Darüşafaka :90 Galatasaray :74

ben bu kadar kötü basketbol oynayan bir takım daha görmedim...insan yenilir ama biraz gururu olur,biraz mücadele eder...ne taktik var ne mücadele...tartışmasız ligin en berbat takımı görünümündeyiz

Evet talihsiz bir yenilgi oldu.Top bizi sevmedi.

Maç boyu 3 lük atan bir takım ve onu kenardan izleyen "difens difens" diye bağırmaktan öte işe yaramayan bir koç ile ne bekliyordunuz ki?

Aralık dedi MArt geldi. Bugünkü bahanelerimiz neler acaba?

Arkadaşlar maçı izleyip de kahrolmayan varmı ya???

Maçta tribünde olan az sayıdaki taraftarımız alkışı hakediyor bence. Klüp başkanımız bir kez olsun maça geldimi ya, bu oyunculara yeterli destek verildimi?? Hala 5 numara deniyoruz sezon bitti bitecek. Yani bir taraftar olarak üzülmemek eldemi.

Yani hala umutluyum kötü oyuncularımız yok ancak takım olamadık hala. Sakatlık ceza yabancılar derken sezon bitti. Umarım bu sezon bir ders olur yönetime..

Artık küme düşme potasına girdik her maçın ayrı önemi var.

Umarım güzel günler yakında takımımızla birlikte olur...

Erkekler Birinci Liginin 18.hafta mücadelesinde son 2 maçını kaybeden Darüşşafaka, Galatasaray'ı 90-74 yenerek galibiyet sayısını 7'ye çıkardı. 5 galibiyetle 12.sıradaki Galatasaray ise bu mağlubiyetle üstüste 4.yenilgisini aldı.

Maça Vincent Jones 'un müthiş performansıyla başlayan Darüşşafaka, Erdem ve Cüneyt 'in de dış atışlardaki katkısı ile 5.dakikayı 15-9 önde geçti. Fast breaklerle 7.5 dakika dolduğunda 9 sayılık farkı (21-12) bulan Darüşşafaka, ilk periyotu 28-19 önde bitirdiç İlk çeyrekte Jones 7 sayı, 5 ribaunt, 3 blokla Daçka'nın lideri olurken Cüneyt ve Erdem 6'şar sayılık katkı yaptı. G.Saray ise Nick Jacobson ve yeni transferi Keep ile direndi.

2.periyota iyi giriş yapan Darüşşafaka, savunma zaafını gidermek için alan savunmasına dönerken, skoru da 32-21 yaptı. G.Saray'ın yanlış şu seçimleri sonrası yakaladığı fast breakleri iyi değerlendiren ve sonradan oyuna aldığı Cevher Özer ile de skor bulan Darüşşafaka hızlı hücumlarla farkı artırdı. Johnson, Boddicker, Jacobson ve Keep ile skor üretemeyen ve 8 dakikada ancak 8 sayı bulabilen Sarı-Kırmızılı ekip, farkı 2 dakika kala 44-27 olmasını önleyemedi. Daçka ilk yarıyı da 48-32 önde kapadı.

2.yarıya Gökhan Üçoklar 'ın üstüste iki üçlüğü ile başlayan Galatasaray, 1.5 dakikada yakaladığı 9-2 seri ile farkı 9 sayıya (50-41) indirdi. Ancak Erden Türetken ve Whorton ile sayılar bulan Darüşşafaka, oyunun temposunu ve kontrolünü elinde bulundurarak farkı yeniden açtı. Yeşil-Siyahlı ekip, 25.dakikayı 57-44 önde geçtikten sonra son 4.5 dakikada da 60-44'lük skoru elde etti. Bu dakikadan sonra yine tam saha pres uygulamaya başlayan Galatasaray, Nick Jacobson 'ın isabetli dış atışları ve Ronald Johnson 'ın serbest atışları ile 11-2 seri elde edip farkı 7 sayıya (62-55) düşürmeyi başardı. 3.periyot da 64-55 sona erdi.

3.periyotun sonunda farkı kapayan Galatasaray 4.periyota umutlu başladı. Ancak maç boyunca yakaladığı fast break fırsatlarınıu çok iyi değerlendiren Daçka, 4.çeyrekte de bundan faydalandı. Özellikle John Whorton 'un 4.çeyrekte çok besleyen Daçka bu sayede skorda önde kaldı. 7.5 dakika kala skorda 70-57 önde olan Daçka'ya karşı, içeriden skor bulamayan ve sadece dış atışlarla farkı kapama yoluna giden Galatasaray 'ın uyguladığı baskı sonuç verince ve evsahibi ekip de gevşeyip çok hata yapınca 2.15 kala fark 7 sayıya (81-74) düştü. Ancak hızlı hücum organizasyonlarını çok iyi yapan Darüşşafaka, 1 dakikada 7-0'lık bir seri elde edip skoru 81-74'den 88-74'e getirdi ve maçı da 90-74 kazandı.

Salon: Darüşşafaka Ayhan Şahenk

Hakemler: Fatih Söylemezoğlu xxx, Emin Moğulkoç xxx, Ersan Ergüler xxx

Darüşşafaka: Cüneyt xxx 6, Rice xxx 14, Erdem xxx 15, Whorton xxx 22, Jones xxx 12, Soner xx 2, Cevher xxx 15, Tufan xx 4, Polat x

Galatasaray: Johnson xx 8, Jacobson xx 22, Cihad x 4, Boddicker x 7, Ufuk x, Burak xx 10, Keep xx 8, Gökhan xx 9, Umut xx 6, Mert x, İsmet x, Fatih x

Artık düşüyoruz.... Yapılacak tek şey BANVİT ve TEKEL maçlarını kazanıp onların yenilmesini beklemek bunları söylüyor olduğum için kendimden GALATASARAY'lığımdan Utandım ama yapılacak başka şey KALMADI üzülerek ve kahrolarak elimizden HİÇBİR şey GELMİYOR!!!!!!!!!!!!!!!

Çok kötü basketbol oynuyoruz. Çok kötü.

2. çeyrek 3'lükten başka birşey denemedik bile. Halil Üner'i izledim maç boyu. Oyunculara kızmaktan başka birşey yapmadı belki de yapamadı. Onun da salonda olan bizler kadar üzüldüğünü kahrolduğunu görebiliyoruz ama elinden birşey gelmediğini görmek bizleri birkez daha kahrediyor.

İTÜ, Telekom, Daçka.. 3 maç üsüste İstanbul'da. Üstelik 3'ü de televizyonda. Bütün kamuoyuna gücümüzü göstermek için, playofflara doğru hızla yol almak için harika fırsat. Ama sonuç 3'te 0. 3'te 3 umarken hem de.

İlk yarı bu takımlara karşı 3'te 2 yapmıştık,ben 3'te 3 bekliodum...ne umduk ne bulduk, düşme potasındayız,tüm Galatasaraylılar isterse, dua ederse olur belki ha...=(

SAYGIN AKEL' Alıntı:
Artık düşüyoruz.... Yapılacak tek şey BANVİT ve TEKEL maçlarını kazanıp onların yenilmesini beklemek bunları söylüyor olduğum için kendimden GALATASARAY'lığımdan Utandım ama yapılacak başka şey KALMADI üzülerek ve kahrolarak elimizden HİÇBİR şey GELMİYOR!!!!!!!!!!!!!!!
ben utanmadım dellendim utanmamda !!!

SAYGIN AKEL' Alıntı:

Sen niye utaniyorsun? Utanmasi gerekenler utansin !Tabi kendilerini bilyorlarmi o bile tartisilir !

takım olamadıktan sonra ıstersen kıml olursa olsun kim gelirse gelsin bır şey yapamıyorsun. hele hele savunma yapamadıktan sonra hiç bir halt edemiyorsun.

once şu pivot sorunundan bahsedelım. kambala benzeri denen bir oyuncunun ne kadar fayda getireceği belli oldu. sıfır elde var sıfır. ya sabır. takımın pıvot ıhtıyacı devam ediyor devam edecekde little ın gonderilip ağır bır oyuncunun alınması kararını verenler bir kez daha dusunsunler. gelen gideni aratacak bence. hucum ıcın adamın 8-10 sn. de pota altına gelmesini bekleye duralım bakalım zaten set yapmayan takım ıcın ne kadar sure kalıyor. iki pas ver salla üçlüğü...

pota altı kevgir gibiydi. bu açık ispatı. daçka 26/31 %84 mereak edenler oyuncuların sut yuzdelerıne ıyı baksın %100 oyuncular var.bir değil bir kac tane.

yediğimiz blok sayısı 7 bu kadarda olur mu

Rice triple double gidiyodu 14s 8rib 7 as

savunma yapmadani yardımlaşmadan ve hucumu adam akıllı gerceklestırmezsen hiç bir şey yapamamazsın. gelişme göstereceğimiz yerde her hafta giderek kotuye gidiyoruz.

hocada oyuncularda arayacağı kabahatleri yapsa 1,5 seneden beri La fonteinden masalları her hafta dinliyoruz ama çocuk artık uyumuyor. bu takımın sorunu pıvotsuzluk, bilmem ne değil HERŞEY...

ben 50 falan diye tahmin etmiştim ama 38miş
yüksek bi yüzdeyle oynasak tamam diycem ama %32 gibi sürünen yüzdelerle atıyoruz
içerden oyun sıfır
pota altından topu alan dısarı cıkıp üçlük atııyo
anlamak mümkün degil

sallayın beyler 3 lüklerii tutarsa... wah wah takımın haline bak..

kaln maçlardan ne kadarınıı alacaklar.?? rezil etttiler tek hocamı-- elele hepsi.. yönetim saolsun derya başkan saolsun.. hepsi... biz gırtlağımız yırtılırcasına bağıralım bugün sallonda.. belkide 3. period sonunda bizim çabalarımızla fark indi o kadar..