DKE Kader Maçlarımız

Yok bende kabul ediyorum hakem'in kötü kararlar verdiğini benim dediğim sıkıldım artık hakem konusundan yani bu hakemler hiç bizi tutmuyor mu ? Anlıyorum başka takımların lehine kararlar verebiliyorlar ama aynı şekilde acaba hakemlerin bizim lehimize kararlar verip rakiplerimizin aleyhine kararlar verdiği zamanlarda olmuşmudur acaba bunu merak ediyorum.Kısaca sorum şu Hakemler Neden bize düşman genellikle,uluslararası arena'da.Şampiyonlar ligi maçları içinde geçerli bu ..

3-0 kazandığımız Macaristan maçında hakem bizi tuttu... Daha başka örneklerde vardır ama olay bu değil. Şu maçı izleyen 100 adamdan 90'ı hakemin yanlı tutumunu görmüştür. Her zaman bizim kuyumuzu kazıyorlar demiyorum veya tüm hakemler bize karşı demiyorum. 'Hakem bu maçtaki takdir haklarını evsahibinden yana kullandı ve yediğimiz golun kazanıldığı pozisyonda zerre faul yoktu.' diyorum. Golu belki başka türlü yerdik ama bu kadar ucuz olması içimizi yakan.

Tugay,
Terim konusunda sana göre haklı olduğumuz bir yer yok.Bu senin düşüncen bende hala Terim'in arkasındayım.Bugünkü maçtada bir günahının olduğunu düşünmüyorum.Kadroda zaman zaman hatalar olduğuna bende katılıyorum ancak bunu her maç neredeyse doğru yapabilecek yegane Türk yine Terim'in kendisidir.Ancak Trapattoni,Lippi bunlar gelecekse sorun yok...

Kendi açımdan Terim'in milli takımın başına çok yakıştığını düşünüyorum ancak bana kalırsa artık klüp çalıştırmaya dönmeli.Ben onu her hafta o hırsıyla izlemeyi yeğlerim.Üstelik kabul edin etmeyin Terim 3. bir dönem için dönecektir GS'a buda damdan düşer gibi olmamış olur.Bunun yanında senin ve aynı mantaaliteye sahip insanların yaptığı para vs eleştirileri, TFF baskısı(ki kaçınızın ne kadar haberi var bundan merak ediyorum) gibi sebeplerle çok yoruldu çok yıprandı ve artık bu işi zevk alarak yaptığınıda düşünmüyorum.

Son olarak Dünya Kupasına gidemezsek ben suçu ilk önce Haluk Ulusoy gibi başta olduğunda Türk futboluna hep kademe atlatan bir başkanı futbolu siyasileştirmek,özerkliğini uzaktan kumanda avuçlarına almak için görevinden alıp futbolu ve camiaları huzursuz edenlerde ararım suçu ki onlarda arıyorum.

Aldığı para falan beni ilgilendirmez ki kendi sınıfında ki teknik direktörlere göre az bile para alıyor orası ayrı ama şunuda kabul etmek gerekirki Fatih Terim kafasında bi kaç oyuncu var sadece onlarla oynuyor Gökhan da sakatlanmış neden çağırmıyosun bi tane daha defans oyuncusu yada neden Ceyhun Mustafa neden oynamaz o takımda bana öyle geliyorki hep bi denge politikası güdüyor milli takıma oyuncu alırken hatta 11 kuraken Fenerlilerden tepki almaktan korkuyor benim fikrim size nasıl gelir bilmem.

Estonya maçında çok efor sarfettik.Bunun sonucu Bosna maçına yansıdı.Özellikle Arda,Tuncay ve Hamit'teki yorgunluk üst düzeydeydi.Arda maçın sonlarında kıpırdanır gibi oldu ama yetmedi.
Henüz herşey bitmiş değil.Gideceğiz İnşallah Dünya Kupası'na...

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Tugay,
Terim konusunda sana göre haklı olduğumuz bir yer yok.Bu senin düşüncen bende hala Terim'in arkasındayım.Bugünkü maçtada bir günahının olduğunu düşünmüyorum.Kadroda zaman zaman hatalar olduğuna bende katılıyorum ancak bunu her maç neredeyse doğru yapabilecek yegane Türk yine Terim'in kendisidir.Ancak Trapattoni,Lippi bunlar gelecekse sorun yok...

Kendi açımdan Terim'in milli takımın başına çok yakıştığını düşünüyorum ancak bana kalırsa artık klüp çalıştırmaya dönmeli.Ben onu her hafta o hırsıyla izlemeyi yeğlerim.Üstelik kabul edin etmeyin Terim 3. bir dönem için dönecektir GS'a buda damdan düşer gibi olmamış olur.Bunun yanında senin ve aynı mantaaliteye sahip insanların yaptığı para vs eleştirileri, TFF baskısı(ki kaçınızın ne kadar haberi var bundan merak ediyorum) gibi sebeplerle çok yoruldu çok yıprandı ve artık bu işi zevk alarak yaptığınıda düşünmüyorum.

Son olarak Dünya Kupasına gidemezsek ben suçu ilk önce Haluk Ulusoy gibi başta olduğunda Türk futboluna hep kademe atlatan bir başkanı futbolu siyasileştirmek,özerkliğini uzaktan kumanda avuçlarına almak için görevinden alıp futbolu ve camiaları huzursuz edenlerde ararım suçu ki onlarda arıyorum.

Tamam Doğan gönderelim Rijkaard'ı Terim'i getirelim takımın başına. Hırs izlemek istiyorsun ya. Gelsin bu defa tamamen b.k edip gitsin. Yahu kıytırık bir Bosna takımının maskarası olduk. Bosna'ya gidiyoruz sahaları çok etkileyici, rakipleri baskı altına alıyormuş. Sanki Barnebau... Bir de final maçına gidiyoruz Bosna'ya. Rezillik. Geçmiş yıllarda Malta, bu sene Estonya. Kardeşim şampiyonaya gitmek istiyorsan ki giden takımlar böyle basit takımlardan 6 puanı garanti alıyor,almak zorunda. Norveç meselesine dönmedi iş, Terim'in hesabı tutmadı bu defa. Çekirge masalını anlatmak gerek kendisine...

Ayrıca Terim Fenerlilerden çekiniyor diye almak zorundaymış onların oyuncularını.
Ya bu nasıl bir mantıktır,nasıl bir çelişkidir. Basın önünde aslan kesilen Terim perde arkasında korkak bir kedi mi ?

Egolarını yıkamadığı için Afrika'ya gidemiyoruz ve hala burada Terim iyi,şöyle,böyle muhabbetleri dönüyor. Allah aşkına yapmayın arkadaşlar. Bu ülkenin futbolu,futbolcusu bu denli kötü değil. Yönetemeyen ve 1 defa bile teknik ekibin fikrini aldığına inanmadığım Terim takımı şimdi 2012'ye mi hazırlayacak ? İnşallah öyle birşey olmaz... İstifa lütfen.

Fatih hoca yeter artık senin kaprislerin, artistliklerin, sıktı artık. Önder Turacı kim kardeşim, Ceyhun kim daha ne vermiş kendi takımınada milli takımda oynuyor, Dünya üçüncüsü olmuş Türkiye, Avrupa üçüncüsü olmuş Türkiye Dünya kupasına gidemiyor ve bunun sebebi sadece senin takıntıların.

Valla Tugay benim acelem yok Terim'i GS'ın başında izlemek için.4-5 yıl Rijkaard'la mutlu mesut yaşarım ben, bu arada Terim'in çalıştırdığı her takımda takip ederim .

Şimdi daha önce oynamamış oyuncular oynatıldıpında eleştirilir, şu ana kadarki sisteminde önemli olduğunu düşündüğü oyuncuları oynatıca eleştirilir.Boş geçin arkadaşlar.Olay fb'lilerden çekinmek değil, 'Fatih Terim, GSlı vay anam onlardan fazla seçiyor' tarzı bir ortamda kaybeden daha ziyade GS olmaya başlar.

Terim'in ciddi milliyetçiliği olmasa zaten en başından kabul etmezdi bu teklifi.Hayatında buradan binbir eleştiri ile(ki çok saçma) altığı 2 milyon dolara daha ihtiycı olduğundan mı kalıyor Terim? Yoksa isteyen takım mı yok? Ne takım sıkıntısı var nede para.

Tekrar ediyorum siyasi uğraşlar adına Haluk ULUSOY'u görevinden alanlar,dere geçerken değiştirtenlerin suçudur bu yaşadıklarımız.Sonrasında teknik heyet, futbolcular diye gider.

Emin Doğanca' Alıntı:
Bazı arkadaşlar demiş iyiki tribüne yollandı diye . Bende onlara diyorum ki ; kendinizi Terim'in yerine koyun , böyle hayati bir maçta hakem seyircinin ısıkları nedeniyle kararını değiştirip faul çalsın , ardından da 1-0 önde iken golü kalenizde görün . Acaba ne hissedersiniz çok merak ediyorum ?

Sevgili Emin, eğer sen Fatih Terim'sen böyle hayati bir maçta kendine hakim o-la-cak-sın!Bu adam bizi 4 sene üst üste şampiyon yaptı.Bu senelik süreçte Türkiye Kupası gibi ligimize özgü kupalarıda aldı.UEFA Kupası'nı aldı.Sonra İtalya'nın büyük klüplerinden Fiorentina ve Milan klüplerinde çalıştı.Anlatmak istediğim böyle kariyere sahip bir hocanın şartlar ne olursa olsun (İsviçre maçları) sinirlenmeye hakkı yok.Eğer ki kendine hakim olamıyorsan sen bu kariyeri boşa yapmışsın.Bence hocanın bu kadar sinirlenmesinin altında saydığım başarılarından sonra GS'le geçirdiği çok kötü sezonlar ve uzun yıllardır eski Fatih Terim'in olmaması yatıyor.

Şu anda Afrika için şansımız bitmiş değil ancak, Estonya ve İspanya'nın umuduna kaldık.Bu çok utanç verici.Keşke şansımız bitseydi de bu durumlara düşmeseydik.Afrika'ya gitsekte, gidemesekte Fatih Terim yollanmalıdır bence.Yerinede Rijkaard gibi işi bilen, Avrupa'nın üst kademe teknik adamlarından biri getirilmelidir.Örneğin Rusya Milli Takımı ve Guus Hiddink.

yine bir umut var .uzakta olmayan bir umut...

estonya yediği 7 golü telafi eder inşallah beraberlik bile yeter ...

estonyadan böyle bir beklentiye girdiğim için utanıyorum!!

erenbekdemir' Alıntı:
yine bir umut var .uzakta olmayan bir umut...

estonya yediği 7 golü telafi eder inşallah beraberlik bile yeter ...

estonyadan böyle bir beklentiye girdiğim için utanıyorum!!

eren kardeş sen niye utanıyorsun bizi bu duruma sokanlar utansın!!! :oops: :oops:

Bu maç için diyecek pek fazla birşey yok aslında.. Turnuvaya katılamayacaksak bunun sebebi bu maç değil.. Aslında biz Estonya ve Belçika maçlarıyla kaybettik hakkımızı.. Çok üzgünüm bu durum bize hiç yakışmadı.. Hayırlısıyla bir istikrar yakalasaydık tam olurdu.. Fatih Terim'e çok kızgınım.. Sakin kalmayı başarabilmeliydi.. Onun trübüne yollanması takımıda kötü yönde etkilemiştir mutlaka.. Fatih Terim'e karşı olan bir arkadaşıma "Fatih Terim Oley" diye bir mesaj attım aradan 2 dakika geçmedi trübüne yollandı.. Bu da benim şansızlığım olsa gerek..:)

Millileri değil, Bosna?yı tuttum!..

Maçın 25. dakikasından sonra Bosna?yı tuttum..

Vallahi yürekten destekledim..

Bosna?nın her atağında yüreğim kıpır kıpır etti.. Milli Takım?ın her atağında gerildim..

Gol olmasın ki, kokuşmuşluğun üzerine sünger çekmesin istedim.. Gol olmasın ki, ?dandini dandini dasdana, danalar girmiş bostana? masalını yine dinlemeyelim dedim..

*

O halimiz neydi Allah aşkına..

İki eli omuz arkasına atmalar, dayıvari yürüyüşler, işaret parmağı sallamalar.. Damarlar fışkırana kadar bağırmalar, efelenmeler..

Ayıp ya!..

İlk defa olsa, hadi içimize atalım, sineye çekelim.. Strese, aşırı heyecana verelim..

İlk defa değil ki.. Hep böyle..

Dört yıl önceki Dünya Kupası elemelerinde de aynıydı... Bir araba yükü ceza aldık..

İplememişiz.. Kafayı değiştirmemişiz!

*

Bosna?da baş adam yine Fatih Terim?di..

(Ne havalı atıldı ama.. Hakeme bakışına dikkat ettiniz mi; ?beni attın ha, vay köftehor vay? der gibiydi)

Başaltı adam, tartışmasız Emre..

(Fenerbahçe formasıyla baş adam oluyor.. Hakeme omuz atıyor, rakibe küfrediyor. Bu çimenleri ben yarattım edasıyla geziniyor..)

*

Vicdanlarımıza soralım..

Gögüslerinde ay - yıldızımız var diye bu kişilere katlanmak zorunda mıyız?

Milli Takım diye Fatih Terim zihniyetini sineye mi çekelim?

Ay - yıldızlı forma sırtlarında diye yaptıklarını görmezden mi gelelim?

*

O Ay - yıldızlı forma, benim formam..

Gördüm ki gasbetmişler..

Milli takımı işgal etmişler..

Ruhunu, kimliğini, kişiliğini değiştirmişler.. Yandan çarklı külhanbeyi aşısı yapmışlar..

