26 Mayıs 2018'de seçilecek Galatasaray yönetiminin tarihi sorumluluğu!

Hayırlı olsun Mustafa Cengiz başkana, inşallah düzgün bir sponsor bulur yoksa basketbol da sponsorsuz işimiz zor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mustafa Cengiz'e ve yönetimine tebrikler, önemli bir başarıya imza attılar. Şu şartlarda yeniden seçilmek hiç de kolay değildi. Lütfen basketbol şubemizi "üvey evlat" konumuna düşürmeyin. Tek dileğim budur.

Galatasaray bir "spor" kulübü. Tarihimiz, çeşitli spor dallarına öncülük hikayeleriyle dolu. Basketbolda da (tarihi öncü misyonumuz gereği) "fetret devri" sonrası bir "diriliş"i hayata geçirdik son 9-10 yılda. Bu noktada yönetime düşen en önemli görev, geçen yaz yapılan yanlışlardan ders çıkarıp Oktay Mahmuti'ye en azından 3-4 milyon dolarlık transfer bütçesi vermek. Banvit'in yıllardır doğru hamlelerle neler başardığını görüyoruz. Başarı için illa sonu bol sıfırlı bütçeler şart değil. Ancak, doğru takım kimyasından sonra ödeme disiplini ve huzur çok çok önemli. Bu sayede taraftar "işin içine" girebilir ve eşsiz desteğiyle rüzgârı tamamen lehimize çevirir. Coachu tatmin edecek asgari bütçe ve ödeme disiplini en belirleyici nokta...

En kısa zamanda Oktay Mahmuti (ve hakeza Maljkovic) ile bütçe konusunun görüşülüp transfer çalışmalarına başlanması dileğiyle. Elimizi çabuk tutmalıyız.

Son düzenleme:
Size ve ekibinize başarılar dilerim başkan. Umarım futbol dışındaki branşlara da gerekli ilgi ve alakayı gösterirsiniz. Size güveniyoruz bu konuda taraftar arkanızda. Tebrikler Başkan Mustafa Cengiz.

Futbolun geliri çok olduğu gibi gideri de çok. Basketbol ise geliri az ama gideri de daha az. Futboldaki başarı basket şubesini ilgilendirmez, her branşta doğru planlama ile başarıya ulaşabilecek hamleleri yaparlar umarım.

Biz senin istediğini yaptık Mustafa bey, umarım sen de bu taraftarın istediğini yaparsın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Düzgün sponsor bulabilmek için öncelikle kurmak istediğiniz yapıya sponsorları inandırmanız gerekiyor. Bu nedenle bilgisizce cahilce konuşan yöneticilerin acilen şubeden uzak tutulması gerekiyor. 1-2 sene içinde yerli gençleri yetiştirip büyük başarılar gibi saçma sapan lafları edenleri bir daha konuşturmasınlar. Koç olarak mücadeleden asla kaçmayan çok kaliteli bir insan var, başına da düzgün bir yönetici koyup gelecek yılki mücadelemizle sonraki yıllar için sponsorlara umut ve potansiyel başarı vaad etmeliyiz. O zaman 3 milyonluk değil daha büyük sponsorluklar bizimle olmak isteyeceklerdir.

Birinci şart sponsor ismini duyurmak isteyen ortaktır. Şirketlerden paranı ve ismini ver ben parayı kafama göre harcarım sen karışmazsın diye gelen bir teklife olumlu cevap bekleyemezsiniz.

Forumda da daha önce tartışmıştık ama tekrar belirtmek istiyorum. Ali Koç bugün konuşurken Mustafa Koç ile birlikte yönetim kurulundaki bir üyenin daha önce GS üyesi olduğundan bahsetti. Üyelik nedenlerini ise GS tesislerini kullanmak olarak açıkladı. Bizim kulüpte şahsen kongre üyelerin önemli bir kısmının GS'lı olduğunu düşünmüyordum, hala aynı fikirdeyim ve bu tür itiraflarda bunun kanıtı maalesef. Demekki Sicil Kurulu yalan söylüyor bize. Kimdir bu kongre üyeleri? GS'la alakaları ne? Bu sorunun cevabını bulmadıkça bizde sorunlar bitmez. Çok Dursun Özbek'ler, Bülent Tulun'lar görürüz daha. Galatasaray, taraftarınındır, bir kısım çıkar gruplarının değil.

Forumda da daha önce tartışmıştık ama tekrar belirtmek istiyorum. Ali Koç bugün konuşurken Mustafa Koç ile birlikte yönetim kurulundaki bir üyenin daha önce GS üyesi olduğundan bahsetti. Üyelik nedenlerini ise GS tesislerini kullanmak olarak açıkladı. Bizim kulüpte şahsen kongre üyelerin önemli bir kısmının GS'lı olduğunu düşünmüyordum, hala aynı fikirdeyim ve bu tür itiraflarda bunun kanıtı maalesef. Demekki Sicil Kurulu yalan söylüyor bize. Kimdir bu kongre üyeleri? GS'la alakaları ne? Bu sorunun cevabını bulmadıkça bizde sorunlar bitmez. Çok Dursun Özbek'ler, Bülent Tulun'lar görürüz daha. Galatasaray, taraftarınındır, bir kısım çıkar gruplarının değil.

Bunu bilmeyen yok ki.. Bizim kulüpte üye olmak için birinci öncelik Galatasaray lisesi mezunu olmak, Galatasaraylı olmak değil.

Mevcut yönetimin en zayıf noktası basketbol şubesi olabilir. Halen somut tek bir hamle göremedik. 25 Ocak'tan beri transfer yasağımız devam ediyor ve kalkacak gibi gözükmüyor. Oktay Mahmuti haricinde şubede hareket yok sonumuz hayrolsun.

Bu kafa yapısında gittiğimiz sürece daha çok transfer yasakları alır, bütçeleri düşürürüz!! Ozan Korkutun listesine dem vurdum defalarca sebebi de işlevsel olmalarıydı..Basketbol yapısındaki tek bir isim bile bizim basketbolumuzun çehresini değiştirebilirdi..bkz.Naci Cansun

Diğer branşlar için de önemli isimlerimiz vardı camia içinden ama başkan yine yanaşmadı, sebebini bilmiyorum..Voleybolda mesela Ali Yüce ismi olmalıydı hakkının yendiğini düşünüyorum..Yine ekonomide bizi UEFA'da savunan Mete İkiz ve Burak Altınbaşak gibi isimler olmalıydı diye düşünüyorum..

Cengiz başkanın diğer listelerde de olsa bu isimleri kadrosuna alması gerekir..Listeleri seçimde birleştirmediniz bari şimdi birleşilsin ve Galatasaray'a fayda sağlayacak projeler üretilsin..Ne yazık ki başkanın sadece futbol için Albayrak'ı yönetime alarak başarılı olma şansı az..

Sadece futbol açısından bakarsak zaten işi kolay Terim var ama bir spor kulübünün başkanı iseniz diğer branşlarda da atılımlar yapmanız lazım..Ciddi anlamda listesi zayıf ve iş bilen insanlar pek yok!! Bu taraftar görevini yaptı başkanım sıra sizde lütfen gerekli yerlere işi bilen insanları getirin..

Son düzenleme: