2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Bu da gitsin benim için fark etmez açıkçası zaten böyle bir kadro yapılanmasını bırakın canlı seyretmek, televizyonda zap yaparken bile görmeye tahamülüm yok. Onu getirenler de işte 100 milyon dolar vaat edenleri seçimde kapalı kapılar ardında destekleyenler. Tencere dibin kara durumu yani.
Abi zaten Torrent’in gitmemesi gibi bir senaryoyu dusunemiyorum.Yani iyi hoca veya kotu hoca olmasi tartismasi bir yana senin de dedigin gibi karsilikli kimya tutmadi.Yani sezona 3 0 geride baslariz her seyden once genel hava olarak.
Burak Elmas yonetimine soyleyecek soz bende bitti zaten artik ne diyeyim ki.Yani kadin basketboldaki rezillikler,erkek takimindaki takviyelerin gec yapilmasi bir yana bizim icin hayati onem tasiyan bir devre arasi transfer doneminde 4’te 0 karavana attilar.Yani oyle bir transfer donemi dusunun ki son yillardaki en buyuk macimiz olan Barcelona macinda Pena disindakiler dogru duzgun sure bile almadi.Muslera sakat olmasa muhtemelen Pena’da bir dakika bile oynamayacakti :)

Abi zaten Torrent’in gitmemesi gibi bir senaryoyu dusunemiyorum.Yani iyi hoca veya kotu hoca olmasi tartismasi bir yana senin de dedigin gibi karsilikli kimya tutmadi.Yani sezona 3 0 geride baslariz her seyden once genel hava olarak.
Burak Elmas yonetimine soyleyecek soz bende bitti zaten artik ne diyeyim ki.Yani kadin basketboldaki rezillikler,erkek takimindaki takviyelerin gec yapilmasi bir yana bizim icin hayati onem tasiyan bir devre arasi transfer doneminde 4’te 0 karavana attilar.Yani oyle bir transfer donemi dusunun ki son yillardaki en buyuk macimiz olan Barcelona macinda Pena disindakiler dogru duzgun sure bile almadi.Muslera sakat olmasa muhtemelen Pena’da bir dakika bile oynamayacakti :) Yani Gedson almayalim bize 6 numara lazim diyip getirdikleri Pulgar ligin son 5 haftasinda Malatya ve Altay maclari disinda oynamadi :)

Burak Elmas yonetimine soyleyecek soz bende bitti zaten artik ne diyeyim ki.Yani kadin basketboldaki rezillikler,erkek takimindaki takviyelerin gec yapilmasi bir yana bizim icin hayati onem tasiyan bir devre arasi transfer doneminde 4’te 0 karavana attilar.Yani oyle bir transfer donemi dusunun ki son yillardaki en buyuk macimiz olan Barcelona macinda Pena disindakiler dogru duzgun sure bile almadi.Muslera sakat olmasa muhtemelen Pena’da bir dakika bile oynamayacakti :)

Açıkçası her türlü en kötüyü düşünmekte fayda var. Ben artık NEF organizasyonuna dokunmasınlar, gerekirse diğer şubelerde at oynatsınlar diye bakıyorum. O derece soğuttular beni her şeyden. İsteyen Nedim Özbey'le Ataman Güneyligil'le takılsın, isteyen başka bi şey yapsın. Yeter ki NEF'e dokunulmasın.

Açıkçası her türlü en kötüyü düşünmekte fayda var. Ben artık NEF organizasyonuna dokunmasınlar, gerekirse diğer şubelerde at oynatsınlar diye bakıyorum. O derece soğuttular beni her şeyden. İsteyen Nedim Özbey'le Ataman Güneyligil'le takılsın, isteyen başka bi şey yapsın. Yeter ki NEF'e dokunulmasın.
Yani mevcut adaylara ve soylemlerine baktigimizda boyle dusunmek en dogrusu gibi ama artik bizim de bosa atacak kursunumuz kalmadi gibi acikcasi.O yuzden dusunmek bile istemiyorum kotu senaryolari.

Sanırım iki başkan adayı da hocalarını belirlemiştir.
Pazar günü seçim yapılır yapılmaz, ertesi gün yapacaklar ilk iş yeni hocalarını açıklamak olmalıdır.
Bu takımın gençleri daha fazlasını vadediyor. Eminim yeni hoca ve bir kaç takviye ile çok daha fazlasını yapabileceklerini göstereceklerdir...

Son düzenleme:
İyi taktik bilgisi olması iyi birinci Adam olması anlamına gelmiyor...

Barcelona, City, Bayern üç klupde bu kadar çalısıpta, Bilgisi olmasa zaten eşşektir iyi bir ikinci adam olabilir.

