24 # Alican Güney

Alican Güney Galatasaray Cafe Crown'da

2008 - 2009 sezonu hazırlıklarını sürdüren Galatasaray Cafe Crown, Alican Güney'i transfer etti. Fenerbahçe Ülker altyapısında yetişen 19 yaşındaki oyuncu, geçen sezon A Takım'a kadar yükselmiş ve 26 Nisan 2008'deki Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi maçında ilk Beko Basketbol Ligi tecrübesini yaşamıştı.

Avrupa Şampiyonu olan Yıldız Milli Takım'da ve bu sene Avrupa 4.'sü olan Ümit Milli Takım'da da forma giyen 1.94'lük oyuncu, hem guard hem de kısa forvet olarak görev yapabiliyor.

Bugün Galatasaray Cafe Crown'ın Ankara kampına katılan Alican Güney, Türk Telekom'la yaptığımız hazırlık maçında kısa bir süre forma giyme şansı buldu.

Alican Güney
Doğum Tarihi: 25 Şubat 1989
Boy: 1.94
Pozisyon: Guard / Kısa Forvet

Re: Alican Güney Galatasaray Cafe Crown'da

Neden bu konuyu actın ki ? Zaten herkes biliyor :)

Bugün Teo nun oynadığı oyun aldığı süre Alicana örnek olmalı.Teo çalıştı formayı kaptı süre alıyor sayı atıyor kendini gösteriyor.

Alicanda Teo gibi çalışıp forma için mücadele ederse mutlaka formayı kapacaktır.Murat hoca da bunun mesajını verdi umarım akıllı çocukturda heba olup gitmez.Hoşgeldin Alican.

Saadet Unal' Alıntı:
bu transfer gereksiz diye düşünüyorum
yani gelecek vadetse fb bırakmazdı heralde.

Bence öyle düşünmemen gerekir.Fenerbahçe belki de draftlarda Türk basketbol tarihinin en üst sıralarında seçilecek olan Enes Kanter'i de kaybetmek üzere ve her gün tvlerinde gitmemesi için çırpınıyorlar.

Alp Erdem' Alıntı:
[quote="Saadet Unal":1mvwfwiv]bu transfer gereksiz diye düşünüyorum
yani gelecek vadetse fb bırakmazdı heralde.

Bence öyle düşünmemen gerekir.Fenerbahçe belki de draftlarda Türk basketbol tarihinin en üst sıralarında seçilecek olan Enes Kanter'i de kaybetmek üzere ve her gün tvlerinde gitmemesi için çırpınıyorlar.[/quote:1mvwfwiv]

umarım öyledir Sonuçta ben yanılırsam Galatasarayımız kazanacak :atki :atki

Bende Alican'ı oyunda görmeyi daha çok isterim. :)

Kendisini geliştirmek için çok çalısması lazım. Allah korusun sonu İsmet'inki gibi olmasın çok yazık olur valla.

İstanbul Cup'ta kendisini izleyemedim ama geçen sezon süre aldığı zaman iyiydi.Süper oyun tarzı yok.Ama genç bir oyuncu çalışırsa,hırslanırsa yerli as ve yabancı aslarımızdan arta kalan zamanlarda süre verilirse üzerine düşeni yapacaktır diye düşünüyorum...
Çok sempatik ve iyi bir kişiliği var.Ama yine de Saadet'in ricasıyla foto çekilmek istediğimi belirtirken bile çok kem küm ettim karşısında..Umarım yeterince komik olmamışımdır:)

Aslı Neferoğlu' Alıntı:
İstanbul Cup'ta kendisini izleyemedim ama geçen sezon süre aldığı zaman iyiydi.Süper oyun tarzı yok.Ama genç bir oyuncu çalışırsa,hırslanırsa yerli as ve yabancı aslarımızdan arta kalan zamanlarda süre verilirse üzerine düşeni yapacaktır diye düşünüyorum...
Çok sempatik ve iyi bir kişiliği var.Ama yine de Saadet'in ricasıyla foto çekilmek istediğimi belirtirken bile çok kem küm ettim karşısında..Umarım yeterince komik olmamışımdır:)

Yok tatlım ne olacak Alican gibi şeker birinin yanında konuşamaman çok normal:p Ben bu Alican'ı çok sevdim.. :) Mersin maçında yanına gittiğim de referans olarak seni göstereceğim Aslı ona göre :p Bu arada beni kırmayıp Fotoğraf çekindiğin için çok teşekkür ederim..

Saadet Unal' Alıntı:
Yok tatlım ne olacak Alican gibi şeker birinin yanında konuşamaman çok normal:p Ben bu Alican'ı çok sevdim.. :) Mersin maçında yanına gittiğim de referans olarak seni göstereceğim Aslı ona göre :p Bu arada beni kırmayıp Fotoğraf çekindiğin için çok teşekkür ederim..

Rica ederim canım ne demek büyük bir zevkti bir de konuşabilseydim:)
Şimdi Alican'ı takıma aldığımızdaki ilk yorumuna baktım da:D senin fikrini değiştiren öge ne oldu merak ettim doğrusu:)Mersin'e daha çok var:)

4263.jpg

17.Eylül'deki Erdemir-GALATASARAY C.C maçı sonrası rica üzerine Alican'la çekilen bir karecik ;) Kes-kırp biraz küçüldü.Kötü çekimdi elimden geldiğince düzeltmeye çalıştım beğenmesi gereken kişi beğenmiştir umarım:)(Saadet :roll: )

Alican'dan bu sene çok umutluyum geçen sezon 2.devre verilen şansları iyi değerlendirdi. İnşallah bu sene üstüne koyarak takıma katkı sağlar İsmet gibi
kaybolup gitmesin.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Alican'dan bu sene çok umutluyum geçen sezon 2.devre verilen şansları iyi değerlendirdi. İnşallah bu sene üstüne koyarak takıma katkı sağlar İsmet gibi
kaybolup gitmesin.

JAsa,D-WAs,Evren,Can,Murat,Tufan ve Caner'in 7 kişilik kısa rotasyonunu oluşturacağını düşünürsek normal şartlarda (sakatlık ceza olmazsa) maç kadrosunda göremeyeceğiz kendisini bu sezon .

en çok sana acıyorum be alican bu yıl hiç süre alamayacak olsanda gerçekten çok ama çok yeteneklisin gençlere önem veriyoruz diyip kendini kandıranlara selam olsun .

Valla Alican'ın durumu beni çok üzüyor.. Eğer kadroda düşünülmüyorsa kiralık verilsin.. Yazık çocuğa.. Hele de önümüzde İsmet örneği varken..