2018-2019 Transferler ve Kadro Yapılanması

Şimdi bizim basketbol yöneticileri kafalarına kuma gömmüştür para harcamak zorunda kalmamak için. Hiç ümidim yok.

Ydü'ye ne oldu birden acaba. Önce Avrupa'da sonuncu oldular, sonra ligde 2. oldular şimdi de en önemli oyuncularını gönderiyorlar. Var bunda bir iş.

Ydü'ye ne oldu birden acaba. Önce Avrupa'da sonuncu oldular, sonra ligde 2. oldular şimdi de en önemli oyuncularını gönderiyorlar. Var bunda bir iş.

Düzeltme yapayım şubeyi kapatmışlar. Sevindim. Taraftarı olmayan, 2 senelik bir takım nereden geldiği belli olmayan paralarla kupa alıyordu. Işıl'ın da bizle kalacağı kesinleşmiş oldu. Umarım Bahar ve Q'yu kaparız. Fb kaparsa sezona hiç başlamamak lazım.

Altın tepside fırsat ister misiniz? Alın size fırsat. Kapatma sebepleri açıkca belli olan Yakın Doğu'yu ikna edin, sponsor yapın ve zaten ücretlerini ödeyecekleri oyuncuları alın. Bunu yapacak vizyon, güç, beceri sahibi yönetici var mı bizde göreceğiz.

Altın tepside fırsat ister misiniz? Alın size fırsat. Kapatma sebepleri açıkca belli olan Yakın Doğu'yu ikna edin, sponsor yapın ve zaten ücretlerini ödeyecekleri oyuncuları alın. Bunu yapacak vizyon, güç, beceri sahibi yönetici var mı bizde göreceğiz.

Akıllarına geleceğini bile tahmin etmiyorum. Harika olur. Bu konuda her yerden yüklenelim yönetime.

Sosyal medyada gündem oluşturursak iyi olur. Yakın Doğu da hem iyi reklam yapar hem de intikam almış olur.

Adamlar Işık Eyigüngör'den bıktıkları için bir senelik sözleşme paralarını bile ödemeye razı. Pişman oldular sponsor olduklarından beri. Düzgün ve güzel bir plan, program ile gayet rahat ikna edilebilirler. Bunu yapabilecek kimse var mı sizde asıl sıkıntı o.

Ydü'nün desteğini alırsak korkunç bir kadro çıkarma şansımız var.

PG: Işıl Alben - Olivia Epoupa - Olcay Çakır
SG: Kayla McBride - Moriah Jefferson
SF: DeWanna Bonner - Cansu Köksal
PF: Bahar Çağlar - Meltem Yıldızhan
C: Quanitra - Gigi Petronyte

12 nisan 2014de bayan basket denince akla kaptani derya geliyodu. 13 nisan 2014den sonra sanki isil bayragi devraldi. Takimin basarisi icin isteklerin zora sokmasindan ziyade isilin kaptani deryanin tahtina oturmaya emin adimlarla gittigini gormus olmasi bence asil sebep.

Seneye malkovic kovulup subeye yatirim yapilmiycaksa gitsin yduye wonderslutla dakkalari paylasip dinlene dinlene oynasin. 32 yasina geldi 3 sene civari daha bu seviyede oynayabilir. 500bin yuroya 3 senelik imzalasin yduyle. Bahar anadolu yakasinda baska bi takima giderse isil kaptan olup bi yurolig kupasi daha kaldirabilir ydunun siponsorlugu surerse. Kendi gelecegi icin eniyisini yapmis olur.

Butce 1 milyon dolar civari yani 4 milyon lira civari olacak ama oda ful butce. Oyuncu butcesi 750bin dolar yani 3 milyon lira civari olur. Isila 750bin dolarlik butcenin 250binini verip Jefersonunda devam eden yaklasik 250bin dolarlik sozlesmesini ekleyince kalan 10 oyuncuyada 250bin dolarlik butce kaliyo asagi yukari. 4 tane genc oyuncu 50bin dolar civari ediyor. 3 yabanci bunlarin ikisi daha pahali olan avrupali olacak ve 1 yerliye 200bin dolar butce kaliyor. Ortalama 50bin dolara oynayacak 4 oyuncu bulmak gerekecek bu planlamayla. Bu yuzdende yonetim Isili tutmaya degil butcede bosluk yaratmaya calisacak. Bence 500bin lira teklif ederler gitmeye yonlendirmek icin. Ama 1 milyon lira yani 250bin dolar teklif etseler bile Isila YDU 2 katini verir. 2 katini reddederse dahada fazlasini verir hatta. YDU ile Fener arasinda seneyede oyuncu savaslari devam etcek. Fener Olcay Kuanitra ve Lavandere karsilik YDUnun kaptani Bahari koparmaya calisacak. YDUde aldigindan cok daha fazlasini vermeye hazirlarmis. Bu sene 3+2 kuraliyla ucan yerli piyasasi seneye YDU Fener transfer rekabetiyle dahada ucacak.
Aylardir fenerin bahara ciddi ilgisi var. Bunlari ydunun destegi cekcegini daha bilmiyoken yazmistim. Ozaman bile baharin fenere gitme olasiligi hicte dusuk degildi. Son gelismeden sonra sozlesmesi bitiyosa fener bahari baskasina birakmaz. Kuanitra ve olcay hem fenerin hem oyuncularin onuru varsa bidaha bi araya gelmez. Cansu nereye gidiyosa gitsinde bize gelmesin. Istanbulda kalmayi cok istiyosa istanbul üniversitesine gitsin. Daha iyi bi takima yakismiyo.

Bizim yönetim önce takımın sembolü, kaptanıyla sözleşme yapsın da ciddi takımla birleşmeyi sonra düşünelim. Ayrıca bu YDÜ'nün değişik başkanının 4. maçı Aziz'in 3 sıra arkasında, Metro Enerji'de izlemesi bana başka şeyler düşündürdü. Bence Fener'in bu branşta oluk oluk para harcamasına rağmen gelmeyen Avrupa Şampiyonluğu'na karşılık Aziz bu potansiyel birleşmeyi seçim vaadi olarak kullanacak. Ben hiç bizle anlaşacaklarını filan düşünmüyorum, az sabırlı olup 2 yıl daha bu seviyelerde oynasalar bir şekilde Euroleague finali ve belki şampiyonluğu da gelirdi zaten. Tabii kapanmalarına da çok sevindim öte yandan, kısa vadede Fener'le birleşme durumu da ihtimaller dahilinde olsa da.

Fb'nin forumuna göz atayım dedim hayallerde yaşıyor bazı fenerliler :)

Vandersloot - Birsel - Pelin
Kitadisi - Sottana - Cora
Mc Bride - Zandalasini - Tuğçe
Verameyenka - L.Sanders - Tilbe
Stokes(yerli) - Gruda

7 yabancı + 2 devşirme. Üstelik Vandersloot Rusya'ya gitti. Cidden bunlar ne içiyorlar realiteden baya uzaklar. Dua edin de bütçeniz daha da aşağı düşmesin bu ekonomik kriz varken. Sizi Ali Koç bile kurtaramaz.

Olcay ve Quanitra gelirse bize çok iyi olur. Işıl'ın da kalacağını düşünürsek yerliler de iyi kadromuz olur. Cansu'ya hiç gerek yok bu seviyelerin oyuncusu değil. Quigley de kalsın mutlaka öyle kaliteye her zaman ihtiyaç var. Bahar'ı da isterdim ama artık onu fener kapacak gibi. Bu fırsatı mutlaka değerlendirmeliyiz.