2021-2022 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Ben Eda’dan ümitliydim aslında. Hatta antrenmanlarda falan Işıl ona özel ilgi gösteriyordu, sürekli birlikte takılıyorlardı vs. Yaşadığı sakatlık mental ve form olarak epey etkiledi sanırım kendisini. Umarım en kısa sürede toparlar, katkı verir.

Gelecek sene ilk olarak Işıl'ı yazın kadroya. Ruhsuz takım izlemekten bıktım!
Zeynepgül Ene , Işıl ile tartışmalı , istemez… Ayrıca Kaptan gibi dominant ve donanımlı bir isim yanında feci ezilir. İstemezde Yani o kim oluyorsa… İnşallah kendi daha fazla rezil olmadan gider. Bikem Kanık bunlara neden bu kadar güveniyor anlamak zor! Belli ki O da hiç kontrol etmiyor!

Zeynepgül Ene , Işıl ile tartışmalı , istemez… Ayrıca Kaptan gibi dominant ve donanımlı bir isim yanında feci ezilir. İstemezde Yani o kim oluyorsa… İnşallah kendi daha fazla rezil olmadan gider. Bikem Kanık bunlara neden bu kadar güveniyor anlamak zor! Belli ki O da hiç kontrol etmiyor!
Onlar liseden sınıf arkadaşı sanırım. Belki ondan güveniyordur:)

Pardon da Zeynepgül kim Işıl kim? Işıl geliyorum diyecek ve Zeynepgül buna hayır diyecek öyle mi? Kolaysa desin bakalım!

1-En az 5 yabancıyla sezona girmen lazım.Yabancılar iyi seviyede oyuncular olmalı.
2-4 yabancıyla sezona giriyorsan,istiktarlı katkılar verecek yerli oyuncularının olması lazım.
3-Olası sakatlık,hastalık gibi olağan akışa aykırı durumlara karşı hamle yapabilmen lazım.

Bunların hiçbirini yapmıyorsun.Yerlilerden istikrarlı katkı almıyorsun.Yeteneksiz daha önce sende oynamış,iyi iz bırakmamış yabancı oyuncu alıyorsun.Sezona girişin yanlış,İzlanda bayan basket liginde oynayamayacak yabancı oyuncuyu tutup kadroya ekliyorsun onunla sezona giriyorsun.

Bugün 3 yabancı oyuncun 49 tane top kullanıyor.Davis harici ne Kelsey'e kızarım ne de Tina'ya.Kim kullanacak ? Yahu yapmayın,Anete yerine transfer yapmayı düşünüyoruz demiştiniz,yapmayın ve takımın koçu ile birlikte istifa edin.Lütfen.

Size sizlerin bakış açısıyla cevap veriyorum.Ligde şampiyon olamayacaksak yabancı oyuncu almayın ! ! !

Kaybedilen zayıf güçteki Kayseri Basketbol maçı hocaya yazar.Çankaya deplasmanındaki kötü oyun hocaya yazar.3.çeyrek oynanırken maçta 2 teknik alarak atılmak hocaya yazar.

4 sezondur takımın başında ve 1 tane bile genç oyuncuyu sisteme dahil edemedi.

Elindeki kadro belli hoca ne yapsın demek belli bir yere kadar geçerli bir sebep olabilir.

Önümüzdeki sezon iyi bir bütçeyle,kaliteli yerli oyuncularla veya potansiyeli olan oyuncularla takım kurmak lazım.

Ayşe Cora-Tilbe-Gökşen-Bahar Çağlar.Bu oyunculardan en az 2-3 tanesi alınabiliyorsa alınmalı.Defalarca gördük Melis harici hiçbir yerli oyuncu takımda kalmamalı.Pelin eğer 20 dkdan fazla oynamayacaksa kalmalıdır.

İyi bir bütçe olmayacaksa,basketbola yatırım yapmaya sıcak bakan şirketlerle temas kurulmayacaksa,sadece sponsorumuz yok diye sosyal medyada paylaşımlar yapılacaksa ister Pelin 34 dk oynasın isterse Sude 30 dk oynasın isterse Eda'yı 20 dkya yakın oyunda görelim.Sezon sonu hiçbir başarı elde edemezsin bu yerlilerle.

27 Mart 2022 tarihinde İstanbul’a gelen Arike Ogunbowale’nin transferinden, 26 Mart 2022 tarihinde yapılan Galatasaray Spor Kulübü Genel Kurulu'nda alınan 2022 yılı bütçe reddi kararına istinaden gerçekleşen bütçe kısıtlaması sebebiyle imzalar atılmadan vazgeçmek zorunda kaldığımızı üzülerek kamuoyuna duyururuz.