2018-2019 Galatasaray Futbol Takımı

Hakemi aldatmaya yönelik hareket sarı karttır. Hele el ile gol atmaya kalkiyorsan bu net oğlu net sarı karttır.

Hakkimizla çok rahat kazanabileceğimiz maçı sağolsun Nagatomo ve Diagne ve Ümit Öztürk içine etmiştir.

Şimdi ne mi olacak yabancı sınırı gelmesi şimdi daha kolay olacak.

Bu iki futbolcunun yaptıkları yabancı sınırını gelmesini daha da kolaylaştıracak.

Algı ne biliyor musunuz? Yabancı oyuncular küfür ediyor Türk futbolcular küfür etmiyor.

Şimdi bu akşamdan sonra zaten saçma sapan tartışılan yabancı sınırı bu gibi sebeplerle daha çok alevlenecek. Oklar tarafsız insanlar tarafından da ters dönecek.

Bu sene artık bizim tek şansımız Uefa kupasını almamız olacak. Eğer Uefa kupasini alamazsak sampiyon olsak bile yabancı sınırı gelecek.

Yabancı sınırına karşıyım ama gelse de eli en rahat kulüp biz oluruz. 2000 ve sonrası grubunun ne kadar iyi eğitildiğini bilmiyorlar çünkü. Ordan çok bonservisler, çok 11 oyuncuları çıkacak daha.

Yabancı sınırına karşıyım ama gelse de eli en rahat kulüp biz oluruz. 2000 ve sonrası grubunun ne kadar iyi eğitildiğini bilmiyorlar çünkü. Ordan çok bonservisler, çok 11 oyuncuları çıkacak daha.
Rahat olmamız birşey ifade etmez. Çıkardığımız her futbolcu her sene ayni performansı vermez. Yeniden yıllık maaşlar yükselir ve aynı süreçlerden geçeriz. Bizim hedefimiz avrupa olmasi lazım.

Rahat olmamız birşey ifade etmez. Çıkardığımız her futbolcu her sene ayni performansı vermez. Yeniden yıllık maaşlar yükselir ve aynı süreçlerden geçeriz. Bizim hedefimiz avrupa olmasi lazım.

Rahat olmamız bir şey ifade etmez ne demek? Tam anlayamadım.

Oyuna kalkışıyorlar ama oyunları ellerinde patlayacak çünkü kulüp olarak hazırlığımız var diyorum. Fatih Terim'in 2012'de 12-13 yaşında yaptığı altyapı çalışmasının meyvesi diyorum. Ben Ozan'ı, Atalay'ı uzuun süredir tanıyor ve izliyorum diyorum. Ki ben altyapı uzmanı falan değil sıradan bir seyirciyim diyorum.

Ee napalım abi kalan 12 hafta sıfır hatayla put gibi mi olalım? Sınırı getirecek olan yarın gider bir şey bulur yine getirir. 2011 den beri ambargo koymaya başlayınca tuhaf tuhaf kanunlar çıkardılar zaten.

Bu maçın aynısı bize de yaşanacak. Ben hak istiyorum.

Sıkılıyorum sürekli lig konuşmaktan.

Oyun disiplini yok, oyuncu disiplini yok. Ne zaman avrupada üst sıralarda olacağız.

Inşallah iyi bir kademeye gideriz Uefa kupasinda.

Ee napalım abi kalan 12 hafta sıfır hatayla put gibi mi olalım? Sınırı getirecek olan yarın gider bir şey bulur yine getirir. 2011 den beri ambargo koymaya başlayınca tuhaf tuhaf kanunlar çıkardılar zaten.

Iyi de bugün küfürden kırmızı yemedik. Diagne de yemedi kırmızıyi peki hakem vermiş olsa şimdi şampiyonluk şansı için ne konuşacaktık.

Sampiyonluk ruhu bu mu?

Hayallerimiz bu mu?

Haksızsınız demiyorum ama bu konu özelinde birinci sitem edilecek şey de bu değil bana göre. Millet ortalığı yakmaya yer arıyor zaten buluttan nem kapıyorlar. B*k çukurundaki fener bile zırlamaya başladı haddi olmayan konularda, sanki şampiyonluk potasındalar. Oyun-oyuncu disiplini, kalitesi konusunda katılıyorum. Takımda dikine oynayacak, oyunu açacak kimse yok neredeyse. Rakip 2 adım üzerine gitse direk kaleciye geri pas. Haftalardır ben de sıkıldım bu oyun yapısından.

