Dursun Özbek

Mecelle-i Ahkâm-ı Adliyye'de Cevdet Paşa der ki, "Zamanın tagayyuru ahkâmın tebeddülünü meşru kılar". Güzel bir kaide olmakla beraber ben bazı konularda netlik ve prensiplere göre hareket etmeyi doğru buluyorum.

Dursun Özbek bence yanında Elon Musk bile olsa o icra-haciz olaylarından sonra görev almamalıydı. Bir sene önce Burak Elmas çok vizyoner vauvv denirken de ayakları en yere basan EH demiştik ama dün Burak Elmas neyse aynı goygoy devam etti. Ben bir adama bir de yanındakine bakarım. Cemal Özgörkey de kusura bakmasın, DÖ'nün yanında ve hatta astı olarak altında saf tutuyorsa o da aynı oyunun parçasıdır.

Galatasaray'da bile hükümete yakın olmak avantaj mı 🤔
Dursun Ozbek icin kotunun iyisi derken, ( kotu kismi bu yerde yatiyor ). Hukumetten destek almak guzel bir sey ama gunumuz ulkesinde yasananlar malum. Muzik dinlenme saatlerinden, havalimanlarini yikmaya, spordan sinemaya her yeri sinsice ele gecirip amaclari dogrultusunda ilerlemeye calisan yapi. Tiksiondirici. Neyse 1 sene sonra bunlarin hic birini gormeyecegiz.( halk biraz daha aci cekip ekmek - seker kuyruguna girmeli , akilsiz basin cezasi cekilmeli)

Dursun Özbek kötünün iyisi olamaz çünkü EH denenmediği için kötü diyemeyiz, DÖ de şu ana değin gelmiş olan en kötüsü olduğu için herhangi birinden iyi değil.

EH genç üyeleri ikinci seçimde de çok plan ve proje ortaya koyamadığı için ikna edemedi. Diğer yandan seçimin bir gün kala iptal edilip DÖ'nün birden listesiyle aday yapılmasına dikkat çekmesine ben sataşma demem, malumun ilamı derim. DÖ de iletişim yönü zayıf olduğundan dolayı Erden Timur'u ön plana koydu.

FFP ve Spor Yasası kasa kolaylığı gibi işlemleri yasaklıyor. Dolayısıyla para koyacak, parasıyla geliyor söylemleri hikaye.

DÖ daha önce verdiği parayı faiziyle aldı, hem de en zor dönemlerde haciz işlemi uygulayarak. Ayrıca adam Kgümrük'te 350 bin alan Tudor'a 1,5 milyon vermişti ki sonradan Udinese'de 550 bine çalıştı. Tolga Ciğerci'den Belhanda'ya kadar herkese ederinin çok üzerinde yıllık ücret verildi ve 5-6 hafta sonra ödemeler durdurulunca takım puan kaybetmeye başladı. Sonra Fatih Terim getirilip ödemeler ufaktan da olsa yapıldı. O sıralarda baskın seçim yaptı ve kaybetti DÖ.

DÖ döneminde yapılan tek güzel şey giderayak takımdaki yeniçerilerin temizlenmesine vesile olan transfer harekatıydı ancak orada da sorun herkese ciddi yıllık ücretler ödenmesi olmuştu. Parasız denilen Burak Elmas da aslında yönetim olarak iyi para harcadı ancak futbolcular Fatih Terim listesinden alınınca koltuğunu kaybetti. Asıl ironik olan da o gün Burak Elmas'ı destekleyenlerin bugün de çoğunlukla DÖ ve Terim'i destekliyor olmaları.

Dursun Özbek kötünün iyisi olamaz çünkü EH denenmediği için kötü diyemeyiz, DÖ de şu ana değin gelmiş olan en kötüsü olduğu için herhangi birinden iyi değil.

EH genç üyeleri ikinci seçimde de çok plan ve proje ortaya koyamadığı için ikna edemedi. Diğer yandan seçimin bir gün kala iptal edilip DÖ'nün birden listesiyle aday yapılmasına dikkat çekmesine ben sataşma demem, malumun ilamı derim. DÖ de iletişim yönü zayıf olduğundan dolayı Erden Timur'u ön plana koydu.

FFP ve Spor Yasası kasa kolaylığı gibi işlemleri yasaklıyor. Dolayısıyla para koyacak, parasıyla geliyor söylemleri hikaye.

DÖ daha önce verdiği parayı faiziyle aldı, hem de en zor dönemlerde haciz işlemi uygulayarak. Ayrıca adam Kgümrük'te 350 bin alan Tudor'a 1,5 milyon vermişti ki sonradan Udinese'de 550 bine çalıştı. Tolga Ciğerci'den Belhanda'ya kadar herkese ederinin çok üzerinde yıllık ücret verildi ve 5-6 hafta sonra ödemeler durdurulunca takım puan kaybetmeye başladı. Sonra Fatih Terim getirilip ödemeler ufaktan da olsa yapıldı. O sıralarda baskın seçim yaptı ve kaybetti DÖ.

DÖ döneminde yapılan tek güzel şey giderayak takımdaki yeniçerilerin temizlenmesine vesile olan transfer harekatıydı ancak orada da sorun herkese ciddi yıllık ücretler ödenmesi olmuştu. Parasız denilen Burak Elmas da aslında yönetim olarak iyi para harcadı ancak futbolcular Fatih Terim listesinden alınınca koltuğunu kaybetti. Asıl ironik olan da o gün Burak Elmas'ı destekleyenlerin bugün de çoğunlukla DÖ ve Terim'i destekliyor olmaları.
Özbek savunmayacağım kendisinin ilk dönemini hiç beğenmem ama en kötüsü olduğunu da düşünmüyorum. En kötüsü net Burak Elmas bence. Diğer taraftan denenmemiş biri daha kötü değildir de pek mantıklı bir açıklama değil. O zaman herkes başkan olsun. Hatta bütün üyeler sırayla başkanlık yapsın her hafta.

Kasa kolaylığı yapılamadığının bilgisi nereden? Yanlış hatırlamıyorsam bir önceki seçimde Metin Öztürk yeni yasada da brüt gelirlerin yüzde 20'si kadar kasa kolaylığı yapılabiliyor demişti ama birinin kasaya para sokma niyeti varsa bunu farklı farklı yöntemlerle de yapabilir. Ali Koç her şekliyle nasıl yapılır gösteriyor zaten.

Diğer taraftan Burak Elmas'ın bile kimi desteklediği oyu vs net değilken onu destekleyenlerin Özbek'i destekledikleri varsayımı da bence çok doğru değil. Terim'i destekleyenler belki hocamı getirir düşüncesiyle Özbek'i destekledi bence bu tespit doğru olabilir.

Kötülük kıyaslayacaksak DÖ’nün iki yılı Galatasaray tarihinde eşi benzeri olmayacak kepazeliklerle dolu. Ha bu yaptıklarını üçüncü yılı sıfırlıyorsa eğer bu da Burak Elmas’ın zamana ihtiyacı olduğunu gösterir. Çünkü lokomotif braşta teknik ekibe ligdeki diğer 19 takımın toplamından daha fazla bir transfer bütçesi yarattı. Benim için teknik ekibin altında bu kadar ezilen bir başkan profilinde olması zaten kendisinin konumunu 0lıyor ama olaya bir de burdan bakmak lazım.
Gider ayak Galatasaray’ın arsasına otel dikip inşaat halinde bırakmak, Floryayı yarı fiyatına yangından mal kaçırır gibi satmaya kalkmak falan bunlar başarısızlıktan çok daha öte hareketler.

