Ceyhun Hocaya Sorular & Eleştiriler

Önder Ç.

0
Yönetici
Buyrun bekliyoruz.

Özellikle aramızdaki sabırsız ve bir an önce Ceyhun hocanın görevi bırakmasını isteyen insanlardan. Sorun bakalım engin basketbol bilginizle.

Takıma transfer yapılacak mı? Tamika gelecek mi? Şu an takım oyunu oynayamamızın sebebi kendisine göre nedir acaba? Ayrıca GALATASARAY'ın başında uzun süre kalmasını istiyoruz. Şimdiden teşekkürler.

Deplasmanlarda neden bu kadar başarısız oluyoruz?Avrupada hedefimiz nedir?Transfer düşünülüyor mu?Yerlilerin performansından memnun mu?

Ligde hedef şampiyonluk mu,yoksa final oynamak yeterli mi?Şu an hücumda Fowles ve Augustus'a endeksli,diğer oyuncuların savunmaya katkı verdiği bir basketbol oynuyoruz.Galatasaray'da yıllardır özellikle yerli oyuncular işin hücum kısmında hiç gözükmüyorlar.Bu durum neden bir türlü değiştirilemiyor?Sadece savunmayla fenerbahçe gibi hemen bütün oyuncularının çok iyi şutör olduğu bir takımı geçebilirmiyiz,yoksa takımın bu bölgesini geliştirmek için ne gibi düşünceleri(transfer ya da kadro içindeki ekstra oyuncu katkısı gibi) var?

Sert girmiş Önder abi ama yerinde bir çıkış bu. Bu yıl çok gereksiz eleştiriler ve çizgisini aşan laflar edildi. Ancak konu açıldıktan sonra sadece 2 kişi yazmış, bu da ayrı bir saçmalık.

Benim bir kaç sorum var ;

1- Yabancı transferlerinde doğru tercih yaptığını düşünüyor mu hocamız ? Sylvia ve Seimone isimleri ortadadır ancak Doneeka - Gintare - sakatlanana kadar Monique isimleri takıma gerekli katkıyı verebildi mi ? Buradan ilerlersek, malum Ocak ayına geldik ve tek atış şansımız var. En son röp.'ında 3 numarada eksik kaldığımızı vurgulamış hocamız. Buraya mı yoksa farklı bir yere mi takviye yapacağız?

2- Yıllardır kalıplaşmış yerli rotasyonunda önemli değişikliklere gittik hocamızın da katkılarıyla. Ceyda Kozluca - Gülşah Gümüşay - Melek Bilge - Nihan Anaz dörtlüsünden Melek Bilge'yi fazla görme şansı yakalayamadık. Kendisinde bir sorun var mı, en doğru bilgi ilk ağızdan gelecektir. Diğer üç isimin bu sene yerli rotasyonunda önemli işlere imza attığını düşünmüyorum. Hocamızın yeni katılan oyuncular üzerinden yerli rotasyonundan aldığı verimi nasıl değerlendirecek?

3 - Evimizde hiç bir maçı kaybetmedik bu önemli bir done. Ancak deplasmanlarda ki tablomuz ortada. Deplasmanlarda ki oluşan bu görüntümüzün sebepleri nelerdir? Takımın deplasmanlarda yeteri kadar mücadele ettiğini düşünüyor mu? Ayrıca üst üste gelen mağlubiyetlerin ardından oyuncularımız üzerinden konsantrasyon kaybının oluştuğunu gözlemledi mi hocamız? Özellikle deplasmanların ardındaki iç saha maçlarımızda oyuncularımızın hallerinden bu eksiklik fazlasıyla anlaşılıyor.

4- Bu sene başladığı Galatasaray kariyerinde hedefi nedir? Her sene değiştirilen teknik ve oyuncu kadrosunun dezavantajlarını bilen bizler Ceyhun Yıldızoğlu isminin arkasındayız ancak koçumuz ilerleyen dönemlerde yaşanacak mağlubiyetlerin ardından kulübümüzde kalacağına inanıyor mu?

Şimdilik sorularım bunlar, aklıma daha başka şeyler gelirse de yazarım.

Bu takımı hücumda herhangi bir seti uygulayabilirken görecekmiyiz?
Ya da böyle bir set varmı,sahada yarım sezondan beri yokta,ondan soruyorum...Az değil nerdeyse 6 ay geçti ancak takım hala herhangi bir seti oynayamıyor,hangi şekilde olursa olsun,içeri asla top indiremiyor...

Hocamız herşeyin farkında diyorum ancak son maçta maç sonu açıklamalarında şüpheye düşmedim değil açıkcası,düzeldiğimizden bahsediyordu...

Kendisine güveniyorum ancak durumumuz hiç iç açıcı değil,en azından benim için böyle...

Kerem Bozgeyik'in sorduğu ilk 2 soru ben de soruyorum.

Takımı hücumda herhangi bir seti uygulayabilirken görecek miyiz?
Ya da böyle bir set var mı?
Yarım sezon bitti. Aynı tas,aynı hamam.Maşallah takımı hücumda izlerken başımız dönüyor.Müthiş top paylaşımı.
Ama aksine hocanın açıklamaları hep olumlu yönde.İyi olacak iyi olacak.
Bu oyuncu kadrosuyla en fazla ne kadar olacak??

