Eurobasket 2009 | TÜRKİYE-Fransa

Kerem abi dramatik bir şekilde elendikten sonra yorum yapmak hata olurdu zaten. Kelimeleri kifayetsiz kaldığı yerleri geçtik bile .

59-58 yeniliyoruz, üstelik 19 sayıdan.

Fransa'nın Türkiye'ye gelecek olması güzel. Gelecek sene bütün hakemleri satın alıp her maçı kazansakta ağzımı açıp tek kelime demeyeceğim. Müstehak bu takımlara.

Hidayet Türkoğlu'nu bir daha milli takımda görürsem o zaman hep yanında olduğum Tanjevic'e en ağır eleştirileri ben yaparım. Hiç bir takım ölümüne mücadele ettiği bir turnuvada bu kadar baltalanamaz. Hidayet'in diz sakatlığı falan filan hepsi hikayedir. Adama sorarlar 39 derecede ateşle Navarro'yu savunan Ömer'in canı yokmuydu diye.

Ay-Yıldız, Hidayet Türkoğlu'na çoktur . Umarım onun yerine Kaya - Kerem- Serkan-Ermal gibi oyuncuları görürüz. Çünkü başarı bu oyuncularla gelir

Sonuc : 80-68 Fransa

Maç felan umrumda değil..zaten çokda önemli değildi dünkü yenilgiden sonra..

Ama Barış Hersek gibi bir adamın Milli takım düzeyine kadar çıkarılmasına inanılmaz derecede sinir oluyorum..bunca yıldır Bu sporu yaptık gözlemlerimiz oldu tanıdıklarımız oldu dostluklarımız oldu..Barış gibi hatta ondan daha iyi adamlar sokakta yığınlan dolu..Yazık günahtır ya..Bir Milli takım forması bukadar ucuz olmamalı..Bir Efes Yıllardır böyle boş bir adama yatırım yapmamalı..gerçekten yazık

Mesajları yeni açtığım konuya taşıdım. Orada daha ayrıntılı konuşabiliriz sanırım.

Bilginize.

Erdem Akkaş' Alıntı:
Maç felan umrumda değil..zaten çokda önemli değildi dünkü yenilgiden sonra..

Ama Barış Hersek gibi bir adamın Milli takım düzeyine kadar çıkarılmasına inanılmaz derecede sinir oluyorum..bunca yıldır Bu sporu yaptık gözlemlerimiz oldu tanıdıklarımız oldu dostluklarımız oldu..Barış gibi hatta ondan daha iyi adamlar sokakta yığınlan dolu..Yazık günahtır ya..Bir Milli takım forması bukadar ucuz olmamalı..Bir Efes Yıllardır böyle boş bir adama yatırım yapmamalı..gerçekten yazık
Erdem Abi'ye katılıyorum.Barış kötü oyuncu değildir ama milli takım oyuncusu değildir.O kadar oyuncu varken Barış gibi oyuncu almak milli takıma hakarettir.Artık bıktım bu Tanjevic'in takıntılarından milli takım koçusun sen Fenerbahçe'nin değil burada oyuncu yetiştiremezsin, yetişmiş oyuncuları oynatırsın.

Daha saygılı cümleler seçin beyler. Düşündüklerinizi daha sakin bir biçimde anlatabilirsiniz değil mi?

Kerem SEÇER' Alıntı:
Daha saygılı cümleler seçin beyler. Düşündüklerinizi daha sakin bir biçimde anlatabilirsiniz değil mi?
Evet Kerem abi %100 haklısın sakin bir biçimde anlatabilirdik ama bu malesef tezlere saygısız, bilgiçlik taslayan insanlar için geçerli olmuyor.

Biz aslında bunları yazıp çizmeyi haketmemiştik bu turnuvada bu kadar iyi performanstan sonra.

Biz maçın başında öne fırladık ama belli ki turnuvayı kafamızda bitirmişiz.. Bunu Fransa'nın farkı kapatıp öne geçtiği halde Tanjevic'nin mola almaması gösteriyor açıkça.. Bir de Barış'ın gereğinden fazla süre alması.. Bence bu da turnuvayı kafaca bitirdiğimiz anlamına geliyordu..

Emre Doğan' Alıntı:
[quote="Eray Demirdöven":1v7cw9mm]Milletin Nba yıldızı maç kazandırır,double-double yapar;bizim Nba yıldızımız maç kaybettirir. :oops:

Helal sana Hido!!! :oops:

Töbe töbeee !!!!!!!![/quote:1v7cw9mm]

Hiç tövbe deme Emre'cim kesinlikle katılıyorum, daha ağır eleştirileri hak ediyor kesinlikle! Ayıptır be kardeşim Orlando-Clevland serisinde saha da fırtına estiren Hido ile Yunanistan,Fransa maçlarındaki Hidayet arasındaki fark çok bariz.

Hidayet umarım bir daha bu formayı giymezsin, hak etmiyorsun, çünkü; milli formanın hakkını veremiyorsun,üzerindeki o kutsal formanın değerini anlayamıyorsun,anlamazsın da zaten. Sen Nurilerle reklam yap, Nba'de parayı götür ve şımarmaya devam et. Hidayet'in kariyerinin en kötü sezonları bu seneden itibaren başlayacak.

Tanjevic mi ? Tanjevic'in tek hatası; kadro seçimi oldu, onun haricinde elinde var olanı en iyi şekilde değerlendirdi...

Barış Hersek,Engin Atsür,Semih Erden - Tutku Açık,Cevher Özer,Kaya Peker diyorum başka bir şey diyemiyorum.

Keşke mi?

Keşkelerle,geçmişte kalarak,eskiye dönüp düşünerek bir yere varılmıyor.

Son söz; önümüzdeki maçlara bakalım ruh ve alın teriyle !

Bu kadar başarıya endeksli olunur mu ya ?
Çok merak ediyorum neymiş milli formanın kutsallığı ?
Önce Mirsad'ı eleştirdik yolladık, sonra Mehmet'i şimdi de kurban Hido mu ?
Her sene kendinize bir kurban seçip vurmaktan bıkmadınız mı ?

Sayın Ahmed Salih abimiz diğer başlıkta yazmış.Buraya da kopyalamak istiyorum, İnşallah mahzuru yoktur.

" Son olarak şunu yazayım: Hidayet Türkoğlu'na çok ayıp ediliyor. Dizindeki ağrıdan ötürü sakatım deyip haklı olarak oynamayabilirdi ama, fedakârlık yaptı, zorladı. Belki beklediğimiz performansı gösteremedi fakat, emin olun buradaki herkesten daha fazla istiyordu. Yunanistan maçında da öne geçtiğimiz anlarda ortaya çıkan, kritik sayılar atan oydu, takım halinde skoru koruyamadık. Bilmiyorum, burada yorum yapanlar ABD basınını ne kadar takip ediyor ama, Amerika'da "Türkoğlu" takımına NBA finallerinde liderlik ediyor diye çok yazdılar, çok konuştular. Hidayet, ülke basketbolu için önemli şeyler yaptı fakat, ne yazık ki toplumumuz her konuda olduğu gibi yine herşeyi bir kalemde silmeye tamayül ediyor. Sanki Türkiye'de çok Hidayet Türkoğlu var... Yazık... "

Burak Ceyhan' Alıntı:
Hiç tövbe deme Emre'cim kesinlikle katılıyorum, daha ağır eleştirileri hak ediyor kesinlikle! Ayıptır be kardeşim Orlando-Clevland serisinde saha da fırtına estiren Hido ile Yunanistan,Fransa maçlarındaki Hidayet arasındaki fark çok bariz.

Hidayet umarım bir daha bu formayı giymezsin, hak etmiyorsun, çünkü; milli formanın hakkını veremiyorsun,üzerindeki o kutsal formanın değerini anlayamıyorsun,anlamazsın da zaten. Sen Nurilerle reklam yap, Nba'de parayı götür ve şımarmaya devam et. Hidayet'in kariyerinin en kötü sezonları bu seneden itibaren başlayacak.

Tanjevic mi ? Tanjevic'in tek hatası; kadro seçimi oldu, onun haricinde elinde var olanı en iyi şekilde değerlendirdi...

Barış Hersek,Engin Atsür,Semih Erden - Tutku Açık,Cevher Özer,Kaya Peker diyorum başka bir şey diyemiyorum.

Keşke mi?

Keşkelerle,geçmişte kalarak,eskiye dönüp düşünerek bir yere varılmıyor.

Son söz; önümüzdeki maçlara bakalım ruh ve alın teriyle !
Eminim benden daha üzgün biri yok demiştim ama varmış.

Burak'cım ne yalan söyleyim bende bu turnuvadan sonra Hido'dan soğudum ama herşey bizim bakış açımızla göre gerçekleşmiyor. Onun için Hidayet 2010'da da forma giyecektir bir sakatlık olmassa. Biz sadece bu turnuvadaki gibi değil, daha iyi bir performans göstermesini dileyelim ve artık elenmenin şokunu yavaş yavaş üzerimizden atalım. Evet hiç bir şeyi kolay kolay unutamayan, kabullenemeyen biri olarak bunu ben söylüyorum.

