2018 Dünya Kupası | Rusya

2018 Dünya Kupasını hangi ülke kazanır ?

• Rusya

Oy: 0 0.0%
  • Uruguay

• Portekiz

Oy: 1 3.8%
  • İspanya

Oy: 2 7.7%
  • Fransa

Oy: 3 11.5%
  • Danimarka

• Arjantin

Oy: 5 19.2%
  • Hırvatistan

• İzlanda

• Brezilya

Oy: 5 19.2%
  • İsviçre

• Sırbistan

• Almanya

Oy: 6 23.1%
  • Belçika

• İngiltere

• Polonya

• Kolombiya

• Diğer

• Kullanılan toplam oy
    26
Hırvatlar alır
Fransa tek farkla alır
Danimarka maçı da beraberlik kokuyor.
Tahminlerim bunlar, umarım keyifli maçlar olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar 1 kişi de oynamaz mı şu tahminleri [emoji1] 3 te 3 le tam isabet. Fransa’nın tek farkla alacağına kadar hissettim [emoji1]

Tebrikler Muhammed,maçlar bittiğinde senin tahminlerin geldi aklıma.

Arjantin'e defansa bir Ayala lazım,orta sahaya bir cambiasso,bir veron lazım,bir de doğru düzgün bir antrenör.Hırvatistan adeta komandolardan kurulu bir takım gibi,askeri disiplin ve güç var onlarda.

Orta sahası olan kazandı. Arjantin Lo Celso, Dybala, Fazio, Banega ya da Enzo Perez ile çok daha iyi bir takım olabilirlerdi ama Meza, Acuna, Biglia gibi oyuncularla kendilerini hiç ettiler. Çok über bir takım değiller ama bile bile lades resmen. Salvio-Fazio-Otamendi-Tagliafico(Rojo)-Mascherano-Lo Celso-Banega(Di Maria, Enzo Perez, Banega)-Messi-Dybala-Aguero kurmak çok zor olmasa gerek.

Danimarka da o kadroya ihanet edenlerden. Avustralya geçmiş kadrolarındaki kaliteye sahip olsa kesinlikle yenerlerdi. İki maçta da oynadıkları futbolu beğendim. Son maç elenmesi kesinleşen Peru ile oynamaları bir avantaj.

Fransa'da bir iş doğru olunca diğer iş yanlış yapılıyor. Giroud gibi pivot bir santrafor şu takıma elzem. Griezzman, Mbappe, Dembele, Pogba hatta oynatılsa Fekir gibi gole giden oyuncular varken bu takımda ki santraforun önceliği gol atmak olmamalı. Rakip savunmayı yıpratan, Topu servis edip saklayabilen bir Giroud banko oynamalı. Ama Kante-Matuidi-Pogba orta sahası nedir ya? Önceki turnuvada bundan vazgeçince bir şekilde final oynamışlardı. Fekir var Lemar var hatta Thauvin var. Tolisso bile daha iyidir şu ikisinin önüne. İlla bir kabızlık.

Arjantin ve Fransa’yla Fifa’da, peste bile oynayabilen yokken şu kadrolarla sahaya çıkmaları..

Arjantine son bir sans geldi, bazen bu sans final yolunu bile acabilir tam da elenmeye ramak kalmisken.

Nijeryayi yenmesi durumunda bana gore gruptan cikar, ama asil anlamakta zorlandigim olay, nicin oynayamiyorlar, isim isim bakildiginda cok iyi kadrolari olmasina ragmen, elleri ayaklarina dolasiyor.

Sanirim en buyuk yanlislari oyunu Messinin uzerine kurmus olmalari, Messiyi rahat birakin kendi halinde takilsin. topu onunla bulusturmak icin cabalamasin diger oyuncular, daha basarili olacaklarini dusunuyorum.

Yuce ruh Maradona efendimizin askina toparlanin artik Arjantinspor kardesim =D

Almanya Kroos’un son anda mükemmel frikiğiyle galip geldi. Ancak pek iç açıcı değiller bence. Kadroları çok genç ve çoğu noname. Eski turnuva takımı, yıldız isimli Almanya yok. Yine de burdan bi şampiyonluk yaratmaları da ihtimal dahilinde, bence.

Almanya ilk dakikadan itibaren maçı acayip domine etti. Özellikle ikinci yarıdaki başlangıç maç döner havası yarattı. Keşke canlıdan yüklü girseydim 2'ye. Bu maçta kazanmaları önemliydi son maç Kore'yle oynayacaklar o maçı rahat kazanıp gruptan çıkarlar. Yalnız sonraki turda Almanya-Brezilya eşleşmesi olma ihtimali var. Brezilya rövanşı almak isteyecektir.

Almanya için olabilecek en iyi senaryo oldu. İlk golü yediler ve büyük takım reaksiyonu vererek maçı çevirmesini bildiler. Sol beke Jonas Hector'un dönüşü, Almanya'nın oyunu açması adına çok önemli oldu. Rudy'nin sakatlığı da bir nevi hayırlı oldu diyebiliriz. İlkay ve Kross ikilisiyle tamamen maça hükmettiler. Aslında geçen maçta da kötü bir oyun oynamamıştı Almanya ama savunmadaki zafiyetler hala bu maçta da görüldü. Buna nasıl bir çözüm bulunur bilemiyorum. Belki üçlü defans olabilir ama turnuva ortasında da yıllarca oynanmış ve oturmuş bir sistemi değiştirmek nasıl bir sonuç verir ön görülmesi güç. Ayrıca Werner ve Draxler kesinlikle ilk 11 oynamamalı. Gomez, Brandt, Goretzka hala oralara düşünülmesi gereken oyuncular.

Kim ne derse desin, Yasim itibariyle gordugum en keyifsiz ve suprizlere acik dunya kupasi oldu daha simdiden. 1986'dan bu yana dunya kupasi maclarini yakinen takip etmis birisi olarak soyluyorum bunu.

Yukarida arkadaslar deginmis Olasi bir Brezilya - Almanya eslesmesi durumunda neler olabilecegini , bir de ben yazayim hislerimi, bu defa kesinlikle 6 fark olmaz, buyuk ihtimal 5 ve 4 farkta olmaz Almanya iyi degil, ama 3 fark ve diger dusuk farklar hala ihtimal dahilinde duruyor.

Cunku Ronaldinhodan sonra Brezilya Milli takiminin, guclu takimlar karsisinda kolay kolay kazanamadigini gordum. Cok cabuk demorilize olup dagilmaya musait bir yapisi var.

1994 - 1998 ve 2002 de ki kadrolar disinda, Son maclarda tokezlemeye baslayan Almanlari eleyebilmeleri bana gore pek mumkun gorunmuyor!

1994'ten aklimda kalan 5 oyuncu ( Dunga -Romario - Bebeto -Taffarel - Aldair )
1998'den aklimda kalan 5 oyuncu ( Taffarel- Ronaldo - Rivaldo - Dunga - Cafu )
2002'den aklimda kalan 5 oyuncu ( Ronaldinho - Ronaldo - Rivaldo - R. Carlos - Cafu )

Simdi ki brezilya kadrosu estetik yerinde ama agir abileri (Dunga - Taffarel) eksik. Simdi ki brezilya tarzan gibi ama maestro (Ronaldinho) eksik. Simdi ki brezilya forvette eskiye nazaran cok cok geride (Romario ve Ronaldo) eksik.

Yani uzun lafin kisasi olasi bir eslesme tahminim : Brezilya 1 Alamanlar 3 *big hug*

Kim ne derse desin, Yasim itibariyle gordugum en keyifsiz ve suprizlere acik dunya kupasi oldu daha simdiden. 1986'dan bu yana dunya kupasi maclarini yakinen takip etmis birisi olarak soyluyorum bunu.

Yukarida arkadaslar deginmis Olasi bir Brezilya - Almanya eslesmesi durumunda neler olabilecegini , bir de ben yazayim hislerimi, bu defa kesinlikle 6 fark olmaz, buyuk ihtimal 5 ve 4 farkta olmaz Almanya iyi degil, ama 3 fark ve diger dusuk farklar hala ihtimal dahilinde duruyor.

Cunku Ronaldinhodan sonra Brezilya Milli takiminin, guclu takimlar karsisinda kolay kolay kazanamadigini gordum. Cok cabuk demorilize olup dagilmaya musait bir yapisi var.

1994 - 1998 ve 2002 de ki kadrolar disinda, Son maclarda tokezlemeye baslayan Almanlari eleyebilmeleri bana gore pek mumkun gorunmuyor!

1994'ten aklimda kalan 5 oyuncu ( Dunga -Romario - Bebeto -Taffarel - Aldair )
1998'den aklimda kalan 5 oyuncu ( Taffarel- Ronaldo - Rivaldo - Dunga - Cafu )
2002'den aklimda kalan 5 oyuncu ( Ronaldinho - Ronaldo - Rivaldo - R. Carlos - Cafu )

Simdi ki brezilya kadrosu estetik yerinde ama agir abileri (Dunga - Taffarel) eksik. Simdi ki brezilya tarzan gibi ama maestro (Ronaldinho) eksik. Simdi ki brezilya forvette eskiye nazaran cok cok geride (Romario ve Ronaldo) eksik.

Yani uzun lafin kisasi olasi bir eslesme tahminim : Brezilya 1 Alamanlar 3 *big hug*

Sorgulamak için değil de meraktan soruyorum. 1986'da 4 yaşında(künyedeki bilgi doğruysa) hakikaten izlediniz mi Dünya Kupası'nı? Ben çocukken şimdinin 10 katı futbol fanatiği olmama rağmen 94'ün geç saatlerde oynanmasından ötürü haberim dahi olmamızdı. İlk Dünya Kupam 1998'dir ve üstüne kupa tanımayacağımı biliyorum hayat boyu:)

Brezilya- Almanya yorumunuza ise Almanlar açısından da bakılması gerektiğinden şerh düşüyorum; Almanlar'da son dönemin en tecrübesiz, en düşük kaliteli takımıyla geldi Kupaya. Brezilya karşısında şansları olmakla birlikte, çok ortada bir maç olur bana göre.

Sorgulamak için değil de meraktan soruyorum. 1986'da 4 yaşında(künyedeki bilgi doğruysa) hakikaten izlediniz mi Dünya Kupası'nı ?

O zamanlar sadece trt vardi. Ve insanlarin vakit gecirmek icin en buyuk 2-3 sebebinden biriydi televizyon, maclarin yarisindan fazlasini izledim. ama kunyede ki yas ile degil, hem bir uyenin yasi sorulmaz diye biliyorum ama =D

Favorim son Dünya Kupası şampiyonu Almanya gruplarda elendi. Açıkçası hiç haketmemişlerdi gruptan çıkmayı. Löw inanılmaz kötü tercihler yaptı ve İspanya'nın 2014'te çıkamamasından sonra son Dünya Kupası şampiyonu Almanya da gruplarda elendi.

Adamlar 80 yıl sonra çıkamamışlar, biz bu halle biraz daha zorlasak 80 yıldır gidemeyeceğiz.

Belki bir cogumuz hatirlamaz ama Tarihin gelmis gecmis en iyi oyuncusu Diego Armando Maradona efendimiz, 1992 yilinda Istanbula gelip Galatasariyimizla hazirlik maci yapmistir.

https://www.youtube.com/watch?v=EXxbFbhuVvg&frags=pl,wn

Neden en iyi futbolcuydu ?
Iste bu da Kaniti : https://www.youtube.com/watch?v=VmyssDtOiLM&frags=pl,wn

O Napoli gibi siradan bir takimi (o donem oyledi) neredeyse tek basina hem Italya sampiyonu hem Uefa sampiyonu hem kupa galipleri sampiyonu ve daha hatirlamadigim sayisiz basarilara ulastirmistir. o donem ki Napoli su anin Trabzonsporu bile degildi. O donemin Milan ve interi cok guclu kadrolara sahipti - Juventusu da kucumsememek gerekir.

Inter o donemler. : Rumenige - Jurgen Klinsman - Lothar Matthaaus - Andres Brehme - Bergomi - Walter Zenga v.s
Milanda o donemler : Baresi - Tasotti- Coscacurta - Ancelotti - Rijkaard v.s
Juventus o donemler : Michael Platini - Salvatore Schillaci - Michael Laudrup v.s

1986 dunya kupasini Arjantine kazandirdiktan sonra Napoliye geldi.

Geldigi ilk yil takimi sampiyon yapti- sonraki 2 yil ust uste 2. oldu ve 4. yilinda tekrar sampiyon yapti. 1 Uefa kupasi ve Kupa Galipleri kupasi kazandi. Italya kupasi ve daha aklima gelmeyenlerde olabilir.

Napolide ki son yilinda Sampiyonlugun ardindan 1990 Italya da duzenlenen Dunya kupasinda Finalde Almanlara haksiz bir penaltiyla elendiler. O gun ki goz yaslarini hala unutamam.

Bugun hala Arjantini destekliyorsam tek sebebi Maradonadir.

Viva Maradona Efendimiz <3

Almanya'nın kupayı kazanma ihtimali, gruptan çıkamama ihtimalinden daha fazlaydı. İmkansızı başardılar, millet sövüyor dünden beri Löw'e. =D

Belçikam iyi gidiyor,yedeklerinde bile bir sürü heyecan verici isim var.

Arjantin bu rezil futboluyla gruptan çıkmayı bile hak etmiyordu,Fransa favori ama futbol bu her şey olabilir,Fransa'nın kısır futboluda bu eşleşmede her ihtimali ortaya çıkarıyor

Almanya'da aynı Arjantin gibi rezil bir futbol oynadı ve elendi,Toni Kroos'u izleyemeyecek olmak kötü ama Almanya elenmeyi hak etti

İngiltere Kolombiya eşleşmesinde favorim Kolombiya,onları zaten daha önce sürpriz adayım olarak yazmıştım

Löw u buyuk ihtimal yollarlar. Takimin bu kadar forvet sikintisi cektigi bir donemde, Leroy Sane'yi kadroya almamasi cok buyuk bir hataydi. Ustelik bu Erdogan'in ziyaretiyle baslayan Ilkay, Mesut krizini de yonetemedi. Yani ya hic Rusya'ya goturme bu oyunculari, goturuyorsan da, adam gibi oynat. Ozellikle Ilkay Almanya icin cok onemli ve gerekli bir oyuncu. Zaten Isvec macina -zorunlu- olarak girince nasil fark yarattigini gorduk.

Sampiyona da, su ana kadar bana gore en guzel futbolu oynayan takim Belcika. Eger ceyrek finalden itibaren stres yasamazlarsa, buyuk bir surpriz yapip sampiyon bile olabileceklerini dusunuyorum. Bana gore kadro olarak da, bircok takimin uzerinde zaten.

Dünya Kupası'nda Son 16 Eşleşmeleri ve Yol Haritası:

Uruguay - Portekiz

İspanya - Rusya

Fransa - Arjantin

Hırvatistan - Danimarka

Brezilya - Meksika

İsveç - İsviçre

Belçika - Japonya

Kolombiya - İngiltere

r1Zr27.png

Dünya Kupası tahminlerim:

Çeyrek Final: