2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Ömer Bayram'ın yaptıklarını daha ucuza yapabilecek bir oyuncu bulamazsın. Akbaba'nın kalırsa ne kadar alacağını bilmiyoruz ama diyelim ki 4 milyon alsın. Güncel kurla 400 bin euro. Ligde gol atabilecek yerli 9.5-10 numaralardan yönetimimizin geçen Nisan'da el sıkışıp Eylül'de çubukluyu giydirdiği Mert Hakan 1.6 milyon euro'ya oynuyor. Hani sallayalım, kızalım eyvallah da gerçeklerden bu kadar kopmadan yapalım.

Ömer Bayram’ın yapabildiği pek bir şey olmadığı için umrumda değil. Alt liglerde daha başarılı olabilir.

İki tane kaleciden dönen topa vurdu diye Emre Akbaba’yı da golcü oyuncu kategorisine sokmam. Şu özelliği var diyebileceğimiz bir futbolcu değil. Takımı eksik oynatıyor çoğu zaman, hele ki sakatlık dönüşü Galatasaray seviyesinde hiç değil.

Kimseye sallamak amacında değilim. Bu oyuncuları Galatasaray’a yakıştırmıyorum ve bunu söylemek de en doğal hakkım.

Ömer Bayram’ın yapabildiği pek bir şey olmadığı için umrumda değil. Alt liglerde daha başarılı olabilir.

İki tane kaleciden dönen topa vurdu diye Emre Akbaba’yı da golcü oyuncu kategorisine sokmam. Şu özelliği var diyebileceğimiz bir futbolcu değil. Takımı eksik oynatıyor çoğu zaman, hele ki sakatlık dönüşü Galatasaray seviyesinde hiç değil.

Kimseye sallamak amacında değilim. Bu oyuncuları Galatasaray’a yakıştırmıyorum ve bunu söylemek de en doğal hakkım.

Evet doğru şekilde eleştirip bu adamlar bedavaya da oynasa istemem demek doğal bir hak ve kendi içinde mantıklı da olabilir. Ama Ömer Bayram zaten ligin en az kazanan büyük takım oyuncularındanken ve Akbaba'nın da kontrat alıp almayacağı, alırsa ne kadar kazanacağı da belli değilken bundan kaliteli ve ucuz milyon tane adam bulunur demenin mantıklı bir tarafını görmüyorum. Hadi Akbaba bonservisle alındı, tercih transferiydi eyvallah ama Ömer Bayram zaten daha kalitelisi ve ucuzu bulunamadığı için takıma dahil edildi. Geçen yıl sol iç oynarken de orda denenen Seri'den de, Belhanda'dan da, Lemina'dan da daha ciddi katkılar verdi.

Saygılar.

Ömer Bayram şu takımda yeni sözleşmeyi en çok hak eden adamlardan bir tanesi. Direk 11’e yazılmaz ama kadroda olup hee zaman olumlu katkı veren bir oyuncu.

Herkesin görüşü farklı olabilir, ben ilk 11’de bir sürü eksik varken Ömer Bayram, Emre Akbaba derdine düşmenin mantıklı bir tarafını göremiyorum. Kaçmıyorlar, zaten kendilerini isteyen başka kulüp olduğunu da sanmıyorum. Gerçi yıllardır süregelen saçma evlat kontenjanından kontrat yeniler ikisi de, sonra eski maçları açıp izleriz özlemle.

Emre Akbaba ve Ömer Bayram’ın sözleşmelerini kim uzatmak istiyorsa, maaşlarını kendi cebinden ödesin. Daha yetenekli ve daha ucuza alabileceğin milyon tane adam bulursun.
Satmadan alamıyorsun zaten oyuncu da satamiyorsun ,bari elindekileri kaptırma. Ömer milli takım görmüş şu an bile Rıdvan 'dan çok önde bir oyuncu ,Akbaba fiziken eksik ama gole yakın bir oyuncu iyi bir kamp görürse fayda sağlar. Yerlerine bonservisi elinde oyuncu bulsan imza parası ister, kiraliklarda aidiyet sıkıntılı .Bu yüzden eldekilerle anlaşmaya çalışmak gerekli bir de kiradan dönen Yunus,Süleyman Abdülsamet, Ali Yavuz ,Atalay,Sekidika,Emin gibi oyuncular hemen gözden çıkarılmamali, en azından kampa götürülmeliler.
.

Evet haklısınız, biraz bakındım anladığım kadarıyla anlaşma 4 yıl 2021-2022 yi de kapsıyor ama onceki 3 yıl uygulama hatasız yapıldı ise son yıl serbest kalıyoruz. Yine de mevcut malı yapıda bol keseden harcama yapamayız sanırım

Bu sezonda UEFA tarafından izleneceğiz. Ayrıca Bankalar Birliğine hesap vermek zorundayız. Yani biten bir şey yok. Bana göre bonservis değil maaş problem.

FFP bitti ancak bankalar birliği anlaşması nedeniyle bütçenin yarı yarıya düşeceği söyleniyor.
Mevcut sözleşmelerle nasıl düşecek, pek mümkün değil gibi. Hiç yeni sözleşme yapmamak gerek ,dediğiniz gibiyse Muslera bile lüks, Falcao,Fegguli ,Babel'i saymıyorum bile. Kadro kisilirsa başarı,sponsor nasıl gelecek, kismaz isen kriterler nasıl tutacak.Durum çok sıkıntılı maalesef.Bu durumda diğer branşlar nasıl yaşayacak?Camiada bir branşı alıp götürecek maddi güce ve isteğe sahip insan sayısı da çok az,zor günler bekliyor bizi.

"galatasaray, gedson fernandes'i yeniden kiralamak için benfica'ya 1 milyon euro teklif edecek."

metin karabaş

-Şampiyonlar liginde 2. Ön eleme turundan başlayacağız. Muhtemel Rakiplerimiz: sparta prag, psv, celtic

-Eğer Devler Ligi 2. ön eleme turunda elenirsek, Avrupa Ligi'nde 3. ön eleme turunu oynayacağız.

Son düzenleme:
-Şampiyonlar liginde 2. Ön eleme turundan başlayacağız. Muhtemel Rakiplerimiz: sparta prag, psv, celtic

-Eğer Devler Ligi 2. ön eleme turunda elenirsek, Avrupa Ligi'nde 3. ön eleme turunu oynayacağız.

Ek olarak şunu da belirteyim. Genelde şampiyonlar ligi bazlı görüldü hangi turdan başlayacağımız ama senin de belirttiğin gibi elenme durumunda iş bitmiyor. Ama Manchester United kazansaydı gelecek sene Avrupa Liginde gruplara katılmayı garantiliyorduk. Şimdi ya Şampiyonlar Liginde 1 tur geçmemiz ya da Avrupa Liginde 2 tur geçmemiz gerekiyor Avrupa Ligi için. Avrupa Liginde 3.ön elemeyi geçip play-off turuna kalırsak ise Konferans Liginde gruplara katılmayı garantiliyoruz. Yani 1 rakip elemek yeterli ve 3 kere elenmeden bunu başarabiliriz herhalde. Yine de kupa 2'ye katılma ihtimali bu gece itibariyle zora girdi.

Fenerbahçe ligi 3.bitirmesine rağmen Avrupa Ligine play-off turundan katılacağı için Konferans Ligine katılımı garanti. Bence bu konuda düzenleme şart. Bize Şampiyonlar Ligi şansı gelse de kullanamadığımız takdirde şansımız Fb'ye göre azalıyor. 2.turda elenen 3 takıma ya da United kazansaydı 2 takıma yazık oluyor bu sistemde.

Ek olarak şunu da belirteyim. Genelde şampiyonlar ligi bazlı görüldü hangi turdan başlayacağımız ama senin de belirttiğin gibi elenme durumunda iş bitmiyor. Ama Manchester United kazansaydı gelecek sene Avrupa Liginde gruplara katılmayı garantiliyorduk. Şimdi ya Şampiyonlar Liginde 1 tur geçmemiz ya da Avrupa Liginde 2 tur geçmemiz gerekiyor Avrupa Ligi için. Avrupa Liginde 3.ön elemeyi geçip play-off turuna kalırsak ise Konferans Liginde gruplara katılmayı garantiliyoruz. Yani 1 rakip elemek yeterli ve 3 kere elenmeden bunu başarabiliriz herhalde. Yine de kupa 2'ye katılma ihtimali bu gece itibariyle zora girdi.

Fenerbahçe ligi 3.bitirmesine rağmen Avrupa Ligine play-off turundan katılacağı için Konferans Ligine katılımı garanti. Bence bu konuda düzenleme şart. Bize Şampiyonlar Ligi şansı gelse de kullanamadığımız takdirde şansımız Fb'ye göre azalıyor. 2.turda elenen 3 takıma ya da United kazansaydı 2 takıma yazık oluyor bu sistemde.
Şu düştüğümüz hale bak ya.. Yazık gerçekten bunları konuşup hesaplıyor olmamız...