Ben anlamadım, Diagne niye kırmızı yiyecek?!
Adamın arkadan rakibi düşürdüğü pozisyonda sadece bir faul vardı. Bir sürü arkadan yapılan fauller vardı, Belhanda'ya, Ndiaye'ye, Marcso'ya... Rakibi mi sakatladı, kasıt mı vardı ya da gole giden pozisyonu mu kesti? Fenerbahçe meydasının gazıyla, burada futbolcuların emeğine gölge düşürmeyin!

Japon oyuncumuz küfür etti deniliyor. Bu adama 2 defa omuz omuza mücadelede faul çalındı ve buna tepki vermiş, modern hukuk dahi tahrik ve illet unsurunu gözönünde bulundururken, çıkmış bu adamları link edenler var.
Solgado ile aynı kefeye koymak için, oyuncuyu sakatlayacak taban hareketi olması lazım, birine verilen yanlış karar sonrası küfür, diğerine ise doğru karar sonrası küfür!

Küfürün yanlış olduğunu yadsıyacak yok da, ortadaki mükemmel oyuna âmâ kalınacak tablo da yok!

Son düzenleme:
Ya arkadaş madem biz korunuyoruz kollanıyoruz tamam okey, neden biz her hafta zirveden daha da uzaklaşıp 9 puana kadar geri düştük? Fark 9 olunca lig tertemiz, 6 ya inince havlamalar.. Sorsan 5 dk önce Ndiaye’ye arkadan yapılan faulü görmezden gelir ama 5 dk sonra biz bi faul yaparız hakem devam der Oooo gs fetöcü, gsyi hükümet koruyor. Düşünün hem fetöcüyüz hem hükümet bizi koruyor... Allah ailelerine sabır versin bu mal insan tiplerinin.

Ya arkadaş madem biz korunuyoruz kollanıyoruz tamam okey, neden biz her hafta zirveden daha da uzaklaşıp 9 puana kadar geri düştük? Fark 9 olunca lig tertemiz, 6 ya inince havlamalar.. Sorsan 5 dk önce Ndiaye’ye arkadan yapılan faulü görmezden gelir ama 5 dk sonra biz bi faul yaparız hakem devam der Oooo gs fetöcü, gsyi hükümet koruyor. Düşünün hem fetöcüyüz hem hükümet bizi koruyor... Allah ailelerine sabır versin bu mal insan tiplerinin.

Hakem bizi koruyor ya da bizim lehimize maç yönetmiş olsa, dediğiniz gibi bu puan farkı ile biz tepede olurduk ve dünkü maçta faulleri, sarıları ve yok bir şey "devam" ların mağduru biz olmazdık.

Dünkü aynı maçı mı izledik bundan da emin değilim, hakem benim gözlemime göre sonuca etki eden belki Onyekuru'nun pozisyonunda hata yapmış olabilir çünkü neresine çarpıyor, ben bir türlü göremedim çünkü çeşitli açıdan da gösterilmedi ama zaten hakem VAR'a bizzat da gitmedi yani VAR minibüsü direkt "doğru/penaltı" diye teyid etti. Bunun haricinde küfür belki de, arkadaş sizler sadece TV'nun yakaladığla mı adalet taksimatı yapıyorsunuz, adamların oyuncusu Yusuf da hakeme eliyle "hadi oradan" hareketi var ve TV'ye yansımayan nice küfürler olabilir. Şu denilir, kural görünmeyen/iddia üzerinden işlenmez diye ancak hakem de Japon otuncunun iddia edilen küfürünü görmemiş, VAR da görmemiş, adamlar 10 defa tekrarını izliyor!

Maç içinde 24 tane mesaj attım, hakem bize düdük çalmaya/aleyhimize ve çalmamaya gelmiş diye, aynen bu düşüncedeyim çünkü ikili mücadele arkadan müdahale gibi birçok pozisyonda devam dedi, birkaç saniye sonra Trabzon'a veriyordu. Bir pozisyonda Marcao hakeme isyan etti, oradakine niye faul vermedin de bana verdin diye! Hakemin bize faul verdiği pozisyonlarda da birçok hata vardı.

Bu tablodan kollanan biz değil Trabzon çıkar.

Rahat olmamız bir şey ifade etmez ne demek? Tam anlayamadım.

Oyuna kalkışıyorlar ama oyunları ellerinde patlayacak çünkü kulüp olarak hazırlığımız var diyorum. Fatih Terim'in 2012'de 12-13 yaşında yaptığı altyapı çalışmasının meyvesi diyorum. Ben Ozan'ı, Atalay'ı uzuun süredir tanıyor ve izliyorum diyorum. Ki ben altyapı uzmanı falan değil sıradan bir seyirciyim diyorum.

Metehan Mertöz, Ahmet Sivri, Malik Karaahmet, Çekdar Orhan, Mikail Okyar, Recep Gül, Mustafa Kapı, Mutlu Aksu Doğan, Ali Yavuz Kol, Süleyman
Luş, Abdussamed Karnucu, Işık Kaan, Emirhan Civelek, Ogün Çalışkan, Mirza Cihan, Güney Gençel bir çırpıda sayabildiğim isimler.

Daha küçük yaşta olan Utku Tan, Erencan YARDIMCI, Bozan Uymaz, Deniz Pala, Metehan Baltacı, Göktan Işılak, Efe Dai, Hamza Akman, Yiğit Altıntaş, Selman Faruk Dibek, Bartuğ Elmaz, Barkın Yiğit, Berkay Atay gibi pırıl pırıl gençler geliyor alttan.

Hele birde U 14'te Beknaz Almazbekov var ki ileride adından çokça söz ettirecek.

Demem o ki yabancı sınırı gelirse de en rahat olacak takım emin olun biziz :)

Metehan Mertöz, Ahmet Sivri, Malik Karaahmet, Çekdar Orhan, Mikail Okyar, Recep Gül, Mustafa Kapı, Mutlu Aksu Doğan, Ali Yavuz Kol, Süleyman
Luş, Abdussamed Karnucu, Işık Kaan, Emirhan Civelek, Ogün Çalışkan, Mirza Cihan, Güney Gençel bir çırpıda sayabildiğim isimler.

Daha küçük yaşta olan Utku Tan, Erencan YARDIMCI, Bozan Uymaz, Deniz Pala, Metehan Baltacı, Göktan Işılak, Efe Dai, Hamza Akman, Yiğit Altıntaş, Selman Faruk Dibek, Bartuğ Elmaz, Barkın Yiğit, Berkay Atay gibi pırıl pırıl gençler geliyor alttan.

Hele birde U 14'te Beknaz Almazbekov var ki ileride adından çokça söz ettirecek.

Demem o ki yabancı sınırı gelirse de en rahat olacak takım emin olun biziz :)

Umarım bu isimlerin hepsi ülkemize faydalı olurlar, bizi hem oynadıkları futbolla hem de iyi ahlakları ve karakterleriyle bizi temsil ederler.
Tam 30 tane isim yazmışsın :), bunların en az yarısı başka takımlarda oynayacak demektir.
Ama, yabancı sınırı ile ilgili sıkıntı tam olarak bu değil aslında. Zamanında bir çok yerli oyuncu, vasatın üzerinde potansiyelli oldukları için ve Türk pasaportuna sahip oldukları için milyonlarca lira kazandılar ve 1 milim ilerleme kaydetmediler. Yabancı kuralı çıktığından beri ise Avrupaya gidip atılım yapan 5-6 tane isim oldu, Enes, Çağlar, Cengiz, Cenk, Ozan ve şimdi adını hatırlayamadığım 1-2 isim daha. Bu bir süreç, bugün gereksiz bir çok yabancı olsa da takımlarda, zamanla bunlarda gelişecek ve daha iyi, daha doğru yabancılar izlemeye başlayacağız. Eğer yerli sınırlaması gelirse, çok sevdiğimiz arkadaşlara diğer takımlara girmesinler, oturdukları yerden para kazansınlar diye milyonları vermeye devam edeceğiz..
Tamamen yerli futbolcularla onları destekleyen gazetecilerin lobisi gibi görünüyor. Galatasaray takımı istiklal marşını okuyamamış... İstiklal marşını okuyan ama hastane basan, gazeteci döven, gazeteciye küfür eden, karısı hamileyken sağa sola asılan (sanırım aynı kişiyi 3 farklı şekilde ifade etmiş oldum), arkadaşının ağzına silah sokan, sahaya şalvarla çıkan adamlara tercih ederim.

