2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Ben Fenerbahçe'ninde Marina'ninda kaptanı isteyeceğini düşünmüyorum.Kadın basketbolunun efsane oyuncularından birisi olsada artık 36 yaşında.Üstelik uzun süreli bir sakatlık yaşadı,sakatlık öncesi bile Botasta yüksek tempolarda zorlanıyordu.

Fenerbahçe gibi iyi bütçeye sahip bir takım istediği bütün yerli oyuncuları takıma katabilecekken kaptan için teklif yapmasi sırf gicikliktan olur.
Ne yazık ki bizim seviyemizde alınabilecek çok fazla yerli oyuncu alternatifi yok. 36 yaş kadın basketbolu için önemli bir yaş değil ayrıca Maljkovic'in de en çok istediği oyuncu şu anda. Kimse zaten Işıldan 30 dakika oynamasını beklemeyecek. İnşallah gelmeyi kabul eder.

Ne yazık ki bizim seviyemizde alınabilecek çok fazla yerli oyuncu alternatifi yok. 36 yaş kadın basketbolu için önemli bir yaş değil ayrıca Maljkovic'in de en çok istediği oyuncu şu anda. Kimse zaten Işıldan 30 dakika oynamasını beklemeyecek. İnşallah gelmeyi kabul eder.

Tabikide yüksek dakikalar beklemiyoruz,valla ben iyi bir bütçemiz olsa istemem kaptanı.Evet en başta Palau var 40 yaş üstü.Fakat ciddi ve uzun süreli sakatlık yaşadıktan sonra fiziksel ve mental olarak iyi bulmuyorum kaptanı.Hayirlisi olsun herkes için.

Fenerbahce İsil’i ister bu cok normal zamaninda bizde Birsel’i istedik.Hatta hakkinda burada bile o kadar yazilip cizilmesine ragmen Nevriye’yi getirdik ve en basarili gunlerimizde en iyi yerli oyuncumuz oldu.
Fb ister istemesine ama İsil icin Galatasarayli İsil olarak kalmak cok onemli.Profesyonelligin falan islemeyecegi sporcular bunlar.36 yasindan sonra Fenerbahce’ye giderek Galatasaray camiasindaki imajini zedeleyecegini sanmiyorum İsil’in.Hatta bu yaz bizim transfer edecegimizi de dusunuyorum İsil’i.

Işıl bu sene sakatlıktan yeni döndü ve az süre aldı. Gelecek sene çok daha iyi oynar ve 36 yaş onun gibi bir oyuncu için önemli birşey değil. Fenere giderse de oynadığı her maç da çift haneli asistleri çok rahat yapar ve takıma liderlik eder. İnşallah gitmez.

Açıkçası Marina'nın GS kariyeri vasat bile değildi. Quigley sayesinde gelen bir kupa dışında ciddi anlamda kulüp içinde problemli biriydi. FB bu kupayı er geç alacak bu ortamda ama (tabi alamama ihtimalleri de olmakla birlikte). Kötü bir seçim olarak görüyorum bu hamleyi.

Ayrılma sürecinin bize farklı aktarıldığını düşünmekle birlikte, oyun olarak pek ileri gidemedik kendisiyle. Tabi kadın basketbolu için önemli bir karakter ama oynattığı oyunu hiç beğenmemiştim bizdeki sürecinde.

Son düzenleme:
Çok şaşırdım Marina hocanın karşı yakaya gitmesine ama basketbol bunu kaldırıyor
sonuç itibariyle orda kendisinden pek bir şey beklemediğim gibi bu sene birçok hamle yapacağımız kanaatindeyim
yani yanlız kalmayacaklar

Her fırsatta Fenerbahçe'ye gönderme yapan, kadın basketbolun değil kulüp tarihinin en sembol 10 isminden biri olan, 3 kuruşa Galatasaray'ı tercih edecek birinin sayfalarca Fenerbahçe'ye transferi konuşulmuş ciddi ciddi.

Marina benim kadın basketbol tarihinde en sevdiğim koçtu. Oynattığı oyundan çok keyif alıyordum. Üzüldüm açıkçası gittiğine. Oynattığı oyunu da en iyi oynayabilecek isim de Alına. Başarılı olması çok muhtemel. Umarım hedeflerine ulaşamamaya devam ederler.

Bakalım Fenerbahçe'de ciddi değişimler olacak gibi. Piyasada ciddi yerli oyuncular olacak. Biz ne kadar öne çıkacağız onu merak ediyorum. Umarım yine hayal kırıklığı yaşamayız. Özellikle Tilbe'yi Fenerbahçe kapmaz. Hayırlısı bakalım.

Sevdiğim bir koç olan Marina Maljkovic'in orada başarılı olacağını düşünmüyorum. Işıl Alben'i çok istediği de doğru. Dümene onu oturtmak istiyor ki bu yıllardır o tarafın en büyük eksiği. Zamanında bizden aldığının üç katını teklif etmelerine rağmen bile gitmeyen kaptanın yine gideceğini düşünmüyorum.

Tilbe Şenyürek'in kariyeri boyunca bir daha Fenerbahçe forması giyeceğini düşünmüyorum. Büyük olaylar ve hayal kırıklığı ile ayrıldı oradan.

Zeynepgül Ene gibi artık uzatmaları oynayan ve takım ne halde umrunda bile olmayan bir yetkili varken de seçim olmadan transfere başlamamız imkansız görünüyor. Yine piyasada son kalanlarla, hedefsiz ve amaçsız bir takım kuracağız. Fazla ümidiniz olmasın. En azından Işıl Alben alınabilirse az da olsa yeni bir heyecanımız olur.

Saygılar.

