2018-2019 BSL Takımlarının Transferleri ve Hazırlık Dönemi

Efes Micic'i açıkladı. Doğuş ve Buğrahan da kadroda. Wilbekin de yolda diyorlar. Euroleague için o bölgeye bir kaliteli yabancı daha lazım bence ama.

Darüşşafaka'nın Zanis Peiners ile sözleşme imzalaması bekleniyor. (@Sportando)

Darüşşafaka, Berk Demir ile 2 yıllığına anlaştı. (@ismailsenol)

Trey Thompkins zu Efes.
(@paxer89)

Son düzenleme:
.@AnadoluEfesSK, Fransız guard Rodrigue Beaubois (1.88-1988) ile 2 yıllık sözleşme imzaladığını açıkladı.

Önce Micic, şimdi Rodrique Beaubois, hayal kırıklığı yaşadım... Kötü oyuncu değiller ama en azından bir tane üst düzey organizatör guard hamlesi gerekiyordu, Wilbekin'i alacaksan Beaubois'i niye alıyorsun...

Son düzenleme:
Beaubois kaliteli bir oyuncu olmakla birlikte pek sorumluluk alan, lider ruhlu biri değil. Çok kayboluyor maçlarda özellikle önemli zorluk derecesi yüksek maçlarda. Ha biz alsak çok sevinirdim ama euroleague'de hele de eğer wilbekin'in yerine alındıysa bence yanlış transfer olur.

Efes'te McCollum devam ediyor mu? Ederse McCollum ve Beaubois birlikte oyun kurma bakımından sıkıntılı olur.

Daçka'nın Ahmet çakı tercihi ise tam bir fiyasko...

Türk Telekom, Amerikalı skorer guard Sylven Landesberg ile büyük ölçüde anlaştı.

1990 doğumlu ve 1.98m boyunda, 2010 Virginia mezunu olan Landesberg aynı yıl Maccabi Haifa ile profesyonel kariyerine başladı, 2012-17 yıllarında Maccabi Tel Aviv forması giydi, 2014'te EuroleagueŞampiyonu olan kadroda yer aldı. Landesberg son sezona Maccabi'de başladı, daha sonra Movistar Estudiantes'e transfer oldu, 19.7 sayı ile İspanya Sayı Liderliğinde Gary Neal'in (20.6) ardından ikinci sırayı aldı.

Skorer oyuncunun Estudiantesa'teki istatistikleri şöyle:

FIBA Şampiyonlar Ligi: 15 maç, 16.8 sayı (yüzde 36.9 üçlük), 2.6 ribaund, 1.9 asist, 2.2 top kaybı, 1.1 top çalma

İspanya Ligi: 29 maç, 19.7 sayı (yüzde 35.5 üçlük), 4.0 ribaund, 1.9 asist, 1.6 top kaybı, 0.7 top çalma

https://twitter.com/basketfaul/status/1009895772505169920?s=19

Fenerbahçe Dixon u bırakmadan alamaz.
Dixon'u Efes alıp, Fenerbahçe Wilbekin i alabilir. Ki mantıklı olanda bu. 35 yaşında artık Dixon..

Ama yine bugün Sportando da bir haber okudum. Fenerbahçe Teodosic ile ilgileniyormuş. Teodosic gelirse Wilbekin i almazlar büyük ihtimalle.

Her gün farklı haberler var, şu an boşta kısa sayısı fazla, Fenerbahçe kesin bir kısa alacak, birde uzun. Nunnaly'nin sözleşmesi bitti, takımda tutmazlarsa bir kısa daha alınabilir tabii.

Nunnally takımda kalsa bile bir kısa gelicek. Neden dersen. Wanamaker in da sözleşmesi bitti. 1 yıllıktı ve bitti. Ve büyük ihtimalle Nba ye gidicek.

Fenerbahçe ye bu dönem çok kısa yazılıyor.
Calathes Shved Delaney Teodosic Wilbekin

VS vs. Bu isimlerden ikisi gelip Sloukas ta kalırsa yine etkili bir guard rotasyonu olur.

Thompson un da sözleşmesi bitti bu arada. Bu performansı ile Türkiye de bir takıma transfer olabilir belki.

Singleton kesin geldi gibi Fener e. Ayon da gelirse korkutucu bir uzun hattı olur.
Ama ben Real ın en büyük rakibine vereceğini düşünmüyorum. Çok saçma olur.

Yok zaten bir kısa garanti diyorum, Nunnaly'de giderse iki kısa kesin alınır. Bir uzun zaten alınacak, sonuç olarak en fazla 2-3 hamle gelecektir, kadro belli, oturmuş bir kadro var zaten...

