2018/2019 EuroCup

Takımımız bu sezon da EuroCup'da oynayacak.

11 ülkeden 24 takımın katılacağı 7DAYS EuroCup’ta mücadele edecek takımlar şöyle:

Crvena Zvezda, Cedevita Zagreb, Mornar Bar, Partizan, AS Monaco, Limoges, ASVEL Villeurbanne, FC Bayern Munich, ALBA Berlin, Brose Bamberg, ratiopharm ULM, Dolomiti Energia Trento, Brescia Leonessa, Fiat Turin, Rytas Vilnius, Asseco Gdynia, Zenit St Petersburg, UNICS Kazan, Lokomotiv Kuban Krasnodar, Valencia Basket, MoraBanc Andorra, Unicaja Malaga, Tofaş ve Galatasaray.

24 takımın yer alacağı EuroCup’a katılacak bir takım daha sonra açıklanacak. 2018-2019 7DAYS EuroCup kura çekimi ise 6 Temmuz’da gerçekleştirilecek.

Galatasarayımız'a bu zorlu turnuvada başarılar diliyorum, umarım iyi bir kadro kurarak bir kez daha bu kupayı alacağız.

Hadi hocam kazanalım şu kupayı bir kez daha ve seneye eurolig için güzel bi kadro kurarak iyi bir takım kimyasıyla yeniden şahlandığımız günlere dönelim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu kupayı kazanmak zor mu ? Bizim gibi büyük kulüpler yatırım yaptığında zor değil,arkanda taraftar gücü var çünkü fakat yönetim vizyonu var mı ????

Yapılacak şey basit 7 - 8 milyon $ 'lık bir kadro kurup,teknik kadroyuda en iyi isimlere emanet edin,gerisi kolay,ötesi Euroleague

Euroleague'nin bile seviyesi acayip düşmüşken 2 numaralı kupada oynamak da ne bileyim fuzuli geliyor. Euroleague'yi burada maddi manevi hiçbir kazanç vermiyor diye yeriyoruz ama Eurocup ondan daha beter.

Fiba ŞL'ye gitmeliydik bence. Çünkü yakın zamanda bence büyük takımların bir kısmı buraya katılacak ve biz bu tunuvaya daha önce katılarak öncelikli bir statüye sahip olabilirdik ayrıca Eurocup'tan daha fazla prim ve ödülleri var. O yüzden ŞL'ye katılıp bu kupayı ilk kez Tükiye'ye getirebilirdik.

Euroleague'nin bile seviyesi acayip düşmüşken 2 numaralı kupada oynamak da ne bileyim fuzuli geliyor. Euroleague'yi burada maddi manevi hiçbir kazanç vermiyor diye yeriyoruz ama Eurocup ondan daha beter.

Fiba ŞL'ye gitmeliydik bence. Çünkü yakın zamanda bence büyük takımların bir kısmı buraya katılacak ve biz bu tunuvaya daha önce katılarak öncelikli bir statüye sahip olabilirdik ayrıca Eurocup'tan daha fazla prim ve ödülleri var. O yüzden ŞL'ye katılıp bu kupayı ilk kez Tükiye'ye getirebilirdik.
ŞL'yi kazanan Eurocup'a katılıyor.

Daha fazla ödül dediğiniz 50.000 $ geçmez Yasin Bey. Ayrıca arkadaşların da dediği gibi EuroCup Avrupa coğrafyasının 2 numaralı kupasıdır. Şu an dahi geçen sezon EL'de mücadele etmiş 4-5 takım burada. A lisanslı takımlar dışınds sürekli el değişiyor. Euroleague'den seviye olarak çok altta kaldığını sanmıyorum.

Daha fazla ödül dediğiniz 50.000 $ geçmez Yasin Bey. Ayrıca arkadaşların da dediği gibi EuroCup Avrupa coğrafyasının 2 numaralı kupasıdır. Şu an dahi geçen sezon EL'de mücadele etmiş 4-5 takım burada. A lisanslı takımlar dışınds sürekli el değişiyor. Euroleague'den seviye olarak çok altta kaldığını sanmıyorum.

Bu sezon ŞL şampiyonu Eurocup şampiyonundan 550 bin € daha fazla kazandı 50 bin değil. Seneye daha artması bekleniyor. Biz de biliyoruz 2 numaralı kupa olduğunu lakin birkaç sene sonra Fiba'nın düzenlediği turnuva bence daha çok değerlenecek. Panathinaikos mesela seneye ŞL'de olacak, yavaş yavaş diğer takımlar da EL denen hırsızlık organizasyonundan çekilecek. Biz de bu sistemden memnun olmayan takımlarla birlikte hareket ederek Fiba'nın düzenlediği turnuvaya seviye artırabiliriz. Bunu diyorum. 2 numaralı kupa olması onları temize çıkartır mı? Euroleague sponsoru bile tadım kuruyemiş, sek süt falan. Artık bir prestijleri kalmadı sadece isim olarak varlar.

