2017/2018 Transfer Dönemi ve Kadro Yapılanması

Victor Rudd'a gidersek güzel olur. Eğer gelirse ve doğru kullanabilirsek müthiş bir katkı alırız. Ama öncelik uzun transferi olmalı. Davon Jefferson boşa çıkmış, alırsak hücumda iyi katkı alırız fakat işin savunma kısmında müthiş bir katkı beklemeyin.

8 yabancı mantıklı gelmiyor bana. Hala savruk ve top paylaşımında sıkıntılı bir takımız Rudd iyi oyuncu ama bu kadro ve yapıya Rudd lazım değil bence. Tj Cline ve Rakeem yerine sadece 1 uzun gelir gibi.

Bu arada Taylor'ı da pek beğendiğimi söyleyemem. En iyi özelliği ball handling'i bile vasat geldi bana şutu zayıf sayılır krarları tercihleri de... 2 ay opsiyon var zaman verilir ama böyle giderse kalıcı olmaz gibi geliyor.

İsmi geçen bu 3 oyuncudan hiçbiri Rakeem'den daha fazla katkı veremez bence fakat yine de forumda benden daha iyi bilen arkadaşlarımız var. Umarım bize en çok uyacak ve bizim oyunumuzu ileriye taşıyacak bir oyuncu alınır.

İsmi geçen bu 3 oyuncudan hiçbiri Rakeem'den daha fazla katkı veremez bence fakat yine de forumda benden daha iyi bilen arkadaşlarımız var. Umarım bize en çok uyacak ve bizim oyunumuzu ileriye taşıyacak bir oyuncu alınır.

Rakeem Christmas ne gibi bir katkı verdi? Merak ettim doğrusu?

Rakeem Christmas, Iverson ve Davon Jefferson ile kıyas kabul etmeyecek oyuncu. Rakeem Christmas savunmada sıfır, en başta pozisyon bilgisi yok, nerede duracağını bilmiyor. İşin hücum kısmında sadece ikili oyunlarda var, ordada doğru pozisyon almadığı için sürekli hata yapıyor.

Rakeem Christmas ne gibi bir katkı verdi? Merak ettim doğrusu?

Rakeem Christmas, Iverson ve Davon Jefferson ile kıyas kabul etmeyecek oyuncu. Rakeem Christmas savunmada sıfır, en başta pozisyon bilgisi yok, nerede duracağını bilmiyor. İşin hücum kısmında sadece ikili oyunlarda var, ordada doğru pozisyon almadığı için sürekli hata yapıyor.

Baştan sona kötü performans gösteren bir takımda Avrupaya yeni gelen bir oyuncu için elinden geleni yaptı ve potansiyelli oyuncu olduğunu gösterdi. Sık faul problemi yaşamasa bence bu takımda devam ederdi. Takım ne oynamış ki sadece Rakeem'in performansı yetersiz geliyor ayrıca. İsmi geçen oyuncuların biri Antep'te kadro dışı beriki bir alt ligde kadro dışı. Iverson'un durumu nedir bilemiyorum. Bu oyuncular Rakeem'den kat kat üstün oyuncular gelmiyorlar bana ama dediğim gibi benden daha iyi teknik anlamda yorumlara sahip insanlar var forumda ve saygı duyarım. Umarım en iyisi olur bizim için. Sizin bilginize de inanıyorum umarım dediğiniz gibi olur.

Yapılması gereken ilk iş koç değişikliği olmalıydı, transfer daha sonraki işti. Yine tersten gidiyoruz. Alınan bir iki galibiyet bir şeyleri örtmemeliydi ama örtmüş görünüyor, bu da oldukça yanlış. Erman Kunter ile bu işin olacağını ve sezonu tamamlayabileceğini düşünmüyorum, o yüzden de koç değişikliği ne kadar iyi olursa o bizim için daha iyi olurdu. Rakeem Christmas'a gelince potansiyelli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum ve problemi de daha çok mentaldi bence, o yüzden de ben olsaydım biraz daha sabrederdim, onu biraz daha işin içine sokmaya çalışırdım.Çünkü bu takımın bu durumda olmasının sorumlusu Rakeem Christmas değildi bence ama madem yollar ayrıldı yapacak bir şey yok. Gerçek manada katkı sağlayacak kaç alternatif var şu anda bilmiyorum ama Davon Jefferson faydalı olabilir. Taylor konusuna gelince bir katkı verdiği doğru ama sezonun geneli için çok doğru bir tercih olduğunu sanmıyorum.