Türkiye ligi için yabancı sayısı düşerse dediğin olmaz ama

Yabancı sayısının düşeceği konuşuluyor. Eğer düşerse Fener, Türkiye ligi için ayrı Avrupa için ayrı takım kurmak zorunda kalabilir. Gherardini de bu durumdan bahsetmişti

Sanmıyorum öyle olacağını, zaten maliyetli takım Fenerbahçe, üstüne sponsorda çekildi, iki takım kuracağını düşünmüyorum. Bu senenin parlayan yerlilerini Anadolu Efes aldı, bir tek Wilbekin var işte Fenerbahçe ya da Anadolu Efes'te fark yaratacak onu kim alırsa iyi hamle olacak. Onun dışında Fenerbahçe'nin şu yerliyi alsa diyeceğim oyuncu yok...

Beabouis’nın tek başına kritik anlarda ipten aldığı maçlar var. Benim tek soru işaretim Ergin hocanın yine paldır küldür iyi oyuncular alıp bir araya koyması. Basketbol kimya işi malum, uyum şart. Beabouis-Weems-Brown-Dunston tarzı ilginç bir takım olacak parkede.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Efes parayı basıp Calathes'i alsın,sırf bu hamle bile çok şey değiştirir,Beabouis iyi transfer ama anlam kazanması için diğer hamlelerinde iyi yapılması lazım,en önemliside guard hamlesi.Calathes,Pangos gibi isimlere yönelmeli Efes,madem biz alamıyoruz onlar alsınlar bari

Önce Micic, şimdi Rodrique Beaubois, hayal kırıklığı yaşadım... Kötü oyuncu değiller ama en azından bir tane üst düzey organizatör guard hamlesi gerekiyordu, Wilbekin'i alacaksan Beaubois'i niye alıyorsun...

Wilbekin Beaubois ile ayni tip oyuncu degil ki. Muhtemelen Wilbekine topu verecek Micic savunma agirlikli oynayacak. Beaubois topu elinde istemeden topla az bulusup etkili olabilen birisi. Takimin basinda sistem kurabilen bir koc olsa kurgu aslinda fena degil ama Ataman yine topu tamamen Wilbekine birakip detaylari islemeden kenarda oturip seyredecek.
Maharetli bir koc elinde top8 yapabilecek bir oyuncu kalitesi var bence efeste.

Beaubois-Micic ikilisi mühendislik açısından başarılı ancak hedef final4'u zorlayıp minimum final8 oynamaksa kalite anlamında soru işareti olan transferler.

Bu ikili topu paylaşmakta sıkıntı yaşamaz. Micic hücumda biraz daha akil katar, Beaubois ise skor ürerimini üstlenir. Savunmada ikisi de geri adim atmaz.

Ancak hedef yukarılarsa Micic'in katacağı akıl, Beaubois'in zorluk derecesi yüksek maçlarda hücumda koyacagı karakter yeterli olmaz. Bu yüzden takıma katılacak 3. oyun kurucu özellikle oyun aklı olarak yukarda olmalı, takimi yönetebilmeli. Olur da Wilbekin'i alırlarsa 3 sene önce Baskonia'da gördüğumüz D.Adams-M.James ikilisi gibi bir yapı görebiliriz. Bence riskli ama tuttugu zaman can yakabilecek bir düzen.

Tabi Efes'in bütçesi ne bilmiyorum. Mevcut bütçeleriyle daha iyi bir ikili transfer edilebilir miydi, ya da en fazla bunlar mı olurdu emin değilim.
Bu arada İsmail Şenol, Efes'in 1-2 rotasyonunu sayarken Simon'u da dahil etti. Eğer kontratı varsa ya da bir şekilde uzatılıp kalacaksa Efes için kötü olur. Savunmada kaybettirdikleri, hücumda kazandırdıkarindan daha fazla.

Bu arada Fb için de bir şeyler söylemek isterim. 2.2 milyon dolardan Singleton ile anlaşmışlar. Diğer uzun için Ayon gündemde. Kısa oyuncu için Shved, Delaney, Teodosic konuşuluyor. Maddi imkanları sınırsız, Avrupa'da oynamak isteyen her oyuncuyu alabilecek güçleri varmış gibi. Bu sartlar altında BSL'de geçilmeleri mümkün görünmüyor. Avrupa'da da geçebilecek 2-3 takım olur.

Son düzenleme:
Beaubois-Micic ikilisi mühendislik açısından başarılı ancak hedef final4'u zorlayıp minimum final8 oynamaksa kalite anlamında soru işareti olan transferler.

