2021-2022 Euroleague

Voigtmann da Milano ile anlaşmaya yakınmış. Davies-Voigtmann-Hines-Melli pota altı fena olmayacak gibi. Hem dış şut hem ribaunt canavarları hem savunmacılar hem atletikler hem sırtı dönük oyun ustaları var. Baya fonksiyonel bir uzun rotasyonu oluşturdular. Loser Messina kadroyu yine hiç etmezse güzel şeyler çıkabilir. Tabii bunları oynatmak için bir de sağlam oyun kurucuya ihtiyaç var.

Efes de Pleiss ve Singleton'u akıbeti ile ilgili açıklama yapmadı. Muhtemelen Pleiss için Landale'i bekliyorlar.

A.Gill de Avrupa'ya gelir, Efes alır diyordum, o da NBA'de kaldı. Hernangomez ve Cancar var Avrupa'ya gelecek. Onlardan bir şey çıkaramazlarsa Singleton ile devam edebiliriler.

Muhtemelen Bjelica'ya da teklif vermiştir Efes ama şu uzun rotasyonuna Bjelica'nın olmaması kendileri için hayırlı oldu

acayip bir yokluk var piyasada. Kim alinabilirdi ben bilmiyorum acikcasi.

Sizin Objektifliğinizi ve Gerçekleri Her Daim görmenizi beğenirim ama şimdi söyleyeceklerim sizin nezdinizde Maalesef Fb Taraftarına.
Bjelica hamlesinden sonra Taraftarınızda inanılmaz bir yükselme oldu. Wilbekin ve Bjelica ile çoğu taraftarınız Avrupa da şu an en iyi kadroyu kurduğunuzu ve yenilmez olduğunuzu düşünüyor. Sosyal medya ve Forumlarınıza bakarsan bu durumu göreceksin. Herkesi ezip geçeceğizden bu seneyi oynatmadan bu kupayı bize verin diyene kadar taraftarınız inanılmaz bir şekilde gaza gelmiş durumda ama unuttukları bir durum var. Sizin bu branşlara çok para harcamanız takdiri şayan bir durum olsa da siz Dünyada bulunan En Looser 3-5 Kulüp içerisinde en önde geleni bile olabilirsiniz.

Sizin Objektifliğinizi ve Gerçekleri Her Daim görmenizi beğenirim ama şimdi söyleyeceklerim sizin nezdinizde Maalesef Fb Taraftarına.
Bjelica hamlesinden sonra Taraftarınızda inanılmaz bir yükselme oldu. Wilbekin ve Bjelica ile çoğu taraftarınız Avrupa da şu an en iyi kadroyu kurduğunuzu ve yenilmez olduğunuzu düşünüyor. Sosyal medya ve Forumlarınıza bakarsan bu durumu göreceksin. Herkesi ezip geçeceğizden bu seneyi oynatmadan bu kupayı bize verin diyene kadar taraftarınız inanılmaz bir şekilde gaza gelmiş durumda ama unuttukları bir durum var. Sizin bu branşlara çok para harcamanız takdiri şayan bir durum olsa da siz Dünyada bulunan En Looser 3-5 Kulüp içerisinde en önde geleni bile olabilirsiniz.
Bizim kadro daha tam değil ki. Forumda da o kadar uçanı görmedim ben açıkçası. Tabiki Bjelica sonrası (özellikle çıkan peters haberleri ve 2 yıldızın gitmesinden sonra haklı olarak) bir sevinç oldu ama kimse en iyi kadroyuz demedi, hatta playoff için bile umutsuz olan var. Uçanlar, kadroya wanamaker, sertaç, ponitka falan ekleyip de uçuyorlar ki o eklemeler olursa gene de çok abartmamakla beraber çok da haksız olmazlar.
Bjelica da bende kısmen soru işareti, nba den dönen mirotic mi olacak, kleiza-gricek gibi mi olacak bilemiyorum.

