2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Uzun olarak; Mindaugas Kupsas, Justin Sears, Julian Gamble, Dario Hunt, Jordan Morgan, Assem Marei, Mike Tobey. 3-4 Christopher Evans, Thomas Scrubb, Dez Wells, Ovio Soko, Ryan Kelly, 1-2 olarak; Chris Kramer, Levi Randolph, James Robinson, Abramovich, gibi oyuncuları da ekleyebiliriz bu listeye.

Sezonu İsrail Ligi'nde geçiren Keith Langford ve sezona Barcelona'da devam eden Edwin Jackson kesin düşünülmesi gereken oyunculardan.

PG ve SG: Gerald Robinson-Osiris Eldridge-Gecevicious-Rochestie-Nemanja Gordic-Clevin Hannah-Kyle Fogg-Joe Ragland-Garrett Sim-AJ Slaughter
Scott Bamforth-Mckenzie Moore-Ryan Toolson-Aigars Skele-Kyle Kuric-Dzanan Musa-Worthy de Jong-Matt Thomas-William Buford-Shannon Shorter-Thaddus McFadden
SF: Damjan Rudez-Honeycutt-Sergey Karasev-Demetris Nichols-Landesberg-Michael Bramos-Christian Burns-Lahaou Konate-Charles Kahudi
PF: Rolands Smits-Will Thomas-Justin Keenan-Ben McCauley-Jeremiah Wood-Travis Peterson
C: Ibekpa-David Kravish-Ondrej Balvin-Ivan Buva-Jaiteh-Gary McGhee

Son düzenleme:
Önce yönetim ve GM. Ömer Yalçınkaya'dan kurtulmadığımız sürece rahat bir sezon geçiremeyiz.

Oktay Mahmuti kendi istediği Juskevicius'u göndermeyecektir herkesin tahmin ettiği üzere. Kuracağı kadronun yapısını da az çok tahmin ediyorsunuzdur. Juskevicius'un yanına daha dengeli bir kısa monte edecektir. Bu kaotik sezondan sonra biraz daha tatmin edici kadro ve oyun kalitesi bizi bekliyor diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yedi yerli ve yedi yabancıdan oluşan bir kadro kurulması iyi olur. İyi yerli rotasyonu faydalı olur ayrıca sanırım federasyon yabancı kuralını değiştirecek. Asıl vurgulamak istediğim konu ise bu 14 oyuncunun en az 8-9 tanesinin önüne 3 senelik kontrat konulması. Her sene sil baştan kurulan kadroların hiç bir faydası yok. Kadroda istikrarın önemli olduğunu düşünüyorum. Yabancı ligleri izleyip emek sarfeden genç kardeşlerimi kutluyorum. Fakat şöyle de bir husus var o liglerde de sizin gibi yabancı ligleri takip eden gençler mutlaka vardır ve inanın bana bizim ligimizde parlayan oyuncular bence daha kıymetli. Şahsi tercihlerim ise şöyle;

Vasiluskas-Buğrahan-Mehmet Yağmur
DJ Kenedy-Sean Armond- Göksenin
Juskevicus- Okben
Jared Jones- İlkan Karaman-Metin Türen
Davon Jeferson-Stimac-Egemen

Sitedeki arkadaşlar çok iyi araştırıyorlar. Ellerine sağlık. Ben kursam bu takımı çok iyi, karakterli, lider özellikli, sorumluluk alan ve kendini ispatlamış birer 1 ve 5 numara alır ve en az 1.5'er milyon dolar veririm. Sonra yanlarına masrafı düşük, iş kalitesi yüksek isimler takviye ederim. Bana göre 1 ve 5 numara ana yemek, diğerleri garnitür ve tatlı. Kimse iyi tatlısı veya salatası var diye bir restorana gitmez, ama ana yemeği iyi olanı herkes bilir.

Merhabalar..

Bu sezon TOFAŞ'ın yaptığı gibi ligimizde sivrilen oyunculara yönelmeliyiz bence, bütçemizin 3-4 takım harici gerisinden fazla olacağını düşünürsek kalan takımlardan oyuncu almak çok zor olmayacaktır. Tabi yurt dışından talipleri yoksa..

Point Guard :MattThomas (Obradoiro) - Bobby Dixon (Wilbekini alıp Dixon'ın kontratından çıkacaklarını düşünüyorum) -

Shooting Guard : D.J.Kennedy (Karşıyaka) - Göksenin KÖKSAL - Emir Preldzic

Small Forward : Metecan BİRSEN (Sakarya) - Javier Beiran (Tenerife)

Power Forward : Stefan Bircevic (İ.B.B) - Jarrod Jones (Karşıyaka) - Ege ARAR

Center : Chris Obekpa (Trabzon'dan nereye gitti bilmiyorum) - Artem Pustovyi (Obradoiro)

Çeşitli Avrupa liglerinde bu sezonu iyi geçirmiş, bir kısmı seviye atlamaya müsait yabancılardan kurulu bir rotasyon;

J. Theodore - Mehmet
N. Linhart - Can Maxim
S. Okoye - Emir - Göksenin
S. Jelovac - Metin Türen
J. Gamble - D. Hogue - Ege

Jordan Theodore - Mehmet
Adas Juskevicius - Avramovic - Serkan
Christopher Evans - Göksenin - Emir(Yıllık ücretini düşürürse.)
Metin Türen - Raymar Morgan
Dario Hunt - Assem Marei - Ege

Avramovic yerine daha iyi skor meziyetleri olan birini koysak daha iyi olur gibi.:)

Son düzenleme:
Philip Scrubb,Gabe York,Jelovac,Tai Webster,Luke Sikma,Jarrod Jones,DJ Kennedy,Stanley Okoye,
Scott Bamfort,Sylven Landesberg,Marcus Eriksson,Jaka Blazic,Mateusz-Ponitka,Mike Tobey,Matt Thomas,Artem Pustovyi .

Jordan Theodore geçen sene Milano ile 2 yıllık anlaşma imzalamıştı. Ayrılacağına dair bir haber var mı?

Sevgilisi bizim kadın takımında Tuğba Taşçı. Onunla aynı yerde yaşamak isteyebilir.

Banvit’te Şehmus Azer 99 doğumlu ve fiziği çok cılız gibi ama atletizmi, enerjisi , oyun aklı ve olgunluğu çok çok iyi. Düşünme ihtimalimiz nedir bilmiyorum tabi de yerli rotasyonu için öyle bi yazayım dedim. Sanırım bu sezon iyi de bir performans göstermiş ben şu an canlı izledim beğendim.