2017/2018 Transfer Dönemi ve Kadro Yapılanması

Öğleden sonra(önümüzde ki 2 saat için de) ödeme yapılacağı oyunculara belirtilmiş. Kriz aşılmış gibi gözüküyor bakalım akşam antrenmanına çıkacakmış oyuncular.

Edit: Ünal Aysal, Ajansspor'a göre oyuncuların maaşlarını bizzat karşılama sözünü Başkan Mustafa Cengiz'in ricası üzerine vermiş. Umarım doğrudur ve bugüne kadar ki tüm maaşları öder.

Edit: Talebimiz üzerine GM Ömer Yalçınkaya 17'ye kadar www.radyospor.com/canli_cam.html bağlanıp açıklamalarda bulunacak. Sağolsun Mustafa Özgür Sancar talebimizi geri çevirmedi.

Son düzenleme:
Genel menajer Ömer Yalçınkaya katılacağını belirttiği yayına toplantım uzadı bahanesiyle katılmadı :) Bu hareket ancak kendisine yakışırdı. Yorumu sizlere bırakıyorum...

Genel menajer Ömer Yalçınkaya katılacağını belirttiği yayına toplantım uzadı bahanesiyle katılmadı :) Bu hareket ancak kendisine yakışırdı. Yorumu sizlere bırakıyorum...

Özgür Sancar, toplantı dediğinde çıkamayacağı belliydi zaten. Hani derler ya bir yerleri yemedi diye....(!)
Zaten İnşallah yapacağız diyeceği bir ortam da yoktu. Özbek yönetiminin bize bıraktığı son enkazdır Yalçınkaya. Kale gibi de yerinde hiç bir durumda da kımıldamıyor, sapasağlam duruyor maşallah...!

Ayrıca keşke Özgür, niye kendine bağlandığını anlamayan Özyer yerine yöneticimiz Mahmut bey ile bağlantı yapsaydı.

Son düzenleme:
Türk oyuncuların serbest kalma haklarının olduğu doğru, yabancı oyuncular da ayın 20'sinde maaşlar ödenmezse ihtar çekip ondan sonraki 5 gün içerisinde ödeme yapılmazsa serbest kalma hakkına sahip olabilirler, 2 ay olacak yabancıların alacakları o tarihe kadar ödenmezse, sezon başından beri ihtar çektikten sonra ödeme yapılıyordu zaten, yeni yönetimde bu durum o şekil devam eder mi göreceğiz. Türk oyunculara da inşallah ödeme yapılır, onlar zaten serbest kalmaz diyip alacaklarının 4 ay olması baya ayıp, kötü niyet kullanıp bırakıp gitseler kadromuzda yeterli yerli oyuncu olmadığı için iş çok daha vahim noktalara bile gidebilir o kadar riskli durum.

Yönetim kanadından Yasin Çakmak az evvel doğruladı. Bu akşam itibariyle tüm takımın alacakları ödenmiş. Mustafa Cengiz yönetiminden Allah razı olsun. Bu paraları şahsen ben öğrenciyim bu insanlar iş adamı da olsalar bulmak kolay değil hele ki bu ortamda. İnşallah birde transfer yasağını kaldırıp pivot alabilirsek daha ne isteriz bu sezonluk...

Yönetim kanadından Yasin Çakmak az evvel doğruladı. Bu akşam itibariyle tüm takımın alacakları ödenmiş. Mustafa Cengiz yönetiminden Allah razı olsun. Bu paraları şahsen ben öğrenciyim bu insanlar iş adamı da olsalar bulmak kolay değil hele ki bu ortamda. İnşallah birde transfer yasağını kaldırıp pivot alabilirsek daha ne isteriz bu sezonluk...
Yapmaları gerekeni hatta çok daha önce yapmaları gerekeni yapmışlar, ödenmesi güzel evet ama zaten yapmaları gereken bir şey.. Genel performans olarak da beklentimin biraz daha altında gidiyorlar şu ana kadar evet Özbek yönetiminden iyi görünebilirler ama yetmez çünkü her yönetim Özbek yönetiminden iyi olabilir. O yüzden de yeni yönetimden daha fazla icraat bekliyoruz. Paraların bulunması mefhumuna gelince de elbette kolay değil ama yönetime talip oluyorlarsa da bu tarz sıkıntıları çözebilecek, kısa dönemli nakit akışı sağlayabilecek güçleri olmalı daha sağlıklı bir yapıya geçene kadar.