Bizim kadro daha tam değil ki. Forumda da o kadar uçanı görmedim ben açıkçası. Tabiki Bjelica sonrası (özellikle çıkan peters haberleri ve 2 yıldızın gitmesinden sonra haklı olarak) bir sevinç oldu ama kimse en iyi kadroyuz demedi, hatta playoff için bile umutsuz olan var. Uçanlar, kadroya wanamaker, sertaç, ponitka falan ekleyip de uçuyorlar ki o eklemeler olursa gene de çok abartmamakla beraber çok da haksız olmazlar.
Bjelica da bende kısmen soru işareti, nba den dönen mirotic mi olacak, kleiza-gricek gibi mi olacak bilemiyorum.

Bjelica haberi düştükten sonra Twitter ve Antu gibi yerlere baktığımda birçok Renktaşınızın mevcut kadro ile uçuşa geçeğinizi ve Daha da ileri giderek Bjelica hamlesinin Net Euroleague de bu sezonun en iyi Transferi olduğunu İddia eden sayısız görüş vardı. Bunlara istinaden yazdım. Bahsettiğiniz diğer hamleler gerçekleşse bile evet Playoff için iddialı bir kadro olursunuz ama bu eklemeleri yapıp üstüne Dorsey bile çekseniz bence hala birkaç takımın gerisinde olacaksınız. Efes/Barça/Real (Laso ve bu uzun Rotasyonları ile ne kadar veteranlar ordusu gibi dursalar da her daim iş yaparlar bence) ilk 3 Final Four adayım.4. Takım Messinaya rağmen Milano olabilir. benim görüşüm Itudis/Djorjevic değişimine rağmen bu takviyeleri bile yapsanız ancak bu 4 kulüpten biri batırırsa Final Four yapar Max.3 olur sezonu bitirirsiniz.

Bjelica nın dönüşü benim görüşüme göre bir Mirotic olmaz. Dönüşteki Yaşları ve Fiziki durumları birbirinden çok farklı. Her ne kadar Sırbistan milli takımında gördüğüm Bjelica şu an fiziken kötü dursa da tecrübesi ile Kleiza/Gricek kadar kötü olmayacaktır ama bir Mirotic etkisi de bence imkansız.

Son düzenleme:
Ben bu sene koçların savaşını izleyeceğiz dedikten sonra Laso kalp krizi geçirmişti. Madrid de resmî açıklamayla görevine son verildiğini duyurmuş bugün. Bu sene yine maaş ödeyeceklermiş sanırım, güzel davranış. Bir daha koçluğa dönecek mi teferruatını bilmiyorum. Genç potansiyelli veya yıldız basketbolculara üzüldükten sonra bir de 54 yaşındaki Laso'nun vedası üzer herkesi. Muazzam koçluğunun yanı sıra muazzam da bir karakter.

Real her fırsatta Laso'yu göndermeye çalışıyordu. Sağlık önemli tabi ama ayrılık açıklaması da Laso'dan değil, Real'den geldi. Henüz Laso'dan bir yorum yok

Yarın bir gün Laso başka bir takımı çalıştırırsa görürüm Real'in samimiyetini

Twitter'da da böyle yazan İspanyollar olmuş. Real'in bir şekilde Laso'dan kurtulmak istediğini ve bazı olayları yazmışlar geçen seneden beri. İlginç, bilmiyordum.

Laso doktorların kendisine çalışma izni verdiğini açıkladı. Bir anlamda Real'in kendisini göndermek için bahane bulduğunu ima etti.

Real yönetiminin Laso ile alıp veremediği nedir bilmiyorum. Micic'in NBA'e gittiği senaryoda Hezonja ve Musa transferleriyle benim favorim Real'di. Ancak Laso gittikten sonra çizgilerini koruyabileceklerini sanmıyorum

Yaptığı iş bedensel olarak ağır bir iş değil psikolojik açıdan stresli olması zaten subjektif birşey.Mutlak bir çalışamaz raporunu neye dayanarak verdiler anlayamadım.

Bjelica haberi düştükten sonra Twitter ve Antu gibi yerlere baktığımda birçok Renktaşınızın mevcut kadro ile uçuşa geçeğinizi ve Daha da ileri giderek Bjelica hamlesinin Net Euroleague de bu sezonun en iyi Transferi olduğunu İddia eden sayısız görüş vardı. Bunlara istinaden yazdım. Bahsettiğiniz diğer hamleler gerçekleşse bile evet Playoff için iddialı bir kadro olursunuz ama bu eklemeleri yapıp üstüne Dorsey bile çekseniz bence hala birkaç takımın gerisinde olacaksınız. Efes/Barça/Real (Laso ve bu uzun Rotasyonları ile ne kadar veteranlar ordusu gibi dursalar da her daim iş yaparlar bence) ilk 3 Final Four adayım.4. Takım Messinaya rağmen Milano olabilir. benim görüşüm Itudis/Djorjevic değişimine rağmen bu takviyeleri bile yapsanız ancak bu 4 kulüpten biri batırırsa Final Four yapar Max.3 olur sezonu bitirirsiniz.

Bjelica nın dönüşü benim görüşüme göre bir Mirotic olmaz. Dönüşteki Yaşları ve Fiziki durumları birbirinden çok farklı. Her ne kadar Sırbistan milli takımında gördüğüm Bjelica şu an fiziken kötü dursa da tecrübesi ile Kleiza/Gricek kadar kötü olmayacaktır ama bir Mirotic etkisi de bence imkansız.
Öncelikle şunu söyleyeyim, tarafsız olduğumu yazmıştın ilk mesajda. Tabiki tarafsız değilim, Fenerbahçeliyim :). Ama diğer arkadaşlarıma ve düşüncelerine de saygı duyuyorum ve bir farkımız olmadığını düşünüyorum.
Benzeri uç profiller her yerde var, burada da var. 3-5 sayfa gezsen başlıklarda çıkar mutlaka böyle 1-2 mesaj. Fazla takılmamak lazım.

Playoff kolay bir yer değil, f4 hiç değil. Ne olacağını o dönemdeki koşullar ve oyuncuların formları belirleyecek. Ama bu sene kesin f4 diyebileceğim sadece 2 takım var bugüne kadarki gelişmelere bakarak, Efes ve Barcelona. Diğer 2 yer bence açık. Maccabi bile olabilir. Sezon içinde hiç beklemediğin takımlar öne çıkabiliyor. Monaco ve Asvel de enteresan işler yapıyorlar.

James Webb 3 Valencia yapmış. Adını yazmakta zorlandığım Tenerifenin Kanadalı 4 numarasını da Maccabi alacak deniyor. Hasan Martın Kızılyıldız yaptı Bako Bologna yapabilirmis.

Fener ciddi şekilde Iffe Lundberg'i istiyormuş. Itoudis öğrencisini getirecek belli. Ama şu bütçeye biraz fazla underdog kalmadılar mı sanki diye düşünüyorum. Ki ben Lundberg'i beğenirim, bu başlıkta da sene başından beri birkaç defa yazdım. Ama biraz sıradan takım görüntüsüne büründüler gibi geliyor bana. Wilbekin ya da Lundberg çıkıp maç kazandırmaz. Takımda korkulan oyuncu kalmadı Vesely ve De Colo'nun ayrılışıyla.

Efes Polonara'yı almış. Fener'den almış gibi değil de Baskonia'dan gelmiş gibi değerlendirmek lazım. Bence iyi bir hamle yaptılar diyebilirim. Hem hücum hem savunma sertliği kısmında var olabilen atlet bir oyuncu aldılar. Baskonia'da bıraktığı yerden devam ederse çok çok iyi transfer olur.