EuroLeague Fantasy Challenge 2018-2019

yedekler sanırım devreye girecek Mehmet bey.
Yedek oyuncularimizin hepsi ayni ahahahaha :)

Bu arada Mehmet Yilmaz Bey Enjoy takimi ile haftanin 1. olmus olabilir mi ? 229.80 puanla ?

Edit budut: 232.4 puani gordum Yunanli bir arkadasta. Ama herhalde ilk 10 da yer almistir Mehmet Yilmaz Bey, Zeynep Emir Hanim da 229.2 puanda kalmis ona da tebrikler. Millet ne puanlar aliyor azizim :D:):geek:

Son düzenleme:
Milutinov çok belliydi. Gist-Lasme falanla olacak iş değildi. Çok yaşlı bir kadro ve yaşlı pota altı. Milutinov belli ki çok rahat ezmiş boyalı alanı.

Yedek oyuncularimizin hepsi ayni ahahahaha :)

Bu arada Mehmet Yilmaz Bey Enjoy takimi ile haftanin 1. olmus olabilir mi ? 229.80 puanla ?

Edit budut: 232.4 puani gordum Yunanli bir arkadasta. Ama herhalde ilk 10 da yer almistir Mehmet Yilmaz Bey, Zeynep Emir Hanim da 229.2 puanda kalmis ona da tebrikler. Millet ne puanlar aliyor azizim :D:):geek:
50. olan 233.2 almış:)

Pao'nun fikstürünü iy itakip edin, rakibinde dominnt fizikli bir uzun varsa kesinlikle kadronuza almaya çalışın. Bu sene rakip uzunları yıldız yapmakta çok istikrarlılar. Özellikle de Oaka dışındaysa maçlar. Deplsman maçlarında Pao'da oyuncu almamaya gayret gösterin.

oyun o kadar monoton hale geldi ki. Shved de olmayınca kredi fazlalığından yedeklere bitadze falan almaya başladım. Hala elde kredi kalıyor.
İmkan olsa zaten bu hafta 5 pivotla oynardım. Gudaitis, Vesely, Ayon, Milutinov, Bitadze hepsini alır oynatırdım.
Bu senenin bence daha üst sırada olmayı hak eden ismi Mehmet. Herkesin aşağı yukarı aynı kadrolarla oynadığı oyunu (6/8 isim aynı nerdeyse herkesin kadrosunda) farklı isimlerle oynayıp sıralamada yükseliyor. Ben de bu hafta Mehmetçilik yapıp çoğu takım aynı diye O Bryant kumarı denedim, ters tepti. Demek ki neymiş, bilmeyen yapmayacakmış sürpriz oyuncu denemesini:)

bu hafta çift maç haftası. herkesle benzer takımlar kurup, yedeklerde bitadze, hackett falan tutacağım. Hiçbir işe yaramayan fazla kredileri de mezar taşıma Balbal olarak diktiririm artık.

oyun o kadar monoton hale geldi ki. Shved de olmayınca kredi fazlalığından yedeklere bitadze falan almaya başladım. Hala elde kredi kalıyor.
İmkan olsa zaten bu hafta 5 pivotla oynardım. Gudaitis, Vesely, Ayon, Milutinov, Bitadze hepsini alır oynatırdım.
Bu senenin bence daha üst sırada olmayı hak eden ismi Mehmet. Herkesin aşağı yukarı aynı kadrolarla oynadığı oyunu (6/8 isim aynı nerdeyse herkesin kadrosunda) farklı isimlerle oynayıp sıralamada yükseliyor. Ben de bu hafta Mehmetçilik yapıp çoğu takım aynı diye O Bryant kumarı denedim, ters tepti. Demek ki neymiş, bilmeyen yapmayacakmış sürpriz oyuncu denemesini:)

bu hafta çift maç haftası. herkesle benzer takımlar kurup, yedeklerde bitadze, hackett falan tutacağım. Hiçbir işe yaramayan fazla kredileri de mezar taşıma Balbal olarak diktiririm artık.

Risk almaya devam edin benim de çok fazla tutturamadığım hafta oluyor ama elbet bir yerde tutuyor riskler.Benim hatam da riskin dozunu ayarlayamamak oluyor bazı haftalar biraz daha garanti oynasam çok daha yukarıdaydım ama böyle daha zevkli oluyor :) Eski sistemde 10 oyuncu olunca zaten her hafta 3-4 tane ayırt edici oyuncu oluyordu risk almaya gerek kalmadan güçlü 6-7 ismi kadroda tutup diğerlerinde o haftaki favorilerimi alıyordum ama bu sistemde mesela Bitadze'yi alıyorum ama Vesely'den çıkıyorum onu almak için böyle olunca da farkı açmak zorlaşıyor.Eski sistemde Bitadze gibileri Vesely çıkmak zorunda olmadan alabiliyordum ve o direkt +30 yazıyordu.Tabi öyle olunca genelde hep dünya genelinde ilk 50'de oluyordum.Bu formatta ise 200-300'e girince sevinmeye başlıyorum keşke eski sistem tekrar gelse diyorum her seferinde ama böyle devam edecekler gibi duruyor ben de onlara inat De Colo'ları Vesely'leri Brandon Davies'leri çıkıp sürprizleri katıcam kadroma :)

Llull mu Rodriguez mi ? İkisi arasında kaldım. Llull skor/asist olarak iyi ama top kayıpları şut yüzdesi falan 10 civarı puan getiriyor.
Rodriguez de bu sezon biraz istikrarsız.