Sevdiğim bir koç olan Marina Maljkovic'in orada başarılı olacağını düşünmüyorum. Işıl Alben'i çok istediği de doğru. Dümene onu oturtmak istiyor ki bu yıllardır o tarafın en büyük eksiği. Zamanında bizden aldığının üç katını teklif etmelerine rağmen bile gitmeyen kaptanın yine gideceğini düşünmüyorum.

Tilbe Şenyürek'in kariyeri boyunca bir daha Fenerbahçe forması giyeceğini düşünmüyorum. Büyük olaylar ve hayal kırıklığı ile ayrıldı oradan.

Zeynepgül Ene gibi artık uzatmaları oynayan ve takım ne halde umrunda bile olmayan bir yetkili varken de seçim olmadan transfere başlamamız imkansız görünüyor. Yine piyasada son kalanlarla, hedefsiz ve amaçsız bir takım kuracağız. Fazla ümidiniz olmasın. En azından Işıl Alben alınabilirse az da olsa yeni bir heyecanımız olur.

Saygılar.

Yazdıklarına kısmen katılıyorum. Bazı iş bilmezler yüzünden yine normal kadro kuramayız biz. Marina yı ben çok severdim. İyi oynatacak feneri ondan şüphem yok.

Çukurova seneye efsane bir kadro kuruyor çıkan haberlere göre. Jonquel Jones, Quigley, Vandersloot ile anlaştıkları yazılıyor. Şu üçlü 2 kişi eksik sahaya çıksa bile ligde final yapar. Asena ve Quanitra da kalıyor. Yerli kadrosunda biraz ekleme ihtiyaçları var gibiydi ve Pelin bence iyi bir hamle. Pelin'in gitmesine sevinenleri görüyorum ama onun yerine kimi getireceğiz? Biz gittikçe kötü duruma düşüyoruz her sene. Bu gidişle 2 seneye play-off dışında kalırız.

3 yabancıyı isteyenler neyi amacladilar acaba ? İmkanı olan takım 3 tane çok iyi yabanciyi alip 1 tanede oyuncu devsirebilirse ligde en kötü final oynar.

1-2 tane iyi diyeceğimiz yabanci eklemeleri ilede Avrupada iyi görüntü çizer.

Yani bütün takimlar kotu kadro kursa ve biz sampiyon olsak ben mesela hiç sevinmem.Sezon boyunca keyifsiz maclar izleyip,kötü oyuncular izleyip sonrasinda sampiyon biz olduk demeye yüzüm varmaz.

Basketbolda keske bizde ciddi yatırımlar yapsak,keske bizimde ardımızdan olumsuz konuşulsa.Yok Galatasaray şurdan destek aliyor,sponsoru bu vs şeklinde.Kotu kadro mucizesi beklemek yerine bunu tercih ederim.

Çukurova seneye efsane bir kadro kuruyor çıkan haberlere göre. Jonquel Jones, Quigley, Vandersloot ile anlaştıkları yazılıyor. Şu üçlü 2 kişi eksik sahaya çıksa bile ligde final yapar. Asena ve Quanitra da kalıyor. Yerli kadrosunda biraz ekleme ihtiyaçları var gibiydi ve Pelin bence iyi bir hamle. Pelin'in gitmesine sevinenleri görüyorum ama onun yerine kimi getireceğiz? Biz gittikçe kötü duruma düşüyoruz her sene. Bu gidişle 2 seneye play-off dışında kalırız.
Yalan.

Gelecek sezon icin nasil bir yapilanma olacak,butce ne olacak,sponsor olacak mi sorulari bir yana biz yine de burada gonlumuzden gecenleri yazacagiz ve umarim da gerceklesecek.Sonucta erkek basketbolda da gecen sezon bittiginde karanlik bir tablo vardi ama dogru bir yapilanmayla geldigimiz nokta ortada.
Sevenleri vardir bu konuda lafim yok,karakterine de lafim yok ama Efe Guven bence yetersiz bir koc.Oncelikle orada bir degisiklige gitmemiz sart.Aklima gelen ilk isimse kadin basketbolun efsanesi,Euroleague sampiyonu Ekrem Memnun.
Koc isinden sonra en azindan 2 3 tane direkt katki verecek yerli cozebilirsek cok iyi olacak.İsil kesinlikle geri donmeli.Sadece oyun olarak degil saha ici lideri olarak bu kulubun efsanesi İsil Alben’e ihtiyacimiz var.
Yabanci transferi konusunda cok ahkam kesecek durumda degilim cunku cok takip edemedim birkac yildir.Sadece ligimizde oynayan Mcbride,Fagbenle gibi oyunculari cok begeniyorum.Bu seviye yabancilar getirip maaslari da duzgun odersek kadin basketbolunun o eski guzel gunlerine doneriz :)

Bence artık gidilecek yol belli. Biz bundan sonra hiçbir zaman şampiyon olacak bir kadro kuramayacağız. Doğru düzgün bir sponsor da bulamayacağız. O zaman gerçekten sadece lafta kalan altyapıya yönelmenin vakti geldi. Hiçbir hedefi olmayan bir takım yarattığın zaman yaptığın yatırım da boşa gitmiş oluyor. En azından boşa masraf yapmaz ve play-off için mücadele ederiz. Altyapımız da gayet iyi. Oyuncularımız süre buldukça da katkıları artacaktır.

Meltem dönüyor. Sude, Arifecan, Mısra, Miray, Eda ile yola devam edilip yanlarına sadece Işıl'ı getirip wnba'de yeni draft edilmiş ya da 2. yılını geçiren 3 oyuncu ile de harmanlayacaksın. 7.-8. sıradan play-off yapar bu takım da.