2018 Dünya Kupası | Rusya

2018 Dünya Kupasını hangi ülke kazanır ?

• Rusya

Oy: 0 0.0%
  • Uruguay

• Portekiz

Oy: 1 3.8%
  • İspanya

Oy: 2 7.7%
  • Fransa

Oy: 3 11.5%
  • Danimarka

• Arjantin

Oy: 5 19.2%
  • Hırvatistan

• İzlanda

• Brezilya

Oy: 5 19.2%
  • İsviçre

• Sırbistan

• Almanya

Oy: 6 23.1%
  • Belçika

• İngiltere

• Polonya

• Kolombiya

• Diğer

• Kullanılan toplam oy
    26
Kimsenin yaptığı tahminle alay edecek kadar küçük düşünmedim, düşünmemde ;) Herkes bir tahmin yapar, tutar ya da tutmaz, doğal bir şey, kimse geleceği görmüyor. Forumun sahibi bile seni tanımıyorken mod olmanda ilginç bir durum :)

"Hahaha Portekiz" alay değil takılmaydı. Önce bunu bil. Sen 'Ronaldosporlu' olarak tahminde bulunmamışsın temennide bulunmuşsun. Muhtemelen Portekizliler bile 'Ronaldospor'lular gibi tahmin yapmazdı. Uruguay, Ronaldo'ya top oymatmadan Portekiz'i elerken savunma ve hücum nasıl yapılır dersi verince içimin yağları eridi=D Ama sen belli ki fanatik 'Apaçi Ronaldo'culardansın söz ettirmiyorsun adama:D

"Hahaha Portekiz" alay değil takılmaydı. Önce bunu bil. Sen 'Ronaldosporlu' olarak tahminde bulunmamışsın temennide bulunmuşsun. Muhtemelen Portekizliler bile 'Ronaldospor'lular gibi tahmin yapmazdı. Uruguay, Ronaldo'ya top oymatmadan Portekiz'i elerken savunma ve hücum nasıl yapılır dersi verince içimin yağları eridi=D Ama sen belli ki fanatik 'Apaçi Ronaldo'culardansın söz ettirmiyorsun adama:D

Ben kendi adıma Messi uzaylı hikayeleri yazılırken bile en iyi futbolcu Ronaldo diyenlerdenim, geldiğimiz noktada Ronaldo bunu kanıtlanmış durumda zaten. Ayrıca Uruguay kötü oynadı, Portekiz'de Ronaldo'nun tek kalmasına dua etsinler. Aynı Portekiz'liler Avrupa şampiyonasında Portekiz şampiyon olur demezdi, ben dedim, oldu ;)

Son düzenleme:
Ben kendi adıma Messi uzaylı hikayeleri yazılırken bile en iyi futbolcu Ronaldo diyenlerdenim, geldiğimiz noktada Ronaldo bunu kanıtlanmış durumda zaten. Ayrıca Uruguay kötü oynadı, Portekiz'de Ronaldo'nun tek kalmasına dua etsinler. Aynı Portekiz'liler Avrupa şampiyonasında Portekiz şampiyon olur demezdi, ben dedim, oldu ;)

Ronaldo'nun ispatladığı tek şey sahada gelmiş geçmiş en iyilerden biri olduğu. Buna sözüm yok ama "Tüm Zamanların En İyi Oyuncusu" tartışmasında adı bile anılmıyor. En iyi oyuncu Dünya Kupası almalı şeklindeki eski kafa goygoyunda bile herkes Dünya Kupasını Messi'den beklerken, daha iyi bir kadrosu olan Portekiz'den beklenmiyor. Acaba neden?
Ronaldo, daha iyi bir takımda olduğu için son 3 senede öne çıkmış mı oluyor? Adı lazım olmayan o takım bile hakem hataları(!),şans faktörünün hep lehlerine işlemesi gibi faktörlerle en iyi olmadığı yıllarda şampiyonluklar kazandı. 10 yıldan fazla süredir Dünya futbolunun zirvesinde yer almış 2 futbolcuyu saha içi performanslarıyla asla küçümsemem. Ancak illa 1'i daha iyi olacaksa bu Messi'dir!
NOT: Bu konunun bu şekilde bir yere gideceğini düşünmesem de bundan sonra bana özelden cevap yazsan daha iyi olacak. Kısır döngü oldu artık. Burayı işgal etmeyelim.

