2018 Dünya Kupası | Rusya

2018 Dünya Kupasını hangi ülke kazanır ?

• Rusya

Oy: 0 0.0%
  • Uruguay

• Portekiz

Oy: 1 3.8%
  • İspanya

Oy: 2 7.7%
  • Fransa

Oy: 3 11.5%
  • Danimarka

• Arjantin

Oy: 5 19.2%
  • Hırvatistan

• İzlanda

• Brezilya

Oy: 5 19.2%
  • İsviçre

• Sırbistan

• Almanya

Oy: 6 23.1%
  • Belçika

• İngiltere

• Polonya

• Kolombiya

• Diğer

• Kullanılan toplam oy
    26
Oyumu Belçika'ya verdim

2 favorim var.Fransa ve Belçika

İki takım güzel bir jenerasyon yakaladı,iki takımda keyif verebilir,De Bruyne ve Mbappe ilgiyle takip edeceğim isimler olacaklar.
Favorim olan 2 takım yarı finalde,zaten bundan ötede eşleşme ihtimalleri yoktu,benim en başından beri desteklediğim ülke Belçika

Hırvatistan hayal kırıklığı olur demiştim,şampiyon olma ihtimalleri var,kolombiya sürpriz yapar demiştim yapmadılar.

Bu arada bir önceki kupada ingiltere şampiyon olur diyordum o kupada olmayıp bu kupada şampiyon olurlarsa diyecek sözüm yok ...

Bu arada bana göre turnuvadaki teknik direktörlerin %80'i Avrupa'nın büyük liglerinde sezon sonunu göremez. Bizim Tudor dallamasından halliceler. Gözlerim kanıyor kameralar saha kenarını gösterirken.

Fransa Belçika maçı çok güzel oluyor. İki tarafta açık, hücum futbolunu tercih etmişler. Kritik pozisyonlar da yaşanıyor. İmkanı olanlar izlesin derim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mbappe ile ilgili yorumum Atamızın bir sözüdür "Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim.”

Belçika elendiğine göre finali izlememe gerek kalmadı,aynı saate kırkpınar finali denk gelecek,benim için yağlı güreş bütün sporların önündedir,hele ki kırkpınar ( 4 yıldır Orhan Okulu destekçisiyim )

Belçika maça iyi başladı o dakikalarda gol gelse şimdi finaldeydiler,futbolda hep böyle oluyor,iyi oynarken golü atacaksın,atamazsan öbür taraf alıyor maçı

İki takım da zerre haketmedi kupayı. Gerçi onlardan başka hakeden takım var mıydı? Yine yoktu. Rezil ve kalitesiz bir turnuva oldu. Yıllar sonra hiçbir şey hatırlanmayacak ne maçları ne olayları ne tribünleri.

Fransa neden hak etmedi.
Bence gayette hak ettiler Yasin kardeşim.
Önce Arjantin'i elediler.
Sonra Portekizi saf dışı bırakan Uruguay'ı.
Sonrasında Brezilya'yi eleyen Belçika'yı.
Şimdi de buraya kadar hak ederek gelen Hırvatistan'ı yendiler.
Güçlü bir kadroları vardı.
2016 da ki evinde kaybettiği kupanın acısını çıkardılar.
Tebrik etmek lazım.

Keşke bizde artık bu turnuvaların gediklisi olsak.
Her turnuva da en az bi çeyrek final ya da yarı final yapsak.
Allah bize de o günleri göstersin :)

Fransa neden hak etmedi.
Tebrik etmek lazım.

Aynı fikirdeyim. İtalya, Hollanda gibi takımların katılamamış olması, Almanya, Brezilya, İspanya gibi takımların erken elenmesi sonucu büyük bilinen takımların son turlarda olmaması sebebiyle böyle düşünülüyor sadece. Arjantini özellikle yazmadım, 30 senedir sadece adları var, bir türlü adları, tarihleri kadar güçlü takım olamadılar. Hatta bence Brezilya bile eski günlerinin çok gerisinde.
Ama yeni takımlar var, Belçika ve Hırvatistan mesela..
Fransa da genölerden kurulu taş gibi bir takım olmuş. Birde Henry, Trezequet, Loko tarzı forvetleri olsa bence eksik parça da tamamlanmış olurdu.

Biz ne zaman takımlarımızda gençleri oynatmaya başlarız o zaman buralra geliriz. Fransa, Belçikada ki isimlerin hepsi birden Türk olsaydı bile bu 40-50 isimden sadece 3-4 tanesi milli takım seviyesine çıkar, diğerleri de yıllarca sizin, bizim takımlarımızda yedek olarak yıllarca kiralık gönderilir, sonrada vasat bir takımda kariyerlerine devam ederlerdi. Bu durum sadece kulüplerle de ilgil değil, oyuncularla, oyuncuların şımarıp gitmesine sebep olan düzenimizle de ilgili.

Fransa neden hak etmedi.
Tebrik etmek lazım.

Fransa bence o kadroyla daha ofansif, daha dominant oynamalıydı. Turnuvanın favorisi gösterilmesine rağmen o kadro beklentileri karşılayamadı oyun olarak. Tabi sonucu aldılar haticeye değil neticeye bakmak lazım. Ama 2010'da İspyanya'nın 2014'te Almanya'nın yapmış olduğu dominasyonu kuramadılar turnuvada.

Hırvatistan da kolay ağaçta olmanın kaymağını yedi. Son 16'da Danimarka, çeyrek finalde Rusya, yarı finalde İngiltere gibi takımlarla oynadılar. İçlerindeki en zorlu İngiltere zaten balon bir takımdı o da diğer ağaçta olsaydı çeyrek final bile göremeyebilirdi.

Kötünün iyisi şampiyon oldu diyebiliriz.

Fransa bence o kadroyla daha ofansif, daha dominant oynamalıydı. Turnuvanın favorisi gösterilmesine rağmen o kadro beklentileri karşılayamadı oyun olarak. Tabi sonucu aldılar haticeye değil neticeye bakmak lazım. Ama 2010'da İspyanya'nın 2014'te Almanya'nın yapmış olduğu dominasyonu kuramadılar turnuvada.

Hırvatistan da kolay ağaçta olmanın kaymağını yedi. Son 16'da Danimarka, çeyrek finalde Rusya, yarı finalde İngiltere gibi takımlarla oynadılar. İçlerindeki en zorlu İngiltere zaten balon bir takımdı o da diğer ağaçta olsaydı çeyrek final bile göremeyebilirdi.

Kötünün iyisi şampiyon oldu diyebiliriz.

Bence hep isimlere takılıyoruz. 2010 da İspanya grup maçlarına yenilgiyle başlamıştı (hatta şimdi kontrol ettim, 2. turdan itibaren her maçı 1-0 kazanmışlar), finalde de Hollandayı uzatmalarda yendi ki Hollanda nın da maçı kazanacak fırsatları oldu, hatırlayın Sneijder in kaçırdığı pozisyonu.

Hırvatistanın kolay tarafta gibi gözükmesinin sebebi de Almanya ve İspanyanın ekrekn elenmesiydi.