EuroLeague Fantasy Challenge 2018-2019

Shved'in serçe parmağı kırılmış yaklaşık 1 ay yokmuş.İşte şimdi oyunda kartlar yeniden dağıtılır acayip bir sene oluyor.

Yine Shved sakatlandı. Bu sefer 1 ay. Aynen kartlar yeniden dağıtılacak. Çok dikkatli hesaplamak gerekiyor. Daha önce hastalandığında toparlayamamıştım. Bu sefer daha dikkatli olmaya çalışıcam.

Shved in sakatlığı hiç iyi olmadı..Fiyatı çok yüksek olduğu için, ilk sakatlığında elden çıkarılan Shved i tekrar almak bazı fedakarlıklar gerektirirken şimdi o parayla alınan oyuncular herkes için aynı olacak ve kadrolar birbirine çok benzeyecek. Oyun da artık Shved in kaptanlığı yerine iyi analiz gerektiren kaptanlık seçimi öne çıkacak. De Colo bu sezon biraz istikrarsız gidiyor kaptanlık için. Ama yinede ilk tercih olabilir. kilit seçim bu saatten sonra kesinlikle kaptanlık olacaktır.

Shved in sakatlığı hiç iyi olmadı..Fiyatı çok yüksek olduğu için, ilk sakatlığında elden çıkarılan Shved i tekrar almak bazı fedakarlıklar gerektirirken şimdi o parayla alınan oyuncular herkes için aynı olacak ve kadrolar birbirine çok benzeyecek. Oyun da artık Shved in kaptanlığı yerine iyi analiz gerektiren kaptanlık seçimi öne çıkacak. De Colo bu sezon biraz istikrarsız gidiyor kaptanlık için. Ama yinede ilk tercih olabilir. kilit seçim bu saatten sonra kesinlikle kaptanlık olacaktır.

Öncelikle tebrik ederim abi. Müthiş sıçrama yapıp ilk3'e iki takimla girdin. Dediğin gibi daha 9. Hafta sonunda en pahali 8 oyuncu ile kadro kurulabilecek hale gelindi. 21 hafta + playofflar benzer takimlarla oynanacak.
.

Öncelikle tebrik ederim abi. Müthiş sıçrama yapıp ilk3'e iki takimla girdin. Dediğin gibi daha 9. Hafta sonunda en pahali 8 oyuncu ile kadro kurulabilecek hale gelindi. 21 hafta + playofflar benzer takimlarla oynanacak.
.
Eyvallah kardeşim. 2 haftadır Shved i kaptan yapmam ve takımlarımda B.Davies ı yakalamam biraz şans oldu bana. Küçük bir not: 2 takımıma heurtel i aldım. 3. takımıma da almışken hanıma soruyum dedim Heurtel mi S. Rodriuguez mi diye hanım hiç düşünmeden SerRod dedi ve aldım 3 getirdi. Heurtel ise 27... Hanımcılık kazanır dedik ama olmadı :)

Son düzenleme:
Eyvallah kardeşim. 2 haftadır Shved i kaptan yapmam ve takımlarımda B.Davies ı yakalamam biraz şans oldu bana. Küçük bir not: 2 takımıma heurtel i aldım. 3. takımıma da almışken hanıma soruyum dedim Heurtel mi S. Rodriuguez mi diye hanım hiç düşünmeden SerRod dedi ve aldım 3 getirdi. Heurtel ise 27... Hanımcılık kazanır dedik ama olmadı :)

Bir daha Hanima sormazsin buyuk ihtimal :) Hatta sey diyomussunuz senin yuzunden Baskete dair ne varsa biraktim gibi gibi :) Bu arada tebrikler Gs Basket Classic ligini domine etmissiniz.

Bu arada bu hafta Milli takım maçları var. Aynı zamanda eurolig maçları var. Hala bu soruna FIBA bir çözüm bulamadı. Bazı oyuncular milli takımlara gidecek. Mesela sırplar. Jovic, Lucic,Micic . Onunla ilgili bir haber okudum. Onu iyi etüd etmek lazım. Dikkat.
https://www.eurohoops.net/en/fibawc/782857/three-euroleague-players-will-help-serbia-against-greece/

EDIT: Tam henüz emin değilim eurolig maçında oynayacaklar mı yoksa oynamayacaklar mı? Siz de iyice bakın bence.
Euroleague maçında oynayacaklar diyor haberde ayın 30 unda oynanacak İsrail maçında Euroleague maçları dolayısıyla oynamayacaklar ama ayın 3 ündeki maçta Sırbistan milli takımında olabilecekler demiş

Ilk mesajındaki linkte sırbistan 'ın israil ile oynayacağı maçta oynamayacaklar ama yunanistan maçında oynayacaklar yazıyordu.
Bence ikinci linkte eksik bilgi olabilir. Türk basınına güvenemiyorum, okudukları bir haberi anlamadan yorum yapıyor olabilirler.

Pao'nun 6 oyuncusu yedikleri bir yemekten dolayı hastanelik olmuş ve haftasonu oynayacakları lig maçı ertelenmiş. 2-3 gündür hastanedelermiş ve dün akşam çıkmışlar. Bugün antrenmanda olacaklarmış. Yine de maç performanslarını etkileyebilir.

Pao'nun 6 oyuncusu yedikleri bir yemekten dolayı hastanelik olmuş ve haftasonu oynayacakları lig maçı ertelenmiş. 2-3 gündür hastanedelermiş ve dün akşam çıkmışlar. Bugün antrenmanda olacaklarmış. Yine de maç performanslarını etkileyebilir.
Ben de dedim neden acaba mac yapmadilar. Demek ki oyuncular zehirlenmis. Langford gecen mac sov yapmisti almayi dusunuyordum ama vazgecerim. Calathes te alinmaz oyleyse.

Llull ve Sergio Rodriguez in de oynayamayacağını yazmışlar.

Fiyatı 1.71 e düşmüş bir De Colo yu kaçırmamak lazım, hele de Rodriguez oynamayacaksa.

Gıda zehirlenmesi (son 4,5 senede 3 kere başıma geldiği için biliyorum) çok şiddetli olabilir, ama hastanelik bir durum olacağını düşünmüyorum. Kendiliğinden geçiyor 3-4 gün içinde, ama oldukça sancılı bir süreç, tam olarak düzelmek için de bir 3-4 gün gerekiyor. Hastaneye gitmelerinin sebebi, tedaviyi hızlandırmak olabilir. Anladığım kadarıyla en az 6-7 gün geçmiş olayı üzerinden. Yarınki maça hazır olacaklarını düşünüyorum. Ama hiçbir Pana oyuncusu bana cazip gelmiyor. Çok zorda kalırsam 0,82 den Langford ucuz alternatif kontenjanını kullanabilir, 1,33 e düşmüş Calathes de eskilerden kalma kredisini..