Bu ikili topu paylaşmakta sıkıntı yaşamaz. Micic hücumda biraz daha akil katar, Beaubois ise skor ürerimini üstlenir. Savunmada ikisi de geri adim atmaz.

Ancak hedef yukarılarsa Micic'in katacağı akıl, Beaubois'in zorluk derecesi yüksek maçlarda hücumda koyacagı karakter yeterli olmaz. Bu yüzden takıma katılacak 3. oyun kurucu özellikle oyun aklı olarak yukarda olmalı, takimi yönetebilmeli. Olur da Wilbekin'i alırlarsa 3 sene önce Baskonia'da gördüğumüz D.Adams-M.James ikilisi gibi bir yapı görebiliriz. Bence riskli ama tuttugu zaman can yakabilecek bir düzen.

Tabi Efes'in bütçesi ne bilmiyorum. Mevcut bütçeleriyle daha iyi bir ikili transfer edilebilir miydi, ya da en fazla bunlar mı olurdu emin değilim.
Bu arada İsmail Şenol, Efes'in 1-2 rotasyonunu sayarken Simon'u da dahil etti. Eğer kontratı varsa ya da bir şekilde uzatılıp kalacaksa Efes için kötü olur. Savunmada kaybettirdikleri, hücumda kazandırdıkarindan daha fazla.

Bu arada Fb için de bir şeyler söylemek isterim. 2.2 milyon dolardan Singleton ile anlaşmışlar. Diğer uzun için Ayon gündemde. Kısa oyuncu için Shved, Delaney, Teodosic konuşuluyor. Maddi imkanları sınırsız, Avrupa'da oynamak isteyen her oyuncuyu alabilecek güçleri varmış gibi. Bu sartlar altında BSL'de geçilmeleri mümkün görünmüyor. Avrupa'da da geçebilecek 2-3 takım olur.

Baskonia nın 3 sene önceki başarısında James-Adams ikilisi kadar Bourousis in de etkisi vardı, hatta belki de daha fazla. Oyunu resmen o kuruyordu hücumda. Efes guardlarda o noktaya gelse bile bu açıdan hala çok geride kalır.

Fenerbahçe için yazılanların %90 ının sallama olduğunu düşünüyorum. Yıllar önceki futbol transferleri için yapılanların aynısı.. Ranaldinho, Ibrahimovic... kimler gelmedi ki. Ayon-Singleton-Vesely- Melli-Ahmet.. abartı ötesi, aynı şekilde kısalarda. Yazıyorlar işte haber olsun, millet konuşup oyalansın diye..

Türk Telekom, Amerikalı skorer guard Sylven Landesberg ile büyük ölçüde anlaştı.

1990 doğumlu ve 1.98m boyunda, 2010 Virginia mezunu olan Landesberg aynı yıl Maccabi Haifa ile profesyonel kariyerine başladı, 2012-17 yıllarında Maccabi Tel Aviv forması giydi, 2014'te EuroleagueŞampiyonu olan kadroda yer aldı. Landesberg son sezona Maccabi'de başladı, daha sonra Movistar Estudiantes'e transfer oldu, 19.7 sayı ile İspanya Sayı Liderliğinde Gary Neal'in (20.6) ardından ikinci sırayı aldı.

Skorer oyuncunun Estudiantesa'teki istatistikleri şöyle:

FIBA Şampiyonlar Ligi: 15 maç, 16.8 sayı (yüzde 36.9 üçlük), 2.6 ribaund, 1.9 asist, 2.2 top kaybı, 1.1 top çalma

İspanya Ligi: 29 maç, 19.7 sayı (yüzde 35.5 üçlük), 4.0 ribaund, 1.9 asist, 1.6 top kaybı, 0.7 top çalma

https://twitter.com/basketfaul/status/1009895772505169920?s=19

Türk Telekom bu sene çok farklı bir takım olacak.
Euro Cup'a neden alındıkları şimdi belli oldu.
Kaç yıldır konuşulan şu birleşmeyi yapamadık Türk Telekom ile.
Yazıklar olsun yönetime...

Türk Telekom bu sene çok farklı bir takım olacak.
Euro Cup'a neden alındıkları şimdi belli oldu.
Kaç yıldır konuşulan şu birleşmeyi yapamadık Türk Telekom ile.
Yazıklar olsun yönetime...

3 senedir dilimde tüy bitti. adamlar birleşme falan istemiyor abi yönetimi eleştirecek on konu varken niye ısrarla yanlışı eleştiriyorsunuz yahu?