Fatih Terim

Evet Milli takım için ayrıldı.

08 Nisan 2013

MIY maçı sonrası

...Fatih Terim'in canlı yayında "sezon sonu için başka planlarım vardı, ancak bunlardan vazgeçtim, mücadeleye devam edeceğim" dedi

??????

Hemen yazayım hoca o sözü milli takım için değil kendisinin yerine adam arayan yönetim için söyledi.Şimdi soruyorum Tulun 22 martta Belçikada hangi teknik adamla görüştü.Sen bunu biliyormuydun bilemezsin bu forumda bunu bilen kişi sayısı ben hariç 2 dir o yüzden hedef yanlış.

Alper POTUK transferi fener devreye girince arada 500 bin euro fark oluyor Albayrak başkana ne diyorsunuz diye soruyor başkanda ben o parayı eskişehire vermem futbolcuya veririm diyor.Şimdi bu transferin neden olmadığını öğrendinizmi?

Ünal Aysal Fatih Terim'i istemiyor eyvallah.
Bülent Tulun Fatih Terim'i istemiyor eyvallah.

Peki kendisine önerilen sözleşmeyi imzalasa idi, kendine avantaj sağlamayacak mıydı? Galatasaray için atacağı imzayı Ünal Aysal ile olan husumeti için atmadı?

Allah sana uzun ömürler versin Mithat abi biz bu senaryoları tekrar yaşarız. Milli takımdan kovulur, gelir tekrar teknik direktör olur bu sefer xxx ile sorunu olur aynı senaryoları tekrar tekrar yaşarız biz. Ben dahada cevap yazmayacağım bu konuya.

Ünal Aysal Fatih Terim'i istemiyor eyvallah.
Bülent Tulun Fatih Terim'i istemiyor eyvallah.

Peki kendisine önerilen sözleşmeyi imzalasa idi, kendine avantaj sağlamayacak mıydı? Galatasaray için atacağı imzayı Ünal Aysal ile olan husumeti için atmadı?

Allah sana uzun ömürler versin Mithat abi biz bu senaryoları tekrar yaşarız. Milli takımdan kovulur, gelir tekrar teknik direktör olur bu sefer xxx ile sorunu olur aynı senaryoları tekrar tekrar yaşarız biz. Ben dahada cevap yazmayacağım bu konuya.

Siz Hocayı hiç tanımıyorsunuz tanısanız neden imzalamadı gibi bir soru sormazsınız.Bende bu kadar yazayım

Yahu peki Galatasaray ile sözleşme imzalamadı,basın toplantısı yaptı,başkanı eleştirdi bunları yaptı çünkü yönetimin kendisine haksızlık yaptığına inanıyordu.Bu tepkileri gösterebiliyordu .Ee arkadaş Galatasaray'a ve kendisine haksızlık yapan yıldırım demirören federasyonunun sözleşmesi niye kabul etti,basın toplantısı yapacam dedi niye yapmadı niye ayağına gitti o şahsın ve ona başkanım başkanım diye hitap ediyor.Siz bunu açıklayın bize nerede kendisinin ağzından düşürmediği büyük Galatasaray lılık. Bunları yaptığını gördükten sonra Fatih Terim i tanımadığımı kabul ediyorum.

Yahu peki Galatasaray ile sözleşme imzalamadı,basın toplantısı yaptı,başkanı eleştirdi bunları yaptı çünkü yönetimin kendisine haksızlık yaptığına inanıyordu.Bu tepkileri gösterebiliyordu .Ee arkadaş Galatasaray'a ve kendisine haksızlık yapan yıldırım demirören federasyonunun sözleşmesi niye kabul etti,basın toplantısı yapacam dedi niye yapmadı niye ayağına gitti o şahsın ve ona başkanım başkanım diye hitap ediyor.Siz bunu açıklayın bize nerede kendisinin ağzından düşürmediği büyük Galatasaray lılık. Bunları yaptığını gördükten sonra Fatih Terim i tanımadığımı kabul ediyorum.

Hala demirören DİYORSUNUZ BEYLER ben anlatamıyormuyum Başbakan aradı hocayı o istedi milli takıma tüpçü burda konum itibari ile bir figür,bunun nesini anlamıyorsunuz siz .

Hala demirören DİYORSUNUZ BEYLER ben anlatamıyormuyum Başbakan aradı hocayı o istedi milli takıma tüpçü burda konum itibari ile bir figür,bunun nesini anlamıyorsunuz siz .
Bu sorduğum soruların hiç birine cevap değil o zaman Galatasaray için de susacaktı zamanında.Ya ikisini de yapacaktı ya da hiçbirini.
Bir de Alper transferinde yanlış bilgilendirme yapmayın Eskişehir başkanı Fenerbahçe 500bin fazla veriyor ne diyorsunuz diye Ünal Aysal a.Ünal Aysal da ben Fenerbahçe ile fiyat arttırımı yapıp fazla para vermem deyip transferi iptal ediyor.

Fatih Terim'in para için veya Milli Takım için Galatasaray'ı bıraktığını düşünen insanlar kişisel nefretlerini kusuyor buraya malesef ya da aşırı Ünal Aysal sempatizanlığından kaynaklanıyor.''Başka planlarım var'' sözünü milli takım olarak yorumlayabilen birinin başka bir açıklaması yok

Geçmiş Fatih Terim topiclerine bakıyorum,o zaman nefret kusanlarla şimdikiler hemen hemen aynı.

Madem o kadar önemliydi Federasyon ile çalışmamak(milli duygu bile olsa ucunda),şuraya gelip bir kere ''Neden Ünal Aysal başta izin verdi'' demediniz.Hatta ''başkan iyimserliğinden dolayı 4 maçlığa müsade etti,Terim'in kabul etmesini beklemiyordu'' diyenler bile oldu.Burada tanıdığım bir kaç kişi dışında affedersiniz ama ağır samimiyetsiz kişiler var.

Bu sorduğum soruların hiç birine cevap değil o zaman Galatasaray için de susacaktı zamanında.Ya ikisini de yapacaktı ya da hiçbirini.
Bir de Alper transferinde yanlış bilgilendirme yapmayın Eskişehir başkanı Fenerbahçe 500bin fazla veriyor ne diyorsunuz diye Ünal Aysal a.Ünal Aysal da ben Fenerbahçe ile fiyat arttırımı yapıp fazla para vermem deyip transferi iptal ediyor.

Senin söylediğin tamamen hayal ürünü eskişehir başkanı ünal beyi aramıyor albayrağı arıyor,albayrak aysalı arıyor hızlı yazdım imla kuralına uymadım idare edin.

Abi Terim Adnan Polat döneminde var olan her şeyi bir kişiye yedirmeyiz kavgasının bugünkü versiyonunda taraf olmuştur.

Terim öyle herkese gider yapamaz. Futbolcuya yapar, spor basınına yapar ama bir yere geldi mi o da tıkanır.

Diyor ki Başbakan beni aramadı. Diyor ya her dediğim doğru peki sizler neden ısrarla başbakan aradı diyorsunuz. Diyor ki Nisan ayında kiminle görüştüler ben de diyorum ki kendisi Nisan ayında kiminle görüştü.

Kendisi Galatasaray içindeki bir grup tarafından bu yönetime taş koymak için ikna edildi mi? Riva arazisi ve Florya'nın değerlendirilmesi bu kavganın neresinde ve hatta Mecidiyeköy arsası?

Diyorsunuz ya sezon sonu planı başkaydı? Mithat Abi 'de o lafı yönetime karşı söyledi. Neden oturup Aysal'la bunu konuşmadı. Ha doğru kendisi Aysal'ı başkan olarak görmüyor Ünal Efendi diye lakap takmış.

Her yönetimle kavga etti ve ısrarla sadece o haklı deniyor.

Fransa'ya gidemeyelim bakalım yanında sırıttığı lafına güvendiği (lafına güvendiği adam uefa'ya sahte belge göndermiş kişi) adamsı onu hangi hızla gönderecek.

Fatih Terim'in gönderiliş şeklinin ona yakışmadığı noktasında hemfikiriz ancak bu Terim'in yaptığı yanlışları görmemize-konuşmamıza neden engel olsun? Burda kulüple veya camia ile yakınlığından dolayı olayların içyüzü "bu şekildedir,şu şekildedir" diye görüşleri yazılıyor biz de okuyoruz ve inanmak durumunda kalıyoruz ancak umarım bu yazılanlar emin olunan kesin ve net bilgilerdir.Zira bir konu hakkında "kesin aldığım bilgi,kaynağım sağlam" gibi ifadeler ile farklı kişiler farklı şeyle yazabiliyor.Bu durumda hangisi doğru bilemiyorum tabi...
Daha önce de yazmıştım ama sanırım anlaşılmadı zira bazı arkadaşlarımız-abilerimiz salt "Terim" düşmanlığı ile "at gözlükleri" takarak eleştiri yaptığımızı zannediyor ama ben Terim ile henüz düşmanlık seviyesine gelmedim...
Ben diyorum ki ;
-Terim'e Amrabat'ı , Riera'yı zorla mı aldırdılar ? ...
-Aydın'ı Bülent Tulun mu geri çağırdı ? ...
-Sinan Bolat'ı,Hakan Arıkan'ı,Gençler'den Ramazan'ı veya X bir iyi kaleciyi Terim alalım dedi de Lütfü mü engel oldu ?
-Engin/Yekta/Emre/Ceyhun/Aydın,vs... takımın Türk yedekleri iken Terim kaliteli Türk istedi de Ünal Başkan mı reddetti ?
-Takım bas bas "Sol Bek" diye bağırdı Terim getirdi,Bülent Tulun mu kovdu?
-Dany/Chedjou'yu Ünal Başkan mı tuttu kolundan zorla getirdi Florya'ya ve Terim'in kucağına attı ?
-Takımın pili 60 dedi mi bitiyor , hazırlık kampını Lütfü mü yaptırdı ?
-Bir mahluk şikecileri affetti-ceza vermedi,biz alıp başımızı gitmeyelim diye zorla play-off oynattı.Terim'i kaçkez tribüne gönderdiler şu ikisenden az mı hakkımızı yediler?Terim'e kupayı soyunma odasında verelim teklifini kim yaptı? Ve son imzayı attığı basın toplantısın milyonların gözünün önünde ve Galatasaray Divan Üyesi'nin yanında koskoca Galatasaray Başkanlık makamı,yönetim kurulu ve camiası ile o iğrenç gülüşü ve sözleri ile bu mahluk dalga geçmedi mi ? Galatasaray Divan Üyesi Terim'in sesi çıktı mı ? "Dur arkadaş o kadar uzun boylu değil sen kimsin benim camiamla dalga geçiyosun ? " diyebildi mi veya dedi mi ? Demedi ne yaptı gitti o mahluk ile kanka oldu indirdi cebe 35mio EUR'yu yedi sülalesini kurtardı.Yalan mı ?

Şimdi futbol takımı,yönetim kurulu ve camia olarak büyük bir kaosun içindeyiz ve çok yakın zamanda da çıkmamız mümkün görünmüyor.Ben bütün bu kaosun tek suçlusu Terim demiyorum,ama Terim'in de suçu var diyorum.Ve en az Tulun/Arıboğan/Aysal kadar suçlu diyorum...

Son olarak "birinin bir diğerine kompleksi olması" denen şey aynı statüde olan,yarışan insanlar arası olur.Mesela Hikmet Karaman'da Fatih Terim kompleksi olabilir ya da Aziz Yıldırım'da Ünal Aysal kompleksi olabilir ama bir bankacının bir teknik direktöre kompleksi olamaz.

Fatih Terim'in gönderiliş şeklinin ona yakışmadığı noktasında hemfikiriz ancak bu Terim'in yaptığı yanlışları görmemize-konuşmamıza neden engel olsun? Burda kulüple veya camia ile yakınlığından dolayı olayların içyüzü "bu şekildedir,şu şekildedir" diye görüşleri yazılıyor biz de okuyoruz ve inanmak durumunda kalıyoruz ancak umarım bu yazılanlar emin olunan kesin ve net bilgilerdir.Zira bir konu hakkında "kesin aldığım bilgi,kaynağım sağlam" gibi ifadeler ile farklı kişiler farklı şeyle yazabiliyor.Bu durumda hangisi doğru bilemiyorum tabi...
Daha önce de yazmıştım ama sanırım anlaşılmadı zira bazı arkadaşlarımız-abilerimiz salt "Terim" düşmanlığı ile "at gözlükleri" takarak eleştiri yaptığımızı zannediyor ama ben Terim ile henüz düşmanlık seviyesine gelmedim...
Ben diyorum ki ;
-Terim'e Amrabat'ı , Riera'yı zorla mı aldırdılar ? ...
-Aydın'ı Bülent Tulun mu geri çağırdı ? ...
-Sinan Bolat'ı,Hakan Arıkan'ı,Gençler'den Ramazan'ı veya X bir iyi kaleciyi Terim alalım dedi de Lütfü mü engel oldu ?
-Engin/Yekta/Emre/Ceyhun/Aydın,vs... takımın Türk yedekleri iken Terim kaliteli Türk istedi de Ünal Başkan mı reddetti ?
-Takım bas bas "Sol Bek" diye bağırdı Terim getirdi,Bülent Tulun mu kovdu?
-Dany/Chedjou'yu Ünal Başkan mı tuttu kolundan zorla getirdi Florya'ya ve Terim'in kucağına attı ?
-Takımın pili 60 dedi mi bitiyor , hazırlık kampını Lütfü mü yaptırdı ?
-Bir mahluk şikecileri affetti-ceza vermedi,biz alıp başımızı gitmeyelim diye zorla play-off oynattı.Terim'i kaçkez tribüne gönderdiler şu ikisenden az mı hakkımızı yediler?Terim'e kupayı soyunma odasında verelim teklifini kim yaptı? Ve son imzayı attığı basın toplantısın milyonların gözünün önünde ve Galatasaray Divan Üyesi'nin yanında koskoca Galatasaray Başkanlık makamı,yönetim kurulu ve camiası ile o iğrenç gülüşü ve sözleri ile bu mahluk dalga geçmedi mi ? Galatasaray Divan Üyesi Terim'in sesi çıktı mı ? "Dur arkadaş o kadar uzun boylu değil sen kimsin benim camiamla dalga geçiyosun ? " diyebildi mi veya dedi mi ? Demedi ne yaptı gitti o mahluk ile kanka oldu indirdi cebe 35mio EUR'yu yedi sülalesini kurtardı.Yalan mı ?

Şimdi futbol takımı,yönetim kurulu ve camia olarak büyük bir kaosun içindeyiz ve çok yakın zamanda da çıkmamız mümkün görünmüyor.Ben bütün bu kaosun tek suçlusu Terim demiyorum,ama Terim'in de suçu var diyorum.Ve en az Tulun/Arıboğan/Aysal kadar suçlu diyorum...

Son olarak "birinin bir diğerine kompleksi olması" denen şey aynı statüde olan,yarışan insanlar arası olur.Mesela Hikmet Karaman'da Fatih Terim kompleksi olabilir ya da Aziz Yıldırım'da Ünal Aysal kompleksi olabilir ama bir bankacının bir teknik direktöre kompleksi olamaz.

1- riera ve amrabat ikiside o şartlar altında alınması uygun adamlardı.Bir tek amrabat tranferinde verilen parayı hoca çok bulmuş.

2-yukarıda yazılan kalecilerden hiç biri bizdekilerden iyi değil bu konuda refarans tafodur.

3-Aydın bu takımda oynayanlar içinde en yetenekli adam sakatlıklardan patlama yapamadı ama Burak YILMAZ neydi ne oldu hoca bu adamdan ümitli olması suçmu?
4-daha önce yazdım iki yerli adam istedi biri Serdar AZİZ biri Alper POTUK nerdeler şimdi.

5-Dany hoca için hayal kırıklığı oldu ancak şimdiye kadar %100 başarı ile transfer oldumu ben bilmiyorum.
6-Hoca bu güne kadar hangi oyuncuyu kolundan tuttu da getirdi şimdi sol bek getirsin.Verdiği solbek listesini kendi gözümle gördüm.
7-Bu takımı dünyanın en iyi kondüsyoneri çalıştırıyor son iki senede kondüsyon olarak ne eksikti şimdi olsun ama sistem değişti.

8- hocanın parası sizi niye geriyor aman beni kovdular deyip emeklimi olacaktı size ne parasal konular adam boşta ve imzaladı.

Ben Terim suçsuz demiyorum diyerlerine laf söylemeyip bütün suçu Terime ATANLARA sözümü söylüyorum.

Abi yazdıklarınızı büyük ilgi,zevk ve merak ile okuyorum zira kulübe yakınlığınız sebebi ile kişisel düşünceleriniz değil yaşanan gerçekler olduğunu düşünüyorum.Ancak "35mio eur" meselesini bir sonuç olarak yazdım, o paragrafı tam olarak okuyabilirsiniz.Allah herkese "helal" ve "hayırlı" kazançlar nasip etsin hiçkimsenin kazancında gözümüz yok,ancak "germe" tabiriniz de çok hoş kaçmamış...

Abi yazdıklarınızı büyük ilgi,zevk ve merak ile okuyorum zira kulübe yakınlığınız sebebi ile kişisel düşünceleriniz değil yaşanan gerçekler olduğunu düşünüyorum.Ancak "35mio eur" meselesini bir sonuç olarak yazdım, o paragrafı tam olarak okuyabilirsiniz.Allah herkese "helal" ve "hayırlı" kazançlar nasip etsin hiçkimsenin kazancında gözümüz yok,ancak "germe" tabiriniz de çok hoş kaçmamış...

O tabiri forumda yaşanan gerginlik için kullanmıştım yanlış anlaşıldıysa özür dilerim.

1-) Chedjou Fatih Terim'in birinci hedefi miydi?
2-) Amrabat'a o kadar çok para ödeneceğini biliyor muydu?
3-) 11-12 sezonu devre arasında çok istediği Shaqiri neden alınmadı
4-) Sneijder'i istemedi. İstediği oyuncu neden alınmadı?
5-) 2 sene boyunca sol bek istedi. Alınmadı. Sol kanattan, bek yaratıp şampiyonlar liginde çeyrek final oynadı.
6-) Alper neden alınmadı
7-) Hocaya resmen sözleşme önerildi mi? (İmzalandı yazılıp, 1 ay sonra gönderilen bir hoca olayı var da, emin olmak istiyor insan)
:cool: takımın 60'ta pili bitiyor ise 80.000 kişinin önünde Beşiktaş'ı yendi de, neden Akhisar maçında kaleye bile gidemeyince konu fizik oldu?
9-) Başkan ve yönetim, son TFF seçimlerinde hangi adaya destek oldu?

Her şey bitti, kendini kovdurmak için bu kadroyu kurdu yazacak kadar, kafası nirvana'ya ulaşmış insanlar var. Hocanın da hataları yok değil tabi. Zaten onlar 2 aydır, abartılarak yazılıyor..

1-) Chedjou Fatih Terim'in birinci hedefi miydi?
2-) Amrabat'a o kadar çok para ödeneceğini biliyor muydu?
3-) 11-12 sezonu devre arasında çok istediği Shaqiri neden alınmadı
4-) Sneijder'i istemedi. İstediği oyuncu neden alınmadı?
5-) 2 sene boyunca sol bek istedi. Alınmadı. Sol kanattan, bek yaratıp şampiyonlar liginde çeyrek final oynadı.
6-) Alper neden alınmadı
7-) Hocaya resmen sözleşme önerildi mi? (İmzalandı yazılıp, 1 ay sonra gönderilen bir hoca olayı var da, emin olmak istiyor insan)
:cool: takımın 60'ta pili bitiyor ise 80.000 kişinin önünde Beşiktaş'ı yendi de, neden Akhisar maçında kaleye bile gidemeyince konu fizik oldu?
9-) Başkan ve yönetim, son TFF seçimlerinde hangi adaya destek oldu?

Her şey bitti, kendini kovdurmak için bu kadroyu kurdu yazacak kadar, kafası nirvana'ya ulaşmış insanlar var. Hocanın da hataları yok değil tabi. Zaten onlar 2 aydır, abartılarak yazılıyor..