Umarım bu isimlerin hepsi ülkemize faydalı olurlar, bizi hem oynadıkları futbolla hem de iyi ahlakları ve karakterleriyle bizi temsil ederler.
Tam 30 tane isim yazmışsın :), bunların en az yarısı başka takımlarda oynayacak demektir.
Ama, yabancı sınırı ile ilgili sıkıntı tam olarak bu değil aslında. Zamanında bir çok yerli oyuncu, vasatın üzerinde potansiyelli oldukları için ve Türk pasaportuna sahip oldukları için milyonlarca lira kazandılar ve 1 milim ilerleme kaydetmediler. Yabancı kuralı çıktığından beri ise Avrupaya gidip atılım yapan 5-6 tane isim oldu, Enes, Çağlar, Cengiz, Cenk, Ozan ve şimdi adını hatırlayamadığım 1-2 isim daha. Bu bir süreç, bugün gereksiz bir çok yabancı olsa da takımlarda, zamanla bunlarda gelişecek ve daha iyi, daha doğru yabancılar izlemeye başlayacağız. Eğer yerli sınırlaması gelirse, çok sevdiğimiz arkadaşlara diğer takımlara girmesinler, oturdukları yerden para kazansınlar diye milyonları vermeye devam edeceğiz..
Tamamen yerli futbolcularla onları destekleyen gazetecilerin lobisi gibi görünüyor. Galatasaray takımı istiklal marşını okuyamamış... İstiklal marşını okuyan ama hastane basan, gazeteci döven, gazeteciye küfür eden, karısı hamileyken sağa sola asılan (sanırım aynı kişiyi 3 farklı şekilde ifade etmiş oldum), arkadaşının ağzına silah sokan, sahaya şalvarla çıkan adamlara tercih ederim.

Basketbol forumundayız diye çok uzun yazmak istemedim ama yeri gelmişken bahsedeyim.

Kesinlikle katılıyorum bu dediğine. Bundan önce de altyapıdan oyuncu çıkıyordu ama nasıl çıkıyordu? Fakir aile çocuklarının içinden, futboldan başka çaresi olmayan çocuklar arasından yeteneğiyle sıyrılabilen oyuncular oluyordu. Bu oyuncuların da zaten çok azı a takım seviyesine kadar futbolcu olarak kalabiliyordu çünkü hayata dair bildikleri şey sokaktı. Arda, Emre Çolak vs.

2000 ve sonrası doğumlular bundan apayrı bir şekilde yetişiyorlar. Bu çocuklar okullarını sürdürüyor, kitap okuyor. Yani futbolcu olmasalar da topluma faydallı birer birey olacak şekilde büyüyorlar.
Bunun futbola nasıl bir faydası olacak diyenler oluyor, ama olay öyle değil. Emekli olana kadar her futbolcu öğrenci sayılır, sürekli taktik yüklemesi yapılır. Kültürlü birine laf anlatmakla öteki bir olmaz.
En önemlisi de altyapıda oyunculara holiganlık aşılanmaması.
Bizim ülkemizde çoğunlukla okula gitmeyen çocukların futbolcu olduğunu hesaba katarsak, onlara söz dinletmek için duygularını hedef alıyorlardı. Aşırı sevgi, aşırı nefret. "Senin için ölürüm abi"
Fenerbahçe altyapısında şu an çok büyük bir sorun bu. Çok büyük nefretle büyüyorlar. Umarım Ali Koç bu durumun farkına varır da el atar bu duruma. Yoksa orda da çok yetenekli gençler var, onları da taki pediyorum fırsat buldukça. Ama oyuncunun motivasyonu spor değil de nefret olursa hem profesyonel olma ihtimali azalıyor, hem de pro olsa bile idare edilmesi çok zor oluyor.

