DKE Kader Maçlarımız

Arda bunca darbeye rağmen maçın son bölümünde ayakta kalan tek oyuncumuzdu.Direkten dönen topu gol olsa bugün herkes Arda'yı konuşuyor olurdu.

Fatih Terim'in 3. oyuncu değişikliğine ihtiyaç duymamasına şaşırdım.Maçın son bölümleri gelmişken her türlü riski göze alıp Nihat veya Nuri'yi oyuna alabilirdi.

Göhkan Gönül'de ne oyuncuymuş maç boyunca bir orta açamadı.

Gökhan Gönül hakkında ciddi biçimde bütün görüşlerim değişti.Böyle basiretsizlik olamaz.

Takımda fazla heyecan vardı ancak bunda her şeyden önce son yıllarda izlediğim en kötü ve art niyetli bir hakeminde payı büyük.Gösterdiği kartlar,vermediği fualler,takındığı tavır,üstüne gol yememize mal olan haksız yere verdiği fualler...

Takımda Gökhan ve Ceyhun dışında eleştireceğim tek adam yok.Ellerinden geleni yaptılar gerçekten bu hakemle bu kadar oldu. Ancak şunu belirtme iserimki ben her hangi bir takımın hocası olsam Ceyhun denilen arkadaşı ilk 18 e bile koymam adam Gökhan'la el ele beni kanser etti.

Son olarak hakkını vermek isterim bence sahanın en iyisi kesinlikle Emre idi.

1-Bu maçta kimseye mazeret bulma hakkımız yok bu iş buralara kalmamalıydı.
2-Maçın Hemen başında Fatih Terim kendini kontrol edemiyor ve trübüne gönderiliyor buda takımı psikolojik olarak etkiledi.Fatih Terim ve Emre her zaman böyle sinirlerine hakim olamıyorlar Emre'nin gördüğü sarı kart'ta çok saçmaydı.
3-Volkan'ı bizler sevmeyiz ama yapacak fazla şeyi yoktu,Gökhan Gönül için anlamadığım birşey var Galatasaraylı arkadaşlarım bile kendisini hep göklere çıkartır,medya bu çocuğu çok sever oysa bu adam'da birşey yok uğur uçar çok daha iyi bence gökhan gönül'den.
4-Önder Turacı Fenerbahçe'de bile oynamazken Milli takıma nasıl alınır Emre Aşık ile Önder Turacı bir mi ? Emre Aşık hem daha iyi mücadele ediyor hemde daha tecrübeli şimdi bu tercihin savunulacak bir tarafı yok tercih fatih terim'in olduğuna göre hata terim'in.
5-Orta Saha'da savunma yönü kuvvetli,iyi pas yapan bir adam niye yok anlamıyorum emre o fiziğiyle orta saha'da tek başına bırakılır mı ? Yok sakatlıklar falan denilecek Koskoca Türkiye'de orta saha'da bu özelliklere sahip bir futbolcu yok mu ?
6-Milli takım'da rakip takımların savunmasını yoracak,rakip defansı yıpratacak 1 tane forvet oyuncusu olmaz mı ? Sercan,Semih ikiside fizik olarak yetersiz oyuncular bugün çok bariz bir şekilde gördüm ceza sahası içinde ayaklarına top geldiğinde hemen sırtlarını kaleye döndüler ve topu başkalarına çıkartmaya çalıştılar çünkü yırtıcı forvet özellikleri yok ayrıca bu iki isim hava toplarındada etkisiz.Türkiye'ye Pivot Santrafor lazım yani HAKAN ŞÜKÜR'ün yeri hala doldurulamadı.
7-Fatih Terim milli takım kadrosunu hala oturtamadı bakıyorum diğer ülkelerin 11'leri hemen hemen bellidir ama ben hiçbir zaman milli takım kadromuzu sayamıyorum çünkü her maç hazırlık maçı havasında oynanıyor her maça farklı bir kadro ile çıkılıyor.Dünya Kupasın'da Mevlüt'e şans veren terim bakıyorum bugün onu tamamen silmiş,Fatih tekke neden düşünülmez anlamıyorum ?
8-Milli takım'ın bir sistemi yok mahalle futbol'u oynuyorlar rast gele atılan toplar sürekli pas kayıpları bir tek arda organize ataklar düzenliyor onun dışında herkes bireysel çabaları ile birşeyler yapmaya çalışıyor.Sonuç olarak Dünya Kupasına gidemiyoruz şaşırmadım buna çünkü yukarıda yazdığım şeyler bu sonucu doğurdu Bence Fatura Fatih Terim'e çıkartılmalı,Federasyon'a gelince söyleyecek sözüm bile yok federasyon için ...

