Cüneyt ERDEN' i istiyoruz !!!!!

Evet Galatasaray Basketbol Şube yönetimi ve teknik heyet; tarftarın sesine kulak verin ve Daçka' dan Cüneyt ERDEN' i gelecek sezon takıma kazandırın !

Burak SEZGİN' in de yakın arkadası oldugunu bildigimiz Cüneyt ERDEN de; üst sıraları hedefleyen bir Galatasaray' da oynamak isteyecektir.

Oyununu hiç sevmediğim bir basketçi.

Devamlı şutu zorluyor,savunması zayıf,saha içinde disiplinsiz.

Tabi "Ulan Umut çok mu iyi?" diye de cevap alabilirim bu soruya... :muhaha

Ama ben Efes'li Barış'ın kiralanmasından yanayım.

Ben Cüneyt Erden'den yanayım adam bu oyunu biliyor şutu iyi çok güzel asistleride var ee daha ne olsun Tabiki bizim olsun!!!!!! :claps :claps

Ya Cüneyti bulmuşsunuz hala barış ı istiyosunuz

Buna çok güzel bi atasözüyle cevap verirdim ama bu atılmama sebep olabilir ;)

kempes89' Alıntı:
Ya Cüneyti bulmuşsunuz hala barış ı istiyosunuz

Buna çok güzel bi atasözüyle cevap verirdim ama bu atılmama sebep olabilir ;)

yüRÜ BE KEMPES!!!!!!! :kop :kop :kop

Cüneyt'i nerde bulmuşuz ki?

Adam da yalvarıyor sanki Galatasaray'da oynayayım diye...

Biz gene Umut'la oynarız.

PS:ben yine de milli takım oyuncusu Barış'ı istiyorum... 8)

Cüneyt mükemmel olur yanınada
Cüneyt-Umut-İsmet-Sandis Buskevic
Barış'ı bonservisiyle almadıktan sonra kiralık almak günü kurtarmak olur onun yerine İsmet oynasın .

SEKO' Alıntı:
Cüneyt mükemmel olur yanınada
Cüneyt-Umut-İsmet-Sandis Buskevic
Barış'ı bonservisiyle almadıktan sonra kiralık almak günü kurtarmak olur onun yerine İsmet oynasın .
Güzel bir liste en az 2'si alınabilse takımı çoştururlar ama...... :? :?

dawkins' Alıntı:
Cuneyt bence su an Turkiye'nin en iyi guard'i, Kerem Tuceri ile kiyaslamam bile!

arkadaşım biraz fazla uçmuşsun be..Kerem şut eksiğini saymazsak nba çapında bi oyunkuruc bence..

Cüneyt'i istememedeki en büyük neden hücumdaki etkinliğidir.şöyle ki;bizim gibi kısıtlı bütçesi olan takımlar malumunuz,çok skorer forvetler ve pivotlar alamıyor.dolayısıyla ligdeki pahalı takımlarla oynadığımız mçlarda kısıtlı olan skor opsiyonlarımız yoğun savunmayla durdurulduğu zaman hücumda çok sıkıntı çekiyoruz. e bide gurad ınız potaya hiç bakmıyorsa rakip takım 4'e 5 savunmayla bizi kilitliyor.
eğer Cüneyt'i alırsak bu zaaf ortadan kalkacak. Onun skor tehdidi karşısında forvetlerimiz hücumda biraz daha boş pozisyonlar bulabilir. örnek:Mrsiç,El Amin

Ingiltere'de Premier lig'de bir degerlendirme yapiliyor "Mosty Underrated Player" diye, yani en cok gercek degerinin altinda degerlendirilen oyuncu. bence TBL icin bu isim Cuneyt Erden'dir.

Kerem Tunceri ile ayni kefeye koymam soz konusu degil. Bir kere Kerem'in herhangi bir onemli maca agirligini koyup maci aldigini goren oldu mu? Sadece skora katki anlaminda demiyorum, Kerem'in tek istikrarli yani savunmasi. Ama gerektiginde maci alabilecek bir guard asla ve asla degil. Zaten bu sebeple Efes Pilsen bu senenin sonunda artik kendisinden umidi kesti ve guard pozisyonuna yabanci transfer etti.

Lutfen bir macta sadece Cuneyt'e konsantre olun ve onu seyredin. Pas fundementalinin ne kadar mukemmel oldugunu, sut secimlerini ne kadar dogru yaptigini (ve o sutlari soktugunu) ve ne kadar gerekli anlarda ortaya ciktigini goreceksiniz. Kerem'in Cuneyt'e gore tek ustun yani savunmasinin daha iyi olmasi.

dawkins' Alıntı:
Lutfen bir macta sadece Cuneyt'e konsantre olun ve onu seyredin. Pas fundementalinin ne kadar mukemmel oldugunu, sut secimlerini ne kadar dogru yaptigini (ve o sutlari soktugunu) ve ne kadar gerekli anlarda ortaya ciktigini goreceksiniz. Kerem'in Cuneyt'e gore tek ustun yani savunmasinin daha iyi olmasi.

Kesinlikle katılmıyorum...

En saçma zamanlarda,en saçma yerlerden attığı şutlarla ünlüdür kendisi...

Kerem'le Cüneyt ise kusura bakma ama kıyas bile olunmaz...

Arada büyük yetenek farkları var.Cüneyt'in şutu Kerem'den daha iyi olabilir.Ancak Kerem'in diğer basketbol değerleri kat ve kat üstündür Cüneyt'ten...

Hakan şu an Amerika da sanırım Western Carolina'da. NCAA bu sene oynayamıyor çünkü geçen sene 1.ligde oynadığı için 1 sene cezası var. Hakan'ı oraya götüren isim ise eski guardımız Ali Ton. Yani Hakan için en az 3 sene beklememiz lazım :?

aaa

arkadaslar kızan olur mu bilemem ama ben tutku acık isterim.cok pahalı olabilir ama a.albayrak 3 milyon euro verip yönetim kuruluna gireyim diye gs yönetimine teklif etmiş.yönetim kabul etsin a.albayrağı basketbol subesine gecirsenler o 3 milyon euro bizi dünyanın sayılı takımları arasına sokabilir.yani kısaca

tutku açık
a.albayrak

Re: aaa

Makaay' Alıntı:
arkadaslar kızan olur mu bilemem ama ben tutku acık isterim.cok pahalı olabilir ama a.albayrak 3 milyon euro verip yönetim kuruluna gireyim diye gs yönetimine teklif etmiş.yönetim kabul etsin a.albayrağı basketbol subesine gecirsenler o 3 milyon euro bizi dünyanın sayılı takımları arasına sokabilir.yani kısaca

tutku açık
a.albayrak
Abi sen bunu ne kadar inandırıcı buluyorsun kim Basketbola 3 milyon Euro yatırır ki hemde Galatasaray'de malesef üzülerek söylüyorum ki HAYIR kimse yatırmaz :? :? Ama bir yandanda inşallah yatırırlar ve biz en iyi oluruz!!!!!!!!

kerem nba düzeyinde bir guardtır sözüne sadece ama sadece gülüyorum.. hatta gülmekten kırılıyorum.. bir bakmışsınızki 10000000 parça olmuşum. kerem milli takımdan yollanması gereken bence bir numaralı isimdir.. gs den ayrıldıktan sonra yedek kala kala basketbolu unuttu ve hiçbir zaman 17-18 yaşındaki kadar insiyatifi ele alarak oynayamayacak.. yıllar keremden basketbolu geri aldı.. o sadece küçük maçların büyük oyuncusu.. takım b.kolejle falan oynasın kerem 20 sayı 8 asist yapar.. pau ile efes ile maccabi ile oynasın 3 sayı 1 asist.. işte bu kerem tunceri dir.

tüm sözler BENCE parantezi içindedir.

Kerem Tunçeri pek tuttuğum bir eleman değildir gerekli gelişmeyi sağlayamayıp belli bir seviyeden sonra yerinde saymış bir elemandır ama Cüneyt Erden ile falan da karşılaştırılacak kadar düşmedi bence.. Oyun bilgisi görgüsü Cüneyt Erden den fersah fersah ötedir. Savunması için kıyas bile götürmez. Türkiyede en iyi savunma yapan guarddır. Oyun disiplini yönünden de oldukça iyidir. Zate Kerem Tunçeri çapında bir guardın şu an bizim takıma gelmesi de hayalden öte bence..

Kerem ile Cüneyti karşılaştıran arkadaşlar Cüneyt'in top kaybı istatistiklerine bir baksınlar diyorum..

Cüneyt 24 maçta(753 dk) 75 top kaybı
Kerem 26(745 dk) maçta 41 top kaybı

Cüneyt oyuna ağırlığını koyuyor Kerem koyamıyor vs türü karşılaştırmalar da katılmıyorum. Biri Ülker'de oynuyor diğeri küme düşme hattındaki bir takımda.. Kerem'i alın Daçkaya koyun Cüneyti Ülkere koyun bakalım kim oyuna ağırlığını daha fazla koyacak..

Cüneyt'in Keremden fazlası (artık fazla mı eksik mi bilemeyecem) daha çok 3 lük zorlaması (yüzdesi yüksek değil sadece girişimi fazla)

Cüneyt 52/168 (3 lük) 22/58 (37%) (2 sayı)

Kerem 38/100 (3 lük), 73/144-(51%) (2 sayı)

2 sayılık atıışlarda hem girişim hem de isabet yüzdesi olarak Kerem lehine olan bariz üstünlüğe de dikkatinizi çekerim.

Umarim bu yilin belirli donemlerindeki cuneyt'in form grafigini Tanjevic de gormustur ve Cuneyt'i (insallah bize transfer olduktan sonra) bu yaz milli takima cagirir. O zaman Kerem ile esit sartlardaki karsilastirmayi yapabilmek daha fazla mumkun olur.