Kötülük kıyaslayacaksak DÖ’nün iki yılı Galatasaray tarihinde eşi benzeri olmayacak kepazeliklerle dolu. Ha bu yaptıklarını üçüncü yılı sıfırlıyorsa eğer bu da Burak Elmas’ın zamana ihtiyacı olduğunu gösterir. Çünkü lokomotif braşta teknik ekibe ligdeki diğer 19 takımın toplamından daha fazla bir transfer bütçesi yarattı. Benim için teknik ekibin altında bu kadar ezilen bir başkan profilinde olması zaten kendisinin konumunu 0lıyor ama olaya bir de burdan bakmak lazım.
Gider ayak Galatasaray’ın arsasına otel dikip inşaat halinde bırakmak, Floryayı yarı fiyatına yangından mal kaçırır gibi satmaya kalkmak falan bunlar başarısızlıktan çok daha öte hareketler.
Valla açıkçası başkanlık performansı açısından elmas da Özbek de Mustafa Cengiz de birbirinden kötüydü. MC döneminde futbolda dönemsel başarılar olduğu için o biraz daha kategori dışı tutuluyor taraftar tarafından. Benim bakış açıma göre ise MC=DÖ>BE

Dursun Özbek’in kendisini çok anlatamadığını düşünüyorum. Tipi ve eksik hitabeti sebebiyle bence kendisine ön yargı vardı ve kendisi de yaptıklarını yapamadıklarını vs çok anlatamadı. MC ise iyi bir hatipti rahmetli dolayısıyla daha iyi satıyordu yaptıklarını. Dolayısıyla Özbek’i MC’den dinleyenler bence bir tık haksızlık yapıyor kendisine. BE ise bence hem çok beceriksizdi hem de doğru söylemiyordu ve FT’nin kucağında başkanlık yaparak kendi sonunu hazırladı. Ne İsa’ya yaranabildi ne de Musa’ya..

neyse olan oldu artık bence bir tık daha iyi olan opsiyon seçimi kazandı. Bundan sonrasını yaşayıp göreceğiz. Özbek düşük bir krediyle oturacak bu koltuğa ve başarılı olmak zorunda. Gerisini görücez. Kısa vadede Teknik direktör hamlesi ve basketbol şubesindeki bütçe artışı benim değerlendirme kriterlerim olacak.

florya peşkeş çekilecek mi görücez. Basketbol tayfanın neredeyse taptığı Erden Timur da dursun abisinin bu projelerini ölümüne savunuyor bakalım neler olacak. Erden Timur samimi görünüyor düzgün bir insan izlenimi veriyor ama referandumda evet mevzusu açıkçası beni de rahatsız etti ama o günkü samimi inancı da o olabilir. Erden Timur iyi niyetli bir insana benziyor.

Gecen sene elmasi secen grup bir sene sonra ozbeki secti. Bu acidan bakinca sasirtici bir sonuc degil.
Hayirli olsun, basarilar dilerim. Umarim onceki yonetimindeki gibi ekibini kusturup cevresini akrabalari ile doldurmaz.
Diger adimlari da umarim dikkatle izlenir.

Kim kime oy verdi tespiti tabi mümkün değilde geçen seçim de ortadan sonraki sandılarda Elmas önde çıkmış son birkaç sandıkta da pik yapmıştı aynısı Özbek için oldu bu sefer de. Özbek döneminde üye olanlar da son

Feghouli geldigi yaz hic bir Gsli istemiyorum dememisti.Tam tersine herkes 1 bucuk ay boyunca Feghouli ne zaman geliyor diye beklemisti.Aciklandigi gun de taraftarin yuzde 90’i Feghouli’nin sozlesmesi icin ucreti cok fazla veya neden 5 yillik diye sikayet etmemisti.Cunku Feghouli o donem Avrupa’da piyasasi olan cok iyi bir futbolcuydu.Bize gelmeden 1 sene once Aziz Yildirim kendisini alabilmek icin 40 takla atmisti ancak o West Ham’i tercih etmisti.
O yuzden Dursun Ozbek’i elestirmek icin Feghouli uzerinden yurumek son derece populist bir yaklasim.Ha Tolga Cigerci dersiniz,Cavanda dersiniz veya Eren Derdiyok dersiniz anlarim da 2017 yazinda yapilan hic bir transfer icin taraftarin yuzde 90’inin laf soylemeye hakki yok.Cunku o donem herkes cok mutluydu gelenlerden ve takimin ozellikle ilk haftalarda oynadigi toptan.Ayrica bu oyuncular bize 2 sampiyonluk verdigi gibi bircogunun da ekonomik olarak bize geri donusu oldu.Yani Dursun Ozbek elestirisi yapilacaksa bu 2017 yazinda yapilan transferler icin olursa kimse kusura bakmasin da bu son derece populist olur.2015-2017 arasi donemde alinan bircok futbolcu icin elestiri yapana lafim yok zaten o donemde hepimiz karsiydik gelenlere.

