Cüneyt Erden

Cüneyt Erden

Boy: 1.85
Doğum Tarihi: 5 Eylül 1977
Mevki: Oyun Kurucu Guard
Geldiği Takım: Efes Pilsen

TBL kariyeri:
06-07 Efes Pilsen
05-06 Ülkerspor
02-05 Darüşşafaka
00-02 Türk Telekom
95-99 Tofaş

Bursa doğumlu olan Cüneyt Erden, Tofaş altyapısında yetişti ve profesyonel kariyerine de aynı takımda başladı. Bursa ekibiyle 1999 ve 2000 yıllarında iki şampiyonluk yaşadı.

2006?da Ülkerspor?un şampiyon kadrosunda da yer alan Cüneyt Erden, son olarak Efes Pilsen?de forma giydi. Geçen sezon 27 maçta 5.81 sayı ortalaması yakalayan Erden, maç başına 2.6 asist yaptı.

Yeni transferimiz, geçen yıl Euroleague?de 4.8 sayı, 1.2 asist ile oynadı.

Asist yeteneği had safhada olan bi oyuncudur cüneyt erden daçka'da 3 yıl başarıyla oynadıktan sonra tekrar güçlü kadrolarda kendine yer bulmuştur fakat yüzdeli attığı 3'lükleri azalmıştır.Bu sene Galatasaray'da çok daha fazla sorumluluk alarak takımın önemli kozlarından olucana inanıyorum ben uzunları iyi besleyecektir ayrıca eğer sezon içinde dakikalarını arttırabilirse erdem türetken ile güsel ikili oyunlar oynayabilirler.
Sakatlıklardan uzak bi sezon olur umarım cüneyt erden için.Karakteri ve efendiliğide takıma olumlu yansıyacaktır bence.

Re: # Cüneyt Erden

Asist özelliği, oyun görüşü ve şutları iyi olan bir oyuncudur. bize tecrübesi ile katkı verecektir. Ne de olsa kaptan... :)

büyük maclarda takimi sirtliyor. ne zaman takim kilitlense bir üclükle rakibin moralini bozuyor. bizim takimi havaya sokuyor. cok cok önemli bir oyuncu.

Galatasaray takımına yararndan çok zararı oldugunu düşündüğüm bir oyuncu.. basketbolu gerçektn bilen biri ((11 senedr 1 numara olarak oynarım basketbol ve takp ederm)) bu adamı izledignde çılgına döner.. 3lük çizgisinin 2-3 adım gerisnden şut tam bir saçmalık.. her maç 5 tane çekio bıraknda 2 si qirsn ama bu kaçnlar yüznden sayı yiyoruz.. ben daha 1 tane olumlu pasını görmedm.. asist yaptımı hiç ?? DEE BROWNN GERİİ DONN:(

Çekiyor mu ne çekiyor? Şut mu çekiyor? Futbol mu oynuyoruz? :) Cüneyt Erden,%34.5 ile üçlük atmakta.(40/116).Maç başına 2.3 asist yapmakta.Cüneyt Erden'i çok ama çok başarılı buluyorum.Bir de formasını alabilsem .. :)

Cüneyt iyi gününde olursa %100 üçlük atabilecek yeteneğe sahip bir oyuncu... Kaptanlık zaten ona çok yakışıyor inşallah ileri ki günlerde çok daha iyi oyun oynar!

Dün akşam maçı izledim.Yirmi sayılık farkın inmesinde,çok önemli bir payı olan Cüneyt Erden'e ne kadar teşekkür etsek az.Maç sırasında dedim kendi kendime,foruma girer girmez şu cümleyi yazacağım diye.Cüneyt Erden,sen gerçek bir kahramansın.Maçı kaybettik;ama olsun.Senin gibi bir oyuncu takımımızda o ,yeter bize.
Dün,son dakikada kaçırdığın iki serbest atış için bir şey diyemeceğim.Cüneyt Erden,serbest atış kaçırmaz.İki tane serbest atışı üst üste kaçırmaz.Hele hele Fenerbahçe Ülker maçında hiç kaçırmaz,diye düşünüyordum.Ancak kaçtı.Sanırım,çene altındaki sargının çözülmesi,motivasyonunu bozdu.Profesyonel oyuncuların motivasyonu kolay kolay bozulmaz,ama dün serbest atışı atarken,motivasyonunun bozulduğunu anladım ben.
Dün ortaya koyduğunuz iyi oyun için başta kaptan Cüneyt Erden'e bütün oyunculara ,teknik heyete teşekkürler.
Daha önce de yazdım.Cüneyt Erden,takımda olduğu sürece,bu takımın sırtı yere gelmez...

Yiğit Pazar' Alıntı:
Dün akşam maçı izledim.Yirmi sayılık farkın inmesinde,çok önemli bir payı olan Cüneyt Erden'e ne kadar teşekkür etsek az.Maç sırasında dedim kendi kendime,foruma girer girmez şu cümleyi yazacağım diye.Cüneyt Erden,sen gerçek bir kahramansın.Maçı kaybettik;ama olsun.Senin gibi bir oyuncu takımımızda o ,yeter bize.
Dün,son dakikada kaçırdığın iki serbest atış için bir şey diyemeceğim.Cüneyt Erden,serbest atış kaçırmaz.İki tane serbest atışı üst üste kaçırmaz.Hele hele Fenerbahçe Ülker maçında hiç kaçırmaz,diye düşünüyordum.Ancak kaçtı.Sanırım,çene altındaki sargının çözülmesi,motivasyonunu bozdu.Profesyonel oyuncuların motivasyonu kolay kolay bozulmaz,ama dün serbest atışı atarken,motivasyonunun bozulduğunu anladım ben.
Dün ortaya koyduğunuz iyi oyun için başta kaptan Cüneyt Erden'e bütün oyunculara ,teknik heyete teşekkürler.
Daha önce de yazdım.Cüneyt Erden,takımda olduğu sürece,bu takımın sırtı yere gelmez...

Sene sonunda Tanjevic Cüneyt'i almazsa ve üstüne Hakan'ı alırsa ona kesin dalarım bir yerde.İyi ki bizimlesin kaptan.Allah Seni bize ve cocuklarına bağışlasın ;)

Keşke alsa,Burak.Ben de almasını isterim;ama kadroya alacağını düşünmüyorum.Alsa,geçen şampiyonada alırdı.Şampiyonanın olduğu sezon ,özellikle play-offlarda iyi bir performansı vardı.Kadroya alınmaması ,herkes tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştı.
Hakan Demirel'i alacağını hiç mi hiç sanmıyorum,şuan ki görüntüsüyle.Kendi yönettiği takımında,ligde 12 maça çıkmış.Ortalaması da olsa olsa,5-6 dakikadır diye tahmin ediyorum.

Kaptan büyüksün !!

Bugün ULEB CUP'ta Bjk maçında bunu tekrar gördük..

Göremeyenler gözlük taksın lütfen.. 8) Ya da at gözlüklerini çıkartsın.. ;)

Cüneyt Erden (K) Hakkında Görüşler..

Takımın dinamosu..
Minik canavarı, büyük devi..
Savaşan asla pes etmeyen ismi..
Tecrübe abidesi, takımın abisi..
Son kritik atışların adamı..
Son atışlarda eli titremeyecek kadar tecrübeli ve soğukkanlı bir isim ;

CÜCÜCÜCÜCÜCÜNEEEEEEYYYTTT ERRRRRRRRRRDEEEEEEEEEEEEEEENNNN !!!!

Devam eden sakatlığına rağmen hala canla başla savaşıp, sahada formasının hakkını veren isim hakkındaki görüşlerinizi düşüncelerinizi alalım bakalım..

Re: Cüneyt Erden (K) Hakkında Görüşler..

Barış eleştirim sana değil de diğer başlıklarla da ilgili Cenk,Dee,Hüseyin vs. Biz buraya her oyuncu hakkında görüş başlığı açtık ama Kadro forumu ne işe yarayacak artık. :roll:

İyi gidiyoruz...

Bu sene böyle oldu artık. Kadro bölümünü açarken düşündüğüm aslında bu tip konulardı ama Dee,Cenk derken bozuldu düzen.
Seneye kadro bölümünü bu şekilde kullanırız umarım. Hem böylece güzel bir arşivimiz olur eski oyuncularla ilgili.

Yanlış anlaşılmasın;ama bu oyuncular da eninde sonunda ayrılacak ya da basketbolu bırakacak.O zaman tıpkı kadro bölümünün eski konuları gibi,Eskilerden Kim Kaldı'ya alınırsa güzel olur.