EuroLeague Fantasy Challenge 2018-2019

oyun hakkında da bişeyler söylemek lazım. malum geçen seneki değişiklikten sonra eski keyfi kalmamıştı. bu sene şimdilik biraz daha iyi. eğer yedek oyuncuların da bir şekilde puan getirdiği bir hale getirilirse bence artık böyle de oynanabilir. ne bileyim, yedek oyuncuların en azından topladıkları puanın yarısı puana eklense daha anlamlı ve rekabetçi olur.

çünkü tahmin ediyorum 15.haftadan sonra herkesin kredisi doyum noktasına ulaştığında herkeste aynı oyuncular olacak, mevkilerinin en yüksek kredili ve en iyi 8 oyuncusu ve 100 puanlık farkı kapatmak bile artık geri kalan haftalarda imkansız. bu yüzden ilk 15 hafta çok önemli. (basit bir hesapla ortalama 2 kredilik 8 oyuncu 16 kredi ediyor. 4 de yedeğe 0,50 kredi verilse, 16,5 kredi mükemmel bir takım için ideal. ilk 500 deki takımlara bakınca şimdiden herkesin 14,5 ile 13,5 arası kredisi var. yani 6 hafta sonra 16,5 kred, elde edilmiş olacak ve hemen herkesin kadrosu aynı olacak.)

bu yüzden geride kalanlar için oyun ileriki haftalarda sıkıyor ve kaçınılmaz olarak herkes oyunu bırakıyor. buna bir neden de haftanın birinciliğinin artık bir önemi olmaması. oysa geçen senelrdeki gibi hafta birincisine saat verilmiş olsa, gerilerde kalan takımlar bile en azından saat için hala bu oyunu oynuyor olacaktı. asist, ribaund, sayı birincilerine ödül vermemeleri de artı bir neden.

Söylediklerinizi aynen euroleague fantasy challenge yönetimine yazmak lazım. Haftalık saat kazanma durumu iyi oluyoru hakkaten. Şimdi bir anlamı kalmadı.

Yeni sistemin 3 kötü yanı var, yade sevmedigim diyeyim.
İlki, kimin kredisi ne olacak hesaplaamıyor. En azından korumak için ne alması gerekiyor va bilgileri olsaydı biryerlerde iyi olurdu.
İkincisi, aynı anda 3 oyuncu birden satamıyorsun, tek tek değişiklik yapmak zorundasın, bu da arada sıkıntıya sebep olabiliyor.
Üçüncüsü de, eskiden 3 mevki vardı, Guard, forvet ve pivot. Şimdi 4 faklı yer var, hoşuma gitmedi bu.

Geçen senelerde Tolga beyin de dediği gibi saat verilirdi. Şimdi euroleague sayfasında reklamlarda Micov ve Jerrels'ın olduğu Armani saatleri var . Keşke haftanın birincisine onlardan verseler.

Edit: Fantasy Challenge yönetimine yazdım ama tabi birşey çıkacağını zannetmiyorum.

Son düzenleme:
Geçen senelerde Tolga beyin de dediği gibi saat verilirdi. Şimdi euroleague sayfasında reklamlarda Micov ve Jerrels'ın olduğu Armani saatleri var . Keşke haftanın birincisine onlardan verseler.

Evet haftalık ödülün sayı ribaund kategorilerinin kaldırılması gerçekten çok kötü oldu bu oyunu oynamak için heveslendirici bir şeydi.Maddiyattan çok Euroleague'in size ödül göndermesi çok güzel bir olaydı.Jacques Lemans saat-Euroleague topu ve şapka vermişlerdi bana sayı kategorisinde birinci olmamdan dolayı Onlarca sponsor var ama doğru düzgün ödül yok artık.

Yedekler ne işe yarıyor,mesela kadromdan Jankunas oynamamış,yedeklerden birini onun pozisyonuna çekemiyormuyum ? Nedovic'te oynamıyor galiba,Calathes'in yerine almıştım.

