EuroLeague Fantasy Challenge 2018-2019

Lucic yerine Moerman'ı
Lauvergne yerine Printezis'i
Ve yedeklerime kredi kazanmak için Mitoglou yerine Nimrod Levi'yi aldım.

Moerman 19.8 getirdi.Printezis malesef 8 'de kaldı.Lucic'in performansı umarım iyi olmaz ve bana pişmanlık yaşatmaz.

Bu arada yedeklerim çok bereketli.Doğuş ana kadromdayken eksi getirmişti,yedeğe aldığım bu 2 haftada çift haneleri gördü.

Yedeklerim

Doğuş Balbay 14.3
Birutis 7
Bogris 16

Micov böyle devam eder mi? elimden çıkardım inş pişman olmam. bitadze inş oynamaz bugun, ben de olmasına rağmen boyle dıyorum cunku yedek bogris 16 aldı, herkeste bitadze vardır diye dusunuyorum.

Micov bana göre güvenilebilecek bir oyunucu değil ama o pozisyon da zaten sıkıntılı bir pozisyon ve eldeki en iyi seçeneklerden eğer SF için kullanıyorsanız. Ben genede fiyaına göre fazla riskli buluyorum onu ve Clyburn u.
Çift maç haftaları çok yoğun oluyor, ben takımlarımın çoğunu değiştiremedim bile. İnsanların da yazmaya vakti olmuyordur.

Micov böyle devam eder mi? elimden çıkardım inş pişman olmam. bitadze inş oynamaz bugun, ben de olmasına rağmen boyle dıyorum cunku yedek bogris 16 aldı, herkeste bitadze vardır diye dusunuyorum.
Eren bey sizi ilk defa goruyorum burada hosgeldiniz ilk olarak. Ama bitadze insallah oynamaz temenninizi hos bulmadim.Yani umarım birşeyler yaparda bizi sevindiririr.Hele bu hafta Milutinov faciasından sonra başka bir faciayı kaldıramam.:unsure: Cunku ben de ve bir cok kisi de bitadze var.(y) foruma da aslinda ozellikle maclardan sonra cok sayida kisi yaziyor. Haftaici insanlarin isi oldugu icin yazamamis olabilirler. Micov son maclarda cok formda o yuzden ondan cikmak pek akil kari olmasa gerek ama deplasmanda oldugu icin haklisiniz. Size iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:
Bugun ki rakibim Zeynep Emir Hanim! Bu maca cok ozel hazirlaniyorum cunku kaybedersem asiretimin yuzune bakamam :) ulan ne adamim ya tam dayaklik tam dayaklik :)

4 oyuncumuz ayni Mike James - Bitadze - Micov ve Norris Cole tek farki James bende kaptan olmasi. Cok cekismeli bir mac olacagini dusunuyorum. Sansli olan kazansin.

Ilk defa bir maca cok ozel hazirlandim. Spor salonlarini aradim hava durumlarini ogrendim. Kar mi var yagmur mu her ayrintiya dikkat ettim. Oyuncularima Twitterda DM'den yurudum aman yuzumu kara cikarmayin diye :)

Bu maci alamazsam asiret beni tefe koyar calar :) Zeynep Emir Hanim su yazdiklarimi gorse diyecek ki 20 yildir Fantasy oynarim boylesine deli bir rakibe rastlamadim. :)

Allah akil fikir versin bana :)
Rakibiniz sizi geçiyor Mehmet Bey:)

Ayhan Bey'e de Clyburn'ün o fiyata alınmayacağı noktasında katılmazken, Micov noktasında katılıyorum. Clyburn bu seneki performansıyla en garanti oyuncu. Sene başından beri yaptığı ratinglerden bu anlaşılıyor zaten. Eren Bey'in de daha bugün mesaj atmaya başlamışken foruma yönelik yergisi ironik olmuş:)

Belki dünyadaki en aktif forumlardan birisi bu forumdur interbasket ile birlikte. Başka bu kadar laf dönen form var mı bilmiyorum. Bence yok. Zira bu oyunu 5 senedir oynuyorum ve olsaydı haberim olurdu. Şu noktada katılabilirim, oyunun yeni hali dolayısıyla eski heyecanını vermiyor ve 3 aşağı 5 yukarı kadrolar 10.haftadan sonra aynı oluyor. Bu da üzerinde fazla konuşulmasına engel.

Micov ilginç bir oyuncu bazen herhalde düşük alacak falan derken 2 üçlük atıp kendini buluyor birden yüksek alıyor.Sayıya çok bağlı bir oyuncu olduğu için sayı olarak bir tık düşük kaldığında otomatik olarak verimlilik puanı çok aşağılara düşüyor.Ben bu sene en iyi kadroma 4 kere aldım kendisini 21-24-25-27 getirdi bu sene en sevdiğim oyuncu oldu :) ama bu hafta çıkardım kadromdan çok merak ediyorum ben de kaç alacağını.Micov yerine Clyburn'ü üçe çekip De Colo'yu geri aldım.Brandon Davies yerine Moerman aldım 19.8 getirdi.Kaptanı Bitadze yaptım.Moerman dışında diğer oyuncularımın hepsi bugün oynuyor umarım güzel bir gün olur

Rakibiniz sizi geçiyor Mehmet Bey:)

Ayhan Bey'e de Clyburn'ün o fiyata alınmayacağı noktasında katılmazken, Micov noktasında katılıyorum. Clyburn bu seneki performansıyla en garanti oyuncu. Sene başından beri yaptığı ratinglerden bu anlaşılıyor zaten. Eren Bey'in de daha bugün mesaj atmaya başlamışken foruma yönelik yergisi ironik olmuş:)

Belki dünyadaki en aktif forumlardan birisi bu forumdur interbasket ile birlikte. Başka bu kadar laf dönen form var mı bilmiyorum. Bence yok. Zira bu oyunu 5 senedir oynuyorum ve olsaydı haberim olurdu. Şu noktada katılabilirim, oyunun yeni hali dolayısıyla eski heyecanını vermiyor ve 3 aşağı 5 yukarı kadrolar 10.haftadan sonra aynı oluyor. Bu da üzerinde fazla konuşulmasına engel.

Hala umutluyum kiyasiya bir mucadeleye girecegiz gecenin ilerleyen vakitlerine dogru Zeynep Emir Hanimla :) Eren Bey konusunda lafi agzimdan almissiniz Tolga Bey. Yahu guzel kardesim gel once yaz hele bi ahahahahhahah :)

Rakibime donecek olursam 4 oyuncumuz zaten ayni, geriye onda Will Clyburn ben de ise Nando ve Higgins ve bir de Kaptanimin 2 kati farki belirleyecek sonucu. Bana yine beraberlik gibi geliyor :)

Ha bi de yazmazsam ayip olur, bu oyunda Mehmet Yilmaz faktoru diye bir deyim var artik. Once Mehmet Yilmaz secer oyuncuyu Ardindan tum yarismacilar ayni oyuncuyu alirlar takimlarina. Bakiniz Bitadze :) diger oyunculara deginmiyorum bile. Tebrikler Mehmet Bey!

Bugünün patlayanı da Norris Cole olacak gibi. İlk yarı da -4 Pir yaptı. Eren beyin hoşgeldin bedduası Bitadze de tutacak gibi o da kötülerden 5 pir de. :LOL:

Herkes Cole ve Bitadze almışken , Mehmet Yılmaz Effect neler aldı acaba???

Her ikisi Bende de var hatta Bitadze de kaptanım Cole yerine Micic alacaktım ama olmadı alamadım.Bitadze'nin ise henüz son sözünü söylemediğini düşünüyorum 20+ ile bitirecek diye umuyorum.

Her ikisi Bende de var hatta Bitadze de kaptanım Cole yerine Micic alacaktım ama olmadı alamadım.Bitadze'nin ise henüz son sözünü söylemediğini düşünüyorum 20+ ile bitirecek diye umuyorum.
İşte aradığımız motivasyon Mehmet Yılmaz'dan geldi sonunda. Norris Cole ikinci yarı 6 sayı attı şu ana kadar bu arada :)

Edit: Cole ikinci yarı 15 sayı 1 asist yaptı, kötü istatistiğini düzeltti biraz son saniyede maçı getirdi ama yine de 8 pir çok az.

