2018 Dünya Kupası | Rusya

2018 Dünya Kupasını hangi ülke kazanır ?

• Rusya

Oy: 0 0.0%
  • Uruguay

• Portekiz

Oy: 1 3.8%
  • İspanya

Oy: 2 7.7%
  • Fransa

Oy: 3 11.5%
  • Danimarka

• Arjantin

Oy: 5 19.2%
  • Hırvatistan

• İzlanda

• Brezilya

Oy: 5 19.2%
  • İsviçre

• Sırbistan

• Almanya

Oy: 6 23.1%
  • Belçika

• İngiltere

• Polonya

• Kolombiya

• Diğer

• Kullanılan toplam oy
    26
Hala kupayı alabilecek oyunu sergileyen bir takım görmedim.İspanya ve Brezilya fena sayılmazlar ama kupaya rahatça uzanacak bir görüntüleri şimdilik yok.Brezilya'nın maçını izlerken dakikalar sanki daha çabuk geçti,bazı maçlarda seyir zevki hiç olmuyor,dakikalar geçmek bilmiyor.Ve galiba sıra Belçika'ya geldi,De Bruyne göster kendini : )

Almanya ikinci yarı aslında fena oynamadı. Felaket ilk yarı yenilgiyi kaçınılmaz kıldı. Ama şunu söyleyebilirim ki bazı oyuncular ilk 11 düzeyinde değil. Werner için henüz erken. Mesut kafaca bir çok şeyi bitirmiş. Draxler ise bu sene doğru düzgün forma şansı bulamadı sene içerisinde. Bu oyuncular yerine Goretzka, Reus, İlkay ya da Brandt düşünülmeli. Geçen dünya kupasında da Almanya grup aşamasında çok umut vaat eden bir futbol oynamamıştı. Başta Lahm'ı orta saha oynatmak gibi saçma işlere kalkışmıştı Joachim Löw. Sonra Almanya halkı bayağı tepki verince bu durum düzelmişti ve şampiyonluk gelmişti. Takımın bir sonraki maçta tepkisini merak ediyorum.

Ayrıca şu ana kadar da oyun anlamında beni en tatmin eden İspanya oldu. Ne oynadıklarını bilen ve bunu en iyi uygulayan takım görüntüsündeydi ama Ronaldo saçma sapan işler yapınca iki puanı bıraktılar. Hoca değişiminden sarsılmış görünmüyorlar.

Son düzenleme:
Almanya'da saha içi lider yok. Mesut sadece oyunu yönlendiriyor ve kimse bir şut çekeyim demedi. Aslında ne yaptığı belli olan takımlar çok.
İspanya, İzlanda, İspanya karşısındaki Portekiz, Meksika, garibinize gidecek ama Suudi Arabistan (5 yediler lakin amaçları ellerinden geldiğince hücum oynamaktı), Peru (ben çok beğendim) ve İsviçre.

Mesut bana da çok kötü geldi, resmen el freni. İspanya tiki takayı tempoyla yapınca başka bir seviyeye geçiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kupanin, Amerika kitasinda Arjantin, Brezilya - Avrupa kitasinda ise Ispanya, Fransa ve herseye ragmen Almanya disinda bir takima gitmesi mucize gibi duruyor. Bu 5 takimdan gonlum Arjantinden yana.

Brezilya ve Fransanin cok cabuk demorilize olma durumunu hepiniz biliyorsunuz, en direnclisi Ispanya, Almanya ve birazda Arjantin!

Umarim Arjantin kupayi, futbolun Tanrisi Maradona efendifimizin yardimiyla alir.

5 Favori takim yazdim 5 inden sadece bir tanesi galip geldi :D su siralar elimi neye atsam kuruyor mubarek >:/

Başlıyoruz.. your defence is terrified, harry kane on fire ??
C'mon England ??????? #WorldCup
En son 1966 da böyle bir hava vardı sonrası malum :))

Rusya bir garip takım. Golovin ve Cherishev dışında beni heyecanlandıran hiçbir topçusu yok ama gruptan çıkmayı garantilediler. İkinci maçları merakla bekliyorum. Artık az çok kim favori kim değil anlarız gibime geliyor.

Rusya bir garip takım. Golovin ve Cherishev dışında beni heyecanlandıran hiçbir topçusu yok ama gruptan çıkmayı garantilediler. İkinci maçları merakla bekliyorum. Artık az çok kim favori kim değil anlarız gibime geliyor.

Asıl tuhaf olan Uruguay'ın işi çok zor. Bugün Suudi Arabistan'a fark atmalı ve son maçta Rusya'yı yenip Mısır'ın Suudi Arabistan'a fark atmamasını beklemeli. Mısır'ın kaderi tamamen kendi elindeyken Uruguay kazansa bile beklemek zorunda.

Portekiz’den Ronaldo dışında 3 isim sayamam, hepsi noname. Ronaldo bütün yıl yıldızlarla oynadıktan sonra bu çöplere iyi tahammül ediyor yine, bravo.

Portekiz en fazla çeyrek final oynar, Ronaldo tek başına taşıyamaz daha çünkü yorucu bir kulüp kariyeri geçirdi 2 maçta da takımını sırtladı. Aynı Lebron'a benzetiyorum onu. Tek başına her şeyi yapıyor ama arkadaşları mal olunca kupayı alamayacak büyük ihtimalle.

Bugün çok güzel maçlar var,özellikle 21'de Arjantin - Hırvatistan maçı dört gözle beklenen maçlardan,18 de Fransa - Peru bu maçta güzel geçmesi beklenen maçlardan,15'te de Danimarka - Avustralya maçı var,bugün oynanacak maçlar çok konuşulmaya aday,umarım zevkli,gollü maçlar izleriz.

Hırvatlar alır
Fransa tek farkla alır
Danimarka maçı da beraberlik kokuyor.
Tahminlerim bunlar, umarım keyifli maçlar olur.

Portekiz en fazla çeyrek final oynar, Ronaldo tek başına taşıyamaz daha çünkü yorucu bir kulüp kariyeri geçirdi 2 maçta da takımını sırtladı. Aynı Lebron'a benzetiyorum onu. Tek başına her şeyi yapıyor ama arkadaşları mal olunca kupayı alamayacak büyük ihtimalle.

Açıkçası çok da yorucu bir sezon geçirdiğini düşünmüyorum. İlk yarıda kendi seviyesinin bayağı altındaydı. Bu da lige sirayet etti ve Barcelona aldı yürüdü. Geçmiş senelere göre kendini daha ekonomik kullanıyor artık. Ama Portekiz de ki durum, şu an ki Lebron kadar olmasa da benzerlikler var.

Günümüz futbolunda pas futbolundan geçiş futboluna, daha direkt bir oyun anlayışına geçişin etkisi gün geçtikçe daha da göze çarpıyor. Özellikle milli takımlar gibi kulüp takımlarına göre birbirleriyle daha az oynayan takımlarda bu sorun daha da göze çarpıyor. Birlikte oynama alışkanlığı ve hocaların takımlara çalışma yaptırma zaman kısıtlılığı takımların kadro kalitelerini yansıtamamasında büyük etken. İspanya diğer takımlara göre daha fazla birlikte oynama alışkanlığına sahip olsa da bugün derine gömülen ve alan daraltan İran'a karşı kilidi biraz şansa bir golle çözdü. Portekiz ve Uruguay'ın ise gol bulmalarından sonra oyunu tamamen bırakmalarında sezon yorgunluğu ve yüksek performansı ileri turlara taşıma düşüncesi de olabilir. Tabi olan bizim izleme zevkimize oluyor :).

Son düzenleme:
Açıkçası çok da yorucu bir sezon geçirdiğini düşünmüyorum. İlk yarıda kendi seviyesinin bayağı altındaydı. Bu da lige sirayet etti ve Barcelona aldı yürüdü. Geçmiş senelere göre kendini daha ekonomik kullanıyor artık. Ama Portekiz de ki durum, şu an ki Lebron kadar olmasa da benzerlikler var.

Günümüz futbolunda pas futbolundan geçiş futboluna, daha direkt bir oyun anlayışına geçişin etkisi gün geçtikçe daha da göze çarpıyor. Özellikle milli takımlar gibi kulüp takımlarına göre birbirleriyle daha az oynayan takımlarda bu sorun daha da göze çarpıyor. Birlikte oynama alışkanlığı ve hocaların takımlara çalışma yaptırma zaman kısıtlılığı takımların kadro kalitelerini yansıtamamasında büyük etken. İspanya diğer takımlara göre daha fazla birlikte oynama alışkanlığına sahip olsa da bugün derine gömülen ve alan daraltan İran'a karşı kilidi biraz şansa bir golle çözdü. Portekiz ve Uruguay'ın ise gol bulmalarından sonra oyunu tamamen bırakmalarında sezon yorgunluğu ve yüksek performansı ileri turlara taşıma düşüncesi de olabilir. Tabi olan bizim izleme zevkimize oluyor :).

Büyük takımlar sanki enerjisini grup maçlarında değil bir sonraki turda harcayacakmış gibi görünüyor. İlk maçlarda izlediğimiz tablo bunu işaret ediyor. Özellikle büyük takımların oyuncularının Avrupa'nın en iyi liglerinde 3-4 kulvarda oynamaları onları yıpratmış gibi. Tabi Ronaldo hariç adam terminatör gibi etkilenmiyor :) Ama sonraki maçlarda özellikle 2. tur maçlarında onun da performansının azalacağını düşünüyorum. Takımda tek sorumluluk alan sadece o var. Eğer yanında 2-3 tane daha adam olsaydı mesela Figo, Nuno Gomes kalitesinde o zaman Portekiz'in bu kupayı alacağı ihtimal dahilinde olurdu. Eskiden Maradona mesela tek başına kazanırdı ama artık modern futbolda bir tane yetenekli oyuncu kazandıramıyor. Takımın en az yarısının iyi olması lazım.

