2022-2023 Basketbol Süper Ligi

Fenerbahçe'nin kısalara yaptığı baskısı ve savunması inanılmaz kötü noktada.Maç sonuna kadar maçın içinde olmalarının tek sebebi yüksek tempoda oynanan maç ve bazı hücumlarda aşırı şanslı şekilde şutlarının girmiş olması oldu bence.Hayes'in basketi mesela mantıklı açıklaması var mı ? Ya da son saniyelerde el üstü soktukları şutların ?
,
Angola olsun Mccollum olsun az önce Jaylen Brown olsun hatta Kenan Sipahi bile çok rahat Fener savunmasını delip çembere gidip durdular.Üstüne Motley tek başına pota altında Kuzminskas ve Delgado ile baş edemediler,kaç kez hücum ribaundu aldı bu ikili.

Son düzenleme:
Güzel maç oldu.
Karşıyaka ve fbnin kadro kalitesi ve oynadığı basketbolu görünce bizim takım ile arasında uçurum olduğunu net bir şekilde gördük.
Karşıyaka'nın sahip olduğu basketbol kültürü malesef bizde yok.
Karşıyaka'nın voleybol takımı da gelecek sene sultanlar liginde olacak.
Karşıyaka'yı tebrik ediyorum.

Merkezefendi, Konyaspor'u 91-84'lük skorla mağlup etti. ve bu galibiyete epeyce sevindim, en az 2 hafta daha olası mağlubiyetlerde küme düşme potasında olmayacağız. teşekkürler dursun özbek yönetimi, 100. yılda her branşta şampiyonluk vaadi verip bizi buna sevindirecek kadar düşürdüğün için minnettarız.
Hiç sorma abi ya.
Merkezefendi kazansa play-off yapamayacağız,Konyaspor kazansa küme düşme hattına yaklaşacağız.
Merkezefendi-Konyaspor maçında hangi takımı destekleyeceğimi şaşırdım.
Ama Merkezefendi’nin kazanması iyi oldu. En azından küme düşme kabusu görmemiş olacağız.

Petkim'in kazanması hiç iyi olmadı. alacağın olsun bahçeşehir. neyse, eğer play off hedefliyorsak bahçeşehir direkt rakiplerimizden birisiydi. bizden daha kötü durumda olan 2-3 takımdan biri olabilir bahçeşehir.

Şu Efes'teki görüntüyü ben 45 gün öncede belirtmiştim.Yorgunluk başka bir şey boşvermişlik başka bir şey.Bu takımda boşvermişlik var.Bugünde hakettikleri bir mağlubiyet aldılar.

Ayrıca Özhan hoca bugün 2 takımada koçluk yapıyor olsaydı Yakup hocadan daha faydalı olurdu bugün coaching olarak.

Büyükçekmece, Crawford'un son saniye basketiyle Anadolu Efes'i yendi. bizim için kötü bir galibiyet oldu, çekmece ile eşitlendik. ama helal olsun Özhan civgin'a, bu sene Efes'i iki maçta da mağlup etti.
Mbaye, Efes adına maçın en iyisiydi diyebiliriz.
Crawford, bize nasıl olur sizce? Ertuğrul hoca varken Afyon'da oynuyordu. istemiştik diye hatırlıyorum ama Lazeric Jones'u almıştık, crawford'da çekmece yapmıştı. ne dersiniz?

Rotasyon oyuncusu olarak Crawford iyi bir hamle olabilir ama benim ilk 5'te oynatmak için pek tuttuğum bir oyuncu değil abi.
Küçük takımların ve küçük maçların büyük oyuncusu bence. Efes maçını kazandırdı ama Efes'in kötü olduğu bir dönemde iyi bir maç oynadı.
Galatasaray'da ilk 5 için alınacaksa görmek istemem açıkçası.

Bursaspor'un savunması rezalet.1 e 1 de geçiliyorlar,ikili oyunda yeniliyorlar,topsuz koşuları kaçırıp duruyorlar.Post up savunamıyorlar.Savunmaya dair belirti yok takımda.

Sadece kendi evlerinde taraftarın ateşlemesiyle diri kalmaya çalışıyorlar o kadar.Yüksek skor atarak,yüksek tempoda oynayarak her maçı kazanamazsın.Savunma yapmadan sadece atarak her maçı kazanamazsın.

Andrews'den ziyade Hayes'in eksikliği çok ciddi göze çarpıyor.Ahmet'in sezona devam etmemesiyle takımdaki tek sizelı oyuncu Yiğitcan kaldı.

Bursaspor’u yeneriz biz.Pota altlari bizden farkli degil.Ahmet’in gitmesiyle oradaki rotasyonlari da daraldi.

Kisalarda da tamamen Onuralp’in eline bakan bir takim olmuslar.Gecen sezonki o duzen basketbolu yok.Andrews oynayacak bizim macta.O biraz etki edebilir.

Ah su Andrews’i biz alsaydik…

Büyükçekmece, Crawford'un son saniye basketiyle Anadolu Efes'i yendi. bizim için kötü bir galibiyet oldu, çekmece ile eşitlendik. ama helal olsun Özhan civgin'a, bu sene Efes'i iki maçta da mağlup etti.
Mbaye, Efes adına maçın en iyisiydi diyebiliriz.
Crawford, bize nasıl olur sizce? Ertuğrul hoca varken Afyon'da oynuyordu. istemiştik diye hatırlıyorum ama Lazeric Jones'u almıştık, crawford'da çekmece yapmıştı. ne dersiniz?
Russell’i tercih ederim abi.Bugun Russell Cekmece’de oynasa bence Crawford’dan da daha cok agzimizin suyunu akitirdi.

Bence Russell’in yanina Mcintyre tarzi fizikli ve yonlendirici bir guard alirsak Russell iyi ki bizdeymis deriz.

Russell’i tercih ederim abi.Bugun Russell Cekmece’de oynasa bence Crawford’dan da daha cok agzimizin suyunu akitirdi.

Bence Russell’in yanina Mcintyre tarzi fizikli ve yonlendirici bir guard alirsak Russell iyi ki bizdeymis deriz.

seneye Mcİntyre kesinlikle alınmalı bence. şu bütcelerde epey iyi transfer olur. Russell kalacaksa dediğiniz gibi Mcİntyre gibi bir oyuncu şart. biz direk Mcintyre'nin kendisini alalım.

Arca bugün 3 kez boş üçlüğü çemberin sağına soluna atıp durdu.Şut kaçar anlarım ama kötü şut kaçırmak başka bir şeydir.Son 3dk takımın farkı 5'e çekebileceği bomboş turnikeyide kaçırdı.Bomboş çembere gidiyorsun arkandan gelen Cruz'a bakıp duruyorsun.Oyuna girdiğinde takımın faul hakkı yoktu Roberson yarı sahaya gelirken faul yaptı.Saçma sapan işler.

Hakemin çaldığı 1 çalmadığı 2 tane top taşıması oldu.

Denizli'nin maçı kaybetmesinde ise koçun etkisi büyük oldu.Son 6 dakikaya 8 sayı geride girip Doğan Şenli ile nasıl oynuyorsun ya ? Dalga mı geçiyorsun sen ya hücumda 1 kişi eksik oynuyorsun adam kendisini Mvp sanıp arkasında 2 kişi varken top alıp boş basket yediriyor ? Adam savunma ribaundu alamıyor niye oyunda tutuyorsun.Hamilton'u 1 dk 2 dk dinlendirecek herhalde diyoruz son 1 dk fark 12 olmuşken alıyor.

Çok fazla övmüşüz sizleri Denizli.