2015-2016 Galatasaray Futbol Takımı

Formayı hak edene verecek bir hoca gelsin. Takım mücadele etsin gerisi önemli değil. Açıkçası ben Riekerink'i beğendim kısa sürede. Denayer senenin yarısını boş geçti. Ya bek oynadı. Ya hiç oynamadı. Oysa takımdaki net en iyi stoperdi. Carole uzun süre Olcanın yedeği olarak kaldı. Emreyi bence en verimli olacağı orta sahanın ortasına, Podolskiyi yine Umutu keserek(hatta neredeyse yedekten bile oyuna sokmayarak) forvete çekti. Gayet güzel hamlelerle sezonu idare edip yapması gerekeni yaptı. Şimdi tekrardan eski alışkanlıklara dönecek bir hoca geleceğine kendisi ile bu sezon 2-3 ilave ile güzel bir şekilde geçilebilir.

Formayı hak edene verecek bir hoca gelsin. Takım mücadele etsin gerisi önemli değil. Açıkçası ben Riekerink'i beğendim kısa sürede. Denayer senenin yarısını boş geçti. Ya bek oynadı. Ya hiç oynamadı. Oysa takımdaki net en iyi stoperdi. Carole uzun süre Olcanın yedeği olarak kaldı. Emreyi bence en verimli olacağı orta sahanın ortasına, Podolskiyi yine Umutu keserek(hatta neredeyse yedekten bile oyuna sokmayarak) forvete çekti. Gayet güzel hamlelerle sezonu idare edip yapması gerekeni yaptı. Şimdi tekrardan eski alışkanlıklara dönecek bir hoca geleceğine kendisi ile bu sezon 2-3 ilave ile güzel bir şekilde geçilebilir.

Kesinlikle katılıyorum.
En azından bir sene daha görev almayı hak ediyor.
1 stoper, 1 ön libero, 1 kanat, 2 forvet ile iyi işler yapacağına inanıyorum...

Riekerink teknik direktör olarak kalmayı hak edecek ne yaptı, çok merak ediyorum? Lig karnesi şu şekilde:

Eskişehirspor 4-3 Galatasaray
Galatasaray 1-1 Çaykur Rizespor
Galatasaray 0-0 Fenerbahçe
Antalyaspor 4-2 Galatasaray
Galatasaray 4-1 Kasımpaşa
Bursaspor 1-1 Galatasaray
Galatasaray 0-1 Beşiktaş
Akhisar 1-2 Galatasaray
Galatasaray 6-0 Kayserispor

9 maçta 3 galibiyet, 3 mağlubiyet, 3 beraberlik ile 12 puan alabilmiş ve ligi 6. sırada tamamlamış bir hocanın, sırf Ziraat Kupası finalinde, mental olarak sezonu bitirmiş haldeki FB'yi yenip, kupayı aldı diye devam etmesini beklemek ne kadar mantıklı?...

Riekerink teknik direktör olarak kalmayı hak edecek ne yaptı, çok merak ediyorum? Lig karnesi şu şekilde:

Galatasaray 0-1 Beşiktaş
Akhisar 1-2 Galatasaray

9 maçta 3 galibiyet, 3 mağlubiyet, 3 beraberlik ile 12 puan alabilmiş ve ligi 6. sırada tamamlamış bir hocanın, sırf Ziraat Kupası finalinde, mental olarak sezonu bitirmiş haldeki FB'yi yenip, kupayı aldı diye devam etmesini beklemek ne kadar mantıklı?...

Renktaş birde Fenerbahçe ile 0-0 beraber kaldığı maç var, izlediğim en kötü derbi performansımızdı... Kalmayı hak edecek birşey yaptığını bende düşünmüyorum ama bu yönetim kimseyi getiremeyecek gibi bir imaj çiziyor...

Arkadaşlar insanlar kendilerini belli hedefler için yetiştirirler. Riekerink de alt yapı hocası. Mental olarak takımı toparlamasında bunun da etkisi var. Bence alt yapımız kaç senedir felaket, hiç oyuncu çıkmıyor gitsin bu arkadaş orayı toparlasın.