Mevlüt sakat, Tekke yeni oynamaya başladı. Takımın ideal kadrosunun olmaması normal çünkü hep biri sakatlanıyor. Ayrıca 6 kişi kapanan rakibi hangi forvet yırtacak? Forvetlere markajda iken top atarsan tabiki savunmayı arkalarına alırlar çok normal. Ama Emre Aşık'ın kadroda olmaması çok kötü etkiledi bizi. Niyetim savunmak değil ama yanlış yerden eleştiriler bana göre bunlar.
Rakip hakemi satın almış gibiydi. Olmayan faulden gol yedik. Bu maçın normal hakkı bizimdi. Girilen pozisyonlar olsun oynanan oyun olsun ama olmadı.
Estonya ile dışarda, Belçika ile içerde berabere kalıyorsak ve Bosna her iki takımı yenmişse çokda sızlanmanın anlamı yok. 2010'da iki dünya şampiyonasında olmak varken sadece basketbolda olacağız şimdi. Fatih Terim'in biletini kestikten sonra kim gelecek bakalım.

Umut Öncel' Alıntı:
Şimdi Fatih Terim'i seven arkadaşlar bana kızacak ama bu adamın işi güçü şov.Yılmaz Vural ile tek farkları, Yılmaz Hoca'nın UEFA Kupası yok.Maçın başında şovuna başladı.Allah'tan hakem tribüne yolladı yoksa ben 90dk. Fatih Terim'in şovuna tahammül edemezdim.

Kim kızacak Umut, kimin kızmaya hakkı var ?
Fatih Terim Milli Takım'ın içine etti amiyane tabirle. Yahu Emre Aşık nerede diye sorarlar adama Gökhan Zan sakatlanmış. Mustafa Sarp... Belkide ligin şu anda en sağlam ön liberosu nerede ? Gökdeniz ile arandaki husumette Türk Milletinin suçu ne ?

Sonra hakemlere el-kol yapar oraya buraya bağrınırsın artist !

300.000 TL maaşında kaç yetimin fukaranın hakkı var ?

Zerre kadar onurun varsa İSTİFA edersin... Yoksa, sağlık olsun İMPARATOR !

Tugay Aktepe' Alıntı:

Milletin onurunu ölçmek sana kaldı demek Tugay.Yada Fatih Terim sana kanıtlamak zorunda demek.

Her şeyi eleştirin edin tabiki olacak bunlar.Tek bir doğru yoktur olamazda.Ancak adamın aldığı paraya dil uzatmayın bari.Senin takımının başındai Rijkaard ile fb'nin başındaki kokainci kaç para alıyor?Futbol piyasasının senin kadar içinde olupta bu paraya laf etmeni gerçekten yadırgıyorum ne yalan söyliyim.

O paranın TFF bütesinden çıktığının farkındasındır umarım.

Tugay Aktepe' Alıntı:

Madem yetim hakkı ile bu kadar ilgilisin 23 kişi öldü bugün Tugay.Yüzlerceside şans eseri kurtuldu.
Hemde yagmur yagdıgı için.

İlgililerin açıklamalarına göre kendi hataları yüzünden oldu bu cinayetler.İşe can yelekleri ile gitmedikleri için yani.
Terim konusuna gösterdiğin ilgiyi keşke o konuda da görebilseydik senden.

Yenilgiyi başka nedenlere bağlamamak lazım yok Bosna Maçı satın almış gibi söylemler çok komik objektif olalım artık kaybedilen her maçta hakem kötü rakip çok sert oynadı maçı almış rakip gibi ifadeler bizi küçük düşürüyor herşey açıkça ortada Milli takım kötü futbol oynuyor ve Dünya Kupasına gidemedi bakalım bosna kaç gol atmış biz kaç gol atmışız eleme maçlarında kötüysek gidemeyiz iyi olduğumuz zaman gideriz.

Bazı arkadaşlar demiş iyiki tribüne yollandı diye . Bende onlara diyorum ki ; kendinizi Terim'in yerine koyun , böyle hayati bir maçta hakem seyircinin ısıkları nedeniyle kararını değiştirip faul çalsın , ardından da 1-0 önde iken golü kalenizde görün . Acaba ne hissedersiniz çok merak ediyorum ?

Hayata o kadar kolay bakıyorsunuz ki kişiye - mesleğe hiç bir şeye saygınız kalmıyor .

Ayrıca 1-1 berabere kaldık . Yani daha hiç bir şey bitmedi . Basının gazıyla millet olası puan kaybında her şeyin bittiğini zannediyor ? Ne diyeyim .

Bizim yampamız gereken şey 2 maçımızıda kazanıp , Bosna'nın Estonya'da mağlubiyetini veya berabere kalmasını bekleyecez . Son maç İspanya'dan puan alacaklarını zannetmiyorum .

Ümitvar olalım ...

Evren YILMAZ' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":xvj30plw]

Madem yetim hakkı ile bu kadar ilgilisin 23 kişi öldü bugün Tugay.Yüzlerceside şans eseri kurtuldu.
Hemde yagmur yagdıgı için.

İlgililerin açıklamalarına göre kendi hataları yüzünden oldu bu cinayetler.İşe can yelekleri ile gitmedikleri için yani.
Terim konusuna gösterdiğin ilgiyi keşke o konuda da görebilseydik senden.[/quote:xvj30plw]

Bildiğim kadarı ile siyaset içerikli iletiler yasak,ama yazılıyormuş. Konuya değinecek olursak orada günahsız insanlar hayatını kaybetti. Öyle ya da böyle bunun suçlusu varsa bürokratlardan başkası değildir. Onların avukatıymışım gibi farklı bir meseleden bu konuyu önüme atmanıza da anlam veremedim doğrusu. İzmir'de 92 model mercedeslerden girip arsenikli sulardan çıkmayı ben de biliyorum fakat burada Milli Takım ve bugünün müthiş mimarı Fatih Terim'den bahsetmek daha doğru olur sanırım. Yazan yazmış ki ben bu şehirde oy kullanmadım, kullandığım şehirde de farklı bir siyasi parti kazandı ama nedense orayı da seller bastı 10 kişi hayatını kaybetti...Ama o sorun değil herhalde... 2 kişiden biri bu adama oy verdi, bu adamlara oy verip ölen insanların mezarı başında Fatiha okumayalım, tam olsun.

Doğan;

Fatih Terim konusunda haklı olduğunuz tek kelam yok kardeşim. Adam aynı tas aynı hamam. Gidemiyoruz işte şampiyonaya. Aman o mutlu olsun, imparatore...

Bosna maçı satın almış kim dedi? Hakemin tüm takdir haklarını onlardan yana kullandığı açık, golu olmayan faulden yediğimiz açık. Pozisyonsa, pozisyonda bulduk kaç tane ama itina ile harcadık. Aşırı kötü oynadığımızdan değil pozisyonları değerlendiremediğimiz için böyle oldu. Dersinizki atarsak iyi oynuyoruz, atamazsak kötü oynuyoruz, saygı duyarım.

Türk Futbol'u çok şey kaybedecek gidemezsek düşünün arda turan gibi bir futbolcu en verimli çağında dünya kupası göremeyecek.Dünya Kupasına gitmemiz halinde milli takımlarda olan oyuncularımızın değerleri artacaktı ve biz kupa'dan sonra bazılarını klübe daha çok katkı sağlayacak şekilde avrupa'nın büyük klüplerine satabilecektik bu işten Galatasaray'da zararlı çıkacaktı.

Eren Aydın' Alıntı:
Bosna maçı satın almış kim dedi? Hakemin tüm takdir haklarını onlardan yana kullandığı açık, golu olmayan faulden yediğimiz açık. Pozisyonsa, pozisyonda bulduk kaç tane ama itina ile harcadık. Aşırı kötü oynadığımızdan değil pozisyonları değerlendiremediğimiz için böyle oldu. Dersinizki atarsak iyi oynuyoruz, atamazsak kötü oynuyoruz, saygı duyarım.
Rakip hakemi satın almış gibiydi lafı sana ait.

Ayrıca Bosnalıların bize Sırp muamelesi yapmasına anlam veremedim. Bildiğim kadarı ile kardeştik. Kalecin zaman geçirir anladık ama artistlik yapamaz. Arda'ya atılan tekme sanki bana atıldı... Çok serttiler ama futbol sertliğinin dışında bir sertlikti. Beklemiyordum, şaşırdım doğrusu...

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
[quote="Eren Aydın":2n86ndnc]Bosna maçı satın almış kim dedi? Hakemin tüm takdir haklarını onlardan yana kullandığı açık, golu olmayan faulden yediğimiz açık. Pozisyonsa, pozisyonda bulduk kaç tane ama itina ile harcadık. Aşırı kötü oynadığımızdan değil pozisyonları değerlendiremediğimiz için böyle oldu. Dersinizki atarsak iyi oynuyoruz, atamazsak kötü oynuyoruz, saygı duyarım.
Rakip hakemi satın almış gibiydi lafı sana ait.[/quote:2n86ndnc]
Cillop gibi benzetme edatı var orada. Gibiydi diyorum ve sebeplerimde yukarıda. Adamlar hakemi satın aldı demedim. Çok farklı şeyler.

Ama satın almadıkları kesin birde anlamadığım birşey var neden her yenildiğimizde hakemler taktir haklarını rakipten yana kullanmış oluyor

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Ama satın almadıkları kesin birde anlamadığım birşey var neden her yenildiğimizde hakemler taktir haklarını rakipten yana kullanmış oluyor

Bayram maçı izlediğine emin misin ?

Yani başka bir kırmızı forma ile beyaz formalı rakiplerinin maçını izlemiş olmayasın sen. =)