Bu arada Gökmen Özdemir 31 Ocak'ta alacakların ödendiğine dair bir twit atmıştı, o dönem ödeme yapıldıysa ya da yeterli bir ödeme yapıldıysa şu anda bu problemleri yaşamamamız gerekirdi.

Yapmaları gerekeni hatta çok daha önce yapmaları gerekeni yapmışlar, ödenmesi güzel evet ama zaten yapmaları gereken bir şey.. Genel performans olarak da beklentimin biraz daha altında gidiyorlar şu ana kadar evet Özbek yönetiminden iyi görünebilirler ama yetmez çünkü her yönetim Özbek yönetiminden iyi olabilir. O yüzden de yeni yönetimden daha fazla icraat bekliyoruz. Paraların bulunması mefhumuna gelince de elbette kolay değil ama yönetime talip oluyorlarsa da bu tarz sıkıntıları çözebilecek, kısa dönemli nakit akışı sağlayabilecek güçleri olmalı daha sağlıklı bir yapıya geçene kadar.

Bu arada Gökmen Özdemir 31 Ocak'ta alacakların ödendiğine dair bir twit atmıştı, o dönem ödeme yapıldıysa ya da yeterli bir ödeme yapıldıysa şu anda bu problemleri yaşamamamız gerekirdi.

Aslında şöyle düşünürsek daha güzel olur maalesef Galatasaray'da işler burada bizlerin düşündüğü Galatasaray'dan çok daha farklı durumda. Bu mali tabloya sahip çıkan olmadığı için düşünün Dursun Özbek'i "baronlar" 3 sene daha tutmak istediler. Şu an beklentileri minimum seviyede tutarak adım adım ilerlememiz lazım. Koç ararken de bahsettiğim bunlardı. Bazı şeyleri değiştirmek zaman alacak ama inşallah gerekenler yapılır.

Gökmen beyin bahsettiği yabancı oyuncuların serbest kalmasını engellemek için yatırılan 1 aylık maaşlardı sanırım.

Umarım kadın basketbol ve diğer tüm amatör branşlar dahil 12 branşın tamamının maaşlarının düzenli şekilde ödenebildiği bir sistem oluşturulabilir. Biz de ancak o zaman vicdanen pirüpak şekilde oyuncuların performansını, teknik kadronun yeterliliğini tartışabiliriz. Türkiye'de belli başlı branşlarda sürekli başarılı olan ve yukarı ivmelenen performanslar gösteren spor takımlarını dikkatle incelersek de insanların boğazından ekmek kesilmeyeceklerine inandıkları ortamda ne kadar istikrarlı şekilde ortaya başarı koydukları da tesadüften fazlasıyla açıklanabilir olacaktır. (Fenerbahçe'nin hemen her branşı, Başakşehir, Vakıfbank, Eczacıbaşı, Koç'un tekerlekli sandalye basketbol takımı) Büyük kulübü geçtim, büyük şirket ve işveren olmanın ilk şartı çalıştırdığın adamlara en doğru çalışma ortamını yaratmaktır. Benim hayalimdeki Galatasaray da ne bir anda Fenerbahçe Ülker gibi paraya boğulan ne de Vakıfbank gibi başarıdan tıkanmış bir yapıdan geçiyor. Hayalim her çalışanın maaşının takır takır ödendiği, saçma sapan menajer ve yönetici soygunlarının yaşanmadığı ve bilumum federasyondan alçaltıcı kınama veya cezalarla karşı karşıya kalmayan, adına ve tarihine yaraşır bir Galatasaray spor kulübünün ortaya konmasıdır. Yakın zamanda ancak elin oğluna satılarak oluşturulacak bu sistematik yönetim modeli umarım kulübün kayyuma nefes kadar yakın olduğu bu dönemlerde gerçekleştirilir ve Galatasaray gerçek Galatasaraylıların olmaya devam eder. Öteki şekilde zaten gittikçe daha yakınlaşan bir zamanda ''bizim Cimbom'umuz'' diyecek bir Galatasaray da olmayacak elimizde.