Lig şampiyonu Tofaş olsa Eurocup'a gidecekti ee hani nerde bunun ödülü? O yüzden isterse 1 numaralı kupa olsunlar haksızlık yapılıyorsa karşısında durmamız gerekiyor. Galatasaray'ı da unutmasınlar bu ülkeye basketbolu getiren, namağlup şampiyonluklar yaşayan, 2016'da aldığı kupayla o zamana kadar Türkiye'ye getirilen en değerli kupa sahibi olan, Avrupa takımlarının cehennem olarak lanse ettiği bir tribünü olan takımımız var. Biz de az buz bir kulüp değiliz.

Son düzenleme:
Bu sezon ŞL şampiyonu Eurocup şampiyonundan 550 bin € daha fazla kazandı 50 bin değil. Seneye daha artması bekleniyor. Biz de biliyoruz 2 numaralı kupa olduğunu lakin birkaç sene sonra Fiba'nın düzenlediği turnuva bence daha çok değerlenecek. Panathinaikos mesela seneye ŞL'de olacak, yavaş yavaş diğer takımlar da EL denen hırsızlık organizasyonundan çekilecek. Biz de bu sistemden memnun olmayan takımlarla birlikte hareket ederek Fiba'nın düzenlediği turnuvaya seviye artırabiliriz. Bunu diyorum. 2 numaralı kupa olması onları temize çıkartır mı? Euroleague sponsoru bile tadım kuruyemiş, sek süt falan. Artık bir prestijleri kalmadı sadece isim olarak varlar.

Lig şampiyonu Tofaş olsa Eurocup'a gidecekti ee hani nerde bunun ödülü? O yüzden isterse 1 numaralı kupa olsunlar haksızlık yapılıyorsa karşısında durmamız gerekiyor. Galatasaray'ı da unutmasınlar bu ülkeye basketbolu getiren, namağlup şampiyonluklar yaşayan, 2016'da aldığı kupayla o zamana kadar Türkiye'ye getirilen en değerli kupa sahibi olan, Avrupa takımlarının cehennem olarak lanse ettiği bir tribünü olan takımımız var. Biz de az buz bir kulüp değiliz.

http://****************************...a-kupalarindan-ne-kadar-gelir-elde-ediyorlar-

Bir de şu linke bakmanızı tavsiye ederim.
Sizin dediğinize göre 550.000€ çok büyük bir fark basketbol için. Fiba daha fazla para dağıtsa bile emin olun EuroCup ile arasında 500.000 euroluk bir skala olamaz. Bu basketbol için tekrarlayayım büyük para. Fiba'ya geçme meselesine geleceksek ben Fiba'ya geçmenin vizyonsuluk olduğunu düşünüyorum. Panathinaikos emin olun seneye Fiba'da falan mücadele etmeyecek. Yem atıyorlar 11 yıllık bir sözleşmeleri var. Ben de bu EuroLeague gibi haksız organizasyondan çıkmalarına sevinsem de bu olmayacak görün
Local başarıya göre EL'in takımları turnuvaya katılamaması sitemininizi ben de haklı buluyorum. Zira Maccabi 2-3 senedir bunun ekmeğini iyi yedi. Her ne kadar kalitesiz sponsorluklar da olsa EuroLeague ve EuroCup bu toprakların en iyi basket organizasyonlarıdır ve bu 6-7 sene daha devam eder.

http://****************************...a-kupalarindan-ne-kadar-gelir-elde-ediyorlar-

Bir de şu linke bakmanızı tavsiye ederim.
�� Sizin dediğinize göre 550.000€ çok büyük bir fark basketbol için. Fiba daha fazla para dağıtsa bile emin olun EuroCup ile arasında 500.000 euroluk bir skala olamaz. Bu basketbol için tekrarlayayım büyük para. Fiba'ya geçme meselesine geleceksek ben Fiba'ya geçmenin vizyonsuluk olduğunu düşünüyorum. Panathinaikos emin olun seneye Fiba'da falan mücadele etmeyecek. Yem atıyorlar 11 yıllık bir sözleşmeleri var. Ben de bu EuroLeague gibi haksız organizasyondan çıkmalarına sevinsem de bu olmayacak görün��
Local başarıya göre EL'in takımları turnuvaya katılamaması sitemininizi ben de haklı buluyorum. Zira Maccabi 2-3 senedir bunun ekmeğini iyi yedi. Her ne kadar kalitesiz sponsorluklar da olsa EuroLeague ve EuroCup bu toprakların en iyi basket organizasyonlarıdır ve bu 6-7 sene daha devam eder.

