24 # Alican Güney

Tugay Aktepe' Alıntı:
Murat Kaya onun yaşındayken ligin sayı kralıydı. Bilmem anlatabildim mi...
bu oyuncuyuda şuanda büyük kolej gibi takıma ver buda olur bilmem anlatabildim mi ? şuanda murat kaya napıyor merak ediyorum 4yıldır bizde ?

Alican alt seviyelerde de çok skorer olmadı ki. Mesela Teoman Örge öyleydi ama Alican değil. Alican diyelim Bornova'da 10 sayı ortalama yapsın, yatsın kalksın dua etsin.

bu benim şahsi görüşüm alicanın basketbolunu beğeniyorum dış şutu çok olmasada basketbolu bilerek oynuyor murat kayanın ilk geldiği yıllarda 10da 2 3lük yüzdeleride gördük bu adama o kadar süre verilsin 10tane şut atsın en azından 3tanesini atar ama hazırlık maçlarında bile 1dk süre alabilen bir adamdan ne beklenirki ?

Geçen yıl Koray Hoca mola almış oyunculara taktik veriyor. Biz de bench arkasındayız. Oyuncuların bakması gereken yerin taktik tahtası olduğunu sanıyordum ben ama Alican öyle demedi. Alican'a tribünleri izlemek daha cazip geldi sanırım... O günden beri Alican hakkında bütün düşüncelerim negatif bir hal aldı. Mucize olmazsa da değişmez düşüncelerim.

bir adam düşünün maçın en rahat kısımlarında bile oyuna dahi giremezken en kritik dakikalarında son dakikalarında nasıl konsantre olup baksınki o tahtaya yada baksa ne işe yarayacak bunu nasıl anlatacaksın o çocuğa güvenmeyip şans vermezsen ?

Onur Karakuzu' Alıntı:
bir adam düşünün maçın en rahat kısımlarında bile oyuna dahi giremezken en kritik dakikalarında son dakikalarında nasıl konsantre olup baksınki o tahtaya yada baksa ne işe yarayacak bunu nasıl anlatacaksın o çocuğa güvenmeyip şans vermezsen ?

O tahtaya Hüseyin'den, Cüneyt'ten önce bakması gereken kişidir o benim fikrimce. Hatta bu fırsat kolay kolay ele geçmez. Çok biliyorsa o ayrı tabi bakmaya gerek duymamıştır...

Bu kafayla iyi bir basketbolcu olamaz. Memur hesabı sabah antremana olursa haftasonu maça hayatını sürdürür gider. Çünkü gelecek için azmi,hırsı yok.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Geçen yıl Koray Hoca mola almış oyunculara taktik veriyor. Biz de bench arkasındayız. Oyuncuların bakması gereken yerin taktik tahtası olduğunu sanıyordum ben ama Alican öyle demedi. Alican'a tribünleri izlemek daha cazip geldi sanırım... O günden beri Alican hakkında bütün düşüncelerim negatif bir hal aldı. Mucize olmazsa da değişmez düşüncelerim.
Barış Güney'in kardeşi sanırım kendisi barış güney fb'de oynarken bana çok antipatik gelirdi şimdi silinip gitti alican'ında çok büyük bir oyuncu olamayacağı belli.

Alican şutlarını geliştirirse , sağlığına dikkat ederse ve kafayı basketbola verirse büyük oyuncu olmaz ama vasatın üstünde oyuncu olur diye düşünüyorum.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Murat Kaya onun yaşındayken ligin sayı kralıydı. Bilmem anlatabildim mi...

Neye göre kıyaslıyorsun bu oyuncuları Tugay ? Alican da 2-3 maç Murat'ın o zamanlar aldığı süreler kadar süre alsın o zaman konuşuruz bunları... Ayrıca kimse Alican'dan sayı kralı olmasını beklemiyor. Geçen sene süre aldığı maçlarda olumlu işler yaptı Alican. Ben de çok büyük oyuncu olduğunu iddaa etmiyorum ama vasatın üstün de bana göre.

Akçakoca Poyraz - Tenis Eskirim Dağcilik maçında TED forması altında çıktığı ilk maçta 23 dak. 6sayı(3/5 2sa, 0/1 3sa,),1HR, 4SR, 1AS, 4TÇ, 2TK, 4F Oynamış. TED bu sezon 6 maç sonunda ilk galibiyetini aldı.