Arkadaşlar Ünal Aysalın bir dahli yok basketbol takımı için.Yanlış yönlendirme yapılmasın sezon sonu belki olabilir,ancak sn Aysal şuan tedavi görüyor birde pivot alınacak

Arkadaşlar Ünal Aysalın bir dahli yok basketbol takımı için.Yanlış yönlendirme yapılmasın sezon sonu belki olabilir,ancak sn Aysal şuan tedavi görüyor birde pivot alınacak

Umarım sponsor olur. Hani karşılıksız para koysun da demiyoruz, isim sponsorluğu için bundan iyi fırsat olamaz hem Aysal'ın prestiji hem de Galatasaray adına. Üç sezonluk bir projede sezonluk 5 milyon dolar verse şube için rahat nefes alma imkanı olur. 7-8 milyon dolara da taş gibi takım kurulur zaten.

Umarım sponsor olur. Hani karşılıksız para koysun da demiyoruz, isim sponsorluğu için bundan iyi fırsat olamaz hem Aysal'ın prestiji hem de Galatasaray adına. Üç sezonluk bir projede sezonluk 5 milyon dolar verse şube için rahat nefes alma imkanı olur. 7-8 milyon dolara da taş gibi takım kurulur zaten.

Final serisi son maçına çıkmadığımız sezon sonrası "çok hırs yaptım süper takım kuracağım parasını ben ödeyeceğim" minvalinde haberler yaptırdı. Belki sırf Dursun'a inat bir kerelik bir yardım yapmıştır şu son maaş krizinde lakin ne yazık ki vaat ettiği şeyleri yapan biri değil.

Ama o sezon zaten 10-12M bi bütçe oluşturulmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sonra paralar ödenmediği için takım dağılmıştı, hatta takımın en önemli oyuncu Carlos Arroyo söz verilen şampiyonluk primi ödenmediği için gitti.

Galatasaray'ın olası şampiyonluğunu finale çıkarmayarak elinden alan adamın Galatasaray'da hâlâ istemesini anlamış değilim. Zaten bıraktığı borçlarda ayrı olay.

Sonra paralar ödenmediği için takım dağılmıştı, hatta takımın en önemli oyuncu Carlos Arroyo söz verilen şampiyonluk primi ödenmediği için gitti.

Galatasaray'ın olası şampiyonluğunu finale çıkarmayarak elinden alan adamın Galatasaray'da hâlâ istemesini anlamış değilim. Zaten bıraktığı borçlarda ayrı olay.

O hakemlerle şampiyonluk şansımız %0 idi. Her şey planlanmış zaten şeref yoksunu tbf ve şikeci fb arasında. Markoishvili ile Bo'nun pozisyonunu unutmadık. Çıkmamak doğru karardı.

O hakemlerle şampiyonluk şansımız %0 idi. Her şey planlanmış zaten şeref yoksunu tbf ve şikeci fb arasında. Markoishvili ile Bo'nun pozisyonunu unutmadık. Çıkmamak doğru karardı.

Maça çıkmamayı savunabilmem için ertesi yıl aynı federasyon aynı hakemler ve aynı takımlarla oynanan lige devam edilmemesi gerekirdi. O zaman gerçekten Ünal Aysal şov yapmadı, adalet için duruş sergiledi derdim. Galatasaray'ın şampiyonluğunu Fenerbahçe yanlısı TBF, TBF'nin hakemleri ve maça çıkmama kararı alan Ünal Aysal çalmıştır. Ayrıca o final serisinde daha iyi takım olan bizdik, serinin ilk maçında onları deplasmanda yenebilecek güçte olduğumuzu gösterdik, ben o final serisine çıksaydık kazanacağımızdan emindim, Ergin Ataman ve takımına inanıyordum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar enteresan bir karar bizleri bekliyor. Mevcut şartlarda yaşanan menajer sorunlarını düşünürsek kimsenin içine sinmeyecek bir pivot transferi yapılmalı mı? Yoksa PlayOff'ları unutup ligi rahat bir yerde bitirip önümüzdeki seneyi beklemek mi? Ben sezon içinde hedefsiz kalmayı içime sindiremiyorum... İdareten bir pivot almak da içime sinmiyor. Sizlerin düşüncesi nedir???

Arkadaşlar enteresan bir karar bizleri bekliyor. Mevcut şartlarda yaşanan menajer sorunlarını düşünürsek kimsenin içine sinmeyecek bir pivot transferi yapılmalı mı? Yoksa PlayOff'ları unutup ligi rahat bir yerde bitirip önümüzdeki seneyi beklemek mi? Ben sezon içinde hedefsiz kalmayı içime sindiremiyorum... İdareten bir pivot almak da içime sinmiyor. Sizlerin düşüncesi nedir???

Şöyle bir durum var, yasaktan önce Bjk'nin aldığı Cady Lalanne ile anlaşmıştık, alternatifide Trabzonspor'da oynayan Obekpa'ydı. Transfer yasağının gelmesi, haftalardır yasağın kaldırılmamış olması transfere engel oldu.

Bunlar dışında sadece bir futbolcumuzun maaşına kurulan amatör branşlarda nasıl oluyorda yıllardır maaşlar düzenli ödenmiyor anlamış değilim. Mesela Odeabank'ın verdiği para nereye gitti? Bu takımın 4 milyon dolar bütçeyle kurulduğunu biliyoruz, nasıl oluyorda ödeme yapılmıyor? Kadın takımı 1.5 milyon dolara kuruldu durumlar aynı, keza voleybolda durumlar aynı.

Öncelikle bu sorunlar halledikten sonra bir pivot alınmalı, bu sezon playof yapabiliriz, önümüzdeki fikstürde bunun için uygun. Tabii üst düzey bir pivot olma ihtimali yok ama Hendrix'den daha iyi pivot bulmakta çok zor değil.

Şöyle bir durum var, yasaktan önce Bjk'nin aldığı Cady Lalanne ile anlaşmıştık, alternatifide Trabzonspor'da oynayan Obekpa'ydı. Transfer yasağının gelmesi, haftalardır yasağın kaldırılmamış olması transfere engel oldu.

Bunlar dışında sadece bir futbolcumuzun maaşına kurulan amatör branşlarda nasıl oluyorda yıllardır maaşlar düzenli ödenmiyor anlamış değilim. Mesela Odeabank'ın verdiği para nereye gitti? Bu takımın 4 milyon dolar bütçeyle kurulduğunu biliyoruz, nasıl oluyorda ödeme yapılmıyor? Kadın takımı 1.5 milyon dolara kuruldu durumlar aynı, keza voleybolda durumlar aynı.

Öncelikle bu sorunlar halledikten sonra bir pivot alınmalı, bu sezon playof yapabiliriz, önümüzdeki fikstürde bunun için uygun. Tabii üst düzey bir pivot olma ihtimali yok ama Hendrix'den daha iyi pivot bulmakta çok zor değil.

Menajer ihtilafı yaşıyoruz... Lalanne olayı doğru evet... Odeabank'ın verdiği para 1 milyon dolar herhalde o da kim bilir nereye gitti? ... Menajer ihtilafını çözebilmek için piyasaya hakim bir GM gerekli bize , bizde ki ise basketboldan çok hayal satmaya daha hakim. Mahmut Recevik sezon sonuna kadar değişim yanlısı da değil , doğal olarak işi bilmiyor. Atıyorum X pivotla anlaşsak menajerine olan borcu ödemeden oyuncu alamıyoruz. Bu sorunu orta yolla halledebilecek isim GM olmalı ama işte...

Bu arada Mithat abinin bahsettiği iş yatmış olabilir. Bugün Divan Kurulunda tek kelime edilmediği gibi Turkcell sponsorluğu işi muallak gözüküyor. İptal edilirse şaşırmam... Oradan para da beklemiyorum şahsen ama oradan söylenildiği gibi para gelirse menajer olayları da çözülüp oyuncu alınabilir.