Verdiğiniz link çalışmıyor. Benim kaynağım;

https://twitter.com/SozcuSkor/status/1002238323975446529

Ve elbette ŞL'nin daha fazla ödül verdiğini yazan yabancı kaynaklar da var. Euroleague ve Eurocup en büyük 2 turnuva olabilir ama haksız katılım şartları, gün geçtikçe düşen prestiji, gelirlerin çoğunun İspanya'ya gitmesi (geçen sene 16 takımlı ligde 5 İspanyol takımı vardı resmen yarı İspanya Ligi), eyyamcı hakemler, her sene şampiyonun sırayla belirlenmesi, en büyük turnuvalar olmalarına rağmen verdiği komik ödüller vs. bu gibi dezavantajlar varken ben açıkçası bu şirketin düzenlediği turnuvalara katılmak istemem. En iyi 2 turnuva olmaları bu kadar dezavantajı ortadan mı kaldırıyor? Bence de bu turnuvalar birkaç sene daha devam eder ama Fiba yavaştan güçlenirse oradaki büyük takımlar buraya kayabilir. Panathinaikos blöf yapmıyor hatta Fiba'nın seneye F4'ü Atina'da düzenleyeceği bilgiler var. Yani ben yönetici olsam belki şu an olmasa bile ileriki yıllar Avrupa'nın en önemli ligi olacağı bir turnuvaya katılırdım. Hem belli mi olur belki ilk yıllarında katıldık diye bize ayrıcalıklı bir statü verirler lisans gibi.

Euroligin ptestijinin dustugu falan yok. Bazi degisiklerin kendi hayal dunyalarindaki sanrilarindam ibaret. Avrupa basletbolunun en ust seviyesi, izlenme oranlari seyirci sayilari artmaya devam ediyor. En baba takimlar burada. A lisans ile de daimi yatirim yapan takimlari kacirmamak amaclaniyor. Amac bazi takimlara torpil yapmak degil, basketbola yatirimim surekliligini saglamak.

Euroligin ptestijinin dustugu falan yok. Bazi degisiklerin kendi hayal dunyalarindaki sanrilarindam ibaret. Avrupa basletbolunun en ust seviyesi, izlenme oranlari seyirci sayilari artmaya devam ediyor. En baba takimlar burada. A lisans ile de daimi yatirim yapan takimlari kacirmamak amaclaniyor. Amac bazi takimlara torpil yapmak degil, basketbola yatirimim surekliligini saglamak.

Değişikler kim yaz da bilelim? Böyle ortaya laf söylenmez bu forumda.

FIBA bu sene zaten F4'ü Atina'da yaptı sanırım. Seneye de olmaz diye düşünüyorum. Ayrıca biz Fiba'ya geçsek dahi bize imtiyaz tanımazlar çünkü Fiba'nın güzel olan yanı bu zaten. Ligdeki başarına göre alırlar ve yerin belli değildir. Lisans mevzusu 1960'lardan beri FIBA'da olmuyor. Doğrusu da bu bence. Ben de A lisansı ve EuroLeague'nin garip sistemine karşıyım ama Kemal Beyin dedigi gibi olay bir yandan da basketbolda yatırımı sağlamak. Çünku bu topraklarda 4-5 ülke dışında kimse basketbola önem vermiyor.

Murat bey. Barcelona'nın Real in Cska nın Fener in Milano nun Zalgris in Baskonia nın olduğu yer Avrupanın en üst ilgidir.. Bizim amacımız Amerika yı yeniden keşfetmek değildir. Bizim amacımız şuan Varolan Avrupanın bir numaralı kupasında mücadele edip orada kendimizi ispatlamamızdır

Ben de zaten sizin gibi düşünüyorum Cem Bey. Önceki mesajlarımı gördüyseniz Fiba CL mücadele edeceksek bu sezonu hiç oynamayalım demiştim. Hala fikrimin arkasındayım.

Bizim taraftarımıza cidden vizyonsuz ve öngörüsüz diye boşuna demiyorlar. EL'de değil Barça isterse GSW, Cavs oynasın saçma sapan turnuva kuralları olduğu değişmeyecek. Bu yıldan itibaren Fiba'nın yaptığı turnuva her geçen sene değerlenecek ve Avrupa'nın önde gelen takımları buraya katılacak. 3-4 sene sonra Euroleague tamamen bitecek.

Diyoruz ki lig şampiyonu EL'ye katılamıyor, lige ambargo koysan bile katılamıyorsun A lisansın olmayınca. Adamlar diyor ki Barça, Fb oynuyormuş o yüzden gerisinin önemi yokmuş :d Akıl, fikir diliyorum Allah'tan böyle düşüncelere sahip olan renktaşlara. Bu mesajım da burada dursun. Yıllar sonra bakalım haklı mı çıkacağım haksız mı göreceğiz.

