2018-2019 Hazırlık Dönemi

Öne çıkan istatistiklerimiz

Nigel Hayes: 17 sayı - 7 ribaund - 2 asist - 5 top çalma

Marko Arapovic: 12 sayı - 6 ribaund

Aaron Harrison: 10 sayı - 4 asist

Caner Erdeniz 11 sayı - 2 ribaund - 2 asist

Ayberk Olmaz: 12 sayı - 6 ribaund

Jaka Klobucar: 8 sayı - 3 asist

Webster, Göksenin ve Ege yokken iyi sonuç...
Arapovic'in katkısı güzel. Ayrıca Ayberk "Olmaz" Olacak galiba. Maçlarda hiç de fena katkı vermiyor...
En zayıf halka olarak gösterilen Caner bile iyi katkı vermiş...

Takımı çok merak ediyorum. Sinyaller iyi gibi ama istatistiklerden de kesin çıkarımlar yapmak çok sakat iş gibi geliyor. Yine de umutlanmadan edemiyor insan :)

Yasaklarin mecburi kaldirilmasi icin son tarih nedir acaba ? Gecenlerde bir arkadasimiz Eurocup icin 15 eylul Lisanli oyuuncularin bildirilmesi icin son tarih diye birseyler yazmisti. Bu konuda net bilgisi olan Arkadaslar yazabilirlerse cok mutlu olacagiz.

Simdi baktim ilk macimiz 2 Ekim'de MoraBanc Andorra ile. Umarim 15 Eylul Lisanli oyuncu bildirimleri icin son tarih felan degildir. Sunun surasinda 15 Eylule 3 gun, ilk macin baslamasina ise 20 gun kalmis.

Hayir o degil, korkuyor insan. Goz gore gore bir rezalete imza atilmasin!

Son düzenleme:
Bir iki yanlış hamleye rağmen (Klobucar, Caner ve 4.5 alınmaması) potansiyelli oyuncularla ümit veren bir takım oluşturduğumuzu düşünüyorum, eğer Ertuğrul hoca iyi bir yönetim sergilerse bu takımın başarılı olacağına inanıyorum.

Ayrıca ligin geçtiğimiz yıla göre güç kaybettiğini düşünüyorum, Anadolu Efes dışında geçen yıldan daha iyi olan takım yok, Fenerbahçe ve Anadolu Efes dışında kalan takımlar güç kaybettiler.

Beşiktaş'ın yaptığı yabancı tercihleri benim için tam anlamıyla hayal kırıklığı oldu ve playof dışında kalabileceklerini düşünüyorum.

Darüşşafaka hem teknik ekip, hemde oyuncu kalitesi olarak geçen yılın çok altında bir kadroyla yola çıkıyor, üstelik kısa tercihlerinin kötü olduğunu düşünüyorum.

Banvit hem Filipovski'yi kaybetti, hemde son derece vasat bir kadro kurdu.

Tofaş Orhun hoca yönetiminde yine iyi işler yapacaktır ama kadro olarak güç kaybettiler, Mejia hariç yabancılar ayrıldı. Kısa hamleleri çok iyi (Harper ve Garrett) ama pota altı geçtiğimiz sezonun çok altında.

Ligin yeni ekiplerinden Türk Telekom ve Bahçeşehir playof için iddialı kadro kurdular, Türk Telekom her zamanki gibi hücumda yüksek potansiyelli ama savunmada büyük sorunlar oluşturabilecek bir kadro kurdu.

Galatasaray 46-45 Türk Telekom

İlk Yarı İstatistikleri

Hayes 11
Can 8
Harrison 6
Erolcan 5
Ayberk 5
Klobucar 5
Arapovic 2
Emir 2
Auguste 2

DnENIY8XcAEDu14.jpg:large

Banvit-Cska maçını izledim az önce.
Banvit'in gençleri Allah nazardan saklasın çok iyiler.
Ragıp,Rıdva,Şehmus,Tolga ve Ercan Osmani.
Milli takım için çok iyi oyuncular çıkaracak Banvit.
Yalnız anki bu sene yabancıları çok vasat geldi.
Bakalım neler yapacaklar bu sene...

Nigel Hayes: 16 sayı - 6 ribaund - 2 asist - 2 top çalma
Marko Arapovic: 11 sayı - 3 ribaund
Aaron Harrison: 9 sayı - 2 asist
Jaka Klobucar: 12 sayı - 5 asist
Can Korkmaz: 11 sayı – 5 asist
Erolcan Çinko: 11 sayı

Son düzenleme: