2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Hiç bir espirisi ya da artısı olmayan dümdüz bir futbolcuya yıllık 1.2m€ Euro verip (hatta 6m € da bonservis verilip alınmalı) yabancı hakkının birini kulanmak lazım. Galatasaray’lı kafası da bu sanırım.
Tabi ki orada bir abartı var. Aytaç’ın daha iyi futbolcu olduğunu söylüyorum. Messi deme Ronaldo de. Ahmet de Mehmet de ne fark eder. Takıldığınız bu mu yani.

Aytaç Etebo’dan çok daha iyi bir defansif orta saha. Çok net benim gözümde.

Evet Aytaç Etebo yanında Messi. Bizim gibi takımlarda Etebo’dan defansif orta saha olmayacağını anlamak için daha ne olması lazım bilmiyorum.
Alternatif olarak Etobo olacağına 10 defa kasap dediğiniz Aytaç’ı tercih ederime
Etebo Nijerya milli takım oyuncusu çok da kucumsememek gerekir ama Aytaç da hırslı bur oyuncu maliyetini de düşük tutabilirsek faydalı bir transfer olabilir

Alparslan transferi de gayet olumlu. Her transfer gelip 11’de oynayacak diye bir şey yok. Güçlü alternatifler de yaratmak lazım. Alparslan da bu konuda takıma katkı sağlayacaktır. Bir çok bölgeyi yedekleyebilecek bir oyuncu.

Etobo’ya gelince; milli takımlarda ne oyuncular oynuyor. O bir referans değil.
Evet kendisi defansif orta saha değil 8 numara. Ama biz kendisini defansif kullandık. Orada bile oynarken teknik yetersizliği ile takıma eksi yazan adam zaten bir zahmet bizim gibi takımlar da merkez orta saha oynamasın. Açık şekilde yetersiz bir adam. Yabancı hakkının birini böyle harcamak da anlamsız.

Alpaslan Öztürk'ü aldık diye yazıyor sosyal medyada. Oyuncuyu hiç izlemedim bilmiyorum ama Türk veya genç oyuncularda her attığımızı vuruyoruz. Açıkçası gençlerin çok iyi oynaması beni heyecanlandıran tek şey diyebilirim. Stoper bölgemizde Luyindama-Marcao var, biraz da Donk idare ediyor. Kesinlikle gerekli olan bölgemizdi, umarım kendisi gösterir.
Maaş rakamları da ilk yıl için 5.5M TL, sonra 6.5 ve 7.5 olmak üzere 3 yıl diye yazıyor.

Alparslan ligde oynayan en iyi yerli stoper. Havadan iyi, hızı fena değil, ayakları iyi hatta takımında da penaltıları o atıyor.

Bu seneki Lyundama veya Donk performansından daha iyisini verir.

Salih'i çok kafaya takmamak gerek. Mert Hakan'ın Sivas ve Fb performansı arasındaki uçurumun bir benzeri Salih'te de yaşanabilir.

Kaldı ki Aytaç'ı da aldığımız düşünülürse orta sahada oynayan Ö.Bayram, Akbaba, Kılıç ve Taylan'la birlikte 5 Türk oyuncu var. 3 de yabancı alınacağını varsayarsak 8 oyunculu rotasyon zaten fazlasıyla kalabalık

Aytaç ile alpaslan tamam. Salih zor, kaan ayhan ismi yine bol bol geçecek, onyekuru belirsiz, mohammed'in bonservisi de sanırım sezon ortası alınacak çünkü sezon ortasına kadar alma hakkımız var. Diagne(talip varmış) ve Luyindama gidici görünüyor. Feg ve falcao göndermek için uğraş var ama o maaşları görüp kim almak ister asıl mesela bu. Yabancı stoper ve sol bek kesin alinacak, orta saha allahin emri zaten, omar ve yedlinden biri yolcu.

Son düzenleme:
En son yılbaşında gözünde fişek patlamıştı sanırım. Sağlık durumu bu halde olan adamı tutmak daha mı az riskli oluyor Yedlin'e nazaran ? Sözleşme durumlarını bilmiyorum tabi ama fesih hakkımız vardır diye düşünüyorum.

