2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Yabanci siniri esnek iken en iyi yerli oyunculari getirebiliyorduk. Çunku fenerde sure bulamiyorlardi. Bu yuzden tilbe, melis gibi oyuncular rahatlikla geliyorlardi. Ancak sinirin gelmesiyle fener ve cbk da en iyi yerli oyunculara yonelmek durumunda kaldi.

Biz de haliyle fb ve cbk tarafindan tercih edilmeyen yerlilere yoneliyoruz. Su piyasada manolya, ayse, gizem basaran, ilknur, özge kavurmacioglu ve elif bayramdan daha iyisini getirebileceklerini sanmiyorum. Hatta burada burun kivrilan cogu yerliyi bile alabileceklerini sanmiyorum

Kadın basketbolunda yazılı olmayan kuraldır. Haziran ayının ortalarına kadar gerekli transferleri yapmazsan piyasada geriye kalan oyuncuları transfer etmen sana BAŞARI getirmez. Koç Alper hoca olacaksa hemen piyasadaki kaliteli oyuncular transfer edilmeli;koç farklı bir isim olacaksa hemen yeni koçun kim olduğu açıklanıp,transferler acilen yapılmalı.
Mesela fb 1 oyuncu haricinde tüm transferlerini bitirmiş,seçimden sonra açıklanacakmış. ÇBK Mersin'in de 1-2 oyuncu hariç kadrosu şekillenmeye başlamış diye duydum.
Acilen kadro planlaması konusunda aksiyon almamız gerekiyor.
Ben kulübe yakın olmadığım için sadece buradan yazabiliyorum. Forumda kulübe yakın olan biri varsa lütfen şube sorumlularına bu konuyu aktarsın. Göz göre göre bir sezon daha çöpe gitmesin.

Büşra Akbaş ile sözleşme yenilenmiş haberleri var. Ayşe Cora yi beğenmeyenlere duyurulur. Bu arada Işıl Alben ile de devam edilecek yüksek ihtimalle. Azure belli değil. Diğer tüm yabancılar ile yollar ayrıldı deniyor.

4+0 olursa muhtemelen 2 Avrupalı+2 kıta dışı kuralı olur diye düşünüyorum.

Guard oyuncularımız kesinlikle kıta dışı yani Amerikalı olmalı bence. Uzun rotasyonuna ise 2 Avrupalı oyuncu bulmak kolay.

Aslında yabancı kuralının 3+0 olması bizim için hem bu sene hem gelecek sene daha avantajlı çünkü elimizde McCowan var. Ama 4+0 kuralı geliyormuş. Bu durumda kaliteli yabancı oyuncu transfer etmek elzem hale gelmiştir. Bütçe konusunda bilgim yok ama bu sene WNBA'de oynayacak yeni draft olmuş çok iyi oyuncular var. Mesela Sopron'un transfer ettiği Diamond Miller. Bu tip genç oyunculara da yönetebiliriz bence.

4+0 olursa muhtemelen 2 Avrupalı+2 kıta dışı kuralı olur diye düşünüyorum.

Guard oyuncularımız kesinlikle kıta dışı yani Amerikalı olmalı bence. Uzun rotasyonuna ise 2 Avrupalı oyuncu bulmak kolay.

Aslında yabancı kuralının 3+0 olması bizim için hem bu sene hem gelecek sene daha avantajlı çünkü elimizde McCowan var. Ama 4+0 kuralı geliyormuş. Bu durumda kaliteli yabancı oyuncu transfer etmek elzem hale gelmiştir. Bütçe konusunda bilgim yok ama bu sene WNBA'de oynayacak yeni draft olmuş çok iyi oyuncular var. Mesela Sopron'un transfer ettiği Diamond Miller. Bu tip genç oyunculara da yönetebiliriz bence.
Alper ile genç oyuncular baya geliştirir zaten kendilerini 😁😁

Biraz kafası çalışan oyuncu bu koç ile çalışmaz.

Aslında David Gaspar Sopron'daki misyonunu tamamladı. Düşük bütçe ile çok başarılı olan bir koç. Ben şube yönetimi yerinde olsam hemen Gaspar'ı getiririm. Ama bütçe konusunda bilgim olmadığı için net bir yorum da yapamıyorum.

Işıl yürüyerek basketbol oynasa bile bırakana kadar bu takımda kalacak kredisi vardır. Bazı akıllılar istiyor diye de bir yere gitmez. Bırakacağı zamanı da en iyi kendisi bilir.
Adamlar Olcay Çakır vasatına Lebron James muamelesi yapıyor bizde ise bazıları her fırsatta Işıl gitsin diyor. Işıl burada başardıklarını karşı tarafta yapsaydı heykelini dikerlerdi.

Adamlar Olcay Çakır vasatına Lebron James muamelesi yapıyor bizde ise bazıları her fırsatta Işıl gitsin diyor. Işıl burada başardıklarını karşı tarafta yapsaydı heykelini dikerlerdi.

Hocam olcay cakira emin ol fenerliler de lebron muamelesi yapmiyor. Sadece 1.83 boyuyla bir oyun kurucuya gore iyi bir fizigi var ve bu avantajini kullanarak is yapiyor hepsi bu. Oyle olmasa gitmesine goz yummazlardi.

Biz de vasat degil birazcik iyi kadro kursak en basta 37 yasina gelmis isil, "benim artik miadim doldu" deyip kendisi birakirdi. Ama su an hakli olarak "benim en bitik halim bu takimda oynar" diyordur.

Ayrica david gaspar konusuna da pek katilmiyorum. Bernadett hatar sakatlik yasamasa ve vanderslootu kadroda tutabilselerdi sopron bu sezon da feneri yenip sampiyon olabilirdi. Bence onumuzdeki yil yine iddiali olacaklari icin adami birakmayacaklardir. Griner'dan sonra hatar'a muadil olabilecek uzun kalmadi avrupada

Işıl ne başarmış mı?
galatasaray kadın Basketbolunun 2.yükseliş döneminin ve Avrupa şampiyonlukları kazanan takımın kaptanı genç basketbolseverlerin sembolü
Fazla bi şey başarmamış