EuroLeague Fantasy Challenge 2018-2019

Bu arada isterseniz bir classic lig daha acabiliriz. Kalan takimlarinizi oraya ekleyebilirsiniz. Gerci bir cok classic lig var onlara da katilabilirsiniz isterseniz ama gecen sene bir classic ligimiz vardi. Bu sene de acabiliriz. Isteginize gore bakalim acmaya gerek var mi yoksa yok mu. Bana baska ligler yeter diyorsaniz acmayalim. Persembeye kadar dolmasi da zor olabilir. Bir an once acmak lazim. Az takimla katilacaksaniz zaten cok fazla gerek yok.

Bu arada isterseniz bir classic lig daha acabiliriz. Kalan takimlarinizi oraya ekleyebilirsiniz. Gerci bir cok classic lig var onlara da katilabilirsiniz isterseniz ama gecen sene bir classic ligimiz vardi. Bu sene de acabiliriz. Isteginize gore bakalim acmaya gerek var mi yoksa yok mu. Bana baska ligler yeter diyorsaniz acmayalim. Persembeye kadar dolmasi da zor olabilir. Bir an once acmak lazim. Az takimla katilacaksaniz zaten cok fazla gerek yok.

3CE9L5ZC kodlu yeni bir lig kurdum. GSBasket classic ismi. Eger bosta olan takimlariniz varsa onlari ekleyebilirsiniz.Butun takimlarinizi gorme sansiniz olabilir. Cok fazla katilim olmazsa kapatirim ligi.

Bayca Bey, seni yalniz birakamam =)) 2 takimimla katildim GSBASKET Classic Ligine. Masallah sen yokluk gormemis gibi 9 takimla katilmissin <=-P

Bayca Bey, seni yalniz birakamam =)) 2 takimimla katildim GSBASKET Classic Ligine. Masallah sen yokluk gormemis gibi 9 takimla katilmissin <=-P

Mehmet bey evet biraz gorgusuzluk oldu ama gecen sene de cok takimla katiliyorduk diye oyle katildim. Takimlari azaltirim sorun degil. Istegim herkesin elindeki takimlarla katilmasi. Cok gOze batarsam cikaririm takimlarimi&#55357;&#56834; . Bu arada h2h liginde 20 kisilik sinir doldu. Emegi gecen herkesin eline saglik. Guzel bir lig olmasini dilerim. Dileyen herkes classic lige istedigi kadar takimla katilmakta ozgur.

Mehmet bey evet biraz gorgusuzluk oldu ama gecen sene de cok takimla katiliyorduk diye oyle katildim. Takimlari azaltirim sorun degil. Istegim herkesin elindeki takimlarla katilmasi. Cok gOze batarsam cikaririm takimlarimi�� . Bu arada h2h liginde 20 kisilik sinir doldu. Emegi gecen herkesin eline saglik. Guzel bir lig olmasini dilerim. Dileyen herkes classic lige istedigi kadar takimla katilmakta ozgur.

Bayca Bey estagfurullah *big hug* sadece oylesine yazdim. Iyi ki 9 takimla katilmissin. Cok gorunuyoruz hic degilse. Ayrica Youtube da 14 kisiye karsi tek basina Galatasarayi savunmani hicbir zaman unutmadim. O yuzden yanimda kiymetlisin.

Ayrica eline saglik, Sen olmasan organize olamayacaktik.

Bayca Bey estagfurullah *big hug* sadece oylesine yazdim. Iyi ki 9 takimla katilmissin. Cok gorunuyoruz hic degilse. Ayrica Youtube da 14 kisiye karsi tek basina Galatasarayi savunmani hicbir zaman unutmadim. O yuzden yanimda kiymetlisin.

Ayrica eline saglik, Sen olmasan organize olamayacaktik.

Mehmet bey 14 kisiye savunmami derken sezon oncesi hazirlik macini mi diyorsun acaba? Aklima o geldi bir tek. Sorun degil. Tabiki galatasarayimizin menfaatlerini sonuna kadar savunuruz. Hepimizin yapacagi gibi. Tesekkur ederim sozleriniz icin.
Bu arada son durumda h2h ligimiz tamamen doldu. Tekrar hatirlatmak gerekirse. Ama istediginiz kadar takimla GSBasket.classic ligine katilabilirsiniz. Ligin kodu 3CE9L5ZC. Bence bol bol takim kurmaktan cekinmeyin. Nasilsa 3-5 takiminizin iddiasi kalmayacak onlari daha sonra birakirsiniz. Simdi bence 8-10 tane takim kurun. Yonetmesi ilk basta zor olabilir ama daha sonra bir kismini birakirsiniz. Farkli kombinasyonlar uretmek te eglenceli olabiliyor:)

Mehmet bey 14 kisiye savunmami derken sezon oncesi hazirlik macini mi diyorsun acaba? Aklima o geldi bir tek. Sorun degil. Tabiki galatasarayimizin menfaatlerini sonuna kadar savunuruz. Hepimizin yapacagi gibi. Tesekkur ederim sozleriniz icin.
Bu arada son durumda h2h ligimiz tamamen doldu. Tekrar hatirlatmak gerekirse. Ama istediginiz kadar takimla GSBasket.classic ligine katilabilirsiniz. Ligin kodu 3CE9L5ZC. Bence bol bol takim kurmaktan cekinmeyin. Nasilsa 3-5 takiminizin iddiasi kalmayacak onlari daha sonra birakirsiniz. Simdi bence 8-10 tane takim kurun. Yonetmesi ilk basta zor olabilir ama daha sonra bir kismini birakirsiniz. Farkli kombinasyonlar uretmek te eglenceli olabiliyor:)

Bayca Bey 2 yol once kadar Euroleauge macimizda denk gelmistim. Tek tek herkese cevap veriyordun :)
Bu arada 5 takim olusturdum toplam.Daha takim olusturmam. 4 takimla GSBasket Classic'te yer aliyorum. Son takimimin ismi biraz hayatimi anlatan cinsten oldu. Dikkatimi ceken Yunanli arkadaslarin agirligi, En cok takim olusturan ve ilgi gosteren onlar olmus diyebilirim. Basketbol kulturunun etkisi olsa gerek. Yarismaci butun arkadaslara basarilar dilerim.

Geçtiğimiz yıllarda açıldığı an istatistik takip etmeye başlardım. Bu sene daha ilk kez açıyorum bakalım. Herkese başarılar

Herkese merhaba,
Bayça Bey beni davet etmişti ama kendisine cevap veremedim, buradan vereyim. Bir takım kurmadım malesef. Format değiştikten sonra oyuna karşı heyecanımı kaybettim. Takım kurar mıyım açıkçası bilmiyorum.
Kurarsam ve liglerde yer olursa katılırım aranıza.
Olmazsa genel liglerde takılırım biraz.

Herkese merhaba,
Bayça Bey beni davet etmişti ama kendisine cevap veremedim, buradan vereyim. Bir takım kurmadım malesef. Format değiştikten sonra oyuna karşı heyecanımı kaybettim. Takım kurar mıyım açıkçası bilmiyorum.
Kurarsam ve liglerde yer olursa katılırım aranıza.
Olmazsa genel liglerde takılırım biraz.

Kerem bey merhaba. Umarim takim kurarsiniz son anda ve classic ligimizde boy gosterirsiniz. Sizin gibi bu oyunun mudavimlerinden birini aramizda gormek isteriz.

Bu arada h2h ligimiz dolu. Classic ligimizde 55 kisi var. Umarim daha da fazla olur. Isteyen istedigi kadar takimla katilabilir. Bu arada 2 gun kaldi takimlari tamamlamaya. Persembe gunu ilk mac baslayana kadar hamlelerinizi yapabilirsiniz. Takim yaratmaya devam edin bence, farkli alternatifler olabilir.

İlk hafta oyuncu seçimi her zaman zor olmuştur. Geçen sene zorlanmıştık ama bir şekilde yeni sisteme ayak uydurma uğruna başarmıştık. Bu sene bana daha da zor geliyor oyuncu seçimleri.

Sanırım Mike James en çok seçilen oyunculardan olacak. Shved, De Colo, Llull, Calathes gibi isimler en önemli kaptan adayları olacaklar. Maccabi, Panathinaikos, Olympiacos, Barcelona, Zalgiris gibi takımlardan en iyi katkıyı verecek oyuncuyu bulmak çok zor görünüyor. Buducnost'un Amerikalıları iyi gibi ama lig öncesi maçlarda ön plana çıkan bir oyuncu yok gibi bir şey. Canaria takımından gelecek katkılar hala belirsiz.

M.James, Llull, Calathes, D.Booker, Randolph, De Colo gibi oyunculardan iyi katkılar bekliyorum. Shengelia, Sloukas, Kuzminskas, B.Davies, Larkin gibi oyuncular da iyi puan getirmeye yakın oyuncular gibi. Buducnost'tan A.Craft ve E.Jackson arasında kararsız kaldım. Lauvergne de iyi katkı yapabilir gibi geliyor. Zalgiris'ten Ulanovas ve Bayern'den Barthel'i seçmeye elim bir türlü gitmedi, iyi puan getireceklerine eminim ama seçemedim. 1-2 takımda seçmeyi düşünüyorum ama.

Böyle karmakarışık bir düzende galiba iyi takım kurmayı beceremeyeceğim.

Son düzenleme:
Son yılların en formsuz girişlerinden birini yapacağım sanırım, yarın gündüz bir kağıt kalem almam lazım elime ama şu an çok uzağım. Fırsat bu fırsat beyler, daha da böyle yakalayamazsınız beni :)

Icimden bir His Zeynep Emir Hanim ve Oguzhan Bey'in oyunu domine edecegini soyluyor yine :) Sniffer gibi "Wireshark, Ettercap" koklayip en iyilerini buluyorlar oyuncularin. En azindan Gsbasket Liglerinde on planda olacaklardir. Neyse nazarimiz degmesin ama tecrube ile sabit bu durum.

H2H nasil sekillenecek, yani rakiplerimiz kendiliginden mi belli olacak yoksa burada belirleyip ona gore mi bilecegiz. Umarim kurada karsima bahse konu iki Fantasy Euroleauge canavarlari rakibim olmaz //=D

Ayrica Kerem Bey seni gormekten mutlu oldum.

H2h de lig usulu, her takım birbiriyle oynuyor.

Ben ilk hafta Efesten oyuncu seçmeye çekiniyorum, Ataman nasıl bir strateji izleyecek görmek istiyorum bir süre.
Bayern den Lucic, Buducnost tan da Craft ve/veya E. Jackson dan 4 sene önceki Nizhny de oynayan Rochesti etkisi bekliyorum. Lucic de nir zamanlar Ponitka nın yaptığı etkiyi yapabilir.

3 ana pozisyonda da sıkıntılar var.

Guard olarak alternatif bol, Shved, De Colo, Calathes, Llull, Mike James, Sloukas (sezon sonuna kadar devam edermi bilmiyorum ama şu anda güvenilir bence). hepsi sezon sonunda benzer katkıyı vermiş olacak, sıkıntı doğru zamanda doğru olan kombinasyonu takıma katıp kaptan olarak seçmekte.

Forvet olarak Shengelia en istikrarlı isim olabilir önceki senelerdeki performansına da bakıldığında, PF pozisyonunda en öne öıkan isim o bence. Melli, Gill, Randolph, Printezis, Jankunas, Singleton dşğer alternatifler.

