir maç izlemeyen çok şey kaçırdı
Benim favori koçlarımdan biridir Vujosevic..
Geçenlerde aklımdan geçiriyordum bir gün bizim takımın başında vujosevici görmek nasıl olurdu diye sonra bir baktım ki limoges ile anlaşmış.Limoges için büyük şans dule

Formata göre bu turu maksimum galibiyet ve maksimum averajla bitirmek gerekiyor ki çeyrek final ve sonrasında ev sahibi avantajını bizden yana olsun. Deplasman performansımız malum.
En yüksek averaj şu an bizde, kalan 4 maçı da kazanıp hatta yüksek averajı da korumamız şart. 6'da 5 yapmak önceliğimiz ama muhtemelen bir kaç takım da 6 da 5 yapacaktır.
Bayern, Strasbourg, Zenit ve Kazan 3'te 3 ile gidiyorlar ve fikstürlerine bakarsak 6'da 6 yapacak gibiler. Olası eşleşmede ev sahibi avantajı bu takımlarda olacak. Bayern hariç yarı finale kadar karşımıza çıkmayacakları için şanslıyız, Bayern'in de Almanya takımı olması ayrı bir şans. Özetle 6'da 6 yapacak takımlar Kazan hariç yarı finale kadar elenmiş olurlar.
6'da 5 ekibinde ise kuvvetli adaylar Valencia ve Milano. Valencia da çıkabilirsek finaldeki rakibimiz olacak, ev sahibi avantajı için onlardan da averajı almalıyız.
Tek sıkıntı grup lideri olduğumuz takdirde yanlış hesaplamadıysam yarı finaldeki Kazan eşleşmesi. Maccabi'yi deplasmanda yenmeleri kötü oldu. Ev sahibi avantajı onlarda olacak.

Şampiyonluk peşindeysek düşünmemiz gereken çok parametre var. İç sahadaki +63 averaj kıymetli. Sassari'ye de benzer tarife uygulamak gerek. Ek olarak Zaragoza'yı mutlaka yenmemiz gerek. Olaj'ı da mümkünse +10 farkla yenmemiz bize avantaj sağlar. Koçun Zaragoza ve Olaj maçlarına bu durumun farkında olarak hazırlanması önemli, bizim de Sassari'yi Fenerbahçe gibi görüp salonu doldurmamız lazım. Zira dün akşam taraftar fiyaskoydu.

Tekrar baktım da çeyrek finalde Zenit-Valencia eşleşmesi olacak ve ev sahibi avantajı muhtemelen Zenit de olacak. Bu eşleşme kupa kaderi açısından kritik.
Biz çeyrek finalde Bayern, yarı finalde Kazan ile eşleşeceğiz ve ev sahibi avantajımız olmayacak.
Finalde ise karşı taraftan gelecek potansiyel rakipler Zenit-Valencia-Milano. 6'da 5 yaparsak ev sahibi avantajı Zenit hariç bizde olur.

Şampiyon olmak başından beri kolay değil tabi ki. Ama Sassari deplasmanı bir mağlubiyetin çok ötesinde. Belki şampiyonluk bıraktığımız maç bile olabilir.

Bir sonraki tur için çapraz grubumuzu Karşıyaka rahat birinci olarak bitirir diye bekliyordum. Dün iç sahada aldıkları sürpriz mağlubiyet ile bu ihtimal baya azaldı. Açıkçası son 16 karşılaşmalarında Karşıyaka'yı tercih etmem, playoff yarı finali tadında bir eşleşme olur ve bir İtalyan takımına göre de bizi oldukça zorlarlar.

Davis en son 1.5-2 sene önce iyi basketbol oynuyordu geçen sene rezildi bu sene zaten hiç oynamadı. Ciddi bir sağlık sorunu da var nasıl toplayacak kendini , Davisten bir şey olacağı yok. Ya tutarsa diye bir umut alınıyor işte , geçen seneki saçma sapan transferlerimizden farksız olacak. Davisle gücümüzün arttığını düşünmüyorum.

Davis'in pek mantıklı transfer olmadığına katılıyorum ama bu kadar acımasız yorumu hakettiğini de düşünmüyorum.

Davis'in ilk etap performansının düşük olduğuna sizinle hem fikirim ama bunun en büyük sebebi Lukic'di. Eurocup'da yarı final oynadılar var Chuck Davis'in büyük emeği vardı sezonun ikinci yarısında.

Zaten bi iskeletimiz var. Bu iskelet Eurocup'da gözü kapalı yarı final yapar o iskeletteki sayıyı arttırmak önemli olan ben Davis'i böyle bir hamle olarak nitelendiriyorum.

Davis +1 kişi 10-15 dk demek çok çok bir şey beklememek lazım ama kötü sayılmaz şu şartlarda. Tabi oynamadan yapılan her yorum bşraz fuzuli...

Davis'in pek mantıklı transfer olmadığına katılıyorum ama bu kadar acımasız yorumu hakettiğini de düşünmüyorum.

Davis'in ilk etap performansının düşük olduğuna sizinle hem fikirim ama bunun en büyük sebebi Lukic'di. Eurocup'da yarı final oynadılar var Chuck Davis'in büyük emeği vardı sezonun ikinci yarısında.

Zaten bi iskeletimiz var. Bu iskelet Eurocup'da gözü kapalı yarı final yapar o iskeletteki sayıyı arttırmak önemli olan ben Davis'i böyle bir hamle olarak nitelendiriyorum.

Gözü kapalı yarı final olayını bir geçelim karşına çeyrek finalde kim çıkacak bilemiyorsun. Bayern çıkarsa nereye gözün kapalı çıkıyorsun . Ha çıkabilir misin evet ama kolay olmaz korakor bir eşleşme , daha deplasmanda euroligi galibiyetsiz tamamlamış bir takıma yenilebiliyorken nasıl gözün kapalı yarı final yapıyorsun.

Ben Bayern'i geçebileceğimizi düşünüyorum yapılacak iki hamleyle. Çeyrek final gözü kapalı gelir yarı final kadronun yapacağı iş diyelim herkesin gönlü olsun. Zaten takılmamız gereken nokta burası değil tam olarak

Tartisma vakti geldi. Bildiginiz uzere ULEB ve FİBA arasinda Euroleague sorunu uzun zamandir arz-i endam etmekteydi.Gelecek sezondan itibaren Fiba kendi sampiyonasini duzenleyecek. Dun de Tbf baskani Harun Erdenay Turk kuluplerine Fiba'nin turnuvasina katilmalarini soyluyor. Uleb'in bu seneki degisiklikleri ile Euroleague gitmemiz cok zor gorunuyor. Eyup Yildiz'a gore gelecek sene biz ve besiktas Fiba'nin turnuvasina katilacagiz. Siz ne dersiniz arkadaslar ?

Taa yıllar önce kurucularından biri olacağımız uleb euroleauge'e bu turgay yüzünden katılmadık.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Bence EL'ye gidemezsek FIBA'nın şampiyonası mantıklı görünüyor bence. İlk çıktıklarında maddi anlamda da çok iyi bir turnuva olacak deniyordu. Büyük takımların katılmamasıyla o miktar biraz düşer ama bence yine de EuroCup'tan daha fazla gelirimiz olur. Şu mali durumda da bizim için gelebilecek en küçük gelir bile önemli. Tabi ki EuroCup'ı kazanıp EL yaparsak EL'ye gitmek daha mantıklı.

Euroleague'den daha fazla para dagitacaklar. Bizim gibi maddi sikintilari sık sık yasayan kulupler icin ideal. Uleb'in yaninda Fiba'nin duzenleyecegi turnuva Eurocup gibi kalacak ama ilerleyen yillardan maddi gucu ile buyuk takimlari yanina cekebilir. Gerci Fiba'nin duzenledigi herseye supheyle bakiyorum ama umarim tutar.

Bence EL'ye gidemezsek FIBA'nın şampiyonası mantıklı görünüyor bence. İlk çıktıklarında maddi anlamda da çok iyi bir turnuva olacak deniyordu. Büyük takımların katılmamasıyla o miktar biraz düşer ama bence yine de EuroCup'tan daha fazla gelirimiz olur. Şu mali durumda da bizim için gelebilecek en küçük gelir bile önemli. Tabi ki EuroCup'ı kazanıp EL yaparsak EL'ye gitmek daha mantıklı.

Fiba'nin buradaki en buyuk kozu PARA. Soyle dusunun belki ilk etapta buyuk takimlar olmayacak ama bu turnuvadan iyi para kazanan takimlar daha iyi oyuncular alacak. Euroleague'de gordugumuz cogu iyi oyuncu hatta yildiz oyuncular bu takimlara gelecek. Bu da popularitesini artiracak turnuvanin. Fiba bu yarisi kazanacaksa elini cebinden ayirmayacak. Hali hazirda Fransa, İtalya, Vtb ve adriyatik federasyonlari Fiba'yi destekleyecekmis.

Fiba'nin buradaki en buyuk kozu PARA. Soyle dusunun belki ilk etapta buyuk takimlar olmayacak ama bu turnuvadan iyi para kazanan takimlar daha iyi oyuncular alacak. Euroleague'de gordugumuz cogu iyi oyuncu hatta yildiz oyuncular bu takimlara gelecek. Bu da popularitesini artiracak turnuvanin. Fiba bu yarisi kazanacaksa elini cebinden ayirmayacak. Hali hazirda Fransa, İtalya, Vtb ve adriyatik federasyonlari Fiba'yi destekleyecekmis.
O olay balon çıktı biraz. Fiba vaadettiği paralara çıkabilse zaten EL değil bu organizasyon oluşacaktı ama o vaadettiği paranın çok çok azını ortaya koyunca takımlar Uleb ile yola devam etme kararı aldı.

O olay balon çıktı biraz. Fiba vaadettiği paralara çıkabilse zaten EL değil bu organizasyon oluşacaktı ama o vaadettiği paranın çok çok azını ortaya koyunca takımlar Uleb ile yola devam etme kararı aldı.

İlk basta konusulan paralar verilmeyecegi belliydi. Cunku cok ucuktu. Bu yarisa girdigine gore yine ciddi miktar harcayacaklar hatta harcamalilarki istediklerini elde etsinler. Uleb yonetimi hem EL hem de EC icin takimlara cok fazla odeme ypmiyor.Mart ayinda lansmani yapilacakmis.