2018-2019 BSL Takımlarının Transferleri ve Hazırlık Dönemi

beko fb baskete sponsor oluyormuş
ülker doğuş şimdi beko
adamlarda sponsor bitmiyor
bizde eski başkanın sponsor olmasını bekliyoruz yazık

beko fb baskete sponsor oluyormuş
ülker doğuş şimdi beko
adamlarda sponsor bitmiyor
bizde eski başkanın sponsor olmasını bekliyoruz yazık

fenerbahcenin sponsor bulmada cok etkili oldugundan kaynaklanmiyo bu. beko kime ait ? Koc Holdinge. Su anki baskan kim Ali Koc
Sponsor olmasi kadar dogal birsey yok
Fenerbahceli Is adamlari Fenerbahceye sponsor olmassa Galatasaray gibi sponsor bulmakta zorlanir nitekim uzun süre futbol takimina gögüs sponsoru bulamadilar.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde (BSL) yer alacak yabancı oyuncu sayısının 2018-2019 sezonu ile birlikte 6'dan 5'e indirildiğini açıkladı...

Beaubois-Micic ikilisi mühendislik açısından başarılı ancak hedef final4'u zorlayıp minimum final8 oynamaksa kalite anlamında soru işareti olan transferler.

Bu ikili topu paylaşmakta sıkıntı yaşamaz. Micic hücumda biraz daha akil katar, Beaubois ise skor ürerimini üstlenir. Savunmada ikisi de geri adim atmaz.

Ancak hedef yukarılarsa Micic'in katacağı akıl, Beaubois'in zorluk derecesi yüksek maçlarda hücumda koyacagı karakter yeterli olmaz. Bu yüzden takıma katılacak 3. oyun kurucu özellikle oyun aklı olarak yukarda olmalı, takimi yönetebilmeli. Olur da Wilbekin'i alırlarsa 3 sene önce Baskonia'da gördüğumüz D.Adams-M.James ikilisi gibi bir yapı görebiliriz. Bence riskli ama tuttugu zaman can yakabilecek bir düzen.

Tabi Efes'in bütçesi ne bilmiyorum. Mevcut bütçeleriyle daha iyi bir ikili transfer edilebilir miydi, ya da en fazla bunlar mı olurdu emin değilim.
Bu arada İsmail Şenol, Efes'in 1-2 rotasyonunu sayarken Simon'u da dahil etti. Eğer kontratı varsa ya da bir şekilde uzatılıp kalacaksa Efes için kötü olur. Savunmada kaybettirdikleri, hücumda kazandırdıkarindan daha fazla.

Bu arada Fb için de bir şeyler söylemek isterim. 2.2 milyon dolardan Singleton ile anlaşmışlar. Diğer uzun için Ayon gündemde. Kısa oyuncu için Shved, Delaney, Teodosic konuşuluyor. Maddi imkanları sınırsız, Avrupa'da oynamak isteyen her oyuncuyu alabilecek güçleri varmış gibi. Bu sartlar altında BSL'de geçilmeleri mümkün görünmüyor. Avrupa'da da geçebilecek 2-3 takım olur.

Bende fb transfer haberlerinin dedikodu olduğunu düşünüyorum. 1 uzun 1 kısa alıp kapatır transferi

Bende fb transfer haberlerinin dedikodu olduğunu düşünüyorum. 1 uzun 1 kısa alıp kapatır transferi

Ben de en fazla 2-3 transfer yapacaklarını düşünüyorum. Yazdığım oyuncularin hepsini alacaklar diye yazmadım, ilgilendikleri oyuncu havuzunu belirttim. İlgilendikleri oyuncuların ne denli pahalı ve kaliteli olduklarinı ortaya koydum

Atıyorum, Singleton-Teodosic/Delaney gibi bir şey yapsalar fazlasıyla yeterli olur. Belki 2 uzun, 1 kısa da yapabilirler.

Kontrat durumunu bilmemekle beraber Daçkalı Eric'i, Kızılyıldızlı Lessort'u, Lasme'nin yerine tercih ederdim.

Efes'in ilgilendiği isimlere bakıyorum da bu sene bütçenin önemli şekilde artacaği hikayeymiş sanırım. Calathes, Singleton, Teodosic, Ayon gibi isimlerle ilgilenilip 1-2 tanesinin kadroya katılabileceğini düşünmüştüm.

Ataman atletik, mücadeleci bir takım oluşturmak istiyor gibi ama bunun için Simon'un kontratından çıkmaları gerek. Oraya da Rakeem Sanders'i alsınlar, tam olsun.

Wilbekin - Beaubois - Sanders - Thomokins - Dunston 5'i oyunun her anını tırmalar ancak topa yön ver hususunda özellikle tempo düştüğünde sorunlar yaşar. Simon'u belki bunun için de kadroda tutabilir. Ancak bu kadar savunma zaafi olan birini ben tutmazdım

Son düzenleme:
Kontrat durumunu bilmemekle beraber Daçkalı Eric'i, Kızılyıldızlı Lessort'u, Lasme'nin yerine tercih ederdim.

