A Milli Erkek Basketbol Takımı

Eurolig şampiyonluğu gelmezse birliktelik bitebilir düşüncesi çok ağır ve fazla olmuş bence. Eurolig şampiyonluğu; dünyanın en iyi takımı da olsan 2 kere ardarda alınabilecek bir şey değil ki. Tam tersine 2 sene daha şampiyon olmasa bile devam etme kredisi var uzun yıllar Ergin Ataman'ın.
Ayrıca Milli Takım çalıştırmak basketbolda çok mühim değil ki iş yoğunluğu açısından.
Hızlıca yazdım geçtim tam olarak düşüncem öyle değil. Biraz detaylandırmak gerekirse iki takımı beraber uzun süre çalıştırmayacağını düşünüyorum.
Final ya da Final 4 olursa bence de görevine devam edecek kredisi var. Final 4 olmazsa bence görevden ayrılır. Sözün özü aslında şu işler iyi giderse sorun olmaz ama işler kötü gittiğinde iki takım çalıştırması göze batacaktır.

Ayrıca şunu da söylemem lazım benim düşüncem iki sene üst üste şampiyon olamazsa görevden ayrılsın DEĞİL. Tabi ki kolay iş değil olmama ihtimali de var ama olası bir başarısızlıkta bazı sorunlar daha görünür olacaktır.

O iş biraz kaybediş şekline bağlı. Pek bir varlık gösteremeden F4 yapamazlarsa, bir ihtimal. Ki ben o şekilde bile hala yolların ayrılacağına ihtimal vermiyorum. Çünkü adam geldiğinden beri 3 senedir almadığı kupa bırakmadı içeride dışarıda. Resmen hedef takım oldu Efes. Birçok rekoru alt üst ettiler. Zaten Efes kendi ayağına sıkar öyle yaparsa. Bu sistemi Ataman kurdu ve meyvelerini hala yiyorlar. Ataman için de Efes'de çalışmak en rahat ve başarılı olacağı yer. Zaten bunu yıllar önce de biz söylemiştik burada. Nitekim neticelerini de topladı.
Milli Takım olayı da dediğim gibi; basketbolda çok önemli ya da süre alan bir iş olmuyor ikisine birden koç olmak.

Zamaninda iki takim calistiramaz bahanesi ile ataman nefreti kazanmisti.
Boyle bir meydan okuma firsati gelirse hoca kacirmaz, zaten kacirmasin.
Efes seneye kadroya dokunus yapar sanki ama hoca konusu riskli olur.

Larkin Furkan Cedi Alperen Omer Faruk
Dogus Ö. Melih Onuralp Sadik Sertac
Bugrahan Metecan
İlk 5 harika,rotasyon zayif bana gore.
Ama Ergin Ataman bu takimla baya is yapar bence.

IMG_20220530_161220.jpg

25 kişilik aday kadro açıklandı.

Larkin-Buğra-Doğuş
Şehmus-Onuralp
Cedi-Furkan
Alperen-Sadık-Metecan
Sertaç-Ömer Faruk

Muhtemelen böyle bir asıl kadro olacaktır...

İlk yarıyı çift hanelerde önde kapattık İngiltere deplasmanında. İngilizler 5 dk dayanamadı Larkin'e ; Eurolig'in 3 yıldır sinirleri laçka.
Kadro güzel. Her işi yapan oyuncu var muhakkak. Enerjisi de iyi bir kadro ve genç. Cedi , Furkan gibi isimler niye yok sebebini bilmiyorum şahsen. Tabii rakip de Britanya olduğu için çok fikir sahibi olamıyoruz parkedeki oyunla ilgili. Olaseni'nin karşısında sabit dursan yetecek ve yetiyor da; ama ısrarla adama beleş sayılar attırdık.

Onuralp ile Buğrahan başka seviye. Buğrahan'ı keşke son dakikada kaptırmasaydık çok daha umutlu bakardım bu sezona bizim açımızdan. Onuralp de oyunun her ayrıntısında var. Parkede her şeyi yapabiliyor. Son yıllarda ligimizde böyle bir yerli oyuncu görmemiştim.

İlk yarıyı çift hanelerde önde kapattık İngiltere deplasmanında. İngilizler 5 dk dayanamadı Larkin'e ; Eurolig'in 3 yıldır sinirleri laçka.
Kadro güzel. Her işi yapan oyuncu var muhakkak. Enerjisi de iyi bir kadro ve genç. Cedi , Furkan gibi isimler niye yok sebebini bilmiyorum şahsen. Tabii rakip de Britanya olduğu için çok fikir sahibi olamıyoruz parkedeki oyunla ilgili. Olaseni'nin karşısında sabit dursan yetecek ve yetiyor da; ama ısrarla adama beleş sayılar attırdık.
Fiba ile NBA arasındaki anlaşma nedeniyle kulüpleri Ağustos atına kadar maç izni vermemiş Cedi ve Furkan için.
Ömer Faruk Yurtsever için Miami izin vermiş.

Williams dün çok fena poster yaptı Ömer'i , hem de ters eliyle zor açıdan. Ömer çok ağır kalıyor pota altında. Sertaç da aynı ritimde olunca pota altımızın manevra alanı çok sınırlanıyor. Şehmus, Onuralp gibi hareketli ve atletik kısalar olduğu için çok sırıtmadı dün ribauntlarımız. Özellikle rakip de Britanya olunca görmezden gelindi ama daha ciddi rakiplerde bu dezavantaj sırıtır. Alperen kalıyor geriye orayı toparlayacak. Onun da ayakları çok hızlı değil ama takip edebildiğim kadarıyla.