2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Bu arada dun geceki barca macindaki ikinci gol biraz ayip oldu sanki. Hala icimden gelmedi tekrar izlemek ama sanki hakem atisini direkt sakatlanan oyuncunun bolgesine dogru hizlica kullandilar.
Serbest vurus verse biraz yerlesme sansimiz olurdu.
Umarim koca barca bunu yapmamistir benim aklimda yanlis kalmistir.

Değerini Bulursa Bu sene Para edicek Herkesi satmalıyız...

Avrupada olmayacağımıza göre Yeni Genç Potansiyeli olan oyuncuları bulup takıma adapte edip devam edelim.

Barış Alper Yılmaz Yunus Akgün gibi iki süratlı adam var elimizde...

Onyekuruyu Oly Bırakacakmış ne alacağımızı bildiğiniz adam almak iyi olur maliyetide düşük olur.

Kerem Marcao Nelson üçünü 50m euro satmak çok iyi rakam bence.

Ozafonwor Belçikada 5 6 hafta Belçika ligi Karmasına seçildi 1 sene bizde sebaat edip kazanabiliriz.

Torrent kalabilir. Büyük sorun Torrent değil Başkan onun gitmesi lazım.

Fatih Hoca haber salmış sağa sola son kez Şampiyon olup gidicem diye bir kez daha Hocanın en kazı ile uğraşmayalım
Emekleri için Teşekkür ederiz ama yeter

Son düzenleme:
%100 katılıyorum Avrupa'da olsak belki şu kalsın,bu kalsın uzun vadede oyunumuzu geliştirip belki bir Ajax profili oluşturabiliriz,Ajax olmasa bile Salzburg profili oluşturabiliriz derdik ama malesef Avrupa'da olmayan takımın bunu yapabilecek,zorlayabilecek imkanı yok.

Fatih Terim'e bu yüzden 1 kez daha teşekkürler.Son imzaymış,tabi son imzadır.

Yani su takimda Semih’i sag bek oynatana kadar su maca 3lu cikarsin ne bileyim sag bekte Baris Alper’i oynatirsin,binbir turlu sey denersin de su Semih denen lig sonuncusu Malatya’nin bile en kotu stoperi konumundaki futbolcu cakmasini oynatmazsin.

Herseye rağmen şu maçı iki farkla kaybetmek akil dışı. İlk iki gol Berkan son gol Semih ,en az iki net gol kaçıran Gomis ve Kerem'e iki kez aynı faulu yapan oyuncuyu gormeyen ama penaltıyı net gören hakem.Ve de oyuncu değiştirmeyen hoca,nasıl olacak bu is bilmiyorum.

Birkac yildir dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama futbol ve basketbol maclarimizin ayni oldugu gunlerin yuzde 80’inde falan birinde hangi sonucu alirsak digerinde de onu aliyoruz.Mesela bugun basket macinda yenilecegimizi anladigim andan itibaren futbol macini daha umutsuz izlemeye basladim :)
Ama birinde kazanirsak digerinde de kazanacakmisiz gibi hissediyorum ve kazaniyoruz da genelde :)

Yani zor bir Avrupa maçından çıktık ama her yenildiğimiz maçtada 3 xg verilmez. Ne kadar barça eşleşmesini iyi oynatsada ligde rezalet bir teknik direktörlük sergiliyor seneye de avrupada olmadığımıza göre kesinlikle takımdan gönderilmeli.

Birkac yildir dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama futbol ve basketbol maclarimizin ayni oldugu gunlerin yuzde 80’inde falan birinde hangi sonucu alirsak digerinde de onu aliyoruz.Mesela bugun basket macinda yenilecegimizi anladigim andan itibaren futbol macini daha umutsuz izlemeye basladim :)
Ama birinde kazanirsak digerinde de kazanacakmisiz gibi hissediyorum ve kazaniyoruz da genelde :)
Aynısı bende de var ,o gün oynanan önceki maclari kazanmissak akşamki maçı kazanırız inancı oluşuyor.

Burada defalarca yazdık. Torrent ve bu kadro ile seneyede olmaz.
Sezon bitmeden Torrenti yollamak ve çok iyi transferler yapmak şart.
Öncelikli olarak yerli 4 zorunluğunu da düşünerek ; kale ve stopere ilk 11 için 1 er türk oyuncu lazım. Musleraya da teşekkür etmek lazım. Yedek kalecide mutlaka türk olmalı.
Orta sahaya en az 2 çok iyi 1 tanede kanat çok iyi yabancı almak lazım. Eğer Kerem 20 milyon üstü teklif gelirse kesinlikle satılmalı ve 1 kanat da onun yerine yabancı alınmalı. 1 tane yabancı , 1 tane yerli forvet alınmalı.
Yabancılardan ; Babel ve Fegouli ile kesinlikle söşleme yenilenmemeli. Lyuındama , Diagne kesinlikle gitmeli. Gomis yaştan dolayı takımda kalmamalı. Kiralık gelen Pulgar zaten gidecek. Morutan kiralık verilmeli.
Takımda kalması gereken yabancılar : Nelson , Marcoa( iyi para gelirse 2 stoperden biride satılabilir), Muhammed kalmalı ve Omar/ Boeye den biri ( biri gitmeli ve türk sağ bek alınmalı ) . Mümkünse Vanhaultun yerine de biri alınmalı. Son dönemlerde düşüşte olsada iyi bir orta sahada cicaldou iş yapar , kalmalı ama berkan ve taylanlı orta sahada değil.
Yerlilerden : Berkan , Emre ve altyapı oyucuları kalmalı. Taylan , Ömer bayram , Barış Alper kiralık yada satılmalı. Sol bedk olmak üzere , orta saha içinde türk futboldu alınmalı.

Seneye avrupada yokuz , çok radikal iler yapmaz isek bir seneki senede avrupada olmayız. Orta kısımlara oynayan bir takım oluruz. Acı ama gerçek bu. Bu takım hiç ışık vermiyor.

İsmail Kartal gerek futbola bakış açısıyla,gerekse teknik adamlık olarak vasat altı teknik direktördür.Türkiye'de futbol skora göre veya alınan sonuçlara göre yorumlandığı için 1 günde bir teknik direktör göklerede çıkarılıyor,1 günde göklerden dibede indiriliyor.

Fenerbahçe'nin çok kötü oynadığı Ziraat Türkiye Kupasından elendiği maçta çok iyiydik diyen,geçen hafta 5-2 kazanılan maçta bile değişiklikleri geç yapan,maçın 0-2 den 2-2'ye gelmesine neden olan,içeride kaybedilen Slavia Prag maçından sonra kötü sonuç konuşulmasın diye genç oyuncular Arda'yı ve Çağtay'ı 11 başlatan sonrasında oynatması gereken maçlarda Arda'yı koruyorum diye oynatmayan veya geç oyuna alan İsmail Kartal'dır.

Yine bugün rakip skor ne olursa olsun ilk dakikadan beri kapanırken,oyunu açman gerekirken dakika 75'e kadar Arda değişikliğini yapmayan kendisidir.Skora etki eder,edemez o ayrı.Teknik direktör doğru zamanda doğru değişiklikleri yapamıyorsa,kötü olan oyuncuyu ısrarla oyunda tutuyorsa,sadece maç kazanıldığında iyi teknik direktör olmaz.

Aynı şey Torrent içinde yapıldı.İlk Barcelona maçından sonra İmparator Torrent denildi,ikinci maçta skor 1-2 olana dek değişiklikleri zamanında yapmadı.Rakibin kim olursa olsun iyi hocaysan değişiklikleri zamanında yapacaksın.Takım nasılsa küme düşmüyoruz diye ligde kalan maçları salarsa imparator Torrent diyen taraftarlar bu kez ne diyecekler görürüz.Önemli olan takımın Barcelona maçlarında ve Beşiktaş maçında oynadığı oyununu geliştirebilmesi,sürdürebilmesi.

Artık başka hoca değişikliği olmaz. Gitmesi gereken belli, o da yönetim. Torrent'in elindeki kadronun zaafları var ama karşısındaki takımların da ciddi zaafları var. Sezon sonuna kadar göstereceği performans geleceğini belirler.

Daha üç hafta önce düşme potasından nasıl uzak dururuz diye planlar kuruyorduk, bu maç öncesi bakıyorum ilk beş hedefleri açıklanıyor. Torrent gelince 2-3 hafta tuhaf kadrolarla çıktı sahaya, sonra herhalde ligi tanıyan birileri buna durumu anlattı, şu an normal bir kurguyla oynuyor. Tek fark Barcelona gibi rotasyon yapmaya çalışması. Ne yazık ki burada o kadar alternatifli bir kadro ve birbirine o kadar yakın oyuncular yok. Ben de bu yüzden aslında Fatih Hoca'yla sezon sonuna kadar gidilmeyecekse, Bülent Korkmaz gibi yerli bir antrenörle ligin kalanını geçelim, sezon sonunda iyi biri gelir belki diye düşünmüştüm ama yönetim Torrent gibi CV'si boş bir hocayı sezon sonu getirip eleştirilmek yerine sezon ortasında getirip CV'sini doldurma ve kredi kazanma şansı verdi. Umarım bundan sonrası iyi gider.

Son düzenleme:
Konu İsmail Kartal’in iyi veya kotu hoca olmasi degil zaten.Konu yarali yere yapilan pansumanin dogru olup olmamasi.İsmail Kartal’in 20 tane hatasini saysak Torrent’in 200 tane sayariz.
Kaldi ki ikisi hemen hemen ayni haftalarda goreve geldiler.Bakalim puan durumuna kac puan takmis Arap İsmail Guardiola’nin yardimcisina ?
Hamza Hamzaoglu’nu cok begenen biri degilim ama Torrent yerine kendisini veya o tarzda birini getirsek cok daha dogru bir pansuman olurdu.Sonucta amac bu sezonu kazasiz belasiz tamamlamak degil mi ? Eger amac o ise İsmail Kartal cok daha dogru tercihmis vizyon kokan,modern futbol Torrent’e gore :)
Yani bizim koylu,taktik bilmiyor diye elestirdigimiz Turk hocalar buyuk takimlari son yillarda bir yerlere getirirken sirf yabanci diye ugruna twitter scoutu guzellemeleri yapilan yabanci hocalar ne yapti ? Entryde de bu anlatilmaya calisildigi icin bence gayet dogru bir onerme.

Fenerin kadrosu bize göre çok derin,kullanamadıkları Sosa , Gustavo bizde direk oynar.Torrent sezonu tamamlar ve seneye de kalır gibi.Belki bir iki de transfer yapılır, sezon başı iyi calisilirsa Avrupa'da da yokuz ligi götürebilir.Oyle yeniden takim kurma çok ütopik,paran yok ,borç çok. Yine Taylan,,Berkan hemen çöp yapildi.Portekiz maçına kimler çıkacak bakalım.Adamlarin canı çıkıyor orta sahayı tutmak için, ileride skor yapacaklar işini yapamayınca kabak onlara patlıyor.

Fenerin kadrosu bize göre çok derin,kullanamadıkları Sosa , Gustavo bizde direk oynar.Torrent sezonu tamamlar ve seneye de kalır gibi.Belki bir iki de transfer yapılır, sezon başı iyi calisilirsa Avrupa'da da yokuz ligi götürebilir.Oyle yeniden takim kurma çok ütopik,paran yok ,borç çok. Yine Taylan,,Berkan hemen çöp yapildi.Portekiz maçına kimler çıkacak bakalım.Adamlarin canı çıkıyor orta sahayı tutmak için, ileride skor yapacaklar işini yapamayınca kabak onlara patlıyor.
Abi şuan hem yönetim hemde Torrent'in durumu belli değil. Eğer yönetim devam ederse Campos'un Torrent ile devam edeceğini zannetmiyorum. Transferde de satılacak oyunculardan gelecek bedel önemli olacaktır.

Abi şuan hem yönetim hemde Torrent'in durumu belli değil. Eğer yönetim devam ederse Campos'un Torrent ile devam edeceğini zannetmiyorum. Transferde de satılacak oyunculardan gelecek bedel önemli olacaktır.
Haklısın ,yönetimin gitme ihtimali var,sağlam bir aday çıkarsa bu ihtimal oldukça artar.Ben oyuncu gitsin istemiyorum,hazır iyi oyuncu yakalayıp takıma adapte etmişken satıp yerlerine ve eksik kabul edilen yerlere oyuncu almak risk olacak.Cogu kişinin aksine ben takımın gelisecegine inanıyorum.Hele kiradan dönenler performans verirse tadından yenmez.