Başarılı olmak olmak kalıcı olmak için, Cesaretli olman lazım, Farklılık yaratman lazım gerektiğinde oyuncuya göre sistem yaratman lazım.

Pep oyununu Berkan ile Taylanla oynanmaz, evet bu kadroyu sen kurmadın zaten senin oynatmak istediğin oyunun benzerini Fatih Hoca oynatmak istedi olmadı kadro kurulumu hatası Fatih Hocaya yazar.

Bu basiretsiz adamı almak Burak Elmas ile Fışıtana yazar.

Bu çaycı abimiz riske girmemeyim kafasındada burası Galatasaray burada 2cilik başarısızlık farkında değil

Okan Buruk,Nuri Sahin,basinda yer alan 2.sinif Alman ve Fransiz hocalar..Hic biri yeni sezona 6 macta 5 galibiyet ile firtina gibi baslayip yol almamizi saglayabilecek yeterlikte degiller. Kucuk takimlarda is yapan hocalar ( Erol Bulut, Ersun Yanal vb) buyuk takimlardaki akibetlerini gorduk. Bu kategoriye Abdullah Avci'da giriyor. Dua etmesi lazim boyle bir siyasi destekle seneyi gecirdigi icin.

Okan Buruk en dogru tercih olacaktir.O olmasin bu olmasin diyoruz da kim gelecek ? İkinci sinif bir yabanci hoca getirebiliriz mevcut ekonomik sartlarda anca.İkinci sinifi da gectim herhangi bir yabanci hocanin basarili oldugu goruldu mu 2006 Gerets ve 2007 Zico’dan beri ?
Bizim bosa atacak kursunumuz kalmiyor artik.Mevcut sartlarda,ulke,lig,camia hepsini dusundugumuzde en iyi tercih Okan Buruk olacaktir.Kendisi ligimizde daha once sampiyonlukta yasamis bir isim.Taraftari da havaya sokar.
2000’de yasanmis mevzulari 22 sene sonra tartismanin mantigi zaten yok.O olaylardan sonra Okan Buruk gelip Galatasaray’da kaptanlik yapmadi mi ? Hatta futbolu da burada kaptan olarak birakti sampiyon oldugumuz 2008 yilinda.
İsmi gecen yabanci hocalara baktigimda Allah korusun diyorum ve insallah Okan Buruk yeni hocamiz olur diyorum.

Benim hoca tercihim Turk olmali diyorum. 2 aday vermek istesem, birincisi Hikmet Karaman, digeri ise Yilmaz Vural olurdu. Ozellikle Hikmet Karaman'in alt sira takimlarla,basiretsiz yoneticilerle yaptiklarini dusunursek bir sansi hak ettigi cok acik. Risk alinacaksa Hikmet hoca ile alinmali derim, Basinda adi gecen 2.sinif Alman hocalarin calistirdigi takimlarin kendi liglerinde ki akibetlerini gorunce tercihim yukarida yazdigim 2 hocadan biri diyor.

Sergen Yalçın....
..........

..........
.........

........

İlhan palut
Diğer seçenekler okan hoca dahil bence Galatasaray seviyesinde değil
Biliyorum adam Başakşehiri şampiyon yaptı diyen olucaktır.

2 senedir kim nasıl şampiyon oluyor Galatasaray Fener nasıl doğranıyor ortada

Benim hoca tercihim Turk olmali diyorum. 2 aday vermek istesem, birincisi Hikmet Karaman, digeri ise Yilmaz Vural olurdu. Ozellikle Hikmet Karaman'in alt sira takimlarla,basiretsiz yoneticilerle yaptiklarini dusunursek bir sansi hak ettigi cok acik. Risk alinacaksa Hikmet hoca ile alinmali derim, Basinda adi gecen 2.sinif Alman hocalarin calistirdigi takimlarin kendi liglerinde ki akibetlerini gorunce tercihim yukarida yazdigim 2 hocadan biri diyor.

Hikmet Karaman'a büyük saygı duyuyorum,her maça ayri hazirlaniyor,müthiş bir taktik dehası,hem rakibin oyununu bozuyor,hemde skoru elde edebiliyor,eger yerli hocaya takım emanet edilecekse kesinlikle şansı hakediyor.

Hikmet Karaman çok iyi antrenman yaptırır. Bu sebeple Bursaspor'a gelsin diye çok istemişimdir. Mutlaka yerli hoca olacaksa tercih edilebilir.

Anladığım kadarıyla taraftar Avrupa'yı tamamen gözden çıkarmış. Avrupa'da başarı yakalamış son dört hocadan ikisi Zico ve Mancini'ydi. Birini vizyonsuz Aziz Yıldırım gönderdi, diğerini de biz tutamadık ama denyo taraftarların hareketleri hala hafızamda.

Türk antrenörler Avrupa arenasında iş yapamıyorlar. Son olarak başarı gösteren iki hoca olan Fatih Hoca'nın ve Şenol Güneş'in halleri ortada. Takımın düşme tehlikesi baş göstermeseydi Fatih Hoca sezon sonuna kadar kalırdı diye düşünüyorum ancak bu defa da bir sonraki sezon çöp olacaktı. Torrent'e de Morutan'ı neden oynatmıyor diye sormak yerine, Morutan bu takımda oynayabilecek bir bir oyuncu mu diye kendimize sormak daha mantıklı diye düşünüyorum.

Hikmet Karaman çok iyi antrenman yaptırır. Bu sebeple Bursaspor'a gelsin diye çok istemişimdir. Mutlaka yerli hoca olacaksa tercih edilebilir.

Anladığım kadarıyla taraftar Avrupa'yı tamamen gözden çıkarmış. Avrupa'da başarı yakalamış son dört hocadan ikisi Zico ve Mancini'ydi. Birini vizyonsuz Aziz Yıldırım gönderdi, diğerini de biz tutamadık ama denyo taraftarların hareketleri hala hafızamda.

Türk antrenörler Avrupa arenasında iş yapamıyorlar. Son olarak başarı gösteren iki hoca olan Fatih Hoca'nın ve Şenol Güneş'in halleri ortada. Takımın düşme tehlikesi baş göstermeseydi Fatih Hoca sezon sonuna kadar kalırdı diye düşünüyorum ancak bu defa da bir sonraki sezon çöp olacaktı. Torrent'e de Morutan'ı neden oynatmıyor diye sormak yerine, Morutan bu takımda oynayabilecek bir bir oyuncu mu diye kendimize sormak daha mantıklı diye düşünüyorum.
Zico 2008’de Sampiyonlar Ligi’nde ceyrek final oynadi.
2012 Galatasaray Sampiyonlar Ligi ceyrek final Fatih Terim
2012 Fenerbahce Uefa Avrupa Ligi yari final Aykut Kocaman
2017 Besiktas Uefa Avrupa Ligi ceyrek final Senol Gunes
2017 Besiktas Sampiyonlar Ligi grubundan namaglup lider olarak cikmak Senol Gunes
İyi yabanci hoca getirilecekse amenna ama konusulan adaylar bana gore cok fark yaratacak isimler degil gibi.

Burak Elmas güzel emmeli gömmeli film yaparak bir süre daha koltukda oturucak.

Ali Dürüst vede Adnan Abileri. El vermiş sanırım Futbol A.Ş başına geçicekler deniliyor.

Torrent gidicimiş Fışıtan ile ikisini paketliyormuş. Haluk Yüreklilerin program vede bazı space odalarında konuşulanlar bunlar

Burak Elmas güzel emmeli gömmeli film yaparak bir süre daha koltukda oturucak.

Ali Dürüst vede Adnan Abileri. El vermiş sanırım Futbol A.Ş başına geçicekler deniliyor.

Torrent gidicimiş Fışıtan ile ikisini paketliyormuş. Haluk Yüreklilerin program vede bazı space odalarında konuşulanlar bunlar

Torrent'i gönderir de Işıtan'ı gönderemez. Yapabilse çoktan yapardı. Keşke onu da gönderse tabi.

Burak Elmas: "Herkes bizden seçim tarihi bekliyor. Fakat Galatasaray'ın geleceğini ciddi bir şekilde etkileyecek kararla ilgili istişareler yapmak istiyoruz. Seçimle ilgili tarihi açıklamayı önümüzdeki haftaya bırakma kararı aldık."

Dünkü şu☝️ açıklamasından sonra bende yönetim kurulunda bazı değişiklikler yapıp tekrar aday olacağını düşündüm. Daha güçlü bir liste ile seçime tekrar girebilir. Ama bu saatten sonra ona kim güvenip oy verir orasını bilemem...

Dün akşam Cemiyette 300 imza toplanmış.

2 Başkan adayı imza atmamış aslında 2 adım geri çekilince bunlardan Hakkaten Başkan olmaz Burak Elmas bu ikisinden Fışıtana yol verirse daha iyi duruyor.

Fırat Develioğlunu Bu iki Başkan adayı haklı çıkartıyor.

Burak Elmasa iyi bişi demeye yeltenirken
Sıçıp Batırma işinde Yalan söyleme işinde ne kadar usta olduğunu gösteriyor Divan Toplantısına gitmeyen Galatasaray ı KURTARICAK BÜYÜK BAŞKAN BURAK ELMAS
20220430_120519.jpg