2022-2023 Basketbol Süper Ligi

Ufuk Sarıca yerine 10dklığına ben koç olsaydım Karşıyaka,Tofaş karşısında 17 sayı geriye düşmezdi.

Mccollum ile Delgado'yu kenara alıp dakikalarca Kenan-Thomas ikilisinin saçmalıklarını izleyip durdu.

Boş kaldıklarında bile 3 saniye boyunca şutu atsak mı diye düşünüyorlar,savunmada oradan oraya sadece koşup duruyorlar.Top kullanacak adam yok,sayı üretecek adamın yok ve bekleyip duruyorsun.

Karşıyaka çok agresif başladı 3.çeyreğe 7 sayıya indirdiler farkı fakat fark inerken Rob Gray'den üst üste 11 sayı yediler.

Rob Gray'in bulduğu 2 üçlük ve turnikesi bayağı zor denemelerdi.Attıkçada taraftarla aralarında iki yönlü kıvılcım oluşuyor.

Kenan Sipahi 4 de 1 serbest atısı Mccollum 4 de 1 serbest atısı.

5 e inecek fark 12 ye cıktı tekrardan.Tofasta 3.çeyrek ilk 6dk sadece 11 sayı ile Rob Gray sayı buldu.

Ben olsam Gray deli gibi şut atarken Berk oyundaysa Berk'i veya Emre oyundayken Emre'yi riske ederim.

Gray'den yemediğin hücumda Gidip Ennis'ten üçlük yiyorsun :D

Zaten 12 sayı farkla geridesin Kenan'a bak bitiremeyeceğini bildiği halde Tofaş pota altına giriyor.Kendini farklı seviyede görüyor herhalde.

Karşıyaka'da Berkan harici uzun vadede katkı verecek yerli kimse yok.

Bu arada Delgado Toure'nin oyunda olduğu anlarda onun karşısında hücumda hiç etkili olamadı.

Ben bizim maçımızla beraber Karşıyaka'yı 2.kez izledim.Hücumda çok akıcı bulmadım.Kuzminskas sakat olmasa belki kazanırlardı.Şu ana kadar takımlara bakınca Efes-Fb ilk iki 3 Bursa desek 4 e kimi yazarsın hocam ligde
Valla abi gecen sezonki gibi keskin gecisler yok bence guc siralamasinda.Tabi ki dedigin gibi ilk 3 belli olsa da geri kalan takimlarin birbirinden cok ustun oldugunu dusunmuyorum.Mesela yerli kalitesi anlaminda Bahcesehir’i en one yazarim ama yabanci kadrosu anlaminda bence pek bir fark yok takimlar arasinda.Karsiyaka’nin iyi bir kadrosu oldugunu dusunmuyorum acikcasi.Keza Telekom ve Tofas’in da..Yine 3 veya 4. sira icin en buyuk adayin biz oldugunu dusunuyorum acikcasi Bursayla beraber..

Valla abi gecen sezonki gibi keskin gecisler yok bence guc siralamasinda.Tabi ki dedigin gibi ilk 3 belli olsa da geri kalan takimlarin birbirinden cok ustun oldugunu dusunmuyorum.Mesela yerli kalitesi anlaminda Bahcesehir’i en one yazarim ama yabanci kadrosu anlaminda bence pek bir fark yok takimlar arasinda.Karsiyaka’nin iyi bir kadrosu oldugunu dusunmuyorum acikcasi.Keza Telekom ve Tofas’in da..Yine 3 veya 4. sira icin en buyuk adayin biz oldugunu dusunuyorum acikcasi Bursayla beraber..

Katılıyorum.Benimde 4.sırada belirsizliklerim var.Bursa'yı Eurocup için çok iddiali görüyorum o yüzden ligdede 3.sırayı alırlar diye düşündüm.Bizim takımda bir şey eksik ya.Morgan-Floyd ikilisi yerine 1 tane iyi uzunumuz olsaydı çok daha iyi olurdu.Fakat yinede Telekom-Bahçeşehir-Karşıyaka'dan kötü olmadıgımızı düsünüyorum bende.

Karşıyaka Kuzminskas-Mccollum ikilisinden biri oynamadıgında çok sıkıntı çeker.Telekom Taylor 2 maç oynamadığında çok sıkıntı çekti.Pota altında kronik sakat Semih var rotasyonda.Bahçeşehir'inde sakatları dönse bile iyi bir koça ihtiyacı var.İnsallah 4,hatta 3.biz oluruz.

25 sayıdan geldi Antep öne geçti. Dotson tek başına T-Mac gibi oynadı 3.periyodu. Oyununu izlemek çok keyif veriyor. Tarzı biraz Manny Harris andırıyor sanki. Bilekleri ve bitirişleri çok yumuşak ve rahat. Çok enteresan bir maç oldu. Son saniyeye kadar hem Antep kazandı hem Konya. Böyle enteresan maça da böyle final olurdu.

Ben Daçka'da bazı yerli oyuncuların özellikle takımda tutulduğunu düşünüyorum.Mesela Hakan Sayılı ile Berke Atar.

Rotasyonada dahil edilip iyi sürede veriliyor fakat 0 katkı bile gelmiyor.Eksinin eksisi katkı veriyor iki oyuncuda.

Daçka'nın bu sezon Can'da dahil genel anlamda hem yerlilerini hemde kurdukları takımı beğenmiyorum.Doğuş'da düzen dışına çıktığında o övdüğümüz Doğuş olmaktan çıkıyor.