Bizim yönetim uyuyor mu acaba sosyal medyada bize fetöcü demeye devam ediyorlar ve hiçbir yaptırım yok. Vereceksin bunların topunu mahkemeye o zaman da fetöcü diye ciyaklayacaklar mı merak ediyorum. 2 tane fetöcü GS forması giydi diye bir kulüp fetöcü olamaz, ona bakarsak siz fetöcü hakimlerle savcılarla halı saha maçı yaptınız, Ömer Çavuşoğlu denen GS düşmanı fetullahın sohbetlerine katılıyordu. Hadi onu geçtim bu ülkenin cumhurbaşkanı çok değil 5 sene önce hocaefendi gel bitsin bu hasret diyordu. Ülkede fetullahçı olmayan yoktu neredeyse. Madem çok delikanlısınız gidersin iktidardaki fetöcüleri eleştirirsin.

1800'lü yıllarda Napolyon'lu Fransa'ya karşı Kutsal İttifak kurulmuştu bilirseniz. Ben şu anki durumu ona benzetiyorum. 17 takım + kulüpler birliği + federasyon + medya + hükümet hepsi bize karşı ittifak olmuş zarar vermeye çalışıyorlar. Derin Galatasaray artık aktif olarak görev yapmalı ve lobi çalışmalarına başlamalıdır.

Kasımpaşa maçı çok çok ehemmiyetli bir hal aldı. Başakşehir üzerinde baskı oluştu, son iki haftadır kazandığı ve kaybettiği maçlarda ortaya oyun olarak da bir şey koymadılar, ligin son iki sırasındaki takımlar Başakşehir'den daha iyiydiler. Galatasaray'ın Trabzon'u kaliteli bir oyunla yenmesi, onlarda ciddi korku ve tedirginlik oluşturduğunu düşünüyorum. Bu hafta Kasımpaşa deplasmanını kazanırsak, seri oluşacak ve daha da psikolojik gücü tarafımıza geçeceğiz. Başakşehir ile aramızda aslında 3 puan fark var çünkü evimizde onlara karşı da net favoriyiz. Bu 3 puanlık farkı minimize edecek ve kapatacak maçlar yaklaşıyor.

Bundan evvelde Benfica maçı var; galibiyet harici bir sonuç ya da silik bir oyun bizi demoralize edebilir, mühim bir eşikteyiz ve tüm maçların psikolojik bir altyapısı ve izdüşümü olmaya başladı. İnşeAllah bu süreci en doğru ve iyi şekilde atlatırız.

Hakemi aldatmaya yönelik hareket sarı karttır. Hele el ile gol atmaya kalkiyorsan bu net oğlu net sarı karttır.

Hakkimizla çok rahat kazanabileceğimiz maçı sağolsun Nagatomo ve Diagne ve Ümit Öztürk içine etmiştir.

Şimdi ne mi olacak yabancı sınırı gelmesi şimdi daha kolay olacak.

Bu iki futbolcunun yaptıkları yabancı sınırını gelmesini daha da kolaylaştıracak.

Algı ne biliyor musunuz? Yabancı oyuncular küfür ediyor Türk futbolcular küfür etmiyor.

Şimdi bu akşamdan sonra zaten saçma sapan tartışılan yabancı sınırı bu gibi sebeplerle daha çok alevlenecek. Oklar tarafsız insanlar tarafından da ters dönecek.

Bu sene artık bizim tek şansımız Uefa kupasını almamız olacak. Eğer Uefa kupasini alamazsak sampiyon olsak bile yabancı sınırı gelecek.

Geçen sezon evimizde 2-0 kazandığımız Beşiktaş maçında Fernando, hakem Fırat Aydunus'un önünde çaktırmadan eliyle önüne aldığında sarı kart mı aldı, tabi ki hayır!

Kural kitabında ne yazdığı değil, pratikte nasıl uygulandığına bakmak lazım. Bir yığın pozisyonda faul beklentisi oluyor eğer darbeye bağlı olarak yere düşen adam lehine faul verilmiyorsa, sizin değerlendirmenize göre sarı kartla cezalandırılmalı çünkü hakemi aldatma emeli taşıyor ancak ceza sahasında dahi "devam devam" deyip oyunu durdurmuyor.