Efes'in ilgilendiği isimlere bakıyorum da bu sene bütçenin önemli şekilde artacaği hikayeymiş sanırım. Calathes, Singleton, Teodosic, Ayon gibi isimlerle ilgilenilip 1-2 tanesinin kadroya katılabileceğini düşünmüştüm.

Ataman atletik, mücadeleci bir takım oluşturmak istiyor gibi ama bunun için Simon'un kontratından çıkmaları gerek. Oraya da Rakeem Sanders'i alsınlar, tam olsun.

Wilbekin - Beaubois - Sanders - Thomokins - Dunston 5'i oyunun her anını tırmalar ancak topa yön ver hususunda özellikle tempo düştüğünde sorunlar yaşar. Simon'u belki bunun için de kadroda tutabilir. Ancak bu kadar savunma zaafi olan birini ben tutmazdım

Calathes Singleton Ayon Teo hali hazirda 2 m civari maas alan adamlar. Bu maasin uzerine bile ciksa Efes tercih edilmesi zor. En gozde revacta olan adamlari almalari kolay degil. Efesin albenisi pek cok takima gore dusuk.

Calathes Singleton Ayon Teo hali hazirda 2 m civari maas alan adamlar. Bu maasin uzerine bile ciksa Efes tercih edilmesi zor. En gozde revacta olan adamlari almalari kolay degil. Efesin albenisi pek cok takima gore dusuk.

Bu işler paraya bakiyor. Zaten o maaşları verebilecek kulupler bir elin parmağını gecmez. Dolayısıyla Efes de o maaşlara çıkabilse 1-2 tanesini getirebilirdi. Neticede İstanbul birçok oyuncunun yasamak istediği, güzel bir şehir.

Barcelona da yıllardır hayal kırıklığı. Ama parayi basıp gözde isimleri alabiliyorlar.

Mesela net bir örnek veriyim. Yeterli mali imkan olsa Efes de Beaubois'in yerine M.James'i kadroya katardı. Sonucta Armani'yi tercih eden Efes'i de tercih eder.

Son düzenleme:
Bu işler paraya bakiyor. Zaten o maaşları verebilecek kulupler bir elin parmağını gecmez. Dolayısıyla Efes de o maaşlara çıkabilse 1-2 tanesini getirebilirdi. Neticede İstanbul birçok oyuncunun yasamak istediği, güzel bir şehir.

Barcelona da yıllardır hayal kırıklığı. Ama parayi basıp gözde isimleri alabiliyorlar.

Mesela net bir örnek veriyim. Yeterli mali imkan olsa Efes de Beaubois'in yerine M.James'i kadroya katardı. Sonucta Armani'yi tercih eden Efes'i de tercih eder.

En ust duzey oyunculari sadece parayla ikna edemezsin. O adamlar o paralari her turlu kazaniyor zaten. Barca ile Efes bir degil futbolun da etkisiyle adamlar dunyanin her yerinde bilinen bir klup, sehir desen dunyanin en gozde iki uc sehrinden birisi. Onlarla bir sirket takimini bir tutamazsiniz. Efes gibi taraftari olmayan basarisizligin merkezi haline gelmis bir takima en tepe adamlar gitmez. Bu seviyenin altindaki adamlara en ust duzey adamlara verilen maasi verirsen ancak onlar gelir. Thomkinse mesela 1,5 ver gelir ama en ust duzey adama 2 de versen gelmez.

Bu arada Mike James icin Milano ve Paoda konusulan rakamlar 1,5 milyon . Efes icin cikilmayacak rakam degil onlar ama James de iyi bir takim kurgusu olmazsa Mc Collumdan farkli olmaz. Kendine oynayan bir adam.

En ust duzey oyunculari sadece parayla ikna edemezsin. O adamlar o paralari her turlu kazaniyor zaten. Barca ile Efes bir degil futbolun da etkisiyle adamlar dunyanin her yerinde bilinen bir klup, sehir desen dunyanin en gozde iki uc sehrinden birisi. Onlarla bir sirket takimini bir tutamazsiniz. Efes gibi taraftari olmayan basarisizligin merkezi haline gelmis bir takima en tepe adamlar gitmez. Bu seviyenin altindaki adamlara en ust duzey adamlara verilen maasi verirsen ancak onlar gelir. Thomkinse mesela 1,5 ver gelir ama en ust duzey adama 2 de versen gelmez.

Bu arada Mike James icin Milano ve Paoda konusulan rakamlar 1,5 milyon . Efes icin cikilmayacak rakam degil onlar ama James de iyi bir takim kurgusu olmazsa Mc Collumdan farkli olmaz. Kendine oynayan bir adam.

Benim söylediğim şey göreceli, tartışmaya açık bir şey değil. Bundan birkaç yıl önce, Efes bütçeyi küçültmeden Avrupa'nın en önemli antrenörlerini de en formda oyuncularını da getirebiliyordu. Bu takima İvkovic geldi. Hem de Oly'de tarih yazdıktan sonra. O zaman da Efes şirketti ve Avrupa'da şampiyonluk favorisi değildi. Ama parasi vardı.