Alparslan ligde oynayan en iyi yerli stoper. Havadan iyi, hızı fena değil, ayakları iyi hatta takımında da penaltıları o atıyor.

Bu seneki Lyundama veya Donk performansından daha iyisini verir.

Salih'i çok kafaya takmamak gerek. Mert Hakan'ın Sivas ve Fb performansı arasındaki uçurumun bir benzeri Salih'te de yaşanabilir.

Kaldı ki Aytaç'ı da aldığımız düşünülürse orta sahada oynayan Ö.Bayram, Akbaba, Kılıç ve Taylan'la birlikte 5 Türk oyuncu var. 3 de yabancı alınacağını varsayarsak 8 oyunculu rotasyon zaten fazlasıyla kalabalık
Salih konusunda Mert Hakan' dan ziyade Ozan gibi yaklaşmak daha doğru. Mert hakan bir yıl çok ekstra oynadı ve büyük takıma gelince silindi. Salih ise yıllar önce büyük bir çıkış yaptı ve o büyük beklentile Roma'ya gitti olmadı, fb ye geldi olmadı en son Alanya'da kendini buldu. Kısacası dibi gördü ve tekrar toparladı bence bu önemli bir eşikti o yüzden gideceği büyük takımda bu sefer başarılı olacağını düşünüyorum. Ozanda benzer şeyler yaşadı şimdi büyük ihtimal Avrupa görecek.

Salih konusunda Mert Hakan' dan ziyade Ozan gibi yaklaşmak daha doğru. Mert hakan bir yıl çok ekstra oynadı ve büyük takıma gelince silindi. Salih ise yıllar önce büyük bir çıkış yaptı ve o büyük beklentile Roma'ya gitti olmadı, fb ye geldi olmadı en son Alanya'da kendini buldu. Kısacası dibi gördü ve tekrar toparladı bence bu önemli bir eşikti o yüzden gideceği büyük takımda bu sefer başarılı olacağını düşünüyorum. Ozanda benzer şeyler yaşadı şimdi büyük ihtimal Avrupa görecek.

Ozan'ın sorunu kafadaydı. Parayı erken yaşta bulunca saldı, tekrar yeteneklerini ve potansiyelini hatırlayınca yükseldi.

Salih'in ise olacağı bu kadar. İtalya ligi kendisine büyük kaldı, İsviçre de bile pek fazla sivrilemedi. Anadolu takımları için iyi, büyük takımlar için rotasyon oyuncusu kalitesinde. Akbaba, Alanya'dan 14 gol 6 asistle gelmişti yanılmıyorsam

Ozan'ın sorunu kafadaydı. Parayı erken yaşta bulunca saldı, tekrar yeteneklerini ve potansiyelini hatırlayınca yükseldi.

Salih'in ise olacağı bu kadar. İtalya ligi kendisine büyük kaldı, İsviçre de bile pek fazla sivrilemedi. Anadolu takımları için iyi, büyük takımlar için rotasyon oyuncusu kalitesinde. Akbaba, Alanya'dan 14 gol 6 asistle gelmişti yanılmıyorsam
Akbaba zaten Alanya'da çıkışını yaptı. Salih'e yeteneklerini hatırlamış olabilir ki onun yeteneği Ozan'dan da fazla. Fiziksel yetersizlikleri falan ayrı mesele de alınabilecek bir risk.

Emre Akbaba ve Ömer Bayram’ın sözleşmelerini kim uzatmak istiyorsa, maaşlarını kendi cebinden ödesin. Daha yetenekli ve daha ucuza alabileceğin milyon tane adam bulursun.

Ömer Bayram'ın yaptıklarını daha ucuza yapabilecek bir oyuncu bulamazsın. Akbaba'nın kalırsa ne kadar alacağını bilmiyoruz ama diyelim ki 4 milyon alsın. Güncel kurla 400 bin euro. Ligde gol atabilecek yerli 9.5-10 numaralardan yönetimimizin geçen Nisan'da el sıkışıp Eylül'de çubukluyu giydirdiği Mert Hakan 1.6 milyon euro'ya oynuyor. Hani sallayalım, kızalım eyvallah da gerçeklerden bu kadar kopmadan yapalım.