DKE Belçika ve Ermenistan Maçları

T%C3%BCrkiye_K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1_Forma.jpg

A Milli Takımımızın, Belçika ve Ermenistan maçları aday kadrosu açıklandı

A Milli Takımımızın Belçika ve Ermenistan ile oynayacağı 2010 Dünya Kupası grup elemelerindeki son iki maçının aday kadrosu ve programı belli oldu. 10 Ekim 2009 Cumartesi günü Belçika ile başkent Brüksel'deki King Baudouin Stadı'nda oynanacak karşılaşma 21.45'te (TSİ) başlayacak. Karşılaşmayı İtalya Futbol Federasyonu'ndan Matteo Trefoloni yönetecek. Trefoloni'nin yardımcılıklarını Cristiano Copelli ve Massimiliano Grilli yapacak. Müsabakanın dördüncü hakemi ise Luca Banti olacak.

Ermenistan ile 14 Ekim 2009 Çarşamba günü Bursa Atatürk Stadı'nda yapılacak maçn başlama saati ise 21.00. Karşılaşmayı İsveç Futbol Federasyonu'ndan Martin Hansson yönetecek. Hansson'un yardımcılıklarını Henrik Andren ve Stefan Wittberg yapacak. Müsabakanın dördüncü hakemi ise Martin Ingvarsson.

A Milli Takım kadrosuna şu futbolcular davet edildi:

KALECİLER
SİNAN BOLAT ROYAL-STANDARD LIEGE
VOLKAN DEMİREL-FENERBAHÇE
RÜŞTÜ REÇBER-BEŞİKTAŞ

SAVUNMA OYUNCULARI
GÖKHAN GÖNÜL-FENERBAHÇE
SABRİ SARIOĞLU-GALATASARAY
SERVET ÇETİN-GALATASARAY
CEYHUN GÜLSELAM-TRABZONSPOR
İBRAHİM KAŞ-BEŞİKTAŞ
ÖNDER TURACI-FENERBAHÇE
HAKAN KADİR BALTA-GALATASARAY
İSMAİL KÖYBAŞI-BEŞİKTAŞ

ORTA SAHA OYUNCULARI
HAMİT ALTINTOP-FC BAYERN MÜNCHEN
KAZIM KAZIM-FENERBAHÇE
AYHAN AKMAN-GALATASARAY
EMRE BELÖZOĞLU-FENERBAHÇE
CEYHUN ERİŞ-MKE ANKARAGÜCÜ
NURİ ŞAHİN-BORUSSIA DORTMUND
YUSUF ŞİMŞEK-BEŞİKTAŞ
TUNCAY ŞANLI-STOKE CITY FC
ARDA TURAN-GALATASARAY

HÜCUM OYUNCULARI
HALİL ALTINTOP-FC SCHALKE 04
NİHAT KAHVECİ-BEŞİKTAŞ
SEMİH ŞENTÜRK-FENERBAHÇE
GÖKHAN ÜNAL-TRABZONSPOR
SERCAN YILDIRIM-BURSASPOR

Bu iki maç formalite olmaktan ileriye gidemeyecek bence.

Sabri kadrodan çıkarılmış.

Arda ve Emre sarı kart cezalısı olduğu için Belçika maçında yok.Ermenistan maç kadrosuna alınacaklarmış.

İleri uçta Ceyhun Eriş ve Nihat Kahveci oynayacakmış.

Nihat'ı oynatırken acaba amacı nedir sayın Terim'in ?
Bu adam son golünü EURO 2008'de Çek Cumhuriyeti'ne atmış, yeni takımında siftahı yok siftahı bırak iştahı yok !
Neredeyse Dünya Kupası başlayacak ve Nihat 1 seneden beri gol atamıyor.

Ne diyeyim ki zaten prestij maçları oynayacağız, İddaa oynayanlara 1 veya 10 çifte şansı öneriyorum yüksek oranlari ile birlikte...

Yiğit Pazar' Alıntı:
En azından bundan sonraki organizasyonda aynı torbadan kuraya girmek için bu maçları kazanmamız lazım.

Kazanmayalım. Fatih Terim başımıza açtığı işlerden sonra istifa etsin bu istifanın anlamı olsun.

İmparator ya laf yok.

Forvetimiz Nihat ve duran topları kendisi kullanıyor. İmparator Fatih Terim.

Nuri Şahin'i yıllardır Milli Takım'da izleyemedik. İmparator Fatih Terim.

Dünya Kupası'na gidemedik. İmparator Fatih Terim.

Yenilirsek 2012 Avrupa Şampiyonası kurasına bir alt torbadan gireceğiz. İmparator Fatih Terim.

Büyüksün hocam aman istifa falan etme biz ne yaparız sonra !

Milli takım kadrosu hep garip Fatih Terim döneminde.. Şu anki Belçika maçının kadrosuna bakıyoruz; Önder Turacı, Tuncay Şanlı, Nihat Kahveci.. Kendi takımlarında bile yedek olan oyuncular milli takımda ilk 11'de. Ki bu oyuncular öyle ManU'da veya Barca'da yedek değiller.. Hak ettik bu tabloyu..

Şu Nuri Şahin sevdasını anlayabilmiş değilim. Adamın futbol zekası yok ben daha etkili bir oyununu görmedim takım iyi oynarken bile o oyunuyla sırıtıyordu. Fatih Hocanın sevdiğim yönlerinden biri duygusal davranmaması idi ama görünüyor ki zaman 10u duygusallaştırıyor :) Nuri Şahinle olmaz... Hamit Garibim tek kaldı... Ardasız Milli Takımın hali ortada doğru dürüst organize olamıyoruz, pozisyon yok... Ve Önder Turacı basit hataları koca Türkiyemizde başka savunmacımız kalmamış mı...
Aynı Tas Aynı Hamam :oops:

Nuri Şahin'i adam akıllı ne zaman izledik ?

Ya hazırlık maçlarında ya da cezalı,sakat sıkıntısına girdiğimizde sarıldık kendisine.

Kimse Fatih Terim'i şirin göstermeye kalkmasın. Onun yüzünden şampiyonaya gidemedik. Gitmeyi bırak rezil bir futbol ve kendisinin egolarını izlemek zorunda kaldık.

Bundan sonra yapacağı ilk iş istifa etmek ve evlatlığı Emre'yi gidip karşıyakada izlemek olsun !

Bu seneki takımı doğru dürüst izlemedim bile. Benim gibi soğuyanların da olduğunu biliyorum. Hiç heyecan duymadım millî maçlarda. Maalesef ki, durumumuza üzülemiyorum bile; ama gruptan çıkamamak düşündürüyor tabii ki insanı.

Fatih Terimin cezalı olduğu tribünden izlediği bir maçta yahu Müfit bey senin ne işin var Tribünde Terimin yanında :) ha doğru sen yardımcı antrenör değil Terimin kankasıydın değilmi..

Erdem Akkaş' Alıntı:
Fatih Terimin cezalı olduğu tribünden izlediği bir maçta yahu Müfit bey senin ne işin var Tribünde Terimin yanında :) ha doğru sen yardımcı antrenör değil Terimin kankasıydın değilmi..
Evet Evet o dikkat çekiciydi :) Anlamak zor

Yalnız arkadaşlar spiker gerçektende çok berbattı.Ayhana habire arda dedi vermalene ajax da oynuyo dedi.Foxun acilen şu spiker konusunu çözmesi lazım maç vericekse