Farmarlar, Kristicler, Rakocevicler, Andrew Nicholaslar nasıl geldiyse gerekli parayi verirsen yine yıldız statüsünde oyuncuları getirirsin. Ha rakiplerinden biraz fazla verirsin. Kaldi ki o kontratları Avrupa'da verebilecek 4-5 takim var. Onların da bazılarının ilgili pozisyonları dolu. Yani her oyuncuya atlayacaklar diye bir şey yok

Kaldı ki Türkiye'deki vergi sistemi ile Avrupa'daki bir değil. Barcelona'nin 2 milyon dolar teklif ettiği oyuncunun cebine giren parayla Efes'in 2 milyon dolar teklif ettiği oyuncunun cebine giren parayı araştırmanı öneririm.

Son düzenleme:
Ataman ne kadar atlet takım kurarsa kursun forvette sürekli bir yaratıcı ister Schilb, Micov, Simon Ataman'ın sisteminin değişilmez oyuncularıdır. Bu konuda David Hawkins istisnası var. hem oyun kurup hem fiziksel özellikleri güçlü bir oyuncuydu çünkü. Kendisi James'i bize de istemişti ama oyuncu o zaman İstanbul'u reddetmişti belki düşünceleri değişmemiştir bilemeyiz.

Ek olarak Dunston gibi hücumda kısıtlı özellikleri olan bir oyuncu varken Eric, Lessort ya da benzer tarzda bir atlet getireceğini sanmıyorum spacing probleminden dolayı. Bu yüzden Lasme hala 15-17 dakika arasında önemli katkılar verebilecek bir oyuncu. Ben katkı verebileceğini düşünüyorum. Efes'in bütçesi geçen seneden fazla olacak görünüyor ama ciddi bir artış da olmayacak gibi.

Bence de efes parayı verdikten sonra istediği her oyuncuyu alabilir. Son senesi facia geçse de efes'in oyuncular gözünde saygınlığı büyük. Efes'e gelen oyunu biliyor ki orada asla finansal sıkıntı olmaz parasını tıkır tıkır zamanında alır. Özellikle amerikalı oyuncular için çok önemli bu.

Benim söylediğim şey göreceli, tartışmaya açık bir şey değil. Bundan birkaç yıl önce, Efes bütçeyi küçültmeden Avrupa'nın en önemli antrenörlerini de en formda oyuncularını da getirebiliyordu. Bu takima İvkovic geldi. Hem de Oly'de tarih yazdıktan sonra. O zaman da Efes şirketti ve Avrupa'da şampiyonluk favorisi değildi. Ama parasi vardı.

Farmarlar, Kristicler, Rakocevicler, Andrew Nicholaslar nasıl geldiyse gerekli parayi verirsen yine yıldız statüsünde oyuncuları getirirsin. Ha rakiplerinden biraz fazla verirsin. Kaldi ki o kontratları Avrupa'da verebilecek 4-5 takim var. Onların da bazılarının ilgili pozisyonları dolu. Yani her oyuncuya atlayacaklar diye bir şey yok

Kaldı ki Türkiye'deki vergi sistemi ile Avrupa'daki bir değil. Barcelona'nin 2 milyon dolar teklif ettiği oyuncunun cebine giren parayla Efes'in 2 milyon dolar teklif ettiği oyuncunun cebine giren parayı araştırmanı öneririm.

Farmar amerkadan geldi avrupada bir sure zaman gecirmeden sadece para icin gelmisti, Kristic geldiginde sonmeye baslayan bir yildizdi.Tomic gibi eskiden fenerin aldigi Batiste gibi. Hetkesin gozdesi olabilecek bir yildiz degdi. Rako zaten hicbir zamN en ust seviyenin oyuncusu olmadi. Iyi skorerdi ama en ust seviyenin altinda bir oyuncuydu. Bu tip oyunculara en ust seviye maasi verirseniz gelecegjni soyemistim zaten Nicholas da Efese gelene kadar parlamis bir oyuncu degildi Efeste parladi ardindan Panaya gitti.

Barcanin verebileegi 2 milyon vergiler haric rakamlar zaten vergileri isin icine katmadan o parayi verebilirler. Singleton en az 3-4 yerden bu parayi alabilir ve efesi tercih etmez.

Koclari getirmek ile oyuncu getirmek farkli. Her takimda bir tane koc var Real Barca hatta cogu zaman Pao ve Oly gibiler de kendi kulturlerinden adam getirince geriye iki uc klup kaliyor kaliteli koclar icin. Dacka yuksek butce ile Blatti getirdi ama oyuncu olarak getirdikleri en ust oyuncu Wanamakerdi. Kaldi ki Wana geldigindesu anki seviyesinin altinda bir oyuncuydu . 20-25 milyon butce ile Blatti getiren Dacka oyyncu olarak Moermann Clyburn Slughter ile oynadi

Son düzenleme: