Cleveland Cavaliers

Re: Kralı ile Yeniden Doğan Takım...

boston kendi kendine maçı verdi.basit top kayıpları ve yaptıkları basit fauller maçı kaybettirdi onlara.mo williams beklenmedik katkı verdi.le bron sessiz sedasız 35 sayı attı.yalnız clevelend böyle oynarsa bu seri çok sıkıntılı geçer onlar açısından.celtics gibi tecrübeli bir takım bir daha böyle maç vermez clevelendda.rondo takımını iyi yönetmeye devam ederse bence avantaj celticste olur.lebronda böyle oynamaya devam etmeli.

Maç sırasında Kaan Kural'ın da söylediği gibi uzun zamandan beri izlediğimiz en iyi Boston vardı. Ve bunun karşılığında oyuna bir türlü giremeyen Cavs. Özellikle ilk yarı savunma kevgire döndü. Rondo her drive ettiğinde üç olasılık beliriyordu. Ya atıyor ya attırıyor ya faul alıyordu. LeBron sayı anlamında birşeyler yapsa da biraz West biraz da JJ dışında kimse beklenilen düzeyde değildi. Diğer tarafta ise hemen hemen tüm parçalarından verim alan Boston vardı.

Tüm tabloda maçı kazanmak gerçekten çok iyi oldu. LeBron'un dirsek sorunu olduğu söyleniyordu. Bu ilk yarıda hissedildi. Ama maç ilerledikçe LeBron da daha iyiye gitti. Ve kritik anlar dışında maçı domine etmemesine rağmen 35-7-7 yaptı. Bana göre maçın en önemli noktası; 3. periyottaki Mo performansıydı. Geçtiğimiz sene konuşulan birşey vardı. Mo'nun play-off'larda sinişi, geri çekilişi. İlk yarıda benzer şekilde geçmişti. Ama 3. periyot Pierce'ın üzerine giderek vurduğu smaç, ardından kimseye bakmadan kullandığı şutlar ve takımı geri çağırışı. Mo bu tip katkılar verdiği sürece işimiz kolaylaşır. Ama Rondo işine de bir çözüm bulmak gerekir.

Boston çok önemli bir şansı kaçırdı. Bu maçı kazansaydı, çok farklı işler olabilirdi. Hem de iyi oynadıkları bir maçı kaybetmeleri onları moral olarak geri plana atabilir. Mo'nun özgüveninin yerine gelmesi, Rondo savunmasına biraz daha yoğunlaşmak, LeBron'un kendini rahat hissetmesi... Önemli işler. Eğer ikinci maçı da alırsak, düğüm çözülür diye düşünüyorum.

clevelend konusunda bence ilk geldiğinde ondan çok şey beklediğim a.jamison pek etkili olamıyor.bu beni şaşırttı.onun lebro james yardımcı olan oyunculardan biri olacağını düşünüyordum.ayrıca clevelend iki maçı alır bence bu maçtan mutlak dersler çıkaracaklardır.

İlk iki maçtan sonraki oyun beni açıkçası ürküttü. Serinin 1-1'e gelmesi falan değildi konu. Takımdaki isteksizlik, geçen seneki gibi bir sonuç mu doğurur diye korkmuştum. Ama şu maçtaki skor bir nebze olsun beni rahatlattı. Hala tehlike geçmiş değil. Net olarak gücümüzü sahaya yansıttığımızda NBA'in açık ara en iyi takımı olduğumuz ortada. Ama sorun o direnci gösterebilip, potansiyeli ortaya koymakta. Umarım bu maç artık bazı şeyleri değiştirir.

Bu arada bu formaya da bu galibiyet yakışırdı.

celtics.jpg

boston, cleveland'ı ezmiş bu sefer..
cleveland, sezonu kapatmak istemiyorsa 2 maç üst üste yenmek zorunda boston'u..
cleveland burada elenirse, bence hiç bir güç lebron'u yazın takımda tutamaz.

Söylenecek fazla birşey yok.

Gerektiğinde yenilgiyi kabul edip, yeniden başlamayı da biliriz. Cleveland'a elvedanın vakti geldi heralde.

Adam ölmüş bitmiş bir franchise'ı canlandırdı, ama sanırım buraya kadarmış :) New York yolları taştan ... :) :) :)

söylencek şey belli
"şah-mat"

Bırak takımını şampiyon yapmak finale bile cıkaramadı,nasıl kral olmak bu yahu,kral olmak bu kadar kolay mı? yada o zaman Kobe Byrant ne? kral üstü bi şey mi :) :)

Sercan Karabıçak' Alıntı:
Bırak takımını şampiyon yapmak finale bile cıkaramadı,nasıl kral olmak bu yahu,kral olmak bu kadar kolay mı? yada o zaman Kobe Byrant ne? kral üstü bi şey mi :) :)

Kraldan çok kralcı olmak.. ;)