Shved hiç 20 nin altına düşmemiş bu sezon,ben De Colo - Shved ikilisinden tercihimi De Colo'dan yana kullandım sezon başında sonuç ortada

Bu sezon sıkıntılı bir sezon,güvenilecek oyuncu sayısı 3 - 4 tane bence

SHved aldığıma çok memnunum. Kaptan da yapmıştım. AYhan abiyi sanırım interbaskette yenicem. O da beni Hall of FAme'de yenecek. Ödeşiyoruz=) . MUhammedi kutlarım Shved almamasına rağmen çok iyi balıklar yakalamış. Randolph,Rodriguez,Clyburn gibi.

Edit- Sanırım Hall of Fame'de de yendim.Sanırım geçen seferin hırsını çıkardım Ayhan abi.=) Hakkını helal et.

Son düzenleme:
Berbat bir haftaydı benim adıma Micov-Clyburn'ü çıkardım ikisi de şov yaptı.Shved-Micov ile Gudaitis-Moerman arasında kalıp Gudaitis-Moerman ikilisini seçtim ve sağlam zarar ettim.Son olarak kaptanım Shengelia da berbat bir maç çıkardı.0/6 serbest atış attı.Nasıl toparlanacak bu takımlar hiçbir fikrim yok her şey iyi giderken bu hafta her şeyi berbat etti.

Benim için çift maç haftasında ilk tur 20-25 üzeri puanlarla geçildi. Ama Shengelia ve Sloukas batırdı. Ayon oynamamasını saymıyorum tabi. Beaubois sakat diye Rodriguez almıştım o güzel sürpriz oldu.

bu oyundaki en büyük handikapım, higgins gibi isimlerle aramın hoş olmaması. nando de colo'nun takımın süperstarlığından çekilmesini sindirmem gerekiyor herhalde. bezgin bekir gibi dolaştı maçın başından sonuna kadar. yani kadrodan çıkarsan bir dert, çıkarmasan bir dert. berbat bir hafta oldu benim için de.

Son dakika R.Session in ayrildigi haberini gorunce SerRod u cikartip Wilbekin aldim..Ustelik en iyi takimima..Sloganimiz neydi I love this game 😧

Olmuyor ...

Printezis gibi biri - 1 getiriyor
Sloukas iyi oynadığı maçta 15 getiriyor
Melli 3 getiriyor
Wilbekin 11 patlama yapamıyor bir türlü
Dunston 11 de kalmış

Benim bu yazdığım adamlar Melli hariç aynı anda 20 + yapabilecek isimler ama hayatta her konuda olduğu gibi bu basit oyundada adını koyamadığımız bir takım şeyler var : )

Bugün Singelton'u deniyorum ilk kez bakalım ne yapacak,De Colo'ya lanet olsun bu haftada eksi getir tam olsun,düştü gözümden iyice

Olmuyor ...

Printezis gibi biri - 1 getiriyor
Sloukas iyi oynadığı maçta 15 getiriyor
Melli 3 getiriyor
Wilbekin 11 patlama yapamıyor bir türlü
Dunston 11 de kalmış

Benim bu yazdığım adamlar Melli hariç aynı anda 20 + yapabilecek isimler ama hayatta her konuda olduğu gibi bu basit oyundada adını koyamadığımız bir takım şeyler var : )

Bugün Singelton'u deniyorum ilk kez bakalım ne yapacak,De Colo'ya lanet olsun bu haftada eksi getir tam olsun,düştü gözümden iyice

Bayram Bey :) De Colo yazini gorunce nasil pis guldum anlatamam :) bu hafta butun takimlarda kaptan yaptim. Umudumuz saban yani De Colo :)

Hala kadromda ve kaptan :) ama biraz küsüm kendisine,kolay kolay kadromdan çıkarmam ama belki kaptanlığını alırım.Geçmiş sezonlarda De Colo'yu baştan almayıp sonra kredisi tavan yaptığında alamadığım zamanlar olmuştu,içimde ukte kalmıştı De Colo : )