Bu takimin savunma zaafi gun gibi asikar, 3 hafta boyunca dillendirdim savunmamiz berbat diye, neyse sonunda savunmada bulusabildik herkesle :) Eger ki Colton Iverson gercekten bosta ise bu adam bir nebze ilac olabilir. Kesinlikle Victor Rudd istemem Colton varken,

Erman Hoca ne yap ne et yonetime Colton Iversoni aldir, olmuyor mu o zaman surekli olarak tatile gidecegin sehrin biletini aldir, baska hicbir secenegin yok ne yazik ki!

Ligdeki tüm maçları izledim sayılır şu an oynanan Karşıyaka - Eskişehir maçıda dahil... Bu yabancılar değilde başka tercihler yapsak nasıl olurdu acaba takımımız ? Bir kadro hazırladım beğeninize sunayım :) (Sadece Türkiye Liginden Oyuncular) ve bütçe hesabı pek yapmadım FB - Efes - Darüşşafaka harici takımların bütçesi bizde denktir muhtemelen

PG - Barış ERMİŞ - Earl Rowland

SG - Jaka Klobucar - Ra'Shad James

SF - Göksenin KÖKSAL - Metecan BİRSEN

PF - Ege ARAR - İvan MARİNKOVİC (Jarrod JONES)

C - Jeff AYRES - Egemen GÜVEN - Chris Obekba

Ligdeki tüm maçları izledim sayılır şu an oynanan Karşıyaka - Eskişehir maçıda dahil... Bu yabancılar değilde başka tercihler yapsak nasıl olurdu acaba takımımız ? Bir kadro hazırladım beğeninize sunayım :) (Sadece Türkiye Liginden Oyuncular) ve bütçe hesabı pek yapmadım FB - Efes - Darüşşafaka harici takımların bütçesi bizde denktir muhtemelen

Madem takım kuruyoruz ben de bir takım yazayım Efes,Fener ve Daçka hariç =)

PG- Barış Ermiş- Dominic Waters

SG- DJ Kennedy- Billy Baron

SF- Göksenin Köksal- Yiğit Arslan

PF- Sertaç Şanlı - Raymar Morgan - Jarrod Jones

C- Gasper Vidmar - Semih Erden -Egemen Güven ( Kenneth Kadji)

Madem takım kuruyoruz ben de bir takım yazayım Efes,Fener ve Daçka hariç =)

PG- Barış Ermiş- Dominic Waters

SG- DJ Kennedy- Billy Baron

SF- Göksenin Köksal- Yiğit Arslan

PF- Sertaç Şanlı - Raymar Morgan - Jarrod Jones

C- Gasper Vidmar - Semih Erden -Egemen Güven ( Kenneth Kadji)

Vidmar yazacaktım ama Real Madrid alamadı biz yanından geçemeyiz diye düşündüm :D

Barış Ermiş - Rowland

Billy Baron - D.J Kennedy

Yiğit Arslan - S.Mejia

Raymar Morgan - J.Jones

Vidmar - J.Owens

Şu anki kadro yapısı itibarıyla bizim ihtiyacımız olan yerli bir uzun yada 2 numarada Hardy'den vazgeçicez..
Hardy'nin kontejan dışı kalması demek takımın 2 ve 3 numarada istikrarlı şutörünün olmayacağı anlamına geliyor (gerçi onda da çok istiktar göremedik ama yinede Emir-Hopson'dan iyi durumda). Göksenin'in şutlarında gelişim muazzam ama onu ne kadar sürdürür kimse garanti veremez.
Yerli uzun olarak katkı sağlayabilecek tek alternatif 2 senedir oynamasa da Oğuz gibi duruyor.
Yada yabancı uzun + Cenk Akyol takviyesi olabilir. Bu şekilde Hardy'nin yerine şutör bulmuş oluruz.
Son olarak Engin Atsür + yabancı uzun olabilir. Renfoe kenara gelir...
Çok iyi senaryolar olmadığını ve çoğu kişinin içine sinmeyeceğini biliyorum ama şu kadro yapısında aklıma çok fazla şey gelmiyor..

Son düzenleme: