DKE Kader Maçlarımız

Erdem Akkaş' Alıntı:
Galatasarayda bu sezon atılan gollerin çoğunda imzası bulunan ve asistlerin çoğunuda duran toptan yapan Ardaya niye Milli takımda duran top kullandırılmaz anlamış değilim..Hamitin iğrenç ortalarına izlemek zorunda kaldık maç boyu..allahtan kaleci nin kendi içinde yaşadığı sorunlar varmış ki Onun hatasından Kornerden gol bulduk da geceyi ve hamiti kurtardı..

Abi bu konuda çok haklısın. Hamit toplara iyi vurur. Kaleye doğrudan vurulabilecek noktalarda topun başına geçmesine birşey demem. Ancak Galatasaray nerdeyse her maç duran toptan gol atarken ve o duran topları kullanan adam takımındaki varken başkasının kullanması nasıl bir mantıktır, anlamak güç. Hele hele Arda sol kornerleri çok tehlikeli kullandığı halde. Birçok korneri heba ettik bu sayede.

Maçla ilgili söylenecek tek şey: Arda TURAN. Yine insan üstü şeyler yapmaya başladı. Dünya üzerinde taç atışlarından topları bu kadar dengeli ve kontrollü alan adam sayısı çok azdır. Tacı iyi de kullansalar kötü de kullansalar mıknatıs gibi topu ayağına alıyor. Zayıf gibi görünen vücudunu da son derece iyi bir şekilde kullanıyor. Hayran kalmamak elde değil.

Bir adım sonrasını değil birkaç hamle sonrasını hesaplayacak bir futbol zekasına sahip. Her ne kadar sevmesem de Rıdvan'ın söylediği doğru birşey vardı: ''Arda'yı Barcelona'nın ileri üçlüsüne koysan sırıtmadan oynar''. Çok doğru. Abartısız Arda şuanda o seviyelerde oynuyor. Fiziki olarak güçlü olduğunda onu durdurabilecek adam zor bulunur.

Hamit, Hakan Balta, Gökhan Gönül sakatlık dolayısı ile durgun gibi göründüler. Tuncay futbolu çözdüğünün attığı iki goldede gösterdi. 'Oynamayan' Colin Kazım'dı bu gece. Aslında oyunla alakası olmaması bize bir gol getirdi diyebiliriz. İkinci golde Kazım yine alakasız yerlerde olduğu için Arda ters kanattan gelip topu aldı gol oldu. Ayrıca Ceyhun güzel uzun paslar attı girdikten sonra, şaşırdım.

Estonya karşısında yenik duruma düştüğümzde bile yeneceğimizi biliyordum.. Ama Bosna gibi bir takımdan 2 gol yersek maç geri döner mi biraz zor açıkçası.. Umarım Bosna karşısında daha dikkatli olur almamız gereken 3 puanı alırız.. Bosna'lıları çok seviyorum.. Gönül isterdi ki gruptan birlikte çıkalım ama bu mümkün değil ne yazık ki.. Umarım başka önemli turnuvalarda Bosna Hersek'i izleme şansımız olur.. Tabii bu gruptan biz çıkalım öncelikle..

Bosna ilk defa Dünya Kupası'na katılmaya bu kadar yaklaşmış.Okuduğum kadarıyla ülke, futbolcular ve teknik heyet tek yürek olmuş.Maça aşırı bir konsantre olmuşlar.Bizde final maçlarını iyi oynuyoruz.İyi oynamasak bile istediğimiz 3 puanı alıyoruz.Durum böyle olunca maç büyük ihtimalle berabere bitecektir.Eğer ki böyle olursa 4 puanlık fark devam edecektir.Bu maçtan sonra biz Bekçika ile, Bosna'da Estonya ile deplasmanda karşılaşacak.Biz ve Bosna büyük ihtimalle 3 puanı alacaktır bu maçlardan.Durum böyle olunca 4 puan farkla son maçlara girilecek ve son maçların bir önemi kalmayacak.

Kısacası Dünya Kupası'na katılmamıza inancım yüzde 5. :(

Maça Ön libero da Ceyhun ile başlayacakmışız .Bence doğru karar,Estonya maçındaki isabetli pasları,hızlı oynaması Fatih Hoca'nın seçimini yapmasında etkili oldu gibi.Yanında Emre oynayacak.Orta sahanın sağına ise Kazım'ın yerine Hamit'i oraya çekicek.Geçen maç Kazım'da oyunda fazla bir varlık gösteremedi.Gökhan Gönül'de gününde olmayınca sağ kanadımız aksadı Estonya maçında.Sağ kanatta Gökhan Gönül ve Hamit Altıntop daha yararlı olucaktır.
Bol gollü bir maç olucak gibi.İnşallah biz kazanırız.

Yayın kötü,spiker kötü,yorumcu kötü...
Oyunda ilk 5 dakika hariç hiç bir varlık üretemedik.Defansta çok kötü pas hataları yapıyoruz.İkinci yarıda daha derli toplu oyun bekliyoruz.Hadi çocuklar alıcağız bu maçı.

Bir maç acaba daha nasıl katledilebilir?Yayın berbat, maç mı izliyoruz yoksa reklam mı belli değil.Ersun Yanal seçimi çok yanlış.Milli Takım berbat.Allah sonumuzu hayretsin. :(

of ya bu kadar şanssızlık olmaz :oops:

iyi oynamadık ama bulduğumuz pozisyonları bu kadar acemice harcamamalıydık.

arda yerden kalkamadı resmen dövdüler çocuğu :oops:

gökhan gönülün nasıl bir balon olduğunu bu iki maçta herkes görmüştür umarım, idda ediyorum bu akşam sağ bekte sabri olsa maç çok farklı olurdu.

bu saatten sonra belçika ve ermenistan maçını kazanıp estonya ve ispanyaya dua etmekten başka elden bir şey gelmez.

hepimize geçmiş olsun...

Nasıl Bir maçtı ya kalp dayanmaz.Futbolmuydu kickbox muydu...Futbolsa ortada sistem yoktu.Fatih Terimden yoksun olmamız kötü oldu :oops: Bu kadar pozisyonla gol bulamadıysak bir hayır vardır ;)

Yayınından spikerine,oynanan oyununa,oyuncuların performansına kadar iğrenç bir maçtı. Özellikle ilk yarı sanki cizik bir cd'den film izliyor gibi ikide bir yayın durakladı.Ayrıca Bosna'nın kalecisine acayip kıl oldum,ona son dakikalarda bir gol yakışırdı ama olmadı.Arda'yı biçtiler,oda son dakikalara doğru elinden geleni yaptı ama tek başına ne yazık ki yetmedi.Benim gözümde maçın adamı Servet'ti.Basket maçımızın ardına bu maç hiç gitmedi. :(

Bu maçlar geçtiğine kadar artık lütfen bu konu kilitlensin,yoksa her an ceza yiyebilecek durumdayım.Hay ben bu..................................

Son 15 dk galibiyet için oynamaya çalıştık.Bu sürede pozisyonlarda bulduk ama değerlendiremedik.Fatih Terim',nde bu kadar sinir yapması çok gereksiz oldu.Takımı yalnız bıraktı bu önemli mücadelede.
Gökhan Gönül son dakikalardaki pozisyonlarda içeriye çevirseydi belkide şu an galibiyeti kutlayacaktık.
bundan sonra işimiz çok zor.

Şimdi Fatih Terim'i seven arkadaşlar bana kızacak ama bu adamın işi güçü şov.Yılmaz Vural ile tek farkları, Yılmaz Hoca'nın UEFA Kupası yok.Maçın başında şovuna başladı.Allah'tan hakem tribüne yolladı yoksa ben 90dk. Fatih Terim'in şovuna tahammül edemezdim.

Yahu Önder Turacı'nın milli takımda ne işi var?Hadi çağırdın bu adamı ilk 11'de ne işi var?Gökhan Zan'a çamur atanlar bu maçta Gökhan'ın ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu anlamıştır umarım.GS'de zaman zaman Servet-Emre Aşık oynuyor.Gökhan'ın yokluğunda Emre'yi alsanya takıma.

Herşeyi geçtim 60dk.'tan sonra Emre B. sahada yoktu.Aşırı derece yorgundu.Önünden geçen topa bile müdahale edemedi.Nerede Nuri Şahin?Bu adam bu maçlarda oynamayacakta Almanya hazırlık maçlarında oynayacak heralde.

Ceyhun Ts-Sivas maçında uzaktan bir gol attı kıymete bindi.Yav bu adam Ts'de sahada yokları oynuyor zaten.Ey Fatih Terim hiç mi izlemiyorsun Ts maçlarını?Mustafa Sarp nerede?Madem bu adamı ilk 18'e bile almayacaksın neden çağırdın?

Fatih Hoca şu millete bir iyilik yap ve İSTİFA ET!