Futbolun başına iyi bir yönetici-danışman benzeri biri geçmezse yine sıkıntılı olacak. Benim için en büyük soru işareti bu yönetim kalacak mı? Kalırsa futbol şubesi ile kim ilgilenecek?

Riske girecek durumda değiliz, Terim gelmiyorsa saygın, portföyü geniş,başarıya aç ve vizyon sahibi birine ihtiyacımız var. Riekerink çok sempatik bir adam fakat oyuncuların sevmesinden de anladığım bizim istediğimiz disiplini sağlayabilecek biri değil.

Galatasaray 0-1 Beşiktaş
Akhisar 1-2 Galatasaray

Bora Abi ben açıkçası oynattığı oyunun çok daha düzenli ve göze hoş geldiğine inanıyorum.
İyi bir forvet ve ön liberosu olsaydı çok daha güzel işler yapardı.

Riske girecek durumda değiliz, Terim gelmiyorsa saygın, portföyü geniş,başarıya aç ve vizyon sahibi birine ihtiyacımız var. Riekerink çok sempatik bir adam fakat oyuncuların sevmesinden de anladığım bizim istediğimiz disiplini sağlayabilecek biri değil.

Bunlarda o vizyon nerede kardeşim, kesin nasıl yaparız da Riekerink ile devam ederizin hesaplarını yapıyorlardır.
Aslında şu yönetimin 1 dakika bile durmaması lazım ama adam Adnan Polat'tan da inatçı çıktı, kaldı ki Adnan Polat bence daha iyi başkandı, başarısız olduğu konulara rağmen.

Muhammed Yeşilyurt.
Paf takımımızın en önemli 2-3 yeteneğinden birisi.
Bu sene 35 maçta 25 gol 8 asist ile oynadı.
Fiziği, sürati ve bitiriciliği ile çok büyük oyuncu olacağı izlenimi veriyor.
Bu sene A Takımda çokça görmek istediğim birisi.
Onu da inşAllah kaybetmeyiz...

O kadar da kötü bir antrenör değil bence ve Riekerink ile devam etmekten iyidir.
Bunlar muhtemelen Riekerink ile devam ederler ama skandal bir karar olur.
Abi zaten Riekerinkle ortalama bir yabancı antrenörü karşılaştıracak bir veri bile yok elimizde. Adam Emmen de falan çalışmış 2.liglerde çalışmış Çinde çalışmış. Galatasaray antrenörü olmak bu kadar kolay olmamalı kesinlikle. Bence Floresten de daha iyisini hakediyor bu marka. Piyasada bir sürü iyi hoca var ama Riekerinkle devam edecekler galiba dediğin gibi

Galatasaray'da Alp Yalman mesaiye resmen başladı...

Başkan Dursun Özbek'in daha önce Florya'nın tek yetkilisi haline getireceğiz dediği Sarı-Kırmızılı camianın duayen ismi futbolun en yetkili kişisi haline geldi.

Başta gelecek sezon planlaması olmak üzere Galatasaray'da futbol konusunda her şey Alp Yalman'ın yetkisinde olacak.

Alp Yalman, yaz boyunca yeni teknik direktörün belirlenmesinden transfer görüşmelerine kadar hayati tüm konuların kararına imza atacak.

Millet Monchilerle Butragenolarla Sammerlerle çalışır. Bizimkiler Alp Yalmanı getiriyor. Futboldan çok anladığı söyleniyor eyvallah saygı duyarım fakat bu adam Avrupa transfer piyasasına hakim değil, menajerleri tanımıyordur. Alman takıntısı da varmış bu iyi bir şey :). Alp Yalmanın başkanlığı döneminde Bosman yeni ortaya çıkmıştı daha bir de öyle bir durum var.

Anlaşılan camianın önde gelenleri Dursun Özbek'in önüne iki seçenek sundu; ya istifa edip seçime git, ya da yönetimine camianın tanıdığı, güvendiği isimleri dahil et. Özbek de Alp Yalman hamlesini yaptı. Umarım hayırlı olur.