Çift maç haftası öncesi kafamda bir çok hamle var ama oyunda kendime güvenim kalmadı.Cska oyuncuları bu oyunda beni resmen batırdılar.

Higgins 4 haftadır kadromda sırasıyla 6 - 2 - 9 - 4 getirdi.Aldığımda 2 Milyon € kredisi vardı şimdi 1.2 Milyon € ya düştü.

De Colo desen 1.5 Milyon € ya kadar düştü.Higgins ve De Colo'yu bu kadar düştükleri için çıkaramıyorum çünkü yerlerine alabileceğim güvenilir kısa oyuncu çok az.Uzun oyuncularda ise durum tam tersi.

Llull yerine M.James'i
Printezis yerine Lauvergne'i
B.Davies yerine Bitadze'yi aldım

Göreceğiz bu sezon 1 kez tek haneye düşen o da 7 pr M.James ne yapacak ?
2 haftadır harikalar yaratan Bitadze denen çocuk ne yapacak,benim için 15 pr yapsa bile iyi.
Lauvergne ise ne yaparsa yapsın,en azından 8 pr'ın altına düşmesin yeter.

Bitadze joker gibi oldu. 1 degisiklik hakkına karşılık 1 M civarında kredi veriyor.
Porier, Dunston, Vesely (bu ikisinden özellikle Khimki karşısında iyi pir getirmelerini bekliyorum), Calathes umutlu olduğum isimler ama bunları zaten herkes görüyordur.
Farklı olarak Shavon Shields, Singleton aldım bazı kadrolara.

Yine kaptanım yine habersiz oynamayış, yetti artık. bu sene 4. Ya da 5. Kez oldu. Milutinov baskonia deplasmanında elini kolunu sallaya sallaya 36.3 yapmıştı. Ligde üstümdeki takımlardan kimsenin onu bu hafta almayışına çok şaşırmıştım hatta. Yedeklerde bitadze var ama o da utility yedeği, pivot değil!!

5. kez olmuş:
de colo , mickey, shved , ayon ve şimdi de milutinov.

E evren bana sen bu oyunu bırak diyorsa, bana da bırakmak düşer herhalde. Kalan tüm arkadaşlara başarılar dilerim.

Son düzenleme:
Yine kaptanım yine habersiz oynamayış, yetti artık. bu sene 4. Ya da 5. Kez oldu. Yedeklerde bitadze var ama o da utility yedeği, pivot değil!! Hiç adetim değildir ama galiba oyunu bırakacağım.

Hakan bey size anlatamam içinde bulunduğum yeis ve derin üzüntüyü. :eek::(Milutinov resmen bir çuval inciri berbat etti. Ama şöyle yapalım. Bu 2 günü bir kafa dinleme bir dinlenme olarak görelim. Genel tabloda ve h2h de yenilelim, Milutinovu olmayanlar ki hayret ediyorum nasıl almamışlar, Muhammed ve Ayhan Beyi bu haftaki rakiplerim olarak şimdiden tebrik ederim. Daha sonra Perşembe gününe takım kurarken yeni bir sayfa ile başlayalım. Oyun daha uzun, ne olur bırakmayın. Biliyorum çok rahatsız edici bir durum.

Hakan bey size anlatamam içinde bulunduğum yeis ve derin üzüntüyü. :eek::(Milutinov resmen bir çuval inciri berbat etti. Ama şöyle yapalım. Bu 2 günü bir kafa dinleme bir dinlenme olarak görelim. Genel tabloda ve h2h de yenilelim, Milutinovu olmayanlar ki hayret ediyorum nasıl almamışlar, Muhammed ve Ayhan Beyi bu haftaki rakiplerim olarak şimdiden tebrik ederim. Daha sonra Perşembe gününe takım kurarken yeni bir sayfa ile başlayalım. Oyun daha uzun, ne olur bırakmayın. Biliyorum çok rahatsız edici bir durum.

Geçen hafta John O Bryant aldım -1 aldı ama üzülmedim. Benim riskimdi çünkü. Oynayıp -13 bile yapabilir hiç sıkıntı değil ama 5. defa aldığım bir oyuncu habersiz olarak oynamıyor, yedekte bitadze var pivot olarak ama o da pivot değil utility'e alınmış oluyor. Hepsi birleşince insan eeeh yeteer be diyor haliyle.