2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Ya Furkan bir bakıma haklı olabilirsin de, şu aldığımız ve konuşulan isimlere bakınca gelmesi bence mantıklı. TBSL' de 13 maçta 15.2 sayı, 6.2 blok ortalamasıyla oynamış, ortalama 22.7 dk süre alıp. Madem hedefsiz bir kadro kuruyoruz, 33 lük sakat Morgan yerine Petrusev' i almak daha cazipti. Ben, Kerry, Kravish gitti, nasıl olsa bütçemiz var daha iyilerini alırız derken, pota döven Floyd' la, yarı sahayı dönene kadar iki hücüm geçirten Morgan' ı aldık. Daha ne olsun.

Valla yerlileri bir kenara bırakırsak ben yabancı özelinde gidilen seçimlerden memnunum. Morgan KSK'deki gibi gelecekse 6. yabancı için gayet iyi tercih gibi duruyor ama ana plandaki yabancı seçimleri bana oldukça mantıklı geliyor. Bost'u tuttuğumuzu varsayıyorum. Ennis 1,5 numara için hem çok iyi savunmacı hem çok iyi skorer aynı zamanda ikincil top yönlendirici. Keza Floyd'u da Pana'ya geldiği dönemden beri takip ediyorum bence bizim için iyi bir oyuncu.

Sıkıntı şurda giden oyuncular öyle aman aman bir para almadığı için bütçede de öyle kayda değer bir artış olmayacak. Petrusev evet hücum tarafı çok kuvvetli ama bu adamla savunma yapabilmek imkansızdan daha öte bir şey. Öyle olmasaydı Ergin Ataman gibi hücum potansiyeli yüksek oyuncuları seven bir koç sezonun bir bölümünden itibaren tamamen kesik atmazdı. Artık savunma gücünü sadece adam adama savunmadaki başarı değil özellikle uzunların kısalar karşısında kalabilmesi belirliyor ki bence iyi bir Morgan ve Floyd switch savunmasına gayet uygun isimler.

Allerik freeman konuşuluyor geçen sene frutti extra bursasporda iyi işler yaptıktan sonra cska ya tranfer olmuştu cska moskovayla da sözlesmeşmesi bitti alırsak muhteşem bir transfer olur

Herkese Merhabalar,

İş yoğunluğu vs derken çok girip yazma fırsatım maalesef olmuyor. Ama tüm yazılanları ve görüşlerinizi sürekli takip etmekteyim. Forumun böyle saygın ve bilgili bir şekilde devam etmesini sağlayan herkese teşekkür ederim.

Dylan Ennis için sürekli izlediğim bir oyuncu olduğundan affınıza sığınarak çok teknik olmasa da bir kaç bilgi vermek isterim.

Set temposu yüksek ve enerjisini direk sahaya yansıtan bir oyuncu. Sürekli maçın içinde. Topsuz oyunda pek etkili değil. Genelde toplu olarak kendi pozisyonunu üreten ve potaya dripling yaparak bitirmeyi seven bir oyuncudur. Çizgi gerisinden ortalama bir şutu var. Gününde değilse maalesef çok zorluyor. Ama eğer günündeyse durdurulması gerçekten zor bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Burada kadro kimyası açısından Bost ile birlikte yüksek tempolu oyunlarda özellikle iç sahada seyirci ile birlikte güzel bir ikili olacaklarını düşünüyorum.

3 sezondur izlediğim bir oyuncu ve benim açımdan en sevdiğim özelliği fark ne olursa olsun maçı bırakmayan sürekli isyan eden bir yapısı var. Özellikle iç sahada geride olduğumuz maçlarda yaktığı ateş ile çok maç çevireceğimizi düşünüyorum.

Sayabileceğim tek eksi yönü gününde olmadığında çok basit atışları bile bitiremiyor ama halen zorlamaya devam ediyor. Ama burada koç faktörü devreye gireceğinden bize gelmesi durumunda bu durumunda en minimize edileceğini düşünüyorum

Herkese Merhabalar,

İş yoğunluğu vs derken çok girip yazma fırsatım maalesef olmuyor. Ama tüm yazılanları ve görüşlerinizi sürekli takip etmekteyim. Forumun böyle saygın ve bilgili bir şekilde devam etmesini sağlayan herkese teşekkür ederim.

Dylan Ennis için sürekli izlediğim bir oyuncu olduğundan affınıza sığınarak çok teknik olmasa da bir kaç bilgi vermek isterim.

Set temposu yüksek ve enerjisini direk sahaya yansıtan bir oyuncu. Sürekli maçın içinde. Topsuz oyunda pek etkili değil. Genelde toplu olarak kendi pozisyonunu üreten ve potaya dripling yaparak bitirmeyi seven bir oyuncudur. Çizgi gerisinden ortalama bir şutu var. Gününde değilse maalesef çok zorluyor. Ama eğer günündeyse durdurulması gerçekten zor bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Burada kadro kimyası açısından Bost ile birlikte yüksek tempolu oyunlarda özellikle iç sahada seyirci ile birlikte güzel bir ikili olacaklarını düşünüyorum.

3 sezondur izlediğim bir oyuncu ve benim açımdan en sevdiğim özelliği fark ne olursa olsun maçı bırakmayan sürekli isyan eden bir yapısı var. Özellikle iç sahada geride olduğumuz maçlarda yaktığı ateş ile çok maç çevireceğimizi düşünüyorum.

Sayabileceğim tek eksi yönü gününde olmadığında çok basit atışları bile bitiremiyor ama halen zorlamaya devam ediyor. Ama burada koç faktörü devreye gireceğinden bize gelmesi durumunda bu durumunda en minimize edileceğini düşünüyorum

Savunması, oyun görüşü/pasorlugu nasıl sizce

Savunması Melo ile kıyaslarsak daha iyi. Takım savunmasında sırıtmıyor. Hatta konsantrasyonu yüksek maçlarda top çalmaları ve top kaybına zorlamaları var. Bu yüzden geride olduğumuz maçlarda zone pres yada baskılı savunmalarda etkili olacaktır.

Oyun görüşü fena değil. Fakat belirttiğim gibi genelde kendisi birebir bitirmeyi seviyor. Asist yada oyunu açma değil de biraz daha kendisine pozisyon hazırlayıp bitiren bir oyuncu. Aslında Akoon Purcell 'e benzerlik gösteriyor ama ondan artı olarak potaya daha çok gidip faul alan ve bitiren bir oyuncu.

3 yada 3/4 değil miydi İtalyada oynayan Trento'da. Oysa fena oyuncu değildi diye hatırlıyorum combo guard farklı oyuncudan mı bahsediyoruz acaba karıştırmış olabilirim
Bende pozisyonu karistiyor olabilirim 3,5 oynuyorsa onada zaten ihtiyacimiz var.

Bence cok iyi olur iceriye saglam giren sert oyuncudur,Floyd ile etten duvar olurlar Döveriz sahada adamlari mecazi anlamda