Benim olmaktan çıkarmışlar.. Kutsallığını heba etmişler.. Kırmızı - beyaz formaya dönüştürmüşler..

Gizlice ağladım..

O ekibin Dünya Kupası?na gidememesine çok sevindim..

Mehmet Tezkan / VATAN

---------------------------------------------------------

Fatih Terim hayranlarına hitap edecek en güzel yazı bu olur sanırım...
Çünkü tüm gerçekleri açık ve net bir biçimde gösteriyor.

Mehmet E. Güneş' Alıntı:
of ya bu kadar şanssızlık olmaz :oops:

iyi oynamadık ama bulduğumuz pozisyonları bu kadar acemice harcamamalıydık.

arda yerden kalkamadı resmen dövdüler çocuğu :oops:

gökhan gönülün nasıl bir balon olduğunu bu iki maçta herkes görmüştür umarım, idda ediyorum bu akşam sağ bekte sabri olsa maç çok farklı olurdu.

bu saatten sonra belçika ve ermenistan maçını kazanıp estonya ve ispanyaya dua etmekten başka elden bir şey gelmez.

hepimize geçmiş olsun...
gökhan gönül kötü oynayabilir fakat sabrinin en iyi hali bile bu kadar hücuma çıkmadı...
sen gökhan gönüle 90 dakika boyunca sağ tarafı emanet eden ve gökhan gönül'ü cafu sanan hocaya kızma
orta sahada emre'yi tek başına bırakan hocaya kızma
ceyhun ve hakan'ın bütün maç olumlu hareket yapmama inatlarına rağmen oyunda tutan hocaya kızma bütün maç bir adet topu olumlu kullanmayan semihe kızma
bütün maç boyunca ender geliştirdiğimiz atakları safinazlıklarıyla(ayağa dolanan toplar,abuk subnuk hareketler) baştan durduran ve bence nadarevic'ten sonra bosna defansının en iyisi olan tuncay'a kızma
arda'ya kick box usülü müdahalelere kart göstermeyen hakeme kızma
sonra gökhan gönül'e kız...
bence maçın kasetini bulup sinirlenmeden bir daha izle...özellikle bizim ortasahada sadece emre'yi görüceksin ve sağ kanatta da tuncay denen adam yüzünden gökhan'ın hep tyek kaldığını fakat her atakta gidip geldiğini görüceksin...bence takımdaki ruhsuz ordusunu yargılamak lazım önce

Boş laflar boş laflar.
Gökhan Gönül'ün her yeri atağa çıkmış olsa ne yazar kaç etki eder.Hücuma çıktıda ne oldu yararımı dokundu? Olumlu 2 hareketmi yaptı? Defansta müdaheleler mi yaptı?

Gökhan Gönül denilen adam son iki maçtada defansta döküldü hücumları ezdi.İki maçın özetini sende bir izle bakalım Gökhan'ı rakipler kaç kere bir otaraftan bir öbür taraftan yerde süründürmüşler.Sabri, şu son 4 haftadaki performansı ile Gökhan'ı ikiye katlar pozisyonda.

Ayrıca kendi kişisel problemleri için Milli tkımın rakibi destekleyen zihniyetin varlığını bile kaale almam değil yazısını.

Gökhan Gönül konusunda Doğan'a katılıyorum Gökhan Gönül hiç bi zaman fener deki gibi oynamdı milli takımda, Fener maçlarında Gökhanı izlerken koy Dani Alves'in yerine rahat oynar diyorum ama ne hikmetse milli takımda o Gökhan'ı daha hiç göremedik Sabri'de oynasa farketmezdi bence.

Kadro seçimi/oyun yapısı/bitmek bilmeyen egosu /kameralara oynaması vs vs vs bunların hepsi eleştirilebilir ama özellikle bizim camiamızdaki Fatih Terim nefretinin sebebi nedir anlayamıyorum ?

Karsıyakadakileri insan anlıyor.Bir Hagi/Fatih Terim çıkaramadılar 10 senedir.Yıllardır kimi alsalar Hagi den iyi/kötü ya da Fenerbahce Terimini buldu lafları dolaşıyor.Ama bulamıyorlar.

Son maçta ve ondan önceki maçlarda da binlerce hata yaptı Fatih Terim.Zaten istifa eder ya da etmez.Onu bilemem ama bildiğim bir şey var ki Fatih Terim
hiçbir zaman tv lerde ahkam kesen Ersun Yanal gibi teşvik primi almadı.Fenerbahce 4 milyon avro teklif etmesine ragmen hayır ben Galatasaraylıyım diyerek bu teklifi reddebildi.

Şu an aldıgı ücreti tartısırken zihnimizin bir kenarında bu bilgide kalsın diye söylüyorum.Belki yararlı olabilir.