Önce Mirsad'ı eleştirdik yolladık, sonra Mehmet'i şimdi de kurban Hido mu ?
Her sene kendinize bir kurban seçip vurmaktan bıkmadınız mı ?

Barut saygı duyuyorum(yani senin yapamadığın şeyi)ama katılmıyorum. Bizim gönlümüze göre oyuncuyu yollayacak gücümüz olsaydı zaten kadroyu sil baştan kurardık ilk başta .

İyi bayramlar

Hidayet'in Nba'de ne yaptığı beni ilgilendirmez, şu an konumuz madem ki; Milli takım, takıma ne yaptı ben onu sorgularım. Hidayet, takımın en iyi oyuncusuysa herkes ondan birşey bekler, madem sakatsın o zaman basına açıklama yapacaksın; '' diz sakatlığım var, oynayamayacağım. '' diye ama o ne yaptı sakatta olsam sahada egoist tavrımı ortaya koyarım,sakat sakatta 20 sayı atarım double double yaparım takımı sırtımda taşarım üst tura çıkarım gibi show amaçlı düşünceyle sahadaydı ama başaramadı karşısında kaya gibi takım çıkınca, Hidayet; yunanistan'ı erdemir spor sandı... Tartışacak birşey yok Hidayet'i eleştirmekte hakkım,yerden yere de çalarım çün ki; en çok güvendiğim adamdı.Sen 5 kişiyle hücum yapıyorsun ama hidayet, karşısında adam var 4-5 pozisyonunda üst üste el üstü atışlar yapmalar, kafasını kaldırmadan pas atmalar, bunun sakatlığıyla bir alakası yok, kafasını kaldıramayacak kadar sakat değil,hasta değil... Maç arasında ağzındaki korumalığı çıkartmalar,gösterişler, bu sene '' final oynadık nba'de ben yıldız oyuncuyum,bir havalar,gereksiz show yapmalar, babanın takımı değil... Nihayetinde lafın özü; Hidayet nba'de kahraman oldu hak etti, lakin; bunu avrupa şampiyonasında gerçekleştirmek istedi ama başaramadı...

Hidayet'e söyleyeceğim '' Ersan İlyasova'yı biraz örnek alsın kendine. Adam gibi adam, yürekli Aslan gibi terinin son damlasına kadar mücadele etti! ''

@ Burak Barut

Burak, başarıya endeksli olurum, nasıl Galatasaray'dan avrupa'da,ligde başarı bekliyorsak, milli takımımızdan da aynı başarıyı beklerim. Türkiye'yi temsil eden,seni,beni,hepimizi temsil eden bir takım... İster istemez, bekleneni alamayınca tepki gösteririm, çünkü; üzüldüm,üzüldük... Hak ettiğimiz bu değildi!

Bu toplumun milli birlik,beraberlik,Ay-Yıldız renkleri taşıyan her nesne kutsaldır.Nasıl ki Türk Bayrağını yerde görüp, öpüp yüksek bir yere koyuyorsan, bu forma da maç içerisinde o bayrağı göklere çıkarmak,gururlanmak,onurlanmak gibi kutsaldır. Bu formalara Hüseyin Beşok gibi her galibiyette gözleri dolan,tüyleri diken diken olan oyuncular lazım.Sözüm Hidayet'e değil ama Hidayet bu şampiyonada Milli takımı bir amaç değil,araç olarak gördü,kullandı! Tek kızdığım nokta bu.Hidayet sadece bu sene milli takımda değildi,geçen senelerde olsun eleştirmedik bu kadar çünkü; onun suçu yoktu. Sen madem sakatsın, yapamayacağın işin altına yatmayacaksın.

Her Türk'ün ortak hedefidir; başarı... Emin'in olsun,benim olsun,herkesin eleştirisinin tek sebebi üzüntüdür.

Yoksa Hidayet'e,tarzına garezim yok.Bu takımda Fatih Solak'larda yer aldı, onları eleştirmedim. Neden? Fatih Solak'ın yeteneği belli,bir beklentim yok, o noktada antrenöre tepki gösterdik. Hidayet bambaşka... Bu adam Nba'de yıldız olduysa, bu takımı bir yerlere getirebilirdi, art niyet aramıyorum ama kızdım sonuç ne olursa olsun.

Geçmişi değiştiremeyeceğiz, inşallah ileri ki şampiyonlarda doğru seçimler yapar,doğru adımlar atarız.

Kal sağlıcakla güzel kardeşim,yanlış bir söz sarfetmişsem affola.