Kısa forvet oalrak Cory Higgins ve Clyburn en istikrarlı kabul edilebilecek isimler.. Düşünün durum o kadar karışık. Her ikisi de ortalama olarak iyi olsalarda - maçları da oldu geçmişte. Üstelib bu sene Cory Higgins 1-2 numaradan daha az süre alabilir Hackett ın da gelişiyle. Kuzminskas ve Simon dikkat çekiyor ama James/Nedovic li Milano nasıl oynar, Larkin/Micic varken Simon ne kadar nereden süre alır soruları beni düşündürüyor. Lucic, Crocker ve Coty Clarke belki alternatif olabilir. Ben Lucic ve Crocker ı düşünüyorum.

Pivot pozisyonunda da Vesely, Ayon, Dunston herkesin aklına gelen isimler. PF/C oynayabilen Melli, Singleton gibi alternatifler de düşünülebilir. Davies ve Porier geçen sene iyi işler yaptılar. Mulitinov da zaman zaman iyi maçlar çıkardı. Tarik Black ve Lauvernge de fiyatları sebebiyle tercih edilebilir.

Kesinlikle uzak duracaklarım arasında Tomic var, ilk 1-2 hafta komple Efes oyuncuları var (Belki Dunston haric..), Langford var..

Bu hafta, Sergio Rodriguez in Barcelona karşısında iyi oynayacağını düiünüyorum, aynı şekilde DeShaun Thomas riskini de alacağım eski takımına karşı oynayacağı için.
De Colo konusunda kararsızım. İlk geldiği sene çok uygun açılmıştı fiyatı ama sakattı sezon başında o yüzden alamamıştım, sonraki senelerde pahalı geldi, ucuzlayınca alırım dedim hiç ucuzlamadı..

Aaron Craft ve Lucic ile diğer pozisyonlara kredi açmak istiyorum. Hala kadroları tam oalrak netleştiremedim. Bu yazdıklarım doğrultusunda bu akşam tamamlamak istiyorum :)

Maccabi O’bryant ve Bayern’in geçenlerde NBAden getirdiği Derrick Williams da kafamı karıştırıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu arada daha once konustuk ama arada kaynadi. H2h liginde forma vs. Gibi bir hediye vermeye ne diyorsunuz. Ben 4-5 gonullu ile ortak olabilirim bir forma parasina ama belki onder abi filan bir tanidikla bir jest ayarlanamaz mi?
Kizmayin bana para toplayalim deyince. Ben sadece beyin firtinasi yapiyorum. Daha zevkli hale gelsin diye ugrasiyorum lig. Birkac kisi cikmazsa sorun degil. Odulsuz oynariz.

Son düzenleme:
Bugun euroleague basliyor. Takimlarinizi 20.00 ye kadar kurup lige ekleyebilirsiniz. Su anda classic ligimizde 119 takim var. Dilediginiz kadar takim kurabilirisiniz. Ligimizin kodu 3CE9L5ZC. Basarilar.

Bu arada malesef fantasy challenge basligi surekli tasiniyor. Neden oldugunu anlamadim . Normalde erkek basketbol sayfasinda olurdu. Simdi insanlar ulasamayacaklar buraya. Umarim herkes gorebiliyordur. Tekrar erkek basketbola tasinsa daha iyi olur diye dusunuyorum.

Bayca Bey, Burada da kalabilir onemli degil, surekli degismedigi surece sorun yok. Moderator arkadaslar Erkek Basket Takimi konularini baskilayacagini dusunup en sonunda buraya almis olduklarini dusunuyorum. Mantiksiz da degil aslinda. Hem arayan aradigini mutlaka bulur. Bir takimimin ismi GODOT'YU BEKLERKEN :) nicin ? neden ?

Hic gelmeyecegini bildigim halde 9 yildir birini bekliyorum. Gece gunduz saat, dakika ve saniye saniye. Yani konu yeri cok onemli degil. Insan neleri bekliyor :confused:

Bu arada GSBasket Classic Ligine bayagi ilgi olmus. Sevindim acikcasi (y)