Ronaldo'nun ispatladığı tek şey sahada gelmiş geçmiş en iyilerden biri olduğu. Buna sözüm yok ama "Tüm Zamanların En İyi Oyuncusu" tartışmasında adı bile anılmıyor. En iyi oyuncu Dünya Kupası almalı şeklindeki eski kafa goygoyunda bile herkes Dünya Kupasını Messi'den beklerken, daha iyi bir kadrosu olan Portekiz'den beklenmiyor. Acaba neden?
Ronaldo, daha iyi bir takımda olduğu için son 3 senede öne çıkmış mı oluyor? Adı lazım olmayan o takım bile hakem hataları(!),şans faktörünün hep lehlerine işlemesi gibi faktörlerle en iyi olmadığı yıllarda şampiyonluklar kazandı. 10 yıldan fazla süredir Dünya futbolunun zirvesinde yer almış 2 futbolcuyu saha içi performanslarıyla asla küçümsemem. Ancak illa 1'i daha iyi olacaksa bu Messi'dir!
NOT: Bu konunun bu şekilde bir yere gideceğini düşünmesem de bundan sonra bana özelden cevap yazsan daha iyi olacak. Kısır döngü oldu artık. Burayı işgal etmeyelim.

Portekiz'in kadrosu Arjantin'den daha iyi yani, espiri anlayışın güzelmiş :) Aktif futbol hayatını devam ettirenler içinde Ronaldo en iyisi. Gelmiş geçmiş en iyisi Maradona.

Ronaldo'nun Manchester ve Portekiz milli takımında yaptıkları ve aldığı kupalar belli, Barcelona dışında kupa kazanamayan, etkili bile olmayan Messi gitsin kumda oynasın ;) Messi'nin öne çıktığı Barcelona yıllarıda İspanya milli takımının Dünya ve Avrupa şampiyonu olduğu yıllar, ne büyük tesadüf olsa gerek :)

Son düzenleme:
Bence Ronaldo daha komple daha all-around bir oyuncu yani dünyanın en iyi oyuncusu. Messi bence dünyanın en yetenekli oyuncusu ama bu onu en iyi oyuncu yapmaz. Hırslı olman, kendine iyi bakabilmen, mental olarak sağlam olman lazım. Messi'de bunlar yok. 2014, 2015 ve 2016'de milli takımla üst üste finale çıktı ama 3'ünde de kazanamadı. Hatta 2016'da "ya yeter artık olmuyor" diyerek milli takımı bırakmıştı. Sonra ilginç bir şekilde geri döndü. Arjantin'in o kadroyla kazanamıyorsa bir daha hiç kazanamaz çünkü tarihin en iyi Arjantin milli takımı var. Eskiden Maradona dışında topçu yoktu tek başına kupa kazandı Maradona. Ama şimdiki takıma bakıyorum Agüero, Di Maria, Mascherano, Higuain vs. yani hepsi kulüp takımlarında en önemli oyuncularından. Ama bu toplulukla kazanamıyorsa başka hiçbir takımla kazanamazdı.

Portekiz meselesine gelirsek; Portekiz hiçbir zaman turnuvaların favori takımı olmadı. Ne 2016'da ne de 2018'de. Euro 2016'yı nasıl kazandığını gördük 3 maçta 3 beraberlik aldılar averajla en iyi 3.lerden biri olarak çıktılar. Ayrıca onların final yolu diğer takımlardan daha kolaydı. Yani kendileri bile favori olarak görmemiştir kendilerini. O turnuvada Portekiz şampiyon olur diyen 3-5 kişi anca vardır.

Bu turnuvada da iyi değillerdi. Son maçta İran son dakikada karşı karşıya atsa grup aşamasında eleneceklerdi. Nitekim bir sonraki turda elendiler. Uruguay kötü oynadı denilmiş ama Uruguay'ın zaten futbol mentalitesi bu. Aynı Atletico gibi çok iyi takım savunması yapıyorlar. Zaten Godin ve Gimenez Atletico'da beraber oynuyorlar. Orta sahaları zayıf olduğu için oyunun kontrolü bende olsun, sürekli yan pas yapayım gibi dertleri yok. Adamlar az geliyor kaleye ama geldiklerinde de tak diye atıyorlar. Ben de Ronaldocuyum lakin tek başına kimse artık takımı sürükleyemiyor. Takım olmak gerekiyor günümüz futbolunda. O yüzden ilk zorlu takımda elenmelerine şaşırmadım.

Amerika kıtasının maçları daha güzel zevkli oluyor. Meksika ile Brezilya’nın eşleşmesi kötü oldu, biri elenecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Japonya 2-0 öne geçti Belçika karşısında. Büyük sürprizler oldu şu ana kadar. Önce Almanya elendi, sonra İspanya şimdi de Belçika.

Tam kupa elden gidiyor yazacaktım,adamlar kazandı diyecektim ki ...

Belçika rakibine öz güven vererek oynuyor,zaman zaman çok gevşekler.Brezilya maçı başka olur,eze eze Brezilya'da yenebilir Belçika'da.Mesela o maçta bir tarafın göreceği kırmızı kart diğer taraf için farklı kazanmanın kapılarını açabilir.

Portekiz'in kadrosu Arjantin'den daha iyi yani, espiri anlayışın güzelmiş :) Aktif futbol hayatını devam ettirenler içinde Ronaldo en iyisi. Gelmiş geçmiş en iyisi Maradona.

Ronaldo'nun Manchester ve Portekiz milli takımında yaptıkları ve aldığı kupalar belli, Barcelona dışında kupa kazanamayan, etkili bile olmayan Messi gitsin kumda oynasın ;) Messi'nin öne çıktığı Barcelona yıllarıda İspanya milli takımının Dünya ve Avrupa şampiyonu olduğu yıllar, ne büyük tesadüf olsa gerek :)

Anladığım kadarıyla genelde tezcanlı birisin ve mesajımın tamamını okumadan cümle cümle cevap verme telaşına düşmüşsün. Ondan olacak ki bu mesajı yazdıktan sonra not kısmını farkettin ve bana özel mesajı 8 dk sonra attın. Bana da son kez olmasını umduğum şekilde buradan cevap vermek düşüyor.

Arjantin kadrosu savunma hattıyla rezil ötesi bir takım. Üstelik çok önemli hücum oyuncularını bir arada oynatamayan bir teknik adama sahipler.Bu koşullar altında Arjantin, sadece Pertekiz'den değil birçok takımdan daha alt seviyede.
Messi'nin ne yapmasını bekliyorsun? Barcelona'dan daha çok kazanabileceği, popülarite sağlayabileceği takım mı var? Ama Ronaldo'nun vardı. Real Madrid'de oynamak için yapmadığı kalmadı. İş uzayınca ve gidemiyeceğini düşündüğünde "Ben modern köleyim" safsatasını da ortaya atmıştı. Şimdi büyük, popüler bir takımın altyapısından yetişmek Messi'nin mi suçu? Ayrıca Barça sistemini anlamak, uygulamak ve başarılı olmak her futbolcunun harcı değil. Etrafı değişiyor ama onun liderliği asla değişmiyor bu takımda!
Barcelona'nın başarısının merkezinde Messi yer alıyor her döneminde. Messi olmadan bal yapmayan arı oluyorlar. Barça o dönemde temel olarak İspanya doğumlu oyuncularla oynuyordu. Çünkü birçoğu La Masia kökenliydi. İspanya milli takımı da bazı realli futbolcuların monte edilmesiyle Barça yapısını çok bozmadan başarıya ulaştı(Tıpkı 2002'de Galatasaray'ın yabancılarının yerine fb'lilerin monte edildiği milli takım gibi). Şimdi bakıyoruz ve Real'de simge olmuş bazı futbolcular dışında doğru düzgün İspanyol oyuncu yok! Bu yüzden de sözde başarıları milli takımlarına yansıyamıyor. Real'li oyunculardan Ronaldo harici karma bir takım kur yine özgüvenleriyle Dünya Kupasının favorilerinden olurlar!
Maradona konusuna değinmeden edemeyeceğim:) Kendi döneminin en özel futbolcusu olabilir ama kariyerinin zirve yaptığı dönemler Messi ve Ronaldo'nun yanından geçmez(Bak senin gibi değilim. Ronaldo'nun hakkını vermemek futbol bilmzelik olurdu.) Maradona bu dönemde oynasa Balotelli'nin durumuna düşüp silinir giderdi. Futbol artık tam profesyonel hayat istiyor! Messi ve Ronaldo'da bu sayede 10 yılı aşkındır zirvede. Kumda oynasın dediğin Messi yıllardır 50 gol barajını aşıyor. Sözün özü Maradona Sergen Yalçın'dan hallice olurdu. 2000'lerde futbol oynamadığına şükretsin o. Futbol daha az sert olabilir ama savunmalar sertlik yapmadan daha bilinçli top göstermeden akıllı savunmalarla bitirebiliyorlar böyle oyuncuları. Buna rağmen bu herifler zirvedeyse 2'sine birden saygı duymalısın! Birini kayırırken ötekini yerin dibine sokamazsın!
NOT: İstiyorsan özele at lütfen. Yoksa benimkilerde dahil tüm yazılarımızı sileceğim.

İngilizler çok ahlaksızlık yaptı. Kolombiya’nın elenmesi kötü oldu. Mevcut takımlar içinde Brezilya ve Uruguay’ı bi tık daha iyi görüyorum ama sayko bir turnuva yaşandığı için kestirmek güç. İngiltere final sürprizi yapsa şaşırmam.

Meksika gizli favorimdi sonra Brezilya şampiyon olur dedim sırasıyla ikisi de elendiler[emoji1]