Yasin Bey iyi hoş diyorsunuz da 4-5 yıl sonraki yıllari düşünüp şu an 3 numarali kupayi kabul etmek bence vizyonsuluk olur. Eğer sen yıllık düzenli 15 milyon dolar bütçeli bir takım yaratırsan EL seni bos bırakmaz.Ben CSKA,Lokomatif Kuban,Real Madrid,Olympiacos ile oynamayıp Juventus Utena,Rosa,Oostende gibi takimlarla oynayacaksam isterse ligin her sene sampiyonu gitsin. Kaldi ki 3 4 sene sonra belki EL üstüne koyup devam edecek hicbir seyin teminati yok.

Yasin Bey iyi hoş diyorsunuz da 4-5 yıl sonraki yıllari düşünüp şu an 3 numarali kupayi kabul etmek bence vizyonsuluk olur. Eğer sen yıllık düzenli 15 milyon dolar bütçeli bir takım yaratırsan EL seni bos bırakmaz. Ben CSKA,Lokomatif Kuban,Real Madrid,Olympiacos ile oynamayıp Juventus Utena,Rosa,Oostende gibi takimlarla oynayacaksam isterse ligin her sene sampiyonu gitsin. Kaldi ki 3 4 sene sonra belki EL üstüne koyup devam edecek hicbir seyin teminati yok.

Ne alakası var? Khimki her yıl 20 milyon euroya takım kuruyor, A Lisansı mı veriyorlar? Lokomotiv Kuban Euroleague'de final four yaptı ertesi sezon EuroCup'a düştü, üstelik onlarında bütçesi 10 milyonun üstünde, aynı şekilde Unics Kazan'ında. Euroleague'n katılım şartları rezalet. Açık açık kollanan takımlar var. Buna benzer bir çok örnek var, öyle para koydum salon yaptım deyince A Lisans alınmıyor... Eninde sonunda bu saçma sistem ve düzen değişecek, ya Euroleague değiştirecek ya da takımlar başka alternatif üretecek.

Son düzenleme:
Yasin Bey iyi hoş diyorsunuz da 4-5 yıl sonraki yıllari düşünüp şu an 3 numarali kupayi kabul etmek bence vizyonsuluk olur. Eğer sen yıllık düzenli 15 milyon dolar bütçeli bir takım yaratırsan EL seni bos bırakmaz.Ben CSKA,Lokomatif Kuban,Real Madrid,Olympiacos ile oynamayıp Juventus Utena,Rosa,Oostende gibi takimlarla oynayacaksam isterse ligin her sene sampiyonu gitsin. Kaldi ki 3 4 sene sonra belki EL üstüne koyup devam edecek hicbir seyin teminati yok.

Aykut renktaşımın da dediği gibi garantisi yok bu turnuvanın. Yani 20 milyon koysan bile ertesi sene EL'ye katılacağının garantisi yok. O yüzden kim verir ki böyle desteği, garantisi olmayan bir yere? Tamam biz salon yapalım, sponsor bulalım da yine lisans vermezlerse ne olacak 2 senede 1 Eurocup'a gidip orada şampiyon olmamızı mı bekleyeceğiz? Yani mesele yatırım, destek değil. Fiba'nın düzenlemiş olduğu turnuva belki şu an yeni olduğu için gereken ilgiyi görmüyor ama katılım şartları olsun verdiği ödüller olsun (giderek artıyor her sene) Uleb'in düzenlediği organizasyondan daha adilane olduğu kesin. Euroleague şu an için Avrupa'nın en iyi ligi olabilir ama hırsızlık organizasyonudur, isterse adı kainatlar kupası olsun adil bir biçimde yarışılmıyor. Geçen günlerde AEK Atina bir açıklama yaptı Euroleague A lisansı verseler bile katılmayız dediler. Onlar da EL'nin adaletsizliğin farkında. Yani sırf adı var, en iyi lig diye sahip olduğu dezavantajları, adaletsizliği kaldırıyor mu bu durum?

Benim önerim bizim gibi orta halli takımları toplayıp Fiba'nın düzenlemiş olduğu turnuvaya katılmak. Böylece oradaki turnuvanın hem izlenme sayısı artar hem de takımları daha kaliteli olur. Bu durum gelecek senelerde daha büyük takımların da katılmasına işaret edebilir. Zaten bizim şu halimizle Eurocup'da çeyrek finalden ötesini görmemiz hayal olur. En azından ŞL'ye katılıp oranın markasını artırmak, hem bu kupayı ilk kez Türkiye'ye getirmek hem de daha fazla maddi ödüle sahip olmak. Bir taşla 3 kuşu vurmuş oluruz.

Galatasaray, Khimki ya da Kuban değil bu bir. Birinin kuruluş yılı 1997 diğeri ise seyirci yönünden sıkıntılı. Doğru yatırım yapılınca mecburen verecekler.