1- Cheodjou transfer listesindeydi ve bonservisi daha uygundu. (kolo toure demeyin doing cezası var yok hani aynı cezayı daha önce almış hawkins'i niye aldık diye Murat Özyer'e az sallamadık)
2- Elbette biliyordu. Amrabata verilecek parayı. Hem isteyecek hem de bilmeyecek.
3- Shaqiri seni istemedi.
4- Son toplantısında daha önceki söylemlerinin aksine Sneijder'i istemedim falan demedi.
5- Sol bekte ısrarla ne olduğu bilinmeyen ve biz de pekte uyum sağlayamayan bir Brezilya'yalıya taktı.
6- O'nu Halil Ünal adlı vatandaşa sor. El sıkışıp caymak nedir. Sen el sıkış sonra Fener 500 bin avro fazla veriyor de.
7- Önerildi ardından da Fatih Terim "ben birileri mutlu olsun diye sözleşme imzalamam" dedi.
8- Beşiktaş maçında da BJK'nin pili bitti. Biz BJK oyundan düşüne kadar sahada mıydık? Ondan önceki haftalarda da sahadan çıkamadık. Yahu Terim'le ilk 5 hafta 9 puan yaptık oysa geçen sezon 13 puan yapmıştık. Terim bile kendinin gerisinde.
9- Kimseye destek olmadı.

Murat Bey gerekli cevapları vermiş.Bir de biz soralım.
1-Altyapılara Müfit Erkasap Vedat İnceefe hangi yeteneklerle yerleştirildi?
2-Aykut a 500 bin lira emeklilik ikramiyesi niye verildi?
3-Aydın herkes çalışırken Disneylandlerde gezip 1milyon dolara nasıl kondu?Erman nasıl küstürüldü?
4-Furkan 700 bin dolar?
5-Bütün hazırlık kampı boyunca 4231 oynayıp lig başlayınca 4312 dönmek nasıl bir lig planlaması?
6-Hazırlık maçlarında hiç bir yabancı kuralına uymayıp lig başlayınca kadrodan oynatacak yerli aramak nasıl bir mantık?

Şampiyon olurken Aykut'u, Furkan'ı soran var mıydı? bence yoktu. üst üste 2 maçta puan kaybettik diye aykut furkan da bahane oldu..

1- Cheodjou transfer listesindeydi ve bonservisi daha uygundu. (kolo toure demeyin doing cezası var yok hani aynı cezayı daha önce almış hawkins'i niye aldık diye Murat Özyer'e az sallamadık)
2- Elbette biliyordu. Amrabata verilecek parayı. Hem isteyecek hem de bilmeyecek.
3- Shaqiri seni istemedi.
4- Son toplantısında daha önceki söylemlerinin aksine Sneijder'i istemedim falan demedi.
5- Sol bekte ısrarla ne olduğu bilinmeyen ve biz de pekte uyum sağlayamayan bir Brezilya'yalıya taktı.
6- O'nu Halil Ünal adlı vatandaşa sor. El sıkışıp caymak nedir. Sen el sıkış sonra Fener 500 bin avro fazla veriyor de.
7- Önerildi ardından da Fatih Terim "ben birileri mutlu olsun diye sözleşme imzalamam" dedi.
8- Beşiktaş maçında da BJK'nin pili bitti. Biz BJK oyundan düşüne kadar sahada mıydık? Ondan önceki haftalarda da sahadan çıkamadık. Yahu Terim'le ilk 5 hafta 9 puan yaptık oysa geçen sezon 13 puan yapmıştık. Terim bile kendinin gerisinde.
9- Kimseye destek olmadı.

Nasıl bir uygun fiyatmış ki o Chedjou 7.5 alırken, Lille 2.5 milyon euro'ya Kjaer'i aldı. Ve 11 haftadır gol yemiyorlar. Shaqiri'nin de gayet bizi istediğini biliniyordu. 11 milyona Bayern Münih'e gitti. Biz Shaqiri'yi isterken Bayern ortada yoktu daha. Hoca net bir şekilde ben Kaka'yı istedim demedi mi? Orasını biz bilemeyiz, hoca Carlinhos'u istedi. Orda Riera'dan, Dany'den daha iyi oynardı. Fener 500 bin fazla veriyorsa, sen 1 milyon ver. Serbest piyasa. Adam Galatasaraylılığa mı bakacak, paraya mı? Sözde Oktay hoca ile de 2 yıllık sözleşme imzalanmıştı ama ne hikmetse 1 ay bile geçmeden gönderildi? Beşiktaş'ın pilinin bittiğini düşünmüyorum gayet pozisyonlara da girdiler 2.yarıda. sezona ilk 5 haftada Bursa,Eskişehir,Beşiktaş deplasmanları var. Biz buralarda hep takılıyoruz zaten konu bu değil.