Son düzenleme:
Cska'nın bu durumda olmasının nedeni ana kadromda 3 tane CSKA'lı oyuncu olması.Hele hele Higgins'in aldığım haftadan itibaren ki performansı normal bir durum değil.Sabır bitti ! 2 Milyon € 'ya aldığım Higgins neredeyse bedava durumuna geldi,çıkaracağım artık

Cska'nın bu durumda olmasının nedeni ana kadromda 3 tane CSKA'lı oyuncu olması.Hele hele Higgins'in aldığım haftadan itibaren ki performansı normal bir durum değil.Sabır bitti ! 2 Milyon € 'ya aldığım Higgins neredeyse bedava durumuna geldi,çıkaracağım artık
cska'nın bu halde olmasının nedeni salak koç ıtoudis. son 10 haftada 5 kere kaybettiler. oyunculara rollerini bir dağıtamadı gitti. serrod'u zaten sevmiyor ve mümkün olduğunca onunla oynamamaya özen gösteriyor(aynı durumu milano'da piagiani'nin nedovic'e ısınamamasında da var).

de colo ve higgins'in neredeyse birlikte iyi oynadığı maç yok. de colo iyi oynuyorsa higgins, higgins iyi oynuyorsa de colo saçmalıyor. oyuncu dakikalarında her maç fahiş farklılıklar var. her maç ayrı 5 ile çıkıyor. her maç oyunun belli dakikalarında girip çıkan oyuncunun ismi değişiyor. hines'ı neredeyse rotasyon dışına itti. bolombay mıdır nedir, onu hiç kazanamadı. koskoca potaaltı cska'nın hiçbir zaman elit olmamış, idare eder hunter'a ait. kısaların rolleri belli değil. özellikle bahsettiğim gibi de colo ve higgins'in birlikte ritim tuttuğu maç neredeyse yok. birinin iyi hali diğerini baltalıyor. zarı hackett'dan yana atıyor ama bu son 10 haftadaki performanslarına bakılırsa, CSKA'nın değil, fantasy oyununda ucuz krediye Hackett'ı olanlara yarıyor.

sözün özü, itoudis gider. ben sene sonunu beklemeyeceklerini düşünüyorum. koç adayı olarak da brose'un eski koçu, şimdi nerede ne yaptığını bilmediğim andrea trinchieri'den yana kullanıyorum.sezon sonunu bekleyebilirlerse: elbette jasikevicius

Çoğu tespitine katılıyorum.Itoudis'in gitmesi gerektiğini 2 hafta önce euroleague başlığına yazdım.De Colo ve Higgins'in biri iyiyken diğeri kötü olduğuna katılmıyorum ikiside kötü genelde,özellikle son 5 - 6 hafta bu böyle.Hackett kadromda ve cska ile ilgili tek tesellim o.Clyburn ise bu oyunda ilk önce alınacak 3 oyuncudan biri,sebeplerinden biride pivotların aldığı ribaunt oranlarında ribaunt alıyor ve böylelikle yüksek puanlar getiriyor.Son 2 haftadır biraz düşüş var keşke 2 milyon € 'nun altına düşsede hemen alsam.

Gelecek hafta Higgins'i kesin çıkaracağım ama De Colo'ya hala kıyamıyorum

İlk 2 gün ilk 3 e girdim şimdi oyuna küsmek üzereyim çift maç haftasında 😄 en büyük hatam da kaptanlığı Gudaitis’den alıp Cole’a vermek oldu. De Colo da iyi sayı ve asist yapsa da düşük getirdi. Ben de lider Ümit Berk beyle yapıyormuşum kafa kafaya sayılır yarışımız. Kaptan seçiminden kaybedicem gibi 😢

Bayern maçında izlediğim Micov şimdiye kadar gördüğüm en kötü haliydi. 7/0 üçlük attı ve 4 faul yaptı maçta varlık gösteremedi sadece 7 sayıda kaldı ve maçın kaybedilmesinde başroldeydi.

Valla şaşkınlık içindeyim.En iyi takımımda M.James var zannediyordum Meğer Cole-Heurtel ikilisi kurmuşum olacak iş değil. Yoğunluktan telden değiştirdiğim kadrolarımı karıştırdım. Bu hafta yerimde saydığım bir hafta oldu. Cole beni çok şaşırttı. Bu arada dünya sıralamasında üst sıralarda çoğu takımda Voigtman var ve oynamadı.Benim göremediğim herkesin gördüğü bu hafta Voigtman haftası mı ilan edildi?