Büyük takımlar sanki enerjisini grup maçlarında değil bir sonraki turda harcayacakmış gibi görünüyor. İlk maçlarda izlediğimiz tablo bunu işaret ediyor. Özellikle büyük takımların oyuncularının Avrupa'nın en iyi liglerinde 3-4 kulvarda oynamaları onları yıpratmış gibi. Tabi Ronaldo hariç adam terminatör gibi etkilenmiyor :) Ama sonraki maçlarda özellikle 2. tur maçlarında onun da performansının azalacağını düşünüyorum. Takımda tek sorumluluk alan sadece o var. Eğer yanında 2-3 tane daha adam olsaydı mesela Figo, Nuno Gomes kalitesinde o zaman Portekiz'in bu kupayı alacağı ihtimal dahilinde olurdu. Eskiden Maradona mesela tek başına kazanırdı ama artık modern futbolda bir tane yetenekli oyuncu kazandıramıyor. Takımın en az yarısının iyi olması lazım.

Portekiz son Avrupa şampiyonu farkındasın değil mi? :) Adamlar aynı kadro, aynı oyunla Avrupa şampiyonu oldu. O kupa ile bu kupa arasında tek fark Arjantin ve Brezilya'ın olması, onlarda aman aman top oynamıyorlar...

Portekiz son Avrupa şampiyonu farkındasın değil mi? :) Adamlar aynı kadro, aynı oyunla Avrupa şampiyonu oldu. O kupa ile bu kupa arasında tek fark Arjantin ve Brezilya'ın olması, onlarda aman aman top oynamıyorlar...

Portekiz'in nasıl şampiyon olduğunu gördük. Gruplarda ilk 2'ye bile giremediler 3. olarak çıktılar. Finalde Fransa'ya gelene kadar nispeten kolay takımlarla karşılaştılar.

Çeyrek finalde Polonya, yarı finalde turnuvaya ilk defa katılan Galler.

Bir de diğer ağaca bakalım;

Almanya-Slovakya
İtalya-İspanya
Fransa-İrlanda
İngiltere-İzlanda

Aşırı şanslılardı. Bu da bir gerçek. Bence hakederek alınmış bir şampiyonluk değildi. Özellikle ikinci tur maçlarında kısır bir futbol oynamışlardı.

Portekiz'in nasıl şampiyon olduğunu gördük. Gruplarda ilk 2'ye bile giremediler 3. olarak çıktılar. Finalde Fransa'ya gelene kadar nispeten kolay takımlarla karşılaştılar.

Çeyrek finalde Polonya, yarı finalde turnuvaya ilk defa katılan Galler.

Bir de diğer ağaca bakalım;

Almanya-Slovakya
İtalya-İspanya
Fransa-İrlanda
İngiltere-İzlanda

Aşırı şanslılardı. Bu da bir gerçek. Bence hakederek alınmış bir şampiyonluk değildi. Özellikle ikinci tur maçlarında kısır bir futbol oynamışlardı.

Hırvastistan, Polonya, Galler ve ev sahibi Fransa'yı geçerek şampiyon oldular, final maçında Ronaldo'nun sakatlığına rağmen. Daha ne olması gerekiyordu acaba? Portekiz sonuna kadar hakederek Avrupa şampiyonu oldu.

Şu kısır futbol olayını geçin önce, güzel futbol oynamak gibi bir zorunluluk mu var? Real Madrid 3 yıldır şampiyonlar ligini bireysel futbolcularının yeteneği sayesinde alıyor, süper top oynadığı için değil.

Hırvastistan, Polonya, Galler ve ev sahibi Fransa'yı geçerek şampiyon oldular, final maçında Ronaldo'nun sakatlığına rağmen. Daha ne olması gerekiyordu acaba? Portekiz sonuna kadar hakederek Avrupa şampiyonu oldu.

Şu kısır futbol olayını geçin önce, güzel futbol oynamak gibi bir zorunluluk mu var? Real Madrid 3 yıldır şampiyonlar ligini bireysel futbolcularının yeteneği sayesinde alıyor, süper top oynadığı için değil.

İzlanda, Macaristan, Avusturya gibi takımların olduğu grupta 3 puanla 3. olarak çıktılar. Sonra da yürüdükleri yok diğer yoldan daha kolaydı. Mesela İzlanda'nın yerine 2. olsalardı ve o yoldan devam etselerdi şampiyon olurlar mıydı? Olamazdı bunu ben değil futbol yorumcuları, analistler de söylüyor. Her kupayı alan hakediyor diye bir şey yok 2004'te Yunanistan şampiyon oldu hakettiler mi? Şansa bala attıkları gollerle 11 kişi defans yaptılar şampiyon oldular mesela.

Portekiz'in oynadığı futbol cidden kabız futbol. Ronaldo'yu çıkarsınlar 1 puan bile alamazlar. Tek oyuncuya endeksliler. Ben bir tane bile Portekiz'in futbolunu seven, izleyen birisini görmedim. Anti-futbol oynayan hiçbir takım sevilmez misal Atletico.

Portekiz bu şartlarda asla favori olamaz en fazla çeyrek finalde elenecektir. İzlanda bile şampiyon olur ama onlar olamaz.