Başlık açılalı kaç gün oldu, mesaj sayısı yalnızca 6. Kaybedilen maçlar sonrası 6'şar sayfadan en az 66 hakaretvari post yazanlar şuraya da düşüncelerini uygun bir üslupla yazsalar da okusak.

A.Çağlar Torun' Alıntı:
Başlık açılalı kaç gün oldu, mesaj sayısı yalnızca 6. Kaybedilen maçlar sonrası 6'şar sayfadan en az 66 hakaretvari post yazanlar şuraya da düşüncelerini uygun bir üslupla yazsalar da okusak.

Hakaret hiç bir zaman etmesem de ben de devamlı eleştiriyorum hocayı. Merak ettiğim sorular sorulmuş. Çoğu kişi de bu soruları merak ediyordur. Kaç ay olmasına rağmen takımda bir bütünlük gözükmüyor ne hücumda ne savunmada bunun nedeni nedir? Buna vereceği cevabı merakla bekliyorum.

Ayrıca buralardaki çoğu tartışmanın sebebi Ceyhun Hoca değildi doğrudan. Eleştiriler yapılıyordu ama biri çıkıyordu eleştiri yapanı aşağılıyordu tabiri caizse. Ve insanar ister istemez kutuplaştı. Ceyhun hocayı isteyenler-istemiyenler oalrak. Ben ikisi de değilim ama takıma kattığı birşey göremiyorum. Bu bu kadar açıkken de böyle yapılan eleştiriler tartışmaları başka boyutlara taşıyor. Bu olay Işıl'a karşı da var. Işıl yetersiz dendiği zaman topla tüfekle saldırılıyor bunu diyen insana. Işıl Alben en sevdiğim Galatasaray sporcularından biridir. İlk 3tedir belki ama yetersiz bence. Son maçta horakova ve birselin toplam istatislikleri verilmiş. Işıl 8 sayı 9 asist yapmış ikisinin toplamından iyi hala ne diye birseli beğeniyorsunuz tarzı. Işıl'ı bu kadar abartmayalım arkadaşlar. Birsel Nevriye ikilisine rakip çıkartamıyoruz maalesef.

Not: Son 2 maçı izleyemedim. Ondan önceki tüm karşılaşmaları izledim yani son 2 maçtan bağımsız bu sölediklerim, düzelmişse bu sıkıntılar ne güzel.

A.Çağlar Torun' Alıntı:
Çağlar bey Coach'un başarısızlığının ölçütü sadece sonuçlar değil oynanan oyun ve kurulan kadronun yetersizliği bunların hepsi gün gibi ortada değilmi?

Eleştiriler dikkat ederseniz kadro kurulduğundan beri yapılıyor.

Şimdi söyleyin istikrar var mı şu ana kadar oynanan maçlarda yada Ceyhun hocanın takımı şunu çok iyi yapıyor deyebileceğiniz birşey varmı?
Yada Ceyhun hocanın kurduğu takımda bir gelecek görüyormusunuz?

A.Çağlar Torun' Alıntı:

Bak kötü gün geldi, nasıl aldın cevabını :) Soru yok yalnız, sormuyoruz. Set yok işte, biz çizdik yolladık, oynayamadılar. Burada set okumak değil, çizmeyi bile biliyoruz çünkü hepimiz. Biraz iyiyiz de bu konularda, o yüzden bizim dilimizden anlamaz diye sormuyoruz. Susarız susarız Galatasaray yenildi mi atlarız ortalığa, soru yok. Biz biliyoruz ondan sormuyoruz.

Şimdi aldınız mı cevabınızı Çağlar Bey?

Yapılan eleştirilerin niteliği vs vs. bunlar beni pek ilgilendirmez lakin artık hocada,forum yönetimide bu eleştirilere açık olmalı ve hak vermeli...Ceyhun Yıldızoğlu'nu seviyoruz,sayıyoruz bu kısımda sorun yok...Ancak bu gerçek takımın sahada saçma sapan bir oyun oynadığı gerçeğini değiştirmiyor...Kim ne yaptığının farkında değil,kör dövüşünü fazlasıyla andıran bir basketbol oynuyoruz...Belki buda eleştirilerin biraz daha nitelik yönünden zayıf kalmasını sağlayabilecek bir etken oluyor...Çünkü kişi bilmiyorki neyi eleştirsin,bir maçta futbol takımları kadar bile organize hücum edemeyen bir basketbol takımdan bahsediyoruz zira...

Yani demem oki yapılan eleştirilere,saldırmayalım,ufak bir alaycı tavır ilede yaklaşmayalım,tabi bence...Yinede neyi yapacağınıza siz karar vereceksiniz kuşkusuz...

Keremcim sıkıntı yok, isteyen sever isteyen sevmez. Eleştiren de eleştirir saygı çerçevesinde olduğu sürece. Sorun senin yazdıkların değildi, sorun çözüldü :)

Yok Aras yani genel olarak öyle bir tavır var gibi geldi bende genel birşey söyledim...Söylediğim şey direk olarak senide,Çağlar'ıda hedef almıyor...Zaten ben direk olarak konuşmam dermişim... :)
Diğer mesajımla birlikte bunuda silebilirsin bu arada...Soru-eleştiri başlığı ya o açıdan...

Başarısızlık halinde herkes eleştirilerden nasibini alır. Bunu kimse de engellemez. Yalnız, eleştiri yaparken salt kendinize yakışan bir üslup kullanırsanız ona da izin verilmez. Sorulara devam edelim...

* Halcon maçını mercek altına aldığımızda, oyuncu eksikliğinin olduğu aşikar ama asıl sorunun "takım olamamak" olduğunu gözlemliyoruz. Bu düşünceye katılıyor mu? Eğer hocamız bu fikre katılıyorsa, sorunu aşmak için sezon sonunu beklemeden takımda bir değişim düşünüyor mu?

* Kendisine iletilirse sevinirim... Son zamanlarda aldığımız/alacağımız sonuçlar ne olursa olsun hocamızın bilgisine, tecrübesine ve Galatasaraylılığına güveniyorum.

Eleştiri yapamazsınız demiyoruz kimseye. Tabiki eleştiri olacak. Ama sadece kaybettiğimiz maçlardan sonra buraya laf atmaya gelip, kazandığımız maç konularına tek kelime etmeyen maksadı belli insanlar var ne yazık ki. Ve bu tip insanlara göz açtırmayı da düsünmüyoruz.

Amacım asla ortayı karıştırmak değil, ne üslubum bozuktur nede GS'lılığım kimseye laf ettirmem. Dikkatinizi çekti mi bilmem iki yıldır üyeyim bu foruma ve bu platformda şu ana kadar kimseyle tartışmaya girmedim, girmem de.. Rica ediyorum yazılarıma bakınız hepsi mağlubiyet sonrası! yazılan yazılar mı?

Takım sezon başından beri umut vermiyor. Teknik açıdan, oyuncu efektifliği asçısından ciddi eksikler var bunları söyleyince mi maksadımızı aşıyoruz?

Profesyonel bu işin içinde bulundum, taktiğinden de anlarım tekniğinden de Profesyonel Coach'luk yapan birine bu işten anlamıyor, atın bunu diye bir yorum yapmam, YAPMADIM DA. Mağlubiyetten sonra da konuşurum Galibiyetten sonrada bugünkü maçtan sonra okuduğum bir yazı sonrası bugün yazdım yani bir özelliği yok yenilgi ile sonuçlanan bir maçtan sonra olmasının.

Rakip takım biraz kemerleri sıkınca helva gibi dağılmayan, bu anlarda yeterli hamleleri yapan bir Coaching görmek, taş gibi mücadeleci bir TAKIM izlemek istiyorum. Takımın başında bunu yapan bir Coach görmedikten sonra eksikleri-artıları yazmaya devam edeceğim, dilim döndüğünce.

Engellersenizde saygı duyarım bir daha yazmam. Maksadım benim gördüğüm iyi-kötü bütün şeyleri de burdaki diğer kişilerle de paylaşmaktır ki forumun amacı da bu değilmidir sayın yöneticim.

Teşekkürler, Saygılar.

Göker Bey,

Engelleme vs. asla söz konusu değil. İçi boş atılan eleştiri mesajlarını yöneliktir yazılanların çoğu. Yoksa, ben de takımdan memnun olmadığımı dün belirttim.

Her sene bayan basketbol takımımızı ciddi cidi takip ederim,ancak bu sene bana hiç heyecan veren bir takım izlemediğimden arayı biraz açtım diyebilirim.Çünkü skorlara dahi baktığımda avrupa da neredeyse her maçta mağlup oluyoruz,türkiye liginin kalitesi düşük olduğundan orayı ölçü almıyorum.Her sene olduğu gibi yine sükse diye tabir edilen yabancı oyuncular alarak,şapiyonluk hedefi ile lige başladık.Ancak bu gidişatla bunun gelmiyceği de çok aşikar.Hocamız kendisini başarılı buluyor mu?(Şahsen ben hiç bulmuyorum)Aynı zaman da başarının sırının türk oyuncularından geçdiğini de hepimiz biliyoruz.Bu bakımdan alt yapıya önemi hocamız ne derecede veriyor.Çünkü kaşımızda ki rakipde nevriye,birsel ve esmeral gibi üç tane ağar top var.Her sene de rakibimize şampiyonluğu kaybetmemizin nedeni bu üç oyuncu.Bizim ise elimizde türk rotasyonumuz kısıtlı.Oyuna katkı veren oyuncumuz çok az.Son olrak da neden bu kadar dirençsiz bir takım izlettiriyor bize.Yani rakip farkı az da olsa açmaya başladığında maç kopup gidiyor.Yani şöyle soruyum erkek takımımız da olan hırs ile bayan takımımız da olmayan hırsın nedeni nedir?Sadece koç farkı mı?Suç oyuncularda ise kadroyu kendileri kurdu...

Saygılar.