Feghouli geldigi yaz hic bir Gsli istemiyorum dememisti.Tam tersine herkes 1 bucuk ay boyunca Feghouli ne zaman geliyor diye beklemisti.Aciklandigi gun de taraftarin yuzde 90’i Feghouli’nin sozlesmesi icin ucreti cok fazla veya neden 5 yillik diye sikayet etmemisti.Cunku Feghouli o donem Avrupa’da piyasasi olan cok iyi bir futbolcuydu.Bize gelmeden 1 sene once Aziz Yildirim kendisini alabilmek icin 40 takla atmisti ancak o West Ham’i tercih etmisti.
O yuzden Dursun Ozbek’i elestirmek icin Feghouli uzerinden yurumek son derece populist bir yaklasim.Ha Tolga Cigerci dersiniz,Cavanda dersiniz veya Eren Derdiyok dersiniz anlarim da 2017 yazinda yapilan hic bir transfer icin taraftarin yuzde 90’inin laf soylemeye hakki yok.Cunku o donem herkes cok mutluydu gelenlerden ve takimin ozellikle ilk haftalarda oynadigi toptan.Ayrica bu oyuncular bize 2 sampiyonluk verdigi gibi bircogunun da ekonomik olarak bize geri donusu oldu.Yani Dursun Ozbek elestirisi yapilacaksa bu 2017 yazinda yapilan transferler icin olursa kimse kusura bakmasin da bu son derece populist olur.2015-2017 arasi donemde alinan bircok futbolcu icin elestiri yapana lafim yok zaten o donemde hepimiz karsiydik gelenlere.
Hay canini yiyim...
5 sene önce herkesin keyifden dört köse oldugu transferlerdi.
DURSUN BASKANMI kuru 18.5 tl yapti.

Elestirelim Baskin Secimi,Levent Nazifoglunu vasat yönetim listesini ,İcra konusunu vs vs bunlarin hepsine varim

Mariona, Fernandao,Ndaiye,Gomis satip para kazandik üstüne 2 sampiyonluk

Belhanda Hersene Fenere alicak diye konusulurken aldigimizda herkes nasil aldik diye seviniyordu.

Soso kap aciklamasinda bayram yeriydi buralar

🎙 Dursun Özbek: "Yeni hocamız önümüzdeki hafta belli olur." Transferlerimizi sırasıyla yapıyoruz.

🗣️ Dursun Özbek: Biz seçileli 1 hafta oldu. Çalışmalarımız önceden devam ediyordu. Önümüzdeki hafta meyvelerini toplamaya başlayacağız. Transfer sezonu uzun. Seçimin 11 Haziran'a denk gelmesi nedeniyle süre kaybı var ama onu telafi etmeye çalışıyoruz. Yoğun çalışma içindeyiz.

Son düzenleme:
Futbolda yapılan transferleri övmüştüm,iyi yöneticiler var ve kağıt üzerinde güzel gözüken transferler yapıldı.Basketbolda ise hayal kırıklığı oldular,her branşta şampiyonluk lafta kalan bir söylem oldu.

Fakat Dursun Özbek'in ne şekilde başkan olduğu ortada,normalde başkanımız şu an ya Eşref Hamamcıoğlu ya da Metin Öztürk olacaktı,neler döndüğünü gördük,işte bu yüzden başarı Dursun beye nasip olmayacak.Tez vakitte gitmen